Rozinka:jahody

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Bře 04, 2011 20:07

Já se bojim, že mi všechno dopadne jak ty jahody. Zatim mám mrkve a jablek (i šípků) obyč nasušenejch zásobu. Co se dá vlastně ještě pro činči sušit v tuto roční dobu???

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » So Bře 05, 2011 8:17

saskie napsal:Fakt stejně tak nadejchané??
To mi teda řekni, jak to ty lidi dělaj :? :(


Jahody co se dávají do müsli jsou sušené mrazem. Proto mají takovou jinou strukturu a jsou hezky křupavé. Jahody za sušičky nejsou tak dobré. Hlavně při sušení je pak sranda, je ze sušičky dostat... Mě se vždycky přilepí k mřížce a děsně u sundávání zuřím.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Bře 05, 2011 11:49

Mrazem? No to je pro mě novinka. To je mrsknou na mrazák, pak vyndaj a hle, jsou usušený?? Tomu teda moc nerozumim :(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Bře 24, 2011 5:46

Tak jsem zkusila usušit hroznový víno. Mladej mi pak nádobu shodil ze stolu, aby se to otevřelo a dostal se k nim :lol: Ale ten dlabe všechno..
Mamule chvíli zobala a pak to zahodila, ale ta je zas náladová a někdy zaharuje všechno. No tak nevim, co úspěch neúspěch, ale je to přece zdravější než ty kupovaný, ne? :-s

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Čt Bře 24, 2011 11:20

saskie napsal:Mrazem? No to je pro mě novinka. To je mrsknou na mrazák, pak vyndaj a hle, jsou usušený?? Tomu teda moc nerozumim :(


Ano, mrazem. Říká se tomu též liofilizace. Tady je odka na stránky, kde je to hezky jednoduše popsané: http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?article=1494 Tento způsob sušení se většinou používá ve farmacii, ale v dneší době se využívá též v květinovém a potravinářském průmyslu i jinde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Bře 24, 2011 21:36

No tak to je mazec :shock: Díkas za objevení Ameriky. :)
Nicméně tohle se mi asi praktikovat v domácích podmínkách nepodaří :( , ale nevadí, to musli mi chutná, takže pár kousků z toho činči jistě utrží :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Dub 01, 2011 12:18

Ahoj tak mě napadlo jestli by slo vzít jahody normálně z pecjovky co se prodává v obchodě,vyndat je a usušit,myslíte že jahody z pechovky činčilka muže?když by byli usušené?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Dub 01, 2011 12:22

Z plechovky? To budou zakonzervované hlavně cukrem, do toho bych určitě nešla. Když se usuší čerstvé jahody, tak to dlabou, jen z toho nejsou tak odvařený jako z těch z musli :roll:

-----------------------------------------
přesunutí příspěvků do správného tématu

zuki.k napsal: Chtěla bych se zeptat jestli může občas činčilka jahody..... a jaké ovoce ji dáváte... děkuji za odpověď

Reňaaa napsal:Já bych jahody nedavála...jinak ji můžeš činčilce dát jablíčko, sušené jalíčko, rozinku, sušený heřmánek, je toho moc :-)

minlub napsal:Z ovoce dávám sušený jablíčka a rozinky.Dáváme spíš sušené bylinky,mrkev a hrachové placičky.Je to zdravější :)

Dantha napsal:Co se týče jahod, tak z těch dávám sušené lístky, činčilky je mají moc rády a podporujou tvorbu mlíčka. :D
Jinak co se týče samotných jahod, tak se to tu už řešilo: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... ght=jahody zkus se na to podívat.

tuta napsal:jahody sice nedávám ale včera Matylda ukradla jahodu a půlku zbaštila než jsem ji odchytla....

silva napsal:Jablíčka, šípky - sušené, Kryštof má rád čerstvé - pomelo, hroznové víno, meloun ... :D Ale to je asi výjimka.

tuta napsal:no o dva dny později zase ukradla jahodu... byla to nádhera jak ji labužnicky držela za štopku a divila se, že ji ji nenechám dojíst :twisted: baští velmi rychle když jí něco šmakuje

zuki.k napsal:tak jahudky můžou..ale jen občas. Poradila mě to zkušená chovatelka...:)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”