Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » So Črc 27, 2013 13:15

Dobrý den,
před nedávnem jsem řešila problém s činčilou od Moniky Hrdé, která mi přinesla do chovu Giardie a Tasemnici. Všichni nadávali mě, jak nedodržuji karanténu, kterou jsem ovšem dodržela a hodně lidí Moniku obhajovalo, proto mi to teď nedá a něco Vám o Vaší kamarádce řeknu.

To co nakazilo můj a známé chov nebyla jen tasemnice, ale byla to infekční bakterie PROTEUS! Je to bakterie co způsobuje infekci močových cest. Tato nemoc je vysoce nakažlivá, rozmnožuje v těle Giardie a způsobuje těžký průjem při kterém činčila chřadne a mohou jí přerůst zuby a zemře. Tato bakterie se přenáší dotekem a výkaly. Nemocná činčila má průjem, který ji může přestat, ale stále hubne. V půl roce vypadá stále jako mládě. Nakazí ovšem všechny činčily co s ní přijdou do styku. Činčily s horším fyzickým stavem to postihne rychleji stejně tak jako březí a kojící samice. Miminka na průjem mohou zemřít. Činčila se nakazí a ihned do pár dnů dostane těžký vodnatý průjem, může s ním přežívat ale i několik měsíců dokud úplně nevyhubne či ji nepřerostou zuby z nedostatku krmení se. Tato nemoc se dá léčit pouze antibiotiky!!!!!

Mám potvrzeno, že paní Monika Hrdá od té doby co mě a známé prodala činčiláka nemocného touto bakterií, která jde poznat pouze stěrem a proto jsem ji neodhalila, protože jsem nechala dělat jen koprologii, kde byly vidět jen giardie a tasemnice a absolutně mne nenapadlo, že by mohla poslat do chovu takto vážné nemoci, prodala činčily ještě dalším dvěma lidem, kteří mají tuto bakterii od jejích činčil taktéž v chovu potvrzenou veterinářem a stěry.
Léčí se každý den po 2 týdny dvakrát denně po 12 hodinách. Léčivo se nazývá Doxygal a podává se 0,1ml prášku do 0,1 ml vody. Stačí dva týdny léčby a činčila je zdravá. Kdyby se Monika o svoje činčily starala, tak by nemusela roznést po celé ČR tak závažné nemoci! Je vůbec možné aby ten chudáček od ní měl tři nemoci najednou(Proteus,giardie,tasemnice)? to je opravdu hrůza!!!!!

Proto chci sdělit všem činčilářům! Nekupujte si od Moniky Hrdé z Miletínek činčily ani krmivo z Eliščina obchůdku, které míchá v místnosti kde má činčily. Krmivo bude taktéž dotekem nakažené! Chraňte svoje chovy a nenechte se okrádat nemocnými činčilami a vysmívat nezodpovědnými chovateli jako je ona!!!!!! Věřím, že svoje činčily nikdy pod veterinárním dohledem neměla a ví dobře, že činčily prodává nemocné, aby na nich vydělala!!!!

PS: Neviděla jsem od ní za toho nemocného činčiláka či léčbu ani korunu...

Doufám, že už mi teď věříte!

Díky za pochopení.
S pozdravem
Betty Benešová

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » So Črc 27, 2013 13:26

La pardon, obchůdek se teď jmenuje Chovatelské potřeby Miletínky, potom co Eliščin obchůdek zvládla paní Hrdá úspěšne vytunelovat....

