Bulky pod cecíkama u feny

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Bulky pod cecíkama u feny

Příspěvekod Reňaaa » Ne Črc 10, 2011 0:47

Zdravím,

včera jsem si všimla u naší 7 leté feny (kastrované), že má pod "cecíkem" (nebudu psát zdlouhavě mléčná žláza). Dvou maličkých kuliček a u jednoho cecíku byla taky jedna malá asi jako hřášek a ještě menší. Je to kulička pod kůží a je pohyblivá, fenku ani nebolí, když ji na ně šahám, jenom se bojím, že je to nádor.

Co myslíte? V pondělí povalím k vetovi a jestli mi řekne, že je to nádor tak mě asi odvezou, protože je to můj první pes a nádor...Na internetu jsem četla, že u kastrovaných fen se nádory mléčných žláz neobjevuji, spíše vyjímečně tak doufám, že to je jenom nějáká tuková kulička nebo já nevím.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulky pod cecíkama u feny

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 10, 2011 10:05

Ahojky, pokud je to pohyblivý, tak si myslím, že je to tukový :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Črc 10, 2011 10:11

Ano, je to pohyblivé a dost, co s tím bude Vet dělat? Odstraní to chirurgicky, nebo se to samo nějak časem ztratí? Dík

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 10, 2011 10:33

Vet jí to buď rozmasíruje a nebo jí píchne nějakou látku, která tyhle boule rozkládá a nebo ti řekne, že nic, že se to ztratí :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Črc 10, 2011 10:48

Uf..každopádně zítra tam hned skočím, kdo ví co to je, že...

Každopádně moc děkuji :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 10, 2011 10:51

Držíme palce :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 10, 2011 13:09

nemělo by to nic být. my to máme u feny taky a jediný co s tím máme dělat, tak ji sledovat, jestli se nezvětšuje, ale k tomu vetovi určitě zajdi.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 10, 2011 21:14

Naše labradorka na tukové nádory trpí. Jí se bohužel zvětšují. Je jí už 9 a před rokem doktor říkal, že by to nechal být, když se zvětšovat nebudou. Bohužel to roste. Dělají se jí na žebrech, 2x-3x do roka musí na operaci, kdy se jí to pod narkózou odstraní, zhoubné to není, ale překáží to a při ležení tlačí. Ten poslední jsme nechali dlouho :( bohužel vrostl do prsního svalu, takže se to muselo odstranit i se svalovinou a místo dvou stehů měla 6.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 04, 2011 15:32

Tak dneska jsem dneska byla u Vet, protože cca týden jsem u fenečky pozorovala nechutenství, nechtěla moc jíst, ve čtvrtek menší průjem, ale ten nějak sám odezněl a jelikož moc nejedla tak podle mě nebylo ani co...No a v neděli měla zase průjem tak jednodenní dietu jsem nasadila a včera dostala trošku čistého kuřecího masa a v noci začala zvracet a zase průjem a byla v tom i trocha krve.

Tak jsem dneska mazala k veterinářce. Celou ji prohmatala, změřila teplotu, poslechla jí, řekla jsem příznaky atd. a prý zánět střev v pokročilém stádiu (řekla to jiným názvem, který jsem neuměla ani vyslovit :shock: ). Chudák dostala 3 injekce s ATB, domů probiotika a zítra mám přijít zase, ted mi tu leží celá zničená.

Vždycky mě udivuje jak se do té ordinace žene a sotva ji dojde, kde to je stáhne ocas a šok a rychle pryč. Naštěstí má jen 4kg tak ji udržím. :D

Tak doufám, že to nebude moc vážné a rychle se mi vyléčí. Možná jsem měla jít hned, ale kvůli jednomu průjmu jsem nešla no, ale když se to opakovalo, tak raději už.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Říj 04, 2011 20:32

Tak budu drzet palecky, je to neprijemne.Hlavne, aby se to nerozrostlo do chronickeho zanetu, ten uz je tezko lecitelny, tam uz je lecba dlouhodoba, ne-li dozivotni, aspon u lidi.Mozna bych zkusila neco prirodniho, i koloidni stribro je dobra vec, prirodni antibiotikum

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 04, 2011 20:42

Tu tabletku probiotika byl boj do ní dostat, první snědla v pohodě, ale ted...mě nebude mít ráda :D Ale už jí je líp, trochu jí otrlo a soumruje jídlo.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Út Říj 04, 2011 21:16

já dávam tabletky vždcky do kousku rohlíku,jinak nemam šanci to do ní dostat,ona je trošku těžší :lol: naštěstí zatim je zdravá
držíme pěstičky ať ste brzy fit

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Říj 04, 2011 21:24

u nás se jakýkoli léky nepapaj... ani v sýru, v šunce, v masíčku. Jediný, co funguje je rozdrtit tabletku, dát na malou lžičku, zalít dvěma kapkama mlíka rozředěnýma vodou a lžičku nalít do tlamičky.. jak tam cítí tu stopu mlíka, může se po tom zbláznit

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Út Říj 04, 2011 22:24

mam Bernskyho salašnickýho tak to naše "telátko" by mi to nejspíš vzalo i ze lžičkou :lol: prckové si ji naučily na čerstvý rohlíky tak je uplně zbožnuje a daj se do nich pašovat i vitamíny který teda absolutně nesnáší. taky ráda lískáče,ty krade dětem a vyplivává jen slupky 8) ale tam nic schovat nejde

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Říj 04, 2011 22:31

No kdyby jsem jí to dala to mlíka tak se z toho ještě víc po... :D

Rohlík nasucho nesní, když zabalím do šunky, sýru tak pozná, že tam něco je šunku/sýr sní a prášek vyplivne :D

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Říj 05, 2011 0:50

proto jsem říkala, že mlíčkem je to spíš jen ovoněný :) kapka, dvě. Náš gaučák má 5 kilo tohle je jedinej způsob, jak jí podat léky. Trpí na průjmy co 14 dní díky parazitovi, kterýho, jak nám bylo řečeno, chytne jeden z tisíce psů a je neléčitelnej. Minimálně jednou za měsíc má ukrutný křeče ve střevech, brečí, nehne se od nás, potřebuje, aby jí někdo pořád držel. Většinou to trvá tak půl dne, celá se třese, pokud se potřebuje někam přesunout, je celá stažená, zkřivená a plouží se celá v křeči. Je to příšernej pohled, když to vidíte prvně, máte pocit, že je postižená a těsně před smrtí. Nicméně z tak malýho množství ještě rozředěnýho mlíka nikdy problém neměla, ale víc mlíka bych jí rozhodně nedala

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”