rekonvalescence

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

rekonvalescence

Příspěvekod veronika32 » Čt Črc 28, 2011 18:53

ahoj prave jsem si privezla rok a pul starou cincilku.pani co ji mela doma ji tyrala.je sama kost a kuze.je neco co ji muzu ci naopak nesmim dat at ji neublizim nebo ji naopak rychleji zotavit???byla rok v parecku se samickou a nebyl schopen zplodit potomstvo muze to byt tim ze byl ve spatnych podminkach?,dekuji za odpoved

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črc 28, 2011 19:07

Kazdopadne, pokud jsi vedela, od koho ji beres, tak by bylo dobre tu pani nahlasit za tyrani zvirete, pokud to tak je a hlavne, pokud u ni zustala i ta druha cincilka jeste.Co s ni bude?A jak ji ta baba tyrala?
Urcite ji davej ted postupne kvalitni krmivo, granule pro cincily pouze, seno, obden sipek suseny,davala bych ji i krizalku jablicka a muzes ted trikrat do tydne jednu goji-kustovnice cinska, ta obsahuje hodne vitaminu a vsechna becka, doada ji energii a chut k jidlu, sezenes ve zdrave vyzive.
Obejdnej si granule tady u Saskie, ma svuj internetovy obchudek a opravdu super kvalitni veci pro cincilky, jako granule Ovator, JR farm i doplnkove pamlsky, ktere by ted byly potreba.Bude potreba ji zrejme i vycistit jatra od toxinu a nevhodne stravy,takze kup v lekarne ostropestrec mariansky a dej na spicinku noze pokud to bude caj sypky obden ke granulim asi 14 dni, pak 14dni, az 3nedele pauzu a nasledne jen dvakrat do tydne stejne mnozstvi mesic neomezene.Pokud to budou seminka, tak jen 2obden take 14dni a pak 14dni, az 3 nedele pauzu a pak stejne, jako u sypaneho caje neomezene 2seminka dvakrat do tydne.S tou babou by to ale chtelo opravdu doresit, pokud nebude potrestana, tak to bude delat dal.Vis,kdo to je?

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Čt Črc 28, 2011 19:26

byla to takova stara zenska bohuzel me nezavedla domu :evil: predala mi cincilky vzala jsem si okamzite i tu druhou.na hlavni tride v havirove.prinesla je v kleci 60-30-30 :cry: .tvrdila ze jsou na ni zvykle a ze si ji mam vzit s nema.ta druha vypada lip. :cry: urcite zaridim aby se u me meli dobre.dekuji za vycerpavajici a poucnou odpoved

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Črc 28, 2011 21:45

Další otřesná osoba :evil: A naštěstí další zachránce O:)
Chudinky činčilky :cry: . Ale věřím, že teď už jim bude fajn. Jestli jsou hodně vyhublé a nechtěly by ani moc papat, tak bych jim dávala i rodicare s osmizrnou nemléčnou kaší. Chce to kvalitní výživné granule. Ne apetit nebo podobně. Jak psala Jasmin, v našem obchůdku by sis vybrala, nebo aspoň budeš mít představu o výrobcích a značkách. Pokud by neměly moc chuť jíst, aspoň pro našeho Chipa byl Beaphar Care+ chutné (kompletní) krmivo, které ho trochu rozjedlo. Dávám ho činčám, když se jim nechce moc jíst, ale oravdu to potřebují. Třeba jedna samička, co má teď mimi, bohužel hubená, se najednou začla upejpat. Tak přisypávám beaphar a ten si jde hned dát. Dávej také kvalitní seno a přidávala bych třeba jitrocel nebo další podobné věci. Chce to mít s nimi teď velikou trpělivost, ať se uklidní a mají dost času na to poznat, že teď už se nemají čeho bát a že bude líp. Opravdu na ně nespěchej. Mluv na ně, ale nelapej po nich. Aspoň tohle se osvěčilo u nás a podobně zachráněné holky jsou teď pusinky a v pohodě.

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Čt Črc 28, 2011 22:05

bych takové lidi zavřela :evil: seš moc hodná, že sis činčilky vzala. Držím palečky ať všechno dobře dopadne a ať to činčilky zvládnou!