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » So Črc 27, 2013 13:39

Bohužel musím také potvrdit tuto skutečnost, že činčily paní Hrdé jsou nakaženy Proteem. Také jsem si přivezla její činčily do chovu v né úplně nejlepší kondici a po stěru vyšly výsledky na Protea pozitivní. Byly nám nasazeny antibiotika Enrobioflox 10%, které se přidávají do vody po 2ml/litr každý den po dobu 7mi dnů.
Určitě bych doporučila chovatelům, kteří mají činčily od paní Hrdé, aby si své miláčky nechaly vyšetřit než nastane nějaký další problém.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » So Črc 27, 2013 14:54

Dobry den,
koukam že se opět dostávaji do světa prazvláštní informace bez uvedení faktů.
nebudu se vracet k osočovani slečny Betty...nechci zbytečne rozvirovat nebo poddnecovat ostrejši vymeny nazoru...sve ..a doložitelne veci jsem řekla již tenkrat
Takže doplnim pouze k nynejšimu napadani.....
zhruba před 2 mesíci jsem předala p.Fazekašové 6 činčilek ktere byly u me ubytovane
ta si je ode mne převzala i s vahami...myšky neměli žadny prujem...nebo jakekoliv jine potiže
byla u předani i p.Kosterová...veřim že kdyby meli zviřatka jakekoliv přiznaky nemoci ....nepřevezmou je
vahy samozřejme mam zapsane a mohu doložit, stejne tak koprologicke vyšetřeni ktere vyšlo negativni
negativni byly take i dve koprologicke vyšetřeni ktere byly delany po prijezdu a zrejme po karantene u p.Kosterove

zhruba pred 14 dny mi byla podana informace o bakterii Proteus
tedy jsem se informovala na Statnim veterinarnim ustavu v Jihlave...řekla bych že přimo tam kde by mely vedet nejvice
uvedena bakterie lze zjistit primo sterem z konečniku činčilky...ta ale by mela mit prujem nebot to je hlavni priznak čim by se mel projevovat
bylo mi sdeleno že pokud činčilka nema tyto potiže považuje za zbytečne ji vyšetřeni delat....už i proto že nenni zrovna přijemne
každopadne rod Proteus se muže u činčilek vyskytovat bežne...což ovšem samozřejme nikdo nezjisti protože žadny z nas nedela pravidelne vytery konečniku
pusobi potiže pouze pokud se přemnoži a činičilka je oslabena či nejak stresovana

zrovna jedna z tech činčilek ktere byly odvezeny pochazi od P.Fazekašove...a po přijezdu ke mně měla naprosto ty same potiže i přez negativni koprologii...pokud bych mela mit v chovu Protea pak tedy evidentne odtud....


možna je slečna Betty telepat a vi jak mam činčilky kontrolovane...či jake vyšetřeni jim delam...
osobe u me nikdy nebyla ani jsme se nepotkali
rada bych ji doporučila at si řádně oveři jak se bakterie Proteus přenáši než někoho začne napadat a šířit nepravdive informace
Monika Hrdá

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » So Črc 27, 2013 15:00

Eliščinobchudek je veden na moje jmeno s řadnym učetnictvim...vzhledem k tomu že stavajici system fungovani byl již neprijatelny.....došlo ke zmene a vznikl novy...pod jinym poskytovatelem domeny...

duvody proč k tomu došlo ...nejsou veci veřejnou a už vubec ne slečny Betty
pokud nekdo bude mit i přesto otazky ...muže klidne napsat SZ

nicmene je nepopiratelny fakt že za dobu provozu...bylo všechno v naprostem pořadku a nikdy nebyli s krmenim jedine potiže....

pokud se nemylim odchazela zasilka mimojine zrovna i Betty,či p.Fazekašove...a mnoha dalšim

prohlašeni o vytunelovani beru za veřejne osočovani

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Zrzka » So Črc 27, 2013 17:09

