přestala téměř úplně chodit

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Michal.M

přestala téměř úplně chodit

Příspěvekod Michal.M » Stř Lis 02, 2005 18:15

Dobrý den, potřeboval bych pomoci. Naše činčila z ničeho nic přestala téměř úplně chodit, má problémy s hýbáním zadních nohou, skoro nejí a často poléhává. Občas jakoby zacuká hlavičkou. Nevíte někdo prosím co by to mohlo být?Nemyslím že by něco špatného snědl Veterinární ordinace u nás už je zavřená:(. Bojíme se o něj. Za každou radu moc děkuji.

Disable adblock

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Stř Lis 02, 2005 18:34

Našli jsme naštěstí pohotovost tak ho tam okamžitě vezmeme. Snad to nebude vážné :(

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Stř Lis 02, 2005 18:36

Držte palce prosím prosím!

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Stř Lis 02, 2005 18:58

:( Držíme moc a moc palečky :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :wink:
Jak to vypadá s Tvým myšputkem :?: Máme starost :(
Přejeme moc štěstíčka ať se z toho brzy dostane :P
Burýska :P

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 02, 2005 19:02

tak já i Artur držíme palečky!!!!!
doufám, že to dopadne dobře!!!!!!

a vůbec netuším, z jakých důvodů by se jí tohle mohlo stát! jedině že špatně skočila a asi si něco udělala s nohou(zlomila(ale to doufám ne :roll: )nebo se "jenom" poranila :roll: )
a jestli jste našli pohotovost, tak opravdu přeju hodně štěstí!!!!!! :wink:
držíme palečky!!!!! :P

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 02, 2005 20:07

nemohl by to být nějakej svalovej třas nebo křeče? Činčila má stahy, je apatická a neschopná pohybu - může k tomu dojít přehřátím organismu, otravou, úrazem hlavy, nedostatkem pohybu, chybí jí vápník nebo vitamín B. Jestli jste šli brzy k veterináři, tak by jí měl asi píchnout injekci s "béčkem" vápníkem a glukózou. Taky byste jí měli nechat hodně v klidu a nechat jí pořádně proběhnout.
Může to být samozřejmě i něco jiného, ale to cukání hlavou a neschopnost pohybu zadních nohou.... přikláněla bych se právě k těm třasům či záchvatům.

Držím palečky, věřím, že to bude v pohodě...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 02, 2005 20:10

Držíme moc a moc palečky, ať to zvládnete :D :D Hlavně žádné fňukání a litování myšky, potřebuje povzbuzení a podporu, to dokáže opravdové zázraky :P Když uvěří, že to zvládne, určitě to bude dobré :P
Hodně štěstí :lol: :lol: :lol:

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Stř Lis 02, 2005 20:20

Děkuju moc všem za podporu. No tak už je zpátky, dostal injekci, ale doktor nedokázal říct co mu je. Takže teď můžeme jen čekat a doufat.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 02, 2005 20:23

Uvidíš, že když budete věřit v dobrý konec, tak vše bude v pořádku a činčilka se uzdraví. Moc držíme pacinky :wink: :lol: :lol: :lol:

Hanka

Příspěvekod Hanka » Čt Lis 03, 2005 11:23

Ahoj Michale, tak jak je na tom dnes? Chipovi se to stávalo taky, záchvat tak po minutě odezněl a on zase vesele běhal. Protože ho dostal vždy jen v kleci po večerním běhání při jedení sena, tak jsem usuzovala na špatnou kvalitu sena, Ina to sem taky někam psala, že se pravděpodobně jedná o jeho znečištění. Může to být i otrava něčím pro činči jedovatým - lakované dřevo apod. Zkus se podívat na téma ohledně křečí - někde vespod bude. A napiš, jak se vede!!! Držíme s Pištou tlapky.

