3cincily ve zverimexu

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

3cincily ve zverimexu

Příspěvekod jasmin » Po Dub 04, 2011 11:56

Dneska mi volala znama, ze v jednom Pardubickem zveraku maji 3cincily, samozrejme spolu.pohromade.Par s jejich dcerkou.:-(.Jsou za dobrou cenu, nekdo je tam asi odlozil, takze, kdybyste nekdo chtel pomoci a vzit si bud parek, nebo jejich dcerku, bylo by to moc dobre.Jinak tam cincily nemivaji, nekdo se jich asi zbavil.
Parek je standart a black welvet asi rocni za 1200 a jejich dcerka je krasna bila samicka za 900Kc.
Pokud by se nasel nekdo, kdo by je chtel opravdu na mazliky, ne na mnozeni, tak jsem ochotna mu prispet pulkou.Aspon tu dcerku by bylo potreba dostat pryc, nez ji stihne nakryt otec.Zitra se tam pojedu podivat.

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Po Dub 04, 2011 12:08

To nebude dcera, pokud jsou rodiče standard a black velvet tak se z toho bílá nenarodí :wink: každopádně pokud je malinká, tak by se samcem být neměla...

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Po Dub 04, 2011 12:10

V kterym je to zveráči?.. a standart a black velvet mají bílý mláďě, to blbost ne?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Dub 04, 2011 12:51

Znama se tam ptala a pry to je jejich dcera.Zitra tam jedu, tak zjistim vic.
Moni, pisu Ti sz

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Dub 04, 2011 13:01

Jinak bych rada upozornila dopredu vsechny mozne mnozitele a vykupaky, vycuranky, kteri by chteli vyuzit pouze toho, ze bych byla ochotna se na zachrane cincilek podilet a pak je dal zpenezit, nebo na nich mnozit.Platilo to pouze pro zdejsi lidi, ktere znam dobre, nebo, ktere si opravdu poznam, nez by k nim cincilky sly, ponevadz bohuzel i zde radi mnozitele apod.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 05, 2011 21:38

Tak jsem se tam jela podivat odpoledne a des a hruza:-(.
Vsechny cincily v malinkate klicce tak pro mlade morcete:-( a jsou to rodice a dcerka, ktere je jiz mesicu:-(.Zadne seno:-(.Zprdla jsem prodavace, mladeho kluka, ze to nejde a ta mala musi od rodicu pryc,proc jsem rekla, ale pry to nejde, nemaji ji kam dat, pritom klece tam prodavaji, ze, jen chtit.Pry je tam prinesli lidi, kteri je koupili pro male deti, asi nekde v jinem zveraku,nebo mozna tam a pak byli vykuleni, kdyz tam jednoho dne nasli i mlade.Samicce pritom urcite nebylo mozna ani pul roku a s nejvetsi pravdepodobnosti ten par jsou sourozenci:-(.Pry je uz nechteli take proto, ze u deti se vyskytla alergie.V teto pidi klicce je meli celou dobu i s jejich dcerkou:-(.
Hlavne ze pry ten mlady prodavac, jak mi rikala znama, co mi to vcera volala pry cincily choval a tak pry tomu rozumi.Dnes mi rekl, ze jim nerozumi a hlavne me uplne sokovala jedna odpoved.Kdyz jsem mu rikala, ze tam to mlade nemuze byt s rodici, kdyz pominu ten silene malinkatej prostor, tak hlavne, ze ji muze nakryt jeji otec, tak vite lidi, co mi odpovedel za smutnou prelicku?Pry obcas po nich jukne ve dne a tatik se k tomu nema.Tak, jestli je takovato uroven prodavajicich i jinde, tak se pak nedivme, co je u nas nemocnych a dolova zmrsenych cincil jen diky takto odbornemu prodeji.Jak takovyhle clovek proboha muze prodavat ziva zvirata, kdyz o nich nic nevi a pak jeste rekne takovou hloupost a ani neni ochoten to resit?
Vypada to, ze se jich ale hlavne chteji zbavit, takze mi rekl, ze kdyby si nekdo koupil vsechny , tak se domluvime na cene a necha je i za 1000Kc za vsechny.Je to bila matka, asi rocni a bila dcerka 6mesicu a staddart otec.
Bylo by nejlepsi dat maminu s dcerou k sobe zvlast a tatulda, aby sel sam k nekomu, kdo ma take samecka, nebo jinou samicku, kdyz je na samicku zvykly, ale z duvodneho podezreni, ze je ten par sourozenecky by s touto samickou zustat nemel a ta dcerka by nemela jit dal do chovu.
Najde se tady nekdo, kdo by si vzal ty dve bile samicky, byly by za 900 asi a standart samce za 200Kc zvlast?
Take jsem se chtela zeptat, kdyz je tady ten ucet, zda by bylo mozne, ponevadz uz se mi ozval nekdo zdejsi, kdo cincily opravdu miluje a hlavne je zaruka, ze na nich nebude dal mnozit a neda je do chovu, tak zda by bylo mozne v tomto pripade pouzit aspon cast penez z konta na pomoc cincilam, ktere je zde nekolik let?Ponevadz to neni klasicky vykup ze zverimexu,kde by chteli hlavne vydelat a soupnou tam dalsi, ale prinesli je tam v te pidiklicce lidi a je to akutni uz kvuli tomu, co jsem popsala a je potreba je odtamtud hned dostat.Navic aspon jsou ochotni jednat o cene, jen, aby byli pryc.Desi me hlavne, aby je dal neprodali pro nejake male dite vsechny tri, ponevadz hlavne nejvetsi slevu by dal, kdyz si je nekdo koupi vsechny tri:-(