No, já sem normálně nepíši, neb mi to tu přijde, že si dospělí mezi sebou neumí vyřešit problémy a řeší je veřejnou cestou, ale u Moniky jsem byla, žádná činča nemá průjem, všechny jsou v čistých klecích. Vzhledem k tomu, že jsem tam nebyla sama, ale s Wulfinou, a ta už to někde v nějakém drbacím tématu psala, jen se opakuji.
Mám u sebe od Moniky Hrdé činču, která je v pohodě, přibírá, je bez průjmu, má normální černé tvrdé bobky, baští a je akční jako normální činči bývají. Je v karanténě už 3 týdny a bez problémů. Dovezla jsem si ji sama osobně.
Poté, co mi Monika Fazekašová psala tajemné zprávy, že "někdo někde má nějakou bakterii", jsem se od Moniky Hrdé dozvěděla, co by to mělo být za bakterii a protože moje činča nevypadá ani sklesle, natož nemocně či by měla být v nějakém zuboženém stavu, tak jsem volala do SVÚ Jihlava přímo na bakteriologické oddělení. Paní bakterioložka mi sdělila, že tato bakterie je normálně ve střevech člověka i zvířete, jakož i činčily, přemnoží se stejně jako giardie stresem a u zvířátek s oslabenou imunitou pak může způsobit výše uvedený průjem, hubnutí, smrt. Pro zjištění této bakterie se nesbírají bobíky, jak je již výše psáno, ale musí být výtěr z konečníku, jinak se spolehlivě určit nedá. A pokud zvíře vypadá zdravě, nemá průjem či jiné příznaky, nehubne, nedělala by to.
Nevím, kdo jsou ty dvě či tři další osoby, co mají problém s činčilami od Moniky Hrdé, já to tedy nejsem.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » So Črc 27, 2013 22:01

Koukám, že se tu opět řeší blbiny, který se netýká vůbec fóra cincila.com... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Wulfina » So Črc 27, 2013 22:08

ps: Mám Fantoma od Moniky H. a je zajímavé, že vše je v nejlepším pořádku...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 6:57

zajímavé, že Vám vůbec nevadí, že sem konečně také kromě mne napsala chovatelka, že má od paní Hrdé u činčil bakterie stejného typu. Je smutné, že ji neustále brání jen ti, co mají "náhodou" činčilku od ní zdravou a místo aby podpořili chovatele jako jsem já, který se snaží s nemocemi bojovat a ne je dál roznášet jako paní Hrdá z nepochopitelných důvodů podporují ji. Myslela jsem, že jsou zde chovatelé stejní jako já a chtějí pomáhat, ale jak vidím, opak je pravdou.... důležité je, že jsou přece některé činčilky od paní Hrdé zdravé, že... =D>
tady opravdu nemá cenu pro chovatele něco dělat. Já založila klub proto, abych chovatelům pomáhala a podporovala je, ročně do něj vrážím po 20ti tisících z vlastní kapsy, obětuji drahý čas a proč? Proto aby si chovatelé vesele mezi sebou roznášeli nemoci a ty, kteří se o tom zmíní ušlapali a podporovali místo toho člověka co se snaží na všech vydělávat.....a když prodá nemocné zvíře třemi nemocemi, tak dělá otočeného a ještě sprostě tvrdí, že ty nemoci má doma člověk sám.....nádhera.... =D> :roll: tak vám přeji mnoho štěstí a kupujte dál nemocné činčily...mějte se

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 8:20

rada bych poprosila nekoho zda muže Betty vysvetlit co je rod Proteus zač a jak se prenaši....

zajimave je že všechny ostatni činčilky josu ode mne v pořadku ...jen tyto nemocne...me to prijde zvlaštni...ale nikoho samozřejme neobvinuji...

nevšimla jsem si že by pisatelka kdy mela tuto bakteriii u činčilek...jiste by nas o tom informovala drive a ne až ted

libi se mi formulace ..dělat pro chovatele...

takže v praxi to znamena že pokud nezaložim klub do ktereho tedy budu sama davat penize pak pro činčilky nic nedelam a jsem špatna....to je važne zajimave =D>

pokud již chcete nekoho obvinovat z vydelavani na činčilkach pak zamerte pozornost na ty kteři prodavaji činčilky ve velkem a maji doma velkomnožirny činčil zameřene na barvy

cely tento spor je vyvolan učelove bez uvedeni skutečneho duvodu a v pozadi stoji osoba ktera manipuluje s Betty a me vcelku mrzi že je třeba k tomu využivat forum a otravovani ostatni lide

dekuji

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod minlub » Ne Črc 28, 2013 8:54

Dobrý den také,
Nechtěla jsem se původně vyjadřovat, ale vzhledem k přímému osočení, nad kterým mi zůstává rozum stát ať nad tím přemýšlím jak chci, musím.
Nebudu rozebírat stav Eliščinýho obchůdku, jak zde bylo psáno, nefuguje. Moje chyba, že jsem věřila kamarádce a neměli jsme společenství ani její nemalý dluh potvrzené právně. Jestli je toto účelové, abych nežádala vyrovnání, je mi líto.
Ráda bych se ale vyjádřila k přímému osočení, za které omluvu ani neočekávám, jelikož vše co tu uvedu paní Hrdá velmi dobře ví.

