dokrmovanie mladat

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

curtik
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Říj 24, 2012 21:15

dokrmovanie mladat

Příspěvekod curtik » Čt Bře 14, 2013 19:39

Dobry den,poprosila by som o radu..mame male cincilky ktore su 6 dni stare..od pondelka sme ich zacali dokrmovat,kedze im klesla vaha o 5 gramov (porodna vaha 31 a 33 gramov) v pondelok mali obe 27 gramov..dnes ma jedno 32 a druhe len 28 gramov..krmim kazde dve hodiny v noci kazde 3-3,5 hodiny ..pride mi to strasne malo kolko pribrali..neexistuje nieco cim by som im mohla prilepsit?neake vitaminy alebo co? navyse jedno papa s chutou vidiet ze je hladne-to co ma 32 gramov a to druhe skoro nikdy nechce a malinko toho spapa..krmim susenym macacim mliekom zn. Beaphar a davam im do toho aj trochu mediku..su to moje prve cincilky a nerada by som o ne prisla :(

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: dokrmovanie mladat

Příspěvekod martej » Pá Bře 15, 2013 8:57

Já osobně myslím, že Vám přibývají pěkně ;-) První týden je vždycky krušný, protože miminka se budou bránit - umělé mlíčko jim nechutná, ale jak se rozpapají, tak váha půjde rychleji nahoru. Dobré znamení je, že přibírají ;-) Jinak vitamíny, ani jiné příkrmy bych nedávala. Všechny potřebné minerály a vitamíny mají v mléku a jiné příkrmy by jim neudělali dobře. Je také dobré mléko ředit fenyklovým čajem a ne vodou, protože sušené mléko mláďátka nadýmá.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: dokrmovanie mladat

Příspěvekod minlub » Ne Bře 17, 2013 12:43

Jedno přibírá pěkně, u druhého bych už čekala krapet víc. Ale chvilku může trvat, než se rozpapá. První dny než se jim roztáhne žaludek, zvyknou si na chuť mlíčka a víc spapají může jít váha nahoru pomaleji. Mlíčko rozmýchávat ve fenyklovém čaji, osladit troškou Glukopuru. Víc bych nedávala. Samička vůbec nekojí? Stará se o ně?

curtik
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Říj 24, 2012 21:15

Re: dokrmovanie mladat

Příspěvekod curtik » Po Bře 18, 2013 12:25

Bohuzial sme v sobotu rano o jedno ciliatko prisli..to druhe ma dnes 36 gramov,papa pekne len sa mi zda chorucke,stale si pretiera nostek,sopli a ma polepene ocka,cistime mu ich harmancekom,ale moc to nepomaha..veterinar mi povedal ze mu nedokaze namiesat liek ked je take malicke,tak len dufame ze nam to male vydrzi..davam im do klietky 2x denne vyhrevy vankusik nech ma teplucko i ked kurim naplno..

Disable adblock

curtik
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Stř Říj 24, 2012 21:15

Re: dokrmovanie mladat

Příspěvekod curtik » Po Bře 18, 2013 12:28

a samicka sa onho stara,odelila som ich do mesej klietky od samceka kedze som ich kvoli dokrmovaniu musela od priatela zobrat k sebe domov,stale pri nom spinka,cisti ho ale mlieko asi nema,lebo male si ho dozaduje odomna,kazdu hodku dve sa zobudi postavi sa ku mriezke a caka :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”