3cincily ve zverimexu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 19:28

Tak tomu verim.To vis, ze si zkusila hodne, ale hlavne diky tem pitomcum nezodpovednejm, co si je poridili a klidne by je poslali ven na smrt a drzeli je tolik mesicu v tak malicke klicce a navic zrejme chudinka rodila v pul roce asi a v takovych podminkach.Ted bude potreba hlavne oddelit toho tatku, aby neobskocil tu malou dcerku

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 19:41

Jo, to jsem zapomněla napsat. Samozřejmě oddělit tatíka, jistě, a to co nejdřív. Nicméně přkvapilo mě, jako jasně, 24hodin denně na ně koukat nemůžu, ale pár hodin je ustavičně na očích mám a kupodivu ani náznak, že by chlap skákal na samičky. To teda Chip skákal v jednom kuse, ať měla říji, neměla, nebo byla těhotná, prostě pořád. U tohohle samce mi vůbec nepřijde, že by byl se dvěma slečnama, tak aspoň něco. Snad nejsou nakrytý, teda.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 19:43

No ale možná je to tím, jak byli zmagořený, teď, když se můžou hejbat a maj klid, tak se asi pudy na povrch proderou rychle :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 21:04

no prave, toho se take bojim.Tam v te pidiklicce by se na ni ani nedostal, ale ted uz muze.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 23:20

Tak se zas parádně vyběhaly :D . Moje činči trochu zuřánkovaly, ale teď už jsou puštěný ony. Nechávám je teď běhat i ve větším pokoji (aby teda měly něco víc a necítily se uraženě), kam strašně chtěj, ale pokaždý je tu nepouštim, protože se tu blbě chytaj, když si postavěj hlavu, navíc tu jsou třeba kable, tak se musej pečlivě střežit.
Tatík je fakt psychiky v poho, klidně si vezme venku hamku z ruky. Maminka si ani rozinku přes klec nevezme, i když jí má přímo pod nosem :(
Ta holčička je dost hubená, tatík taky neni zrovna macík, ale na samečka to není ještě úplná katastrofa, z toho se zberká, holčičku musim něčim pořádně vykrmit. Je postavou stejně velká jako Gadgetka, ale má o ňákejch 200g míň :( . Už dostaly spešl vitamínovou směs od minlub a tu baštila, tak věřim, že ji spravim.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 08, 2011 9:27

Já osobně bych je nepouštěla do stejné mistnosti jako tvoje činčily a možná bych je nepouštěla vůbec. Je to pro ně stresující, jeli dlouhou cestu a dala si je do větší klece, na kterou nebyly zvyklý. Je opravdu třeba na ně pomalu, jinak ti budou hubnou. Taky bych je ted hooonem nevykrmovala. Nejprve bych jim upravila stravu, tak, aby byla ta správná, takže kvalitní granule, hodně sena a voda. Když je teď zaplácneš kdo ví čím, můžou dostat zácpu, průjem, nafouknou se, protože jejich organizmus na to není zvyklý. Chce to na ně opravdu opatrně a nejrpve jim nabídnout ten minimální standard, co mají mít všechny činčily a pak pomalu přidávat třeba tu směs od minlub a nebo neco jiného.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » Pá Dub 08, 2011 9:49

Jo, taky bych byla pro, abys je nechala delší dobu aklimatizovat, byla trpělivá a nepouštěla je ven. To se dělá u všech činčil po změně prostředí, natož ještě když s nimi bylo zacházeno tak, jako s těmi tvými... Navíc, ty je nemáš v karanténě? Jestli je pouštíš do stejný místnosti jako ty ostatní, tak ta karanténa je asi docela na nic, ne?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Dub 08, 2011 10:29