Činčily předané Veronice jeli s nižšími váhami. Ihned po převozu všechny začali ubírat (cca. 100g), dvě vyhubli až na něco málo přes 350g a 300g. Koprologie zasílala 2x a vždy negativní, ale činčily stále hubli. Na základě informace od paní, která mě žádala o radu ohledně činčily dovezené od paní Hrdé (koprologie- giardie, bakteriologie Proteus a E. Coli) jsem Veronice poradila zkusit udělat stěr. Bohužel vyšlo to samé, mezitím jedna zemřela, následně další dvě. Veronika po Monice nic nežádala, já jsem jí informovala o problému, aby si nechala raději udělat bakteriologii a nebyly další problémy. Dostalo se mi odpovědi, že chov má čistý a hlídaný, nákazu si již samička musela přivézt již dříve ode mě. Raději jsem se už nevyjadřovala.

Ještě bych upřesnila informace podané Monikou, ať si udělá každý svůj obrázek:
Činčila, o které je řeč je samička od paní Blažkové Yorinka- Sapphire. Paní Hrdá si jí odvážela před 1,5 rokem- 6. 1. 2012. Samička byla po 2 vrzích za sebou, s váhou okolo 500g (stabilní cca. 560g). Paní Hrdá si jí brala za polovinu s tím, že počká, až váhu nabere. Informace o problémech jsem neměla. Následně nabrala a odchovala u paní Hrdé dvě mláďata, rodinu pak dělila kvůli příbuznosti obou rodičů a Yorinka byla sama. Její mládě si nedávno odvezla Zrzka.
Yorinku jsem měla cca. rok v trojce s Arwen a samečkem. Samečka si brala kamarádka, bez problémů. Arwen jela pár dní před Yorinkou k Žandě, kde bohužel po převozu spadla trochu s váhou, tak se jí dělala koprologie i bakteriologický stěr- negativní http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/5/5936 ... .jpg?ver=2 Váhu následně nabrala.
Stěr se co vím u Veroniky nedělal Yorince, ale samci od Moniky, který jel také a byl na tom nejhůře.

Ohledně zboží- zboží si objednávám své, z obchůdku mi letos nic neodcházelo kromě 5kg granulí, palmsků a koule. Sklad Eliščinýho obchůdku až do jeho konce byl v místnosti s činčilami.

Zrzko, pokud vím, psala jsem ti jednu zprávu z důvodu toho, že jsme v kontaktu s tím, aby sis raději nechala nového samečka vyšetřit. Když jsi chtěla konkrétní informace, odkázala jsme tě na Moniku. Jsem toho názoru, že pokuď tam něco je, vyjde to nebo bude výsledek negativní. Nebudu rozšiřovat doměnky.

A jak toto souvisí s Betty? Od přeléčování giardií a tasemnice má problémy s dvěma činčilkami. Hubnou, slintají, musí je krmit. Proto jsem jí před 14 dny psala, aby si nechala udělat stěr. Zřejmě se jí to potvrdilo. Nevím Moniko, co na tom vidíš tak špatného. Jde ti o to, aby nikde nebylo zmíněno tvé jméno nebo o to aby se zjistilo co jim je neumírali?

