Prskanie

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucia:)
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Črc 16, 2011 15:22

Prskanie

Příspěvekod Lucia:) » Ne Pro 11, 2011 10:18

Vcera rano som zacala zoznamovat svojich 2 samcov zaciatok nebol az taky zly potom boli spolu az do vecera v malej klietke kde este niekedy na seba prskali tak som ich skusila vecer dat do velkej klietky kde by mali spolu uz byvat asi hod. to bolo v pohode az potom sa to zacalo ked ten mensi chcel ist tomu starsiemu do domceku tak on ho vihodil a zacali sa bit. tak som ich dala znovu spolu do klietky a tak to bolo zase fajn v noci sa na seba aj tulili a rano zase na seba prskaju a nemozu sa ani citit tak teraz budem mat dalsi domcek a neviem ci to pomoze zvyknu si na seba alebo nie? dakujem mozte mi posielat aj SZ :roll:

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Prskanie

Příspěvekod vera novotna » Čt Pro 22, 2011 13:19

Ahoj Lucia,měla jsem doma v jedné kleci 4 samce.otec ze 3 synky rozdílného stáří a po seznámení od mala napřed volně při výběhu,protože nemám další velkou klec a tak časem než si na sebe všichni zvykli,jsem jim dávala krmení do jedné velké misky po výběhu do klece,kde se kolem ní uspořádali jako selátka u koryta a na chvilku o sobě nevěděli;po jídle se brášci kolikrát do sebe ještě pustili(začali se stavit,prskat,štěkat s otevřenými tlamkami) a po mém okřiknutí byli mě neměli čas poslechnout,tak jsem je popadla a otřela jeden druhého i další o sebe s odvrácenými hlavami,aby se nepokousali a po uklidnění v náruči jsem je dávala zpět do klece.Otec si je očichal,očistil a oni pak to po něm vzájemně opakovali,dnes je otec se 2 synky v kleci a v menší jsou další mladší 3;při společném výběhu v bytě se snášejí a samozřejmě vymýšlejí různé hry,To seznamování s novým bydlením trvalo asi týden,protože předtím byli u matky a sestrami,které jsou oddělené i v době říje.Myslím,Lucia,zkus je každý večer seznamovat v malém prostoru,třeba v předsíni pod dohledem a pokud můžeš,tak přestav všechno v kleci,aby se na chvilku zaměstnali s okolím a zapomněli na sebe,ale pozor na domácího činčiláka,aby neprojevoval svou dominantu,tak ho musíš častěji uklidňovat a dávat malému nováčkovi více volnosti,aby si zvykal na nové prostředí a když se to nepovede musíš začít od znovu s karanténou obou oddělených,tak aby se mohli očichávat bez vzájemných dotyků a zvyknout si tak jeden na druhého a potom je vyměnit v bydlení a zkusit je pod dohledem pustit např.v předsíni,kde nemůžou jeden před druhým někam zalézt,přeji klidné seznamování a chce to čas a trpělivost,pak to budou největší kámoši,Věra.



:wink:


Vrátit se na “Bydlení”