JSEM BABIČKA

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Growin
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: Út Led 30, 2007 13:06
Místo/Bydliště: Praha 9

Příspěvekod Growin » Po Dub 16, 2007 17:37

Já bychchtela taky mikroše... :(( ale rodiče mi to nedovoli uz jim stacilo ze sem je ukecala na dva činičláky... 8)

Disable adblock

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Po Dub 16, 2007 18:32

moc gratulujem, jsou boží :))
btw, dnes se mi celou noc zdálo o tom, že doma honím mikroše.. přitom žádné nemám a ještě minimálně do příštího jara mít nebudu :D začíná u mě tzv. činčilí psychóza.. :D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Dub 16, 2007 23:04

yanka napsal:moc gratulujem, jsou boží :))
btw, dnes se mi celou noc zdálo o tom, že doma honím mikroše.. přitom žádné nemám a ještě minimálně do příštího jara mít nebudu :D začíná u mě tzv. činčilí psychóza.. :D

A chytlas je? :lol:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Út Dub 17, 2007 7:16

:) :D :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Zolty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: Čt Ún 22, 2007 18:29
Místo/Bydliště: Praha 5

Příspěvekod Zolty » Út Dub 17, 2007 18:18

prosim poradte.. mrňata mají už třetí den stejnou váhu i když je samička často kojí.. psalo se tady, že může i klesnout, ale pak se má zase vyhoupnout nahoru.. tak nevim.. jinak dnešní fotka ( jo, je to kluk a holka) a na fotce samička..

Obrázek

Avatar uživatele
Zolty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: Čt Ún 22, 2007 18:29
Místo/Bydliště: Praha 5

Příspěvekod Zolty » Út Dub 17, 2007 19:27

a ještě další zážitek ze včera z večera.. sedim u PC a pracuji na maturitě, když najednou se kouknu na klícku, abych prdelky pozdravila a koukám, samička ( sakra, dnes už je pojmenuji ) je venku.. nedovedu si to vysvětlit, jak se dostala ven, ale asi musela propadnout mříží ( ale to je fakt divný, protože hlavinku má větší ).. a hned samozřejmě zalezla mezi skřín a zeď.. byla jsem dost vyděšená, ale protože tam měla sestrav roli papír, za který prtě nevlezlo, stačilo ho vzít a sunout po podlaze a samička před ním utíkala sama, ale to bylo pláče.. asi se lekla.. pak jsem si to docela vyčítala, ale lepší, než aby zalezla úplně dozadu a pak nevěděla jak ven.. ještě jednu fotku si dovolim: maminka na odpočinku u mě:
Obrázek

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Dub 18, 2007 14:24

k tý váze - sleduj to pořád, a taky sleduj, jak se píďata chovaj... měly by být aktivní, zvědavý, ocásky stočený nahoru a na pohmat plná bříška - jestli je všechno takhle, jak má být, tak určitě nehladoví, a třeba jen moc lítaj po kleci a všechno to vyběhaj... každopádně zkus pro jistotu podpořit mamce tvorbu mlíčka kouskem čerstvýho jablíčka nebo trochou jablečný šťávy ve vodě... jinak porodní váhu měli moc pěknou, tak myslím že i když pár dní nebudou přibírat, tak žádné nebezpečí nehrozí. Kolik maj vlastně teď?
A co se týče toho útěku, jsem ráda že to dobře dopadlo, ale mohlo to skončit i hůř, takže to chce ohlídat. Ta klec má opravdu na mrňata moc velké škvíry, ty potvůrky se procpou všude, když se dost snaží... být tebou tak koupím hustší pletivo (nejlepší je to čtverečkový, to šestiúhelníčkový mimina lehce prokoušou - mě to udělali několikrát ;) ) a obeženu jím klec, aby už neměli kudy se procpat. Já jsem ale nakonec radši pořídila rovnou novou klec, abych se nemusela starat o to, jestli se to pletivo někde neuvolnilo :). A nezapomeň, že když to udělala jednou, tak už ví že to dokáže, a nejspíš to bude zkoušet znova, jakmile se začne nudit, takže bacha na to ;)

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Stř Dub 18, 2007 15:55

No jo mrňata jsou vynalézaví. :wink: :wink:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Dub 18, 2007 18:22

JJ moje prvni mimi taky prolezlou mrizi a uz sem ho nenasla :( ale ted uz mam taky pletivo kolem klece...sice sestiuhelnikove ale zatim do nej nehlodaji tak uvidime... :wink:

Avatar uživatele
Zolty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: Čt Ún 22, 2007 18:29
Místo/Bydliště: Praha 5

Příspěvekod Zolty » Stř Dub 18, 2007 19:07

Jančo, dnes váhu nezjistim,protože se domů nevracim.. jinak k těm prdíkům - jsou aktivní až moc.. všude skáčou, ocásky maj nahoru a samička je pořád kojí, takže maj hezká bříška.. tak snad zítra, až je zvážim tak to bude víc.. jinak aktivní jsou ažaž.. skáčou po kleci, i do patra a zase zpět, chvilku neposedí.. tak možná proto zatim nepřibralal na váze, jak jsi psala.. ale hlídat to budu..díky

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”