mazlivost činčilek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

mazlivost činčilek

Příspěvekod krevetka » Út Ún 28, 2012 22:48

Ahoj,
pres rok mame doma cincilacka a snazime se ho vselijak co nejvice ochocit. Na namky, na povidani atd. V nekolika knizkach jsem se docetla, ze mazliva cincilka je 1 z 10. Ale jak se pozna ta mazliva cincilka? Nas cumprlik si na nas zvyknul docela rychle, v kleci se necha hladit kdykoli, kdyz je vzhuru. Kdyz se venci, tak sice kolem nas a po nas hopsa, ale dava si velky pozor, aby jsme ho nechytli :) Ale kdyz se nam ho podari chytit, tak se necha tak 2 az 10 minut pochovat, jak kdy :D Poradte pokud mate nekdo zkusenosti, jak cincilacka naucit vic mazleni. Je mi jasne, ze to nebude nikdy jako kocka nebo pes ckralici, kteri si pro pomazleni primo chodi.
Diky moc za reakce :-)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod martej » Út Ún 28, 2012 22:54

Bohužel tady rada není. Záleží na povaze a pokud mu to není příjemný, tak se mazlit nikdy nebude

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

mazlivost činčilek

Příspěvekod krevetka » Út Ún 28, 2012 23:10

Nechci, aby to vypadalo, ze nejsem spokojena. Jsem rada i za tohle, jak se necha pomazlit. Kdyz jsem si na pocatku precetla, ze nejsou mazliva zviratka, nedoufala jsem ani v toto :D Rano a vecer v kleci primo ceka na pomazleni na dobre rano a dobrou noc. Obcas se rozciluje pri hlazeni na zadek nebo az u o casku, to na me vydava zvuk pritel to prirovnava ke krocanovi :lol: ale chapu, ze musi dat vedet co se mu nelibi :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod martej » Stř Ún 29, 2012 0:25

tak třeba se to změní, ale nehlaďte ho tam kde se mu to nelibi ;-)

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod saskie » Stř Ún 29, 2012 1:04

Tak mně přijde, že tato činčilka je mazlivá opravdu hodně, když to srovnám s našimi. Máme jich deset, takže teoreticky by jedna měla být mazlivá :lol: , ale trochu si to mezi sebou rozdistribuovali. Jedna se nechá občas podrbat. Pár se jich nechá občas chvilku hladit v kleci. Jedna se chvíli na ruce vůbec nehne a nechá se hladit. Jedna se ráda nechá chvíli pusinkovat. A tak..

lucy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Po Srp 08, 2011 16:54

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod lucy » Stř Ún 29, 2012 8:25

u nás to je taky různé...sameček se nechá drbat pod krkem a na bříšku když má náladu a samičku jsme včéra drbala a přitom mě okusovala a jak jsem se přiblížila k bříšku tak začala prskat...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 29, 2012 9:33

Mám dva kluky 3 roky. Jsou spolu a moc mazliví nejsou. Nechají se tak večer chovat, někdy je necháme běhat, jeden se nechá i hladit, ale mazliví opravdu nejsou :-) i když jsem je pořád brala do náruče.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Lenca » Stř Ún 29, 2012 9:36

náš sameček se nechá drbat pod krkem, kolem uší,na tvářích, pod packama a na hrudní kosti to miluje, vždy zavře oči a jen se natáčí a nastavuje kde ještě chce podrbat :D ale než se takhle nechá drbat,stropí neskutečnou scénu, když strčím ruku do klece, to vyvádí a štěká jak kdybych ho měla zabít, pak mu sahnu na krk a pak až se nechá :D občas mi u toho ještě obskočí ruku, dostane mlsku a je spokojenej :lol: ale jinak když je venku, tak na sebe nenecha sahnout,nepřijde, někdy ani nema naladu na drbani a nenecha na sebe v kleci sahnout. jak kdy, jsem rada aspon za todle :) jedna samička kouše, druha mě odstrkuje packama a třeti je ještě malá,ale už se taky moc nemazlí a jakmile na ní sahnu tak remca.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Ún 29, 2012 10:09