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Črc 28, 2011 22:43

Ja jen doufam, ze si ta babice neporidi dalsi:-(, ja bych ji asi jednu vrazila nejradeji.:-(.Jasne, jsou na tu klicku zvykle, jak jinak.Mela jsi ji rict, ze jak by se ji libilo, kdyby ji zavreli nekam do perinaku na dlouhej cas.
No nic, hlavne, ze jsi je zachranila, ale pokud byli takto strasne zanedbavane a kdovi cim krmene, odkud pochazeji, nebylo by moudre, aby meli mimca, hlavne samicka nebude mit urcite ani spravnou vahu, musela by mit nejmene 550g a stari aspon minimalne 10mesicu, lepe rok.
Jak jsi na ne prisla, asi na inzerat a kde?Hruza, takovy jedinci by meli mit dozivotni zakaz jakehokoliv zvirete a mit nad sebou zvireci policii a advokata, jako jinde.
Saskie Ti urcite posle nejake dobre krmivo, ma tam i ty vitaminove kulicky od Vitacraftu, ty by take byly vyborne ted pro oba.Drzim palce, aby vubec prezili a byli bez problemu.Jsi hodna, ze jsi je zachranila.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 29, 2011 9:56

Pokud činčilky žerou samy, tak je nekrmte kaší. Potřebují obrušovat zoubky a při kaši by si nic neubrušovali a mohli by jim přerůst. Já osobně bych jim teď moc nepřidávala, asi toho doma moc neměli a mohlo by jim to způsobit zažívací potíže. Pokud je paní krmila směsí. tak jim zatím kupte tuto: http://www.zravamrska.cz/?62,vitakraft- ... ncila-600g ... je to zdravější verze zverimexové směsky a postupně jim přidávejte více a více specialních granulek pro činčily ( ovator, witakraft, witte-molen, nebo objednejte u velkochovatelů - www.farma-chinchilla.cz nebo blízko máte farmu bobinu: www.cincila.tym.cz) až budou žrát jen granule. Dejte jim každej den pořádnou hrst sena a do napáječky vodu.
Po třech týdnech sesbírejte bobky ( každý den seberte tři bobky, dejte je do sačku a do lednice) a odneste na veterinu, aby udělali kontrolní vyšetření. Po třech týdnech postupně přidávejte pamlsky: ale jen malo a postupně přidávat. Taky by bylo dobré jim pročistit játra: 10 dnů dávejte 3 zrnka ostropestřec marianského a za 14 dni tuto kuru zopakujte.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 29, 2011 11:30

Tak jasně, pokud budou jíst, tak rodicare vůbec potřeba není. Ale když jsem s Lietavcovou řešila tu naší skoro rodící činčilku, ktera zabřezla při naprosto šílené váze, říkala, že když bude mít nižší ph, mám do ní cpát rodicare, ačkoli jsem říkala, že baští hodně. Takže tím bych začla (jsem na to úplně zapomněla) změřit ph moči! Ph 8-9 je ok, při 7 a nižším to znamená problém, který bude třeba řešit (taky na něj možná přijít). Aspoň tohle mi tloukla do hlavy doktorka Lietavcová, které opravdu věřím.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črc 29, 2011 14:38

Jinak emotion beauty proč ne, od Versele Laga jsou takové trošku směskoidní řada Nature. Aktuálně nejvhodnější by bylo http://cincilka.cz/products/30-chinchil ... -750g.aspx a jako mlska http://cincilka.cz/products/33-snack-na ... -500g.aspx no a výživné jsou speciální mrkvové granule od ovatoru http://cincilka.cz/products/141-mohreng ... 100-g.aspx ale takhle vypisováním jednotlivých krmení bychom mohli pokačovat ještě tejden :lol: :lol: :lol:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Črc 29, 2011 18:13

Souhlasim.Urcite do ni nervat hned co nejvic a ten Vitacraft Emotison Beauty je zdrava alternativa tech hnusnejch smesek nezdravejch, co jim davaji v mnoha zverakach:-(.Pak jeste krmivo pro cincily White Mollne-country-line, nebo ty krmiva pres Saskii z JR Farm, kulicky od Vitacraftu vitaminove

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Črc 29, 2011 18:21

Děs! :twisted: přejeme brzké zotavení, víc ti holky řekly...
Též jsem si vzala týranou činčilku a teď je mi vděčná z 320g přibrala na 630g a je to neuvěřitelnej mazel...

