opakovaná říje

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

opakovaná říje

Příspěvekod Hanča » Stř Črc 22, 2009 8:07

Zajímalo by mě, jestli může těhotná samička opět mít říji..

Bělinka se mi totiž zdála břichatá, tak jsem si řekla, že asi bude v tom.. pár dní na to, ale měla říji a řádila s Čertíkem jak zbavená smyslů.. tak jsem si řekla, že teď už je těhotná určitě. A měsíc na to, včera řádila zase... ale zdá se mi tlustá, tak nevím.. poraďte prosím

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črc 22, 2009 13:20

nemůže, pokud má znovu říji, tak těhotna neni :-)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Stř Črc 22, 2009 15:12

Může. Už jsem to několikrát zažila, že se mi samička otevřela a jakoby říjila a to už byla měsíc březí (a jak říkáš, řádili se samečkem). Jindy sem pozorovala, že se samička otevřela třeba měsíc před porodem. A jestli si dobře vzpomínám, tak Jesse měl samičku, která byla otevřená - jakoby říjná od posledního měsíce před porodem až do porodu...

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Stř Črc 22, 2009 17:52

Díky, myslela jsem si to.. samička má poměrně velké bříško..

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črc 23, 2009 15:49

JJ, moje samice měla pravidelnou říji každý měsíc, od zabřeznutí až do porodu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 23, 2009 17:04

ale nesmí se zavřít. Pokud zůstane otevřena dele jak týden, tak ma před porodem. Ale to se nejedna o říji.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Črc 23, 2009 17:33

muže mit řiji v pruběhu celé březosti ;)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 23, 2009 17:59

nemůže ;-) To není říje. Samice se například měsíc před porodem otevře, ale to je příprava na porod. Ještě se mi nestalo, že by těhotonou samici měsíc před porodem samec oplodnil.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Črc 23, 2009 18:02

prostě se může otevřít vždycky když by měla mít říji v pruběhu celé březosti. Ne že by otěhotněla když už těhotná je.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črc 23, 2009 18:17

Moje Mauí měla říji každý měsíc během březosti,nikoli jen před porodem nebo jen v polovině porodu,každý měsíc. Každá samice to má jinak, moje Ebonka se při březosti neotevírá vůbec, s Mauí mám zkušenost uplně odlišnou.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 23, 2009 18:17

To ona se otevře, ale není to říje. Ona se otevře a zůstane otevřena až do porodu.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Čt Črc 23, 2009 18:21

Mauí zabřezla koncem Prosince 08 a každý měsíc se otevřela a následně zavřela, než začala výrazně přibírat, vůbec jsem nevěděl že je těhotná,zmátlo mě to, ale možný je fakt všechno. Před porodem se otevřela znovu, nezůstala otevřená od začátku února do dubna.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Črc 23, 2009 20:10

Martej napsal:To ona se otevře, ale není to říje. Ona se otevře a zůstane otevřena až do porodu.


To neni pravda Marti ;) a i žensky maj někdy během těhotenství měnstruaci tak jako by těhotny vubec nebyli ;)

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Črc 24, 2009 18:53

Martej napsal:nemůže ;-) To není říje. Samice se například měsíc před porodem otevře, ale to je příprava na porod. Ještě se mi nestalo, že by těhotonou samici měsíc před porodem samec oplodnil.


Tak tohle je vyloženě vtipné tvrzení. :lol:

Když už je samička oplodněná, tak ji už neoplodní... :wink: ale to že se znova otevře, má falešnou říji ( do porodu má 2 měsíce a znova se zavře) a samec po ni skáče, to se děje úplně normálne - jen ne tak často. Marti, to že se to tobě v chovu nestalo, neznamená, že se to jinde neděje... :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 24, 2009 20:29

to netvrdím, ale myslím, že to říje něni. zkusim najít nějaké informace. Nikdy sem neslyšela o tom, že by samice otěhotněla 3 týdny po oplodnění a rodila po třech týdnech znova.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Črc 24, 2009 20:34

