miminka Sněženky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Srp 06, 2011 18:06

Tak prohlídl ji taknějak celkově, jasně, ale co já vim, co z toho pozná. V pondělí tam pujdu za odbornicí. Nebo pokud by se stav zroršil během víkendu, pujdu na tu Eriku.
A otevřená neni a výtok nemá.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Srp 06, 2011 22:27

Tak je asi vycerpana, neni divu, kdyz zabrezla tak brzy a jeste od vlastniho taty:-(
ale, pokud nema vytok a neni otevrena, tak by to melo byt snad dobre, je jen vycerpana.
Davas goji?Ta by ji mohla posilit.
Ta Vozova nevim, zda je na klinice Erika Praha 6, zkus se mrknout do doporucovanych vetu, pry to tam ta kamoska psala.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Srp 07, 2011 14:58

Kočička vypadá pořád stejně, nijak se tedy nerozvaluje, ale po výběhu opravdu netouží. Nabízela jsem jí goji i rozinku, ale nechtěla to, pak si šla vzít obyčejnou granuli, takže jí. Zítra určitě pujdem na tu Hůrku. Ale zdá se, že si prostě potřebuje jen konečně odpočinout. Ale mimi jí snad nijak zvlášť netrápí, Flíčka je moc hodná, už má 55 gramů. Celkem se drží u maminky, tedy je spíš v klidu, ale že by byla nějak pomalejší nebo apatická to vůbec ne. Papá dobře.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Srp 07, 2011 21:23

Saso, jestli basti a neni uplne apaticka a ocividne netrpi, tak bych ji asi nechala v klidu a zbytecne netahala na veterinu, ikdyz k Lietavcove, je to pro ni stres a aby neztratila melko stresem.Uvidis, ale podle me je asi vycerpana akorat, vzdyt si vem, kdy predcasne zabrezla s nizkou vahou a jeste s tatikem svym diky tem povedenejm majitelum predeslym, nebo zveraku, to uz se asi nedozvime, ale vina je na obou.:-(
Drzim paplce, dala bych ji hodne klidu.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Srp 07, 2011 23:03

No já to stále zvažuju, vidím to stejně jak říkáš. Ale zase nechci něco zaměškat, to bych si neodpustila. Pan doktor říkal, že pokud se to nezlepší, mám přijít. Horší to určitě neni. Ale nějak super lepší také ne, o něco ano, ale nevim no. Myslím, že jí určitě zavolám, abych se alespoň domluvila a ona mi třeba řekne sama, jestli by bylo lepší ji přinést.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Srp 10, 2011 8:53

Včera byla Sněženka na pořádném vyšetřenní. Má teď oholené bříško. Možná je to něco s dělohou nebo střevama :( Bere antibiotika a několik dalších věcí. Doufám, že se to do zítra zlepší, aby nemusela na operaci. Dokrmuju ji a fakt jí to nebaví. Sice není aktivní, ale úplně strašně nevypadá. Držte nám palce. Moc se o ni bojím :cry:

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Stř Srp 10, 2011 10:17

Beruška malá,takovýho trápení.Držíme palečky i s myškama

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 10, 2011 11:10

Chudacek malej, ale je to holka statecna, zvladne to, uvidis.bylo toho na ni strasne moc a vem si, kdyby se tohle stalo, ze by porodila v tech podminkach ve zveraku v te pidikleci spolu s otcem jeste, to by dopadlo strasne, nebo kdyby ji prodali komukoliv.Tohle jim nikdy neodpustim, a doufam, ze je, stejne, jako predchozi majitele cincilek stihne tvrdej a spravedlivej trest.Tohle je proste priserny ta pece o zvirata nekde, kde by tomu meli rozumet a hlavne s epodle toho chovat.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Srp 11, 2011 9:04

Včera jsem mluvila s paní doktorkou, že pujde v pátek na operaci. Večer (skoro v noci) se to ale zhoršilo, tak jsem s ní chtěla jít už dnes. Ráno, když jsem jí šla dát léky a nakrmit, ležela v domečku již mrtvá :((

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Srp 11, 2011 9:07

to je mi moc líto,chudák :cry:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Srp 11, 2011 9:11

to je mi líto, bobínek :(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Srp 11, 2011 9:23

Je to moc smutné. Ale zase jsem ráda, že netrpěla dýl. Sovička je smutná a Flíčka (miminko) trochu zmatená. Ale mají se k sobě, tak věřím, že to zvládnou a brzy zapomenou. Flíčka papá a přibírá, tak se utěšujeme alespoň tím. Sněženka byla úžasná činčilka a skvělá ženská i máma. Je neuvěřitelné, kolik toho za svůj krátký život zvládla a jak to dobře zvládla. Teď už jsou se Šédíčkem v nebíčku, nic je nebolí a nestýská se jim po sobě. Nikdy na ně nezapomenu. Byly oba moc moc statečný. :cry:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Čt Srp 11, 2011 9:28

Bobek malý :( Je mi to moc líto..