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Pá Črc 29, 2011 20:31

dekuji moc za rady.vitakraft jsem jim koupila delam totiz ve zveraku zamereneho primo na vitakraft.vzorkova prodejna dalo by se rict.bobky uz sbiram ale s tou moci to bude horsi se oni starsne moc boji ikdyz jen otevru klec. :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Črc 29, 2011 20:57

tomu nejak nerozumim s tou moci, naco moc?
Jinak jim dej cas, vse pomalu a opatrne, mluv na ne potichu, pres den, aby meli hodne klidu, oni se nauci, ze se Te nemusi byt, neboj.Nenechavala bych je ale spolu, aby samicka nezabrezla, nemuselo by to v tomto stavu dobre dopadnout.Zase ale, kdyz je oddelis, tak to bude dalsi obrovskej stres, tady opravdu nevim, co delat.Doporucila bych kastraci samce, ale jestli je na tom spatne a je hubenej, nemusel by to zvladnout, chtelo by to veterinu v Praze, nebo Brne, zalezi, odkud jsi a mas to bliz a hlavne inhalacni narkosu isufloran.Ted ale ne, musi se spravit.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Pá Črc 29, 2011 21:00

jsem z opavy.tu moc na to ph.tady mi psali ze by se mela zjistit hodnota.asi jsem lama.mysleli urcite ze to zjisti na veterine.kdyz jsem je dala od sebe samecek kunkal jak o zivot.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 8:56

Taky jsem s holčinou zápasila, abych to změřila. Nakonec jsem vyndala podstýlku a měřila každou loužičičku (bydlí s mamičkou), každá byla ok, tak jsem toho časem nechala. U Chipa to bylo jednodušší, dělal zásadně loužičky venku na kočičím (činčilím) odpočívadle :lol: Na veterině měla Lietavcová nějaký chmat, že se ta činča vyčůrala, pokud v sobě něco měla, ale do toho bych se sama bála jít. Jako já netvrdim, že se můsí to ph změřit. To jen že doktorka to vždycky dělá a když jsem s ní konzultovala Sněženku, bylo to první, co řekla, ať udělám. Nebo vůbec, že tím mám činči kontrolovat (hlavně toho Chipíka, je chronicky nemocný). Řekne to strašně moc a člověk by to měl snadno (bez vyučenosti a prohlídek činč) zmáknout.
Jo a pracovat ve Vitakraftu se hodí :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » So Črc 30, 2011 10:21

saskie napsal:když bude mít nižší ph, mám do ní cpát rodicare, ačkoli jsem říkala, že baští hodně. Takže tím bych začla (jsem na to úplně zapomněla) změřit ph moči! Ph 8-9 je ok, při 7 a nižším to znamená problém, který bude třeba řešit (taky na něj možná přijít). Aspoň tohle mi tloukla do hlavy doktorka Lietavcová, které opravdu věřím.


A můžu se zeptat, co to nízké ph způsobuje a v čem právě pomůže rodicare?

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 11:05

To by ti vysvětlila doktorka Lietavcová, ona mi i něco z toho říkala, ale já jsem hlava děravá. I ty hodnoty mám raději zapsané na papírku, abych to nezvrtala. Prostě se tím projeví nějaké vnitřní problémy, třeba s orgány, hele fakt to by ti řekl kvalitní vet, nejsem odborník, jen přeposílám dál cenné rady od výborné veterinářky. Čim pomůže rodicare, no to souviselo s podvyživeností činčilky, u každé by se začlo něčím jiným. Ta holčička zabřezla v brutální podváze, ale to už jsme tu řešili v tématu 3 činčily ve zverimexu. A Chipa jsem dokrmovala, protože to nějak vzdával, ale teď je ok.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Črc 30, 2011 11:09

V Ph moči se projeví rozvrat vnitřního prostředí organismu. Hodnoty pak jdou do kyselosti/zásaditosti dle původu problému. U podvyživených činčil bych to čekala, protože nemají vše co potřebují, proto asi rodicare- na dokrmení. Ale že by nějak Rodicare měnil Ph moči nebo měl jiný efekt to asi ne.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Črc 30, 2011 12:02

Taky netvrdim že měnil, mluvila jsem o podvyživených činčilách, o které též v tomto tématu jde :D

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » Ne Črc 31, 2011 20:49

huraaa certik pribira. :lol:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 31, 2011 21:57

Paráda :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Srp 01, 2011 10:23

Supeer:-)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”