Martej napsal:to netvrdím, ale myslím, že to říje něni. zkusim najít nějaké informace. Nikdy sem neslyšela o tom, že by samice otěhotněla 3 týdny po oplodnění a rodila po třech týdnech znova.


marti ona nemuže znovu otěhotnět když už těhotná je! ale má jak napsala Žaneta falešnou řiji to se dtava i u dalších zvířat ;) a jak už sem psala i u lidí

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Pá Črc 24, 2009 20:34

Teď už je to tady asi o slovíčkaření.. není to říje v pravém slova smyslu, ale vážně ''falešná říje'' .. u samice zřejmě dojde k hormonální změně, která způsobí, že se otevře, ale neuvolňují se jí z vaječníku vajíčka, aby mohla opět zabřeznout.. jiné vysvětlení podle mě nenajdete.
Já se nazačátku taky špatně zeptala, chtěla jsem se zeptat, jestli se těhotná může znovu pářit, ne jestli může mít těhotná říji.. tak...pardon.. ale už aspoň znám odpověď, takže díky.
A abych to shrnula: těhotná se tedy pářit může, protože může mít tzv. ''falešnou říji'' způsobenou hormony, ale nemůže mít skutečnou, protože se jí znovu neuvolňují vajíčka, které by mohly být oplodněny.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Črc 25, 2009 9:37

Shrnula jsi to naprosto dokonale. :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Črc 25, 2009 12:04

pazdh napsal:Teď už je to tady asi o slovíčkaření.. není to říje v pravém slova smyslu, ale vážně ''falešná říje'' .. u samice zřejmě dojde k hormonální změně, která způsobí, že se otevře, ale neuvolňují se jí z vaječníku vajíčka, aby mohla opět zabřeznout.. jiné vysvětlení podle mě nenajdete.
Já se nazačátku taky špatně zeptala, chtěla jsem se zeptat, jestli se těhotná může znovu pářit, ne jestli může mít těhotná říji.. tak...pardon.. ale už aspoň znám odpověď, takže díky.
A abych to shrnula: těhotná se tedy pářit může, protože může mít tzv. ''falešnou říji'' způsobenou hormony, ale nemůže mít skutečnou, protože se jí znovu neuvolňují vajíčka, které by mohly být oplodněny.


jj. tak sem to myslela, jen se mi nelibi ten termín, falešná říje. Používá se pouze falešná březost. Samice se vlivem hormonů otevře, ale nebude se chtít spářit. Samec se ani moc nesnaší, zkusí to, ale po prvním ohnaní samice na to kašle :-) Psala sem Alici, ta sem napíše lepší vysvětlení.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Črc 25, 2009 12:15

Můžu se teda zeptat , co měla moje samice , když zabřezla koncem prosince , porodila v dubnu a mezitím se několikrát otevřela a zavřela ? :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Črc 25, 2009 12:17

počkej si na vyjadření Alice. Jestli je to opravdu pravda, tak to není moc normální.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Črc 25, 2009 12:27

Aha, v tom připadě mam ja,Žanda i chovatele v Německu ne moc normalni samice :).

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » So Črc 25, 2009 15:46

Jesse napsal:Aha, v tom připadě mam ja,Žanda i chovatele v Německu ne moc normalni samice :).
:lol: :lol: :lol: :wink:

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Čt Říj 08, 2009 16:50

Tak potřebuji ještě jednu radu... Bělinka poprvé řádila s Čertíkem před třemi a půl měsíci.. pak ještě každý měsíc... myslela jsem si, že bude rodit včera podle propočtů a nic, bříško má.. chování se taky změnilo, zdivočela.. předevčírem se zase otevřela a ČerŤovi držela, dnes je zavřená.. takže mimča budou nejdříve za měsíc?

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Říj 14, 2009 13:51

Muze a nemusi byt brezi..nejlepe se to pozna podle prirustku vahy, pokud je miminek vice a nebo cca 1-2 tydny pred porodem pohyby miminek..jinak jen cekat :D ..ani zmena chovani nezaruci, ze je cincilka brezi..nasi kluci kolikrat hrajou brezi samicku.. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”