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » Út Dub 05, 2011 21:42

To je hrozný :-(

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Dub 05, 2011 21:58

jasmin skvělý, že to řešíš =D>
Jestli už máš zájemce, tak paráda. Kdyby z toho sešlo nebo cokoli, ačkoli u nás to už praská ve švech, vezmu si je, aspoň dočasně. Nemůžu je tam nechat napospas. Doufám, že nás přítel všehny nevystěhuje. :lol: Je to strašný tyhle nezodpovědný lidoopi :cry:

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Út Dub 05, 2011 22:03

Taky jsem tam dneska byla. Jedná se o párek standart a silverka. Dcerka je barvou po mamince. Standartek se mi tam zdál dost podvyživený a vystresovaný. Sameček rozhodně už od pohledu nemá ani 500g. Mě teda tvrdili jiné ceny než tady Jasmin, ale když jsem tam přišla já, tak tam nebyl jenom ten kluk, ale ještě jedna starší prodavačka (asi jeho matka) a ještě jeden kluk.
Činčilky mají tak malou klec, že se jim tam nevejde ani miska s pískem. Jediné co je dobré, tak že nemají klasickou směsku se slunečnicí, ale směs granulí. Ovšem seno ani minerání kámen, nic takového tam opravdu nemají. Ani domeček tam žádný není, to by se tam nehnuli.

Podle toho co mi říkali, tak je to pár něco přes rok starý (1,5), ale jestli to jsou nebo nejsou sourozenci, to nevědí. Malé samičce je prý 6 - 7 měsíců, takže si spočítejte, kdy asi její matka rodila. Je to příšerné, že to vůbec přežili.

Oni v tom zveráči toho moc nevědí. Ani o těchto, ani o žádných jiných činčilách. Žádný kontakt na ty lidi, co je tam zanechali prý nemají.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 05, 2011 22:03

Saskie, moc bych Ti byla vdecna, je to strasnej pohled.Ten samecek, nebo jestli to je samicka, te standratek je vyhubly a maly, tak jestli to je samicka a jeste po porodu, tak Te pic.
Pisni mi na sebe kontakt do sz, diky.Ozyvaji se mi lide, ale bojim se mnozitelu:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 05, 2011 22:06

Hlavne ten prodavac pry choval cincily, tak tomu rozumi a pak mi ve finale rekne takovou kokotinu, ze obcas na samce jukne pres den, kdyz ma cas a ze se k nicemu nema.Bodejt by mel, kdyz ve dne speji:-(.Opravdu odbornost v nekterych zverimexech je opravdu na vysoke urovni:-(.
Vsude jinde v obchodech museji o zbozi, ktere prodavaji absolvovat skoleni a neco o tom vedet, aby zakaznikum nerikali bludy a tady jde ksakru navic o zive bytosti.:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 05, 2011 23:33

Tak pro ty dve holciny by byla pomoc, vzala by si je aspon docasne Saskie, zitra prijede, ale nema bohuzel vic mista, jen jednu klec na karantenu a spolu byt v ni vsichni nemuzou.
Zoufale nutne hledame jeste nekoho, kdo by byl ochoten si vzit toho samecka a mel misto na karantenu.Muze byt z Prahy, Saskie by ho predala.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 05, 2011 23:51

Samecka by si mohla vzit Romana, ale potrebujeme ho dostat z Pardubic do Brna.Nepojede nekdo nahodou zitra tuhle trasu?