No, nechat se chovat 2-10 minut, to je u nás nemyslitelný :) máme dvě holky, za chvíli jim bude rok. Obě jsou dost divoký, jedna na sebe nenechá sáhnout, boxuje a odstrkuje ruku. Když má jít běhat, 5 minut se v kleci přetahujeme, jestli půjde ven přes ruku (podotýkám pouze natavenou), nakonec mě někdy přeskočí, někdy přeleze, ale nikdy si nenechá líbit dotyk delší, než je nezbytně nutný. Druhá má občas záseky, kdy čeká, co se bude dít, takže vydrží jeden hladící pohyb a při druhém už utíká, málokdy se nechá podrbat (max. 3 sekundy) pod bradou, pod packou nebo za ouškem, ale mám pocit, že tahle si pomaličku zvyká.
Oběma vyhovuje po nás šplhat a skákat, ale my se dotýkat nesmíme :) chytání je pak za trest pro všechny. Chodí k nám tak prvních 20-40 minut běhání, pak se unaví a to už čekají, že bude chytání a návrat do klece a to už nepřijdou ani za nic. A hlazení v kleci nepřipadá v úvahu, to začnou jančit, skákat všude možně, odstrkovat, boxovat a sem tam i kousat.

krevetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: Pá Črc 15, 2011 6:41

mazlivost činčilek

Příspěvekod krevetka » Stř Ún 29, 2012 10:10

tak to jsem opravdu rada, ze je to vsude tak podobny. Ted zrovna jsme se podrbali u ranni porce vlocek a uz jsme zalezly v domecku a jdeme spinkat :lol:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Ún 29, 2012 10:15

No, já jakmile otevřu klec a chci třeba dodat seno, obě se snažej dostat ven, takže přetahování a zásadně za sebou zavírám dveře od pokoje, pro každej případ :)
Před půl rokem tak vehementně lomcovaly s klecí, že jednu příčku urvaly a byly půl dne na špacíru, pěkně zdemolovaly lišty :) Klika, že ty dveře poctivě zavíráme.. :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod saskie » Stř Ún 29, 2012 10:35

No ještě dodám, že kluci, kteří se u nás narodili, tak ten starší je ten, co je asi nejmazlivější, že se nechá minutu pusinkovat :) , tak když sedí v kleci a koukají, dotknu se jich, jako že je podrbu nebo pohladím, tak se hned na tom místě začnou drbat packou :?

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Cmacuba » Stř Ún 29, 2012 11:06

Činčila je od přírody tvor ryze nemazlivý :cry: Ale znám jednu, která se proběhne, vykoupe a pak po majiteli požaduje, aby jí mazlil, drbal a hladil. Myslím, že to je jedna z 1000 :-)
Můj Toby byl ze začátku divočák, byl hodně vystresovaný z místa, odkud byl. Ale po mé péči je to asi láska na první pohled. V kleci vyloženě čeká, až ho ráno podrbu mezi ouškama, za ouškama, pod bradou, na hrudníku, pod pacinkou, dokonce pacinku zvedá. Má u toho zavřené oči a vyloženě si to užívá. Když přestanu, protože musím jít, tak na mě hodí vyčítavý pohled typu: " A to už je všechno?!" Pak přihodím pár bylinek a prchám do práce. A večer, když se vracím, tak už bývá puštěný. Pouští ho mamka, kterou úplně zbožňuje. Buď sedí na nejvyšší poličce a čeká nebo lítá. Ale povětšinou sedí a je čas na pusu. Úplně s klidem si jí nechá dát na čumáček. Ale běda, kdybych ho chtěla brát do ruky. Úplně to nesnáší. Jakékoliv chytání do ruky. Takže když ho vážím, je to boj.
A když pak sedíme s mamčou u stolu, tak mi okusuje ponožky, skáče mi div ne po hlavě, mamce taky. A poslední dobou si oblíbil, že sedí pod stolem (máme vyhřívanou podlahu) a nechá se od mamči nohou drbat na zádech :-) A mě se jednou povedlo ho drbat rukou, když seděl pod stolem. Ale asi se spletl, protože jak zjistil, že na něj sahám?!, tak pelášil pryč :) takže já to hodnotím tak, že mám velmi mazlivou a hodnou činčilu :-D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Lenca » Stř Ún 29, 2012 11:39

Bodlinka-h napsal:No, nechat se chovat 2-10 minut, to je u nás nemyslitelný :) máme dvě holky, za chvíli jim bude rok. Obě jsou dost divoký, jedna na sebe nenechá sáhnout, boxuje a odstrkuje ruku. Když má jít běhat, 5 minut se v kleci přetahujeme, jestli půjde ven přes ruku (podotýkám pouze natavenou), nakonec mě někdy přeskočí, někdy přeleze, ale nikdy si nenechá líbit dotyk delší, než je nezbytně nutný. Druhá má občas záseky, kdy čeká, co se bude dít, takže vydrží jeden hladící pohyb a při druhém už utíká, málokdy se nechá podrbat (max. 3 sekundy) pod bradou, pod packou nebo za ouškem, ale mám pocit, že tahle si pomaličku zvyká.
Oběma vyhovuje po nás šplhat a skákat, ale my se dotýkat nesmíme :) chytání je pak za trest pro všechny. Chodí k nám tak prvních 20-40 minut běhání, pak se unaví a to už čekají, že bude chytání a návrat do klece a to už nepřijdou ani za nic. A hlazení v kleci nepřipadá v úvahu, to začnou jančit, skákat všude možně, odstrkovat, boxovat a sem tam i kousat.