Řešila jsem to s jasmin. Souhlasim s váma. Rozhodně kdybych je neviděla a měla informace jako vy, tak bych naprosto souhlasila a viděla to stejně. Ovšem to byste je museli vidět. Jak se chovaj, všechno. Klec mají větší, to každopádně, ale na tři činči je to ubohost. Mám ji náhodou, po jednom králíkovi a využívám ji čistě na situace akutního dočasného odddělení, nebo když třeba slečna měla něco s packou a nesměla skákat (poličky na pevno tam nejsou). Dneska se snad konečně dostanu ke koupi nějaké klece. Chtěla jsem nějakou vyrobit sama, ale nejenže teď nemám skříň, výroba by mi tejden zabrala, teda asi míň, kdybych nedělala nic jiného, ale nemám tu skříň. Maximálně můžu přítelovi sešrotovat peřiňák, nebo jeho skříň, ale nerada bych skončila pod mostem. Ačkoli už se trochu umoudřil :)
Oni se nebojej takovym tim standardnim způsobem, jako když si domu přinesete novou činču. Klidně na sebe nechaj šáhnout, koukaj, co se děje. Už i mamina. Ale, nevim jak to popsat, jsou takový ustrašený prostě jinak, fakt nevim, jak to napsat. To byste s nima museli aspoň pár hodin být, abyste to pochopili. Cítí v lidech nějakou bolest, kterou si museli prožít. Pouštim je, protože čekali už sakra dlouho, než se budou moct aspoň trošičku pohnout a to je na nich zoufale vidět. Chci jim ukázat, že už se nemají čeho bát a že jsou důležitý a bude se s nima zacházet jako s rovnoprávnejma bytostma. To, že jsou nakonec ve stejné místnosti jako moje dočasné činči je trochu pitomý, beru, ale zdálo se mi lepší, když budou ve vhodné místnosti - kde budou mít klid. A tím, že "viděj" další činčátka, který jsou v pohodě a můžou si dělat co chtěj a podobně, to je pro ně přece dobrá motivace. Je to dost na pytel, že karanténa je taková nekaranténí. Jenže místo, kam jsem je plánovala dát, vyhrál v tu chvíli Michal, má tam sklad na zboží. Takže než aby byly zas v rušnym prostředí, riskla jsem tohle.. No asi jsem vás nepřesvědčila, ale za svym jednáním si stojim. Sice jsem neměla dvacet činčil a nechovala je dvacet let, ale se zvířátkama mám dost zkušeností a z jejich pohledu a chování něco vyčíst dovedu. Aspoň jsem o tom přesvědčena, je to asi jediná věc, která je pro mě důležitá a zároveň nemyslim, že jsem v ní úplný poleno.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 08, 2011 11:18

Ja to v tomhle vidim stejne, jako Saskie.Potrebuji pohyb okamzite, nebot byli podle vseho skoro 9mesicu zavreni bez vybehu v klicce, kam byste nedali ani potkana.Je fakt zazrak, ze prezili doted a neumreli na zacpu z nedostatku pohybu.Ten pohyb je velmi nutny tedka, akorat by nevykastrovany samec nemel byt pohromade s dcerkou.Ale je toho ted najednou moc i na Saskii a jejiho boyfrienda.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 08, 2011 11:27

no, ale tak si uvedom, že ty činčily jsou jakoby handicapovaný. Potřebuje se snima zacházet pomalu. činčily jsou stresovy, moc novych podnětu v nich vyvolava křeče. Te´d se snima musí jednat, jak kdyby člověk ležel tři roky na lužku.....taky ho hned nepošleš zavodit.
Nehledě na to, že činčily nejsou v karanténě je minus - můžou se nakazit saskii stavajici činčily.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Dub 08, 2011 12:08

Tak nejsem trouba, že jo, úplnej :lol: Samozřejmě jsem je nechala jen chvilku, po delší době zase chvilku. Oni neběhaly jak splašený, spíš si tak pomalinku dohopkaly do rohu, kde je to pro ně zajímavý a očuchávaly. Pak si pomalu přehupkaly do dalšího zajímavýho místa. No a to bylo tak všechno, jen si obešly místnost, žádný úprky ani super skotačení se rozhodně nekonalo. Mamině trvalo dlouho, než se ven vůbec odvážila, takže aby tam aspoň chvilinku byla, tatík byl venku daleko dýl, ale kdybych viděla, že se má tendenci uhnat, pochopitelně hned zasáhnu, (on pak sám chodil do klece, byl rozumnej). Fakt spíš jen zkoumal. Ale kdybyste viděli, jak byly šťastný. Představte si, že jste deset let nebo dýl zavřený v kleci, kde se jen tak tak se spolubydlícíma rozvalíte. Jo a v krmení samozřejmě neulétávám. Dávám to, co měl ve zveráči - vitakraft emotion beauty. Do toho trošku granulek, aby si pomalinku začly zvykat na jiný, ale to jen tak na ochutnávku, kdyby chtěly. No a ty vitamíny, to je jen takovej prášek, kterým se jídlo trochu posype a to ne každej den, takže nevidim důvod, proč jim tam v tomhle lehce nepřilepšit, no.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 08, 2011 12:41

Mas taky Martino pravdu,tady jde hlavne o to dodrzeni karanteny, aby se neohrozily jeji cincily a predevsim oddelit toho tatuldu zvlast.To je ted nejdulezitejsi vec, co bys mela udelat.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 08, 2011 12:49

Ta karanténa se tu omýlala už několikrát a furt dokola ji všichni podceňují. Více zde: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9497

Chápu, že Saskie nemáš zkušenosti, ale až zažiješ, že se ti činčila svíjí křečí, protože nedokáže vstřebat všechny nové podměty, nebo ti nakazí tvoje činčily, pochopíš, že to opravdu taková sranda není.