S bakterií Proteus jsem se nikdy nesetkala, nevím co o ní říct. Každý tvrdí něco jiného, jako o giardiích. Ale asi úplně normální nebude, převozy činčil jsou běžné a nevím o nikom, kdo by tohle řešil. Bakteriologií jsem viděla několik a v žádné nebyl uveden. Možná problém ve spojitosti s giardiemi nebo nějaký agresivní kmen. Pokuď jsou ale již tři případy nákazy z jednoho chovu a několik úmrtí jak v tomto chovu, tak dalších, řešit by se to mělo. To nebude jen přemnožením u jedné činčily po převozu. Přivézt se může cokoliv od kohokoliv, je potřeba to ale řešit a ne obviňovat všechny okolo.
Pokud je chovu problém, nemusí mít projevy každá činčila. Těm lidem umírají činčily před očima a vyhazují plno peněz za léky. Tohle si nejde jen tak vymyslet.....

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 10:31

Ano, přesně jak říká Monika F., naprosto s ní souhlasím! umírají nám činčily před očima ale paní Hrdá se k tomu nechce přiznat aby si na ni někdo neukázal prstem a raději bude o všem lhát! A naprosto nechápu, že chovatelé ji v tom ještě podporují.

Přesně tak probíhala nemoc i u mne, samec přijel s velice nízkou váhou 300g v 5 ti měsících! Ihned po dovozu začal činčilák průjmovat a ztrácet dál váhu, přesně jako v tomto případě. Vyšly mi z koprologie giardie a tasemnice a na ty jsem činčily léčila. Bohužel se nákaza vlekla dále, protože bakterii Protheus prokáže stěr o čemž jsem nic nevěděla a nenapadlo mne ani ve snu, že by v pozadí hrála roli další infekční bakterie a léčila jsem tedy činčily na giardie a tasemnici. Činčily po léčbě do nedávna vypadaly už zdravě až na ty dvě, které stále hubly, protože mají přerostlé zuby a slintají, myslela jsem, že už je vše v pořádku a těm dvěma prostě jen přerostly zuby a proto mají průjem. Bohužel se bakterie prokázala, když jsem nedávno prodala kamarádce chovatelce Lucii první odchované mládě po léčbě chovu -a řekla jsem jí, že kdyby měl průjem, ať se mi ihned ozve a pár dní po převozu dostalo samozřejmě mládě průjem a začalo hubnout. Bakterie se prokázala a musíme teď léčit na Proteus celý chov stejně tak Aneta! Celý problém jsem řešila s dalšími lidmi co měli stejný problém dokud se nepřišlo na to co je to za nemoc a že jsem všichni měli stejný problém a to nákup zvířete u paní Hrdé.. Proto se ozývám až teď paní Hrdá, abyjste měla jasno.
Víte kolik chovů jsem kvůli Vám a vaší nemocné činčile mohla nakazit, kdybych se o to nezajímala tak jako Vy a prodávala vesele mláďata co by po převozu nakazily celé chovy a já bych se k těm lidem otočila zády tak jako to děláte Vy a ještě ty nemoci shazovala na ně????? Ale já nejsem vy, prodej mláďat jsem kvůli tomu zastavila a i kdyby mi tu měli zůstal do dospělosti tak je vyléčím narozdíl od Vás!

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Ne Črc 28, 2013 11:26

Moniko, činčily jsem od tebe nepřebírala z důvodu, že bych strašně toužila mít tvé činčily v chovu, ale z důvodu osobních ke kterým se raději nebudu vyjadřovat.Váhy doložené mít můžeš, nicméně bys z nich měla poznat, že činčily nebyly ve vrcholne kondici.Odjížděli bez průjmu, to ti potvrdím ale s váhou dosti nedostačující.Čím to myslíš bude zapříčiněno??I já telefonovala se Státním veterinárním ústavem, kde mi ale řekli že Proteus se vyskytuje jak v těle živočichů,lidí i vodě a půdě, což ale neznamená, že je úplně v pořádku ho u zvířat přechovávat, když se dá jeho vyskyt odstranit přeléčením antibiotiky.Nacož se dostávám k tvému osočení Moniky, že pokud máš v chovu Protea a ty víš že ho tam máš, máš ho z chovu ze kterého přijela Yorinka.To mě ovšem zaráží, že když měla stejné příznaky,proč jsi jí neléčila a tím si dva roky, což je doba kdy u tebe byla, nechala v chovu řadit tuto bakterii,která je v přemnoženém stavu vysoce nakažlivá,což můžu potvrdit úmrtím teď už tří mých zcela zdravých zvířat a jedoho samce převezeného od tebe.Tvojí doloženou koprologii bych si přála vidět, protože nedorazila ani mailem ani poštou cos říkala že posíláš.Těm co mají od tebe zdravou činčilu moc gratuluji a přeji jim to,moje zkušenost je ale taková že mi tady den co den umře zvíře a činí se tak od doby co přijely činčily od tebe.A nejsem jedinný chovatel co má s tím to v souvislosti s tebou problémy,myslím že tři případy stačí na to abys s tím něco dělala a neoháněla se tady tím že je to u činčil běžné.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 12:09