úúplně přesně to mám u holek taky, taky boj je dostat přes ruku ven z klece, vymejšlí jak se dostat ven,aniž by se mě dotkla :D a domu se radši naučily chodit samy, než aby na sebe nechaly sahnout.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Ún 29, 2012 12:18

Lenko tak to máš výhodu aspoň v tom chytání :) u nás jsou to fakt boje. Téměř každej večer je musím vystrkávat smetákem zpod gauče :( smetáku to během venčení vracej a kousaj ho, ale nebojí se ho, neubližuje jim :) prostě jinak než naháněním za klec, kde je už chytnem, to nejde, zkoušíme to celou dobu, co je máme, nalákávat do klece, na mlsku, na cokoli a kamkoli, ale prostě se nedaj. Už jsme se s tím smířili a nijak na ně netlačíme, ale fakt by se mi líbilo, kdyby se teda aspoň samy vracely do klece... Tam si vlezou všechno zkontrolovat tak po 20 minutách venku a to je nesmysl je tam zavírat. Zkusila jsem je párkrát zavřít, když se vrátily vyčůrat a odměnou mi byly následující venčení loužičky v pokoji, tak jsem to vzdala :) Navíc stačí sebemenší pohyb a jsou venku. Když jsme blízko klece, tak tam ani nezalezou. A to podotýkám, že klec mají velkou, pohodlnou a mají tam všechno..

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Kobylatko » Stř Ún 29, 2012 17:03

My mame 2 holky :D ,Kikina je mazel takový naše mimi,jóó občas taky vymejšli odstrkuje packama,vrhá vražedný pohledy co si to jako dovuluju :lol: ale pro mlsku by se aji za uši tahat nechala :lol: .Zato Rockyna když má jít ven z klece nebo se aspon chvilku poňuňat tak tak tropí nehoráznou scénu ječí,vříska,všudemožně zdrhá a co teprve jít zpátky dom? to aji chlupy lítají.Když dostane mlsku tak se teda uráči se nechat aspon jednou malilinko nechat pohladit :? .Jo jó sou to potvurky vyčuraný :D .

luciekres
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Bře 11, 2012 9:52

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod luciekres » Út Bře 13, 2012 11:31

ahoj mě by zajímalo taky jestli se někdy naše činčila ochočí...může někdo poradit???vzali jsme si ji před 14 dny od jedné paní, ta říkala že normálně se k nim chodila mazlit ale jsou to dva týdny a ne a ne se pomazlit..chytla jsem ji jen 2x a jen na 3minuty pak hned zdrhala...přitom sme k ní hodní, denně ji poštíme na 2h po bytě a furt nic, ochočí se někdy???jo a jsou mu 4 roky.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Bodlinka-h » Út Bře 13, 2012 11:38

luciekres napsal:ahoj mě by zajímalo taky jestli se někdy naše činčila ochočí...může někdo poradit???vzali jsme si ji před 14 dny od jedné paní, ta říkala že normálně se k nim chodila mazlit ale jsou to dva týdny a ne a ne se pomazlit..chytla jsem ji jen 2x a jen na 3minuty pak hned zdrhala...přitom sme k ní hodní, denně ji poštíme na 2h po bytě a furt nic, ochočí se někdy???jo a jsou mu 4 roky.