Jinak já osobně si myslím, že by se měl nechat samec vykastrovat a nechat je spolu, když jsou na sebe zvyklý. Nepouštět je, zajít snima na veterinu a nechat jim za tři týdny udělat koprologii a bakterologii a krmit je jen senem, vodou a kvalitnima granulema.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Dub 08, 2011 17:33

Tak mě zabte.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Dub 23, 2011 0:20

Holčiny vypadaj k světu a spokojeně. Malá rychle přibírá. Na žádost pár fotek (mizerná kvalita, časem budou doufám lepší). http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 2019&pos=4

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » So Dub 23, 2011 6:29

Krásný fotky jde vidět,že se maj dobře je fajn jak jim může někdo pomoct moc si takových lidí vážím

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Dub 23, 2011 11:20

No ta je nadherna.Kdyz si vzpomenu, jak byli vsechny vystraseny a namackany v ty mali klicce, tak tohle uz je ten typicky, drzy vyraz:-) spokojene cincilky:-)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Dub 23, 2011 15:25

jsou krásný ani nevypadají zanedbaně :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » So Dub 23, 2011 17:38

Jé,ty se mají dobře :) mají nádherné bydlení ( myslím,že nevydrží dlouho,ale aspoň mají co ničit :lol: ) krásné činčilky :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črc 14, 2011 22:58

Tak dost zoufalá zpráva, už není pochyb, tatík svou dceru stihl nakrýt, než se dostali ke mně. Mamina nakrytá není. Řešim, co dělat, aby to zvládla. Má někdo nápad? Zdá se, bude každým dnem rodit. Má cca 540g. Když jsem je přivezla, vážila 354g, strašný! Velikost kostry měla stejnou jako mamina, ale byla brutálně vychrtlá. Hezky papala a přibírala, ale tak nějak postupně, že mě nenapadlo, že by ona mohla být nakrytá, spíš jsem čekala nakrytou mámu. Mimochodem maminka (Sovička) konečně prožívá dětství, lítá jak blázen a skáče do vzduchu jako náš Dale, když mu bylo kolem tří měsíců :D
No ale co s tou Sněženkou???
Mluvila jsem s Lietavcovou (neviděla ji, jen jsme povídaly) a říkala, že by to mohla zvládnout i bez problémů. Možnost je vzít jí dělohu i s mímama (takže je vlastně zabít). Zejtra ráno nakoupim ph papírky a změřím její moč, to prý řekne nejvíc. Ale když to vyjde 7 a níž, tak nevim, jak se zachovat. Má někdo zkušenost se samičkou, která měla v době nakrytí velkou podváhu?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 15, 2011 0:29

Rozhodně bych dělohu nebrala i s mláďaty. Je už na konci těhotenství. Já bych spíš ji teď přilepšila vitamínama, mlskama a dohodla se s vetem, jestli kdyžtak sni můžeš dojet. určitě to zvladne. spíš co pak s těmi miminky?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 15, 2011 1:39

Já ji operovat nechci, to je jasný, jen jsem si nebyla jistá tou šancí, kterou má, kdyby šance na zdraví byla znatelně vyšší s operací, pak bych až do toho šla. No já s ní přijetí můžu, ale oni nemaj nonstop a sami říkali, že na veterinách, kde nonstop maj, nerozuměj činčilám a že je to sázka do loterie. Tak doufám, že si to nechá na otevírací dobu, kdy tam bude Lieavcová :roll:
Co s mímama, no když se budou zdát jakš takš zdravý, necháme si je a budem je pečlivě kontrolovat. Dát je nikomu nemůžem, když maj takovouhle genetickou výbavu, leda někdo tady se vším obeznámený, komu věřím. Ale nedopustím, aby se jim něco stalo. A když budou na umření, tak nevim, to nechám rozhodnout doktorku.

rek11
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Pá Dub 29, 2011 12:05

Saskie

Příspěvekod rek11 » Pá Črc 15, 2011 7:30

Jestli chces, mohu si samicku po odstavu vzit. Skoda, ze jsem to nevěděla, když jsem byla v Pze pro granulky. Vzala bych si ji hned. Sice mám zkušenost s porody jen u koček, ale nepředpokládám, že by to bylo extra jiné..... :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 15, 2011 7:48

To je zajímavé, ale odnést ji od mámy, se kterou žije od malinka, by pro ni bylo velice stresující, tedy nevím, jesli bychom ji tímto pomohli.

rek11
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Pá Dub 29, 2011 12:05

Příspěvekod rek11 » Pá Črc 15, 2011 7:58

ty brdo,to uz bych ale asi nedala :-)))) myslim mistne. Behem 14 dni mi prijdou tri zviratka, z toho dve cincilky :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”