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Čt Srp 11, 2011 9:41

to je mi činčilky moc líto. :cry: :cry:

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Čt Srp 11, 2011 10:20

Chudinka malá.Je mi to líto.Sledovala jsem tvůj příběh od začátku,takhle jsem to nečekala.Lidi jsou ...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 11, 2011 10:24

Paneboze Saso, me to uplne vyrazilo dech, myslela jsem, ze to nic nebude a zvladne to.Uplne me to na dnesek rozhodilo, ze nebudu mit naladu absolutne na nic.a jsem rozhodnuta tam zajit, az tam pojedu a jeste jednou jim to vpalit, jak uzasni zamestnaci a majitele zverimexu to jsou.Jenze, oni to zase budou hazet na ty majitele samozrejme, jako minule, ze oni nic.Ikdyby zabrezla od sveho tatika jeste u tech majitelu puvodnich, tak zverak je tez zodpovedny uz jen tim, ze v tom pokracoval a drzel je dal v te pidikleci a klidne je take nabizel nejlepe vsechny spolu dal bez upozorneni, ze se jedna o rodinku a mlade s rodici zustat dal nemuze.
prislo se aspon nato, co tohle zpusobilo?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 11, 2011 10:30

A ja Ti jeste psala, ze to asi nic nebude, at ji nestresujes zbytecne veterinarem a ted si to moc vycitam, jeste, ze jsi tam sla.Take uvazuju ted, jestli by byvalo nebylo lepsi, jak Lietavcova doporucila ji nechat odtsranit tu delohu a potrat.Fakt nevim, co by bylo z toho lepsi, ale ted uz nema cenu to resit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 11, 2011 11:00

Sásulko, to je nám líto. Čtu to tady se slzami v očích... :cry:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Srp 11, 2011 11:04

Když jsme tam byly, paní doktorka jí dělala sono, krev, všechno možné. Když mi pak ukazovala a popisovala rentgen, viděla jsem, jak je to ošklivé. Měla v sobě hodně plynů. Jestli to nakonec byly střeva nebo děloha, to už se nedozvíme, ale na tom tolik nezáleží. Nic nakažlivého to evidntně nebylo. Lietavcová říkala, že jestli je to děloha, pak ji odstraníme a bude to ok, ale pokud to jsou střeva, tak je to špatné. Že ji mohlo trošíčku někde prasknout, pak že tam byl špatný srůst. Já bych řekla, že to se střevama souviselo, ale že to byl celkový kolaps. Šlo to docela rychle. Pořád byla dobrá. Pak po prohlídce večer vypadala jak jsem psala hodně unaveně a utrápeně, ale pak se to zlepšilo na pár dní a byla jen pasivnější. Až včera pozdě večer se mi zdála fakt špatná. Musela zemřít chvíli po půlnoci. Holt byla moc mladá a hubeňoučká na zabřeznutí. Koťátko malinký. Kdybychom jí míma i s dělohou vzali před porodem, také by to nemusela přežít. Bylo to všechno špatně už od začátku (díky hloupým lidem), těžko říct, jak by to bylo nejméně bolestivé, ale správné to už být nemohlo stejně.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Čt Srp 11, 2011 11:06

:cry: je smutný, kolik činčil zaplatilo životem, kvůli lidský blbosti...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Srp 11, 2011 14:35

Tak jsem tam dneska jela a sjela je znova.Tolik arogance jsem snad nevidela, bylo jim to uplne sumak, prodavacka, ktera minule rikala, ze priste lidem reknou, at je teda radeji vypustej venku odesla z meho dosahu.
Ten mladik, s kterym jsem jednala je pravdepodobne sam majitel, nebo spolumajitel a kdyz jsem mu znova durazne rekla,ze mel z prodejny vzit jeste jednu klec, ponekud s opovrzenim mi odvetil, ze nebude nicit novou klec, kterou muze prodat a ze na to neni zarizenej a pokud se to bude opakovat a nekdo prinese cincilu, zadnou uz neveme, jeste se oni citili ukrivdeni, s uhynulymi cincilkami ani trochu soucitu.Rekla jsem jim sve tam a nikdy tam nic nekoupim.Kdyz jsem mu rekla, co to dotycnou stalo na vet.osetreni a jeste to vykoupeni, ze jsme je vykupovaly obe a ze oni zodpovidaji za zvirata, ktera tam maji, nebo vemou a meli by to uhradit plne, tak se zarazil, pravda, ale jen to byla obava, abychom to nechtely uplatnit.Svedci jsou a veterinarni zapis tez.
Opravdu silenej problem obetovat jednu klec, ktera by se po vymyti prodat dala, nebo se tam mohla nechat na podobne pripady.Hlavne, ze mi pani prodavacka minule tvrdila, jaky vrely vztah ma ke zviratum.Je mi fakt zle z takovych "milovniku"zvirat a podobnych prodejcu a majitelu.Kurna, za zvire zodpovidam se vsim vsudy a vytvrorim mu co nejlepsi podminky snad.Opravdu by nemeli zvirata prodavat a zverimexy vlastnit lide, kteri ke zviratum nemaji zadny vztah a vidi jen zisk a prodej.Tak blbej pocit jsem teda dlouho nemela.Jesteze se dostaly Saso k Tobe a prozily si ty dve cincilky aspon par mesicu stastnych.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Srp 27, 2011 9:18

Miminko Flíčka má 100g \:D/

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Srp 27, 2011 9:53

=D>
krása :x

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”