nevím co se děje....nějaký neznámý problém

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Káťa88

nevím co se děje....nějaký neznámý problém

Příspěvekod Káťa88 » So Bře 18, 2006 17:39

ahojky,
fakt nestíhám pročítat všechny problémy a potřebovala bych poradit...
Moje činčilka nějak v poslední době neokusuje větvičky - denní dávku žrádla však sežere, má hodně malý bobky a světlé přední dolní řezáky...a když teď běhala po pokoji tak zničeho nic začala kňučet - fakt nevím co s ní - moc bych vám byla vděčná kdybyste mi odpověděli co nejrychleji co by ji mohlo být...
předemdíky

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Bře 18, 2006 19:24

Bohužel by to mohl být i počínající problém se zuby. Zkus se podívat, jestli činčilka nepapá nezvykle dlouho - jestli jí netrvá déle granulky rozkousat.
Co vápenná kostička, má v kleci něco takového na okus?
Menší bobečky by na počínající problém se zoubky seděly, ale mohlo by jít třeba také o zácpu - i při té by se činčilka cítila nesvá. S tou by pomohl třeba kousek čerstvého jablíčka.

Napiš, jak je to s jejím papáním.

Držíme palečky, ať je to jen nějaké hloupost :)

Káťa88

Příspěvekod Káťa88 » Po Bře 20, 2006 13:55

tak nevím, taky doufám, že to bude jen nějaká blbina...
činčilka nedojídá úplně všechno, ale to přičítám vybíravosti - je jí osm měsíců...dostává jednu lžice jídla denně a vždycky se na jídlo těší a sežere to skoro hned - ráno tam nemá skoro nic
dávám ji kousek jablka i jogurt - to píší k knížce, že by to mělo pomoci od zácpy, ale nemám dojem, že by bobky byly větší a když tak, jenom některé...
spíš jsem teď objevila další zvláštní věc, včera jsem mu dala šípek - když ho kousal tak mu vrzaly zuby a to fakt nevím jestli je to normální...
vůbec nevím co dělat, za veterinářem se mi chodit nechce, prý je to stresující...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Bře 20, 2006 14:00

Vrzání zoubků já považuju za projev slasti. Ferdík vrže zubama, když jí banán nebo mandarinku, nebo když jí(pije) něco vlhkého, když lemtá čaj ze skleničky. ;-)

Disable adblock

Simona

Příspěvekod Simona » Po Bře 20, 2006 19:09

Asi tak,jak psala Iva.Hlídej zoubky!Pokud by to byla lehčí zácpa,jablíčko by mělo pomoct.
Ty světlé zoubky znamenají depigmentaci zubů a ta vzniká nedostatkem vitamínu C.Činčiláček to měl také,na veterině nám doporučili podávat C vitamín.Kup vit.C 100 mg(ne šumivý),rozpusť 1/4 tablety ve 3 ml vody a z toho dávej činčilce 1 ml 1 krát denně po dobu 14ti dnů.Uvidíš,jestli zoubky dostanou onu "zdravou"oranžovou barvu.
Ať problém brzo zmizí a jste OK :D :P

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Po Bře 20, 2006 21:01

Terezka napsal:Vrzání zoubků já považuju za projev slasti. Ferdík vrže zubama, když jí banán nebo mandarinku, nebo když jí(pije) něco vlhkého, když lemtá čaj ze skleničky. ;-)


No jo, to jsou komici :lol: :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Bře 22, 2006 14:52

Na tu zaje take dobra stava z ananasu, ale bez pridani cukru a konzervantu!, nebo laktacne pusobi i rozinky, ale take pozor, aby nebyly sirene a konzervovane, nektere jsou dokonce i v oleji.Ja davala spise jednu kulicku vypeckovaneho a omyteho hroznoveho vina.

Jana Peltrámová

problém se zoubky

Příspěvekod Jana Peltrámová » Čt Bře 23, 2006 19:43

máme šestiletého samečka a když mu byl asi rok, tak nám vyhubnul skoro na smrt, rentgenem se zjistilo, že má stoličky přerostlé přez jazyk, hrůza, dásně měl úplně odřené a zhnisalé... pod narkózou se obrousily a nasadili jsme mu antibiotika, potom probican na obnovení střevní mikroflory. Je to genetická vada, nedá se s tim nic dělat, už byl pod anestézií 6x,při vpichu injekce si ho vždy držím sama, aby nebyl moc stresovaný z veterináře. Pravidelně ho vážím a jakmile začne podezřele hubnout, tak na nic nečekáme a frčíme brousit.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » So Bře 25, 2006 20:36

ach jo, tohle znám... na to umřeli už dva mý kluci, táta se synem... je skvělý že aspoň někdo to zvládá takhle úspěšně... Můžu se zeptat, za jakým veterinářem jezdíte? je vidět že je na to fakt machr...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”