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Dub 06, 2011 14:55

tak to je super, že se takto vyřešilo ( Jasmin já by si je vzala ale bohužel mám myšky zvlášť než je spáruji ) tak třeba pomůžu příště jiným :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 20:08

Tak jsem je všechny úspěšně donesla domů a ubytovala. Otevřela jsem jim přepravku a oni se báli i vylézt. Tak jsem je po nějaké době po jednom vyndala a přitom zvážila. Váhy jsou: máma 564g, táta 437g, holčička 354g. Když mají moje činči tuhle váhu, řijde mi celkem ok. Ale tyhle čiči vypadaj trochu jako zajíci. Mají velké uši a jsou větší, než mé. Když už jsem ty nové měla v ruce, trošičku jsem je prohlídla a ok to fakt neni. Na první pohled vypadají činči dobře, ale když je máte v ruce, tak to cítíte. Jsou zvláštnim způsobem hubený, nemají svaly, jen špíčky. Holčička i tatík by potřebovali přibrat, ale hlavně je na nich brutálně vidět, že se vůbec nehýbali. Jestli je maminka nakrytá nevím, na dotek mi nepřišlo. Holčina je na holku fakt hubeňour. :(

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Stř Dub 06, 2011 20:12

pak můžeš dodat fotky....přeji ať je z toho dostaneš, věřím, že jo, už jsou v dobré péči :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 20:16

Až přijde chlap, snad mi je nafotí. Je naprdlej už teď, to ještě neví, že mám všechy tři. To bude dneska mazec..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 06, 2011 22:24

Tak jsem se k tomu konecne dostala.Prvne bych rada podekovala Saskii, ze se rozhodla cincilky zachranit a vubec nelituju, ze jsem ji prispela.Akorat bude potreba vyresit problem toho, ze jsou vsichni spolu.Samecek je dost hubeny teda, rikala jsem, ze by byla nejlepsi kastrace, aby mohli zustat cela rodinka spolu, nebot se maji moc radi a odlouceni by nemuselo dobre dopadnout.Ma ale moc nizkou vahu na tu kastraci si myslim, tak jak to vyresit?Navic Saskie nema dalsi klec navic.Kazdopadne by chtela udelat ta koprolka.
A ted vylicim, jaky horror si ty cincily asi zazily:-(.Nakonec to nebyla hlavni vina zverimexu a prodavace, naopak si se mnou dlouho povidal a rikal mi, ze je vykoupil od te rodiny ze soucitu, ponevadz mu rekli, ze kdyz je nevykoupej v tom zveraku, tak se jich zbavej jakkoliv a vyhodi je ven.Takze to vypada, ze zverimex na nich nechtel videlat, akorat jsem mu vycetla, ze mel tu mladou samicku, dcerku dat do jine klece, ze hrozi nebezpeci nakryti otcem, ale to uz se mohlo stat klidne i u tech hroznych lidi.A ted to nejhorsi.Ta mala klicka, ve ktere tam byli vsichni tri, kterou by nedala ani ta znama pro morce,ze by mu byla mala, tak tu jim tam vyhrabal on, rikal mi, ze pry je prinesli a meli celych 9mesicu a asi i bez vybehu v jeste mensi, tak pro krecky:-(.Je zazrak, ze ziji a ta samice zrejme musela byt nakryta, jeste, jako mlade.Ty lidi je koupili nekde asi v jinem zveraku a pak byli strasne prekvapeni, ze tam jednoho dne nasli mlade.A tak je tam nechali pul roku doted, navic v male klicce pro krecky:-(, pak se jim pry narodilo mimino, zacalo kychat a cincil se chteli zbavit a jak to tak vypada, jeste na nich vydelat.Proste, pokud to tak je, tak to bylo docela fest brutalni citove vydirani a skoda, ze je nenahlasili, ponevadz chteli vyhodit a odsoudit na smrt ty cincily, pokud za ne nedostanou ty penize.Nakonec mi dal cenu za vsechny tri 1900, ze uz niz nemuze jit, nebot tam byly 2mesice a take neco uz snedli, davali jim Vitacraft emotion beauty, aspon to a take, ze ho skoro ty penize staly, aby se jim to vratilo.Ze nemel to srdce je nechat napospas osudu.A ze pry cincily tam nemaji jinak, neberou a kdyz nekdo cincilu chce, tak ho posle za chovatelem.
Skoda, ze nevim, co to bylo za previty ty lidi, zasla bych za nima klidne a pokud budou mit cincilky nejake problemy, vse by museli uhradit, jinak bych je nahlasila pro tyrani zvirat.
Aspon dalsi 3 zachranene cincily, ale je to jen zlomek toho o cem se clovek dozvi, kolik jich jen po Vanocich skoncilo v popelnicich, venku, nebo se jich ty lidske bestie zbavili i jinak:-(, radeji nato ani nemyslet.
Nejdrive jsem byla na tu svou znamou, co mi to volala nastvana, ponevadz jsem se zarekla, ze uz nebudu obchazet zveraky a zjistovat podminky a zachranovat odtamtud, uz nato fakt nemam dal silu, ale dneska jsem stastna, ze jsem se nato nevykaslala a jsou zachranene.Ted jen se modlit, aby nemely vazne zdravotni problemy a geneticke vady, ponevadz je podezreni, ze ten par jsou sourozenci.
Takze, jeste jednou, Saskie diky moc za pomoc:-) a snad to dobre dopadne s nima.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Dub 06, 2011 23:55