mila Veroniko...ja vim že Protea v chovu nemam....a na rozdil od pisatelek zde nikoho neobvinuji

pouze konstatuji že přiznaky co sou zde popisovany sem mela přesne stejne u Yorinky když prijela....lečila sem dalala jsem na radu zkušene chovatelky misto abch šla na vyter k veterinaři....me totiž ani nenapadlo jako mnoho z nas že neco takoveho muže existovat

pokud si volala do jihlavy jak sama rikaš pak te take informovaly o tom že je to bežne...a nebezpečne pri přemnoženi..čim se muže premnožit je take popsano na internetu
pokud vim tech činčil sis odvažela pomerne dost...a ne všechny odsad....nehelde na to že z meho chovu nejsou ani jedna

z informci ktere mam si i ty sama mely dve koprologie negativni...nevidela sme vysledky,stejne tak jako vysledky vyteru
vicemene si me ani nebyla schopna doted kontaktovat....pokud nepočitam ovšem tento utok.....

zřejme se takto asi nekde řeši veci bežne...ja na to teda zvykla nejsem

Marcy
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Ne Črv 03, 2012 16:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Marcy » Ne Črc 28, 2013 12:19

…né že bych souhlasila se stylem, jakým se snaží Betty bojovat za svoji pravdu, ale dokážu si představit, jakou beznaděj Betty prožívá. Já totiž s p. Hrdou udělala také vlastní negativní zkušenost a jsem přesvědčená, že my dvě nebudeme jediné, kdo v tuhle chovatelku ztratil důvěru (s Betty v kontaktu nejsme a o mém problému s p. Hrdou doposud neví).

Když už se p. Hrdé „podaří“ prodat nemocné zvíře (což se bohužel může stát každému – je to chov živých zvířat) – měla by se k tomu umět postavit čelem a nést minimálně finančí spoluzodpovědnost a né svádět případný zdravotní problém na nové majitele…

Já si od ní koupila samičku za 5000!!! 5000 Kč byl tehdy naprostý limit, který jsem byla ochotna za činčilku dát (s chovem jsem začínala). Nicméně jsem hodlala svůj chov postavit na kvalitních a silných zvířatech a to zkrátka něco stojí. V té době jsem se naivně domnívala, že když si někdo řekne za zvíře 5000 Kč, že si za takovou částku takové kvalitní zvíře do svého chovu přivezu… Vkládala jsem do ní velké chov. naděje. Samička měla po příjezdu (přeprava trvala 3 hodiny) místo udaných 235g pouze 177g!!! Na Brněnskou veterinu jsme s ní jeli již 5 den po koupi. Po vleklém sporu, kdy p. Hrdá na zodpovědnost za stav samičky neslyšela (i přes to, že jsme měli vše doložené z VFU od specialistů na činčily) jsme byli nuceni uchýlit se k tomu, poslat p. Hrdé „Odstoupení od kupní smlouvy“. Nakonec jsme si vydobyli slevu alespoň 1000Kč v podobě zboží z jejího obchůdku (stálo nás to však spoustu nervů a negativních emocí). Když to všechno zkrátím… samičku jsme z toho dostali, ale nyní mám doma za 4000 místo kvalitního chovného zvířete mazlíka s váhou necelých 450g v roce věku! Když si k tomu přidáte návštěvy vet. kliniky v Brně, podávání léků, pravidelné dokrmování spec. kašičkou pro činčilky (bez pravidelného dokrmování touto kašičkou by činčilka dnes už nežila), dezinfekce všeho možného i nemožného… úúúf … obchod s p. Hrdou se mi opravdu nevyplatil.
Více takových nezodpovědných chovatelek a mám CHS plnou mazlíků a účet prázdný. Děkujeme tak p. Hrdé za „splněný sen“ o kvalitním zvířeti – snad si ona za naše peníze alespoň splnila nějaký sen svůj …