Je už dospělej, hůř si zvyká. Navíc jsou to stresový zvířátka... Bude to chtít čas, 14 dní je prd :) Navíc, kdybyste postupovali podle doporučených malých krůčků (ne hned pouštět po pokoji a pak lovit), měl by čas si zvykat v klidu, za co nejmenšího stresu. Zkus mrknout na ochočování :)

luciekres
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: Ne Bře 11, 2012 9:52

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod luciekres » Út Bře 13, 2012 11:43

ale my ji právě nechyxtali po to pokoji, normálně sme seděli na gauči a koukali jak lítá a nechali jí tak, jen teda 2x sem to zkusila...no snad se někdy ochočí no, díky :roll:

Miri
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: Po Ún 07, 2011 21:59

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Miri » Út Bře 13, 2012 12:25

Ahoj,já jen k tomuto tématu asi je to náhoda,ale máme třetího myšáka standartka a druhého violetka a standartci ti naši jsou vždycky mazlivější.Viloletek co máme teď se bojí a nepřijde na ruku a ten předtím ten byl vůbec šílený. Takový útočný.Ale Matýsek je takový zlatíčko.Nechá se podrbat,naleze sám na ruku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod minlub » Út Bře 13, 2012 12:39

Pokud si přineseš novou činčilku, je potřeba k ní přistupovat pomalu. Prvních 14 dní nepouštět, chodit ke kleci, mluvit na ní, pomalu nabízet mlsky z ruky. Když si na tebe zvykne a vleze ti v kleci bez obav na ruku, teprve pomalu zkusit začít pouštět s tím, aby měla možnost se sama od klece vrátit.
Starší činčilky si hůře zvykají, chce to trpělivost a jít na ní pomalu, jinak si nezvykne a neochočí se.

Dis
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Črv 24, 2012 1:33

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Dis » Ne Črv 24, 2012 2:00

Možná odpovídám trochu pozdě (začal jsem se zajímat o chov a tak jsem se pídil po informacích a objevil jsem toto forům). Podle zdejších měřítek bych byl asi špatný chovatel. Ale můj první činčilák byl opravdový mazlík, nebyl skoro nikdy v kleci (byla to malinká klec a měl jí jen na to abych mu měl kam dát seno, písek, pítko a misku a navíc si jí uměl sám otevřít). Ale musím se pochlubit, že nejenže se nechal drbat kdykoliv, přišel na zavolání, neměl jsem problém ho brát do ruky, ba naopak to občas vyžadoval, rád spal pod tričkem, kdykoliv jsem zasedl za stůl tak okamžitě vyskočil na klín kde spal, naučil se i lézt pod peřinu a spát pod ní přitisklí k noze nebo na boku přitisklí k břichu. Měl jsem problémy ho z pod ní vyhnat abych ho v noci náhodou nezalehl, tak moc se mu tam líbilo a když už se to podařilo tak spal vedle mě na polštáři. První co mě čekalo po příchodu do pokoje muselo být přivítání, Přiběhl nechal se zvednout pomazlil se a pak štastně přeskákal celej pokoj. A to ze začátku na sebe nedal sáhnout, kousal jakmile jsem dal ruku do klece a to občas až do krve, ale postupem času a chtělo to hrozně času si na všechno zvykal a asi po čtyrech letech jsem ho mohl vytáhnout i z boudičky, bez jakýkoliv protestů. Nakonec jsme s nim mohli dělat cokoliv a on oddaně držel a nevydal ani hlásku. Jediný kdy byl trošku nervní bylo když volal samičku (jak jsme tomu říkali) a i to časem ustoupilo a když zavolal tak někdo rychle přispěchal aby ho podrbal a dělal mu společnost. Takže myslí že to chce pouze čas, trpělivost a činčilce která je sama je možné nahradit druhou činčilku a nechá si líbit všechno a bude to mazel

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Terezka » Ne Črv 24, 2012 9:35

Můj první činčilák byl podobný. Nechodil na jméno, ale spal s námi v posteli, na rameni, v kleci moc nebydlel. Byl naprosto úžasný. Úplný mazel se z něj stal ve čtyřech letech, byl tu s námi do krásných 12 :-).

Dis
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Črv 24, 2012 1:33

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod Dis » Ne Črv 24, 2012 14:17

můj bohužel jenom do desití. nechtěl žrát seno a od toho měl hrozný problémy se zuby ktery mu byli osudný :(

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: mazlivost činčilek

Příspěvekod vera novotna » Po Črc 09, 2012 23:58

Chudinka :( , ale teď je mu líp v činčilím nebíčku :wink: , ale starali jste se o něj dobře, když se dožil 10 let :D , protože už v tomto věku většinou přicházejí problémy se zuby stářím a musí se dokrmovat ručně anebo změnu konzistence stravy tj. z tvrdé na rozdrobenou nebo na měkčí :( ...je to jako u starých bezzubých lidí. Ale uřčitě nedáte doma dopustit na činčilky a po čase si pořídíte novou plyšovou kuličku anebo hned dvě, aby se předháněly v důvěře o mazlení s Vámi..... :D

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”