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Čt Lis 03, 2005 14:42

Ahoj. Mám smutnou zprávu. Dnes ráno zemřel :( :(

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Lis 03, 2005 15:00

Ahoj Michale, je mi to moc líto :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Lis 03, 2005 17:20

tak to je mi vážně líto!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
držíme tapičky ať se z toho rychle dostaneš!!!

a netrap se!!! on je teď v rozinkovém nebíčku, papá rozinku a všechno ohlodává! :wink: prostě se má dobře a myslí jen a jen na tebe!!!! co jste zažili, jaké byly jeho největší lumpárny...atd! :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Lis 03, 2005 19:10

ale ne.... :cry: Na druhou stranu, teď už ho nic bolet nebude... :(

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Pá Lis 04, 2005 8:16

Je mi to moc líto :cry: :cry: :cry: :cry:
Drž se!

KarkulkaJK

Příspěvekod KarkulkaJK » Pá Lis 04, 2005 8:21

Je mi to moc moc líto :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Pá Lis 04, 2005 18:33

Ahoj děkuju moc všem za podporu. Teď zkusíme sehnat novou činčilku, protože Chipě je samotné smutno a nám taky.

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Pá Lis 04, 2005 18:40

:cry: soucítíme s Tebou...
ale věř,že v hrozinkovém nebíčku nebude sám,bude tam mít spoustu kamarádů(kteří nás už opustili tady na diskuzi a pokaždé když čtu smutná oznámení je mi z toho moc smutno)určitě se tam bude mít hezky :wink:
A Ty nezapomeň na nás a doufáme,že až bolest trochu odezní,dostane se do Tvého života nová "myška" a ukáže Ti jaké činčilky jsou veselé raubířky a znovu Ti rozsvítí celý život :P A pak se s námi podělíš o její fotečky a zážitky :wink:
Burýska Ti přeje do života jen a jen samou radost a štěstí,hodně zdravíčka pro Tebe i Tvé nejbližší...

Hanka

Příspěvekod Hanka » Stř Lis 09, 2005 13:19

aj jaj, je nám to moc líto-mám ještě v živé paměti mého Chipa-, ale prostě se to někdy stát musí. Je to hodně smutný, ale musí se tomu dát čas na "zrehabilitování" a uvidíš, že se na další činčilku budeš těšit. Mimochodem - už ji máte? Zdraví Hanka a nováček Pišta.

Simona

Příspěvekod Simona » Stř Lis 09, 2005 21:49

Milane,ať Ti nová činčilka přinese hodně radosti a ať zaplní to bolavé místečko v srdíčku.Vždy to bolí,když máme moc rádi.Kdysi jsem si řekla,že už si nikdy žádné zvířátko nepořídím,protože když odejde,je mi moc,moc smutno :( ,ale s nimi je na světě veselo a každý tady má svůj čas.A když už se to stane,je důležité vědět,že jsme jim to na tomto světě udělali co nejhezčí.Oni to vědí a koukají na nás z toho zvířecího nebíčka a je jim dobře :D

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Čt Lis 10, 2005 14:06

Ahoj tak novou činčilku jsme ještě nesehnali, ale snažíme se :) .

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Lis 10, 2005 16:01

Michal.M napsal:Ahoj tak novou činčilku jsme ještě nesehnali, ale snažíme se :) .


Jančo, nemáš ještě volnou Báru? Děčín a Teplice, to není zas tak daleko... :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Lis 10, 2005 20:04

camilla napsal:
Michal.M napsal:Ahoj tak novou činčilku jsme ještě nesehnali, ale snažíme se :) .


Jančo, nemáš ještě volnou Báru? Děčín a Teplice, to není zas tak daleko... :lol:


už dávno ne.. má ji zamluvenou paní doktorka Švehlová z Brna, už dlouho... bára vyrazí do světa :D

Michal.M

Příspěvekod Michal.M » Čt Lis 10, 2005 20:41

Čau tak vypadá to že v sobotu už bychom mohli novou činčilu mít :wink: . Bude to asi 3měsíční bílý sameček. Takže naše činča Chipa zas bude mít kámoše:). Bez Montyho je totiž jak bez duše.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”