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Veverka » Ne Črc 28, 2013 12:35

tak to je velmi nepříjemné co se děje - jak si to tady celé čtu. Chtěla jsem svojí březí samičce koupit mléčné granule pro mláďata z "Eliščina obchůdku" ale teď z toho mám velké obavy a neudělám to. Granulky jsem naposledy koupila loni v listopadu a naštěstí bylo vše v pořádku.
Nevíte kde jinde bych mohla ty mléčné granule koupit?

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Ne Črc 28, 2013 12:47

Můžeš to něčím doložit,že Protea v chovu nemáš?? Když pominu teď to jak si protiřečíš s tím ,že je to u činčil běžné?? Moje koprologie byly opravdu negativní na což mám samozřejmě doklad,taksamo i na výsledky výtěru. Ano je mi známo ,že činčily nejsou přímo tvůj chov, ale byly u tebe nějakou a to né zrovna krátkou dobu ubytované, takže logicky neseš zodpovědnost za potíže s kterými se potýkají.
Nekontaktovala jsem tě z jednoho prostého důvodu a to ,že se ke svým problémům umím postavit čelem a řeším to a zůstalo by to za zavřenými dveřmi kdybys k tomu všemu měl jiný přístup a nesnažila se hodit vinu na všechny ostatní. My všichni jsme nejspíš blbí ,jen ty jsi letadlo.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 12:48

Marcy napsal:
Já si od ní koupila samičku za 5000!!! 5000 Kč byl tehdy naprostý limit, který jsem byla ochotna za činčilku dát (s chovem jsem začínala). Nicméně jsem hodlala svůj chov postavit na kvalitních a silných zvířatech a to zkrátka něco stojí. V té době jsem se naivně domnívala, že když si někdo řekne za zvíře 5000 Kč, že si za takovou částku takové kvalitní zvíře do svého chovu přivezu… Vkládala jsem do ní velké chov. naděje. Samička měla po příjezdu (přeprava trvala 3 hodiny) místo udaných 235g pouze 177g!!! Na Brněnskou veterinu jsme s ní jeli již 5 den po koupi. Po vleklém sporu, kdy p. Hrdá na zodpovědnost za stav samičky neslyšela (i přes to, že jsme měli vše doložené z VFU od specialistů na činčily) jsme byli nuceni uchýlit se k tomu, poslat p. Hrdé „Odstoupení od kupní smlouvy“. Nakonec jsme si vydobyli slevu alespoň 1000Kč v podobě zboží z jejího obchůdku (stálo nás to však spoustu nervů a negativních emocí). …


Mrzi me vaše činčilka :cry: ....nebyla ovšem ma....koupila i zaplatila jste ji p.Fazekašove na jeji učet,od ni jste si pak vydobyla i onu slevu.....

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Kobylatko » Ne Črc 28, 2013 12:53

Veverka:jsem natom steně.Chtěla sem si koupit další činčilu od nějakého chovatele a přemýšlela i nad párečkem ale poslední dobou z toho mám obavy a velké dilema.Prozatím radši zustanu u těch třech co mám :) .

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 12:53

Veroniko nekontaktovala is me z jineho prosteho duvodu...vše za tebe řeši minlub...možna je to tak pro tebe pohodlnějši

za zavřenymy dveřmi by možna zustalo kdybych ji odkyvala jine jeji požadavky ktere zde nebudu rozvadet....nepatři to sem a jsou čiste mezi nami dvema

možna by sisi mela nejdriv overit než