Jo, v poho. Samičky jsou teď zalezlé a sameček je (asi) hlídá, sedí venku a kouká, co se děje. Když je v místnosti ticho a žádné pohyby, jdou ven i holky. Pěkně tam řádili, když jsem je tam nechala samotné dýl.
Potřebujou teď péči. Doufám, že se brzy otrkaj, protože výběh potřebujou jako sůl. Ale zatím se bojej vylézt.
Blbý je, že všechny si je určitě nechat nemůžu. A kdyby se brzy našel domov pro všechny, byla by to paráda. Jsou to pusinky a já bych si je nejraději nechala všechny, ale mám takový problém. Věřila jsem, že přítele nějak zmáknu, ale připravila jsem ho na max dvě, což už bylo s vypětím sil, a těma třema jsem ho dorazila úplně. Teď je na mě děsně naštvaný. Přišel před chvilkou, snažil se pobýt s lidma z práce co nejdýl. Ani se na mě nepodívá. Slova vůbec. Jako bych tu nebyla. Ani činči, samozřejmě. Tuhle reakci jsem nečekala, myslela jsem, že už ho trochu znám, ale tohle je stokrát horší, než když jsem přes jeho nesouhlas dala Chipa vykastrovat. Nevim, co dělat. O činčilky se budu samozřejmě pilně starat, ale aspoň toho kluka, nebo holky, by to chtělo dát do jiné klece a pořídit teď novou klec, to bych si mohla sbalit kufry. Pomohl by, prosím, někdo dopravit Romaně toho samečka?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 0:39

Tak to me strasne mrzi:-(.Romana by samozrejme kluka vzala, ale jak ho tam dopravit.Kdybych to vedela dopredu, tak bych to nejak byvala udelala a otocila se s nim do toho Brna.Ted je to ale jeste vetsi dalka.Lepsi by bylo, kdyby si ho mohla vzit Kata, kdyz ji nevysel ten samecek ze Zlina.Pisla jsem ji uz, tak snad se ozve, je z Můade Boleslavy.
Nebo, jestli mas casovou moznost lepsi, tak ji ho muzes dovezt busem, jede primo z Phy do Brna student agenci.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 11:19

Tak už plně chápu význam slov tichá domácnost..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 12:08

Proboha, snad se to zmeni.Pokud ma zvirata take rad, tak by tohle mel pochopit, mrzi me to.
Vydrz, pristi tyden bude moznost dopravit aspon samecka do Brna a holciny by sis snad uz nechat mohla, to uz ho snad ukecas, ne?:-).Snad si je zamiluje.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 13:20

Taky mě to mrzí, nevim, co je za takovej problém. Zatím se čiči mají, doufám, dobře. Sameček už se začíná ochočovat. Jsou nádherní a já jim přeju jen to nejlepší. Snad aspoň ty holky už nebudou cestovat a budou se mít u mě pěkně.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 07, 2011 14:40

Jo, to dopadne, neboj.Cincilky hned poznaji, kdyz je nekdo zachrani a pomuze jim, mam s tim bohatou zkusenost za ta leta a dovedou byt i vdecne, ikdyz to nedavaji tak najevo, jako pes, jsou to hrde bytosti:-)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Čt Dub 07, 2011 19:00

Tak jsem je nechala proběhnout. Tatík vylezl hned, slečně to chvíli trvalo, ale pak se odvážila a vylezla také. S maminkou to bylo na dlouhý lokte. Pomalu se odvažovala vylézt vůbec z baráčku. Postupně se dostala až ke dvířkům klece. Vždy se dostala o kousek dál, a pak rychlý úprk domů. Když už vylezla až z klece asi po pátý, zůstala venku a pomalu se tu rozkoukávala. Čim dýl je pozoruju, tim víc vidim, jak jsou ty jejich tělíčka zoufalý. S psychikou je na tom samec dost dobře. Klidně hopkal i mo mně a vůbec. Mladá slečna bude dobrá, časem. Ale ta maminka si asi zkusila, chuděrka moje. Hodně se bojí, ale tak nějak zvláštně, né jako že je plachá. Navíc má nějakej malej ocásek. No doufám, že brzy pozná, že u mě se jí nic nestane a že může žít bez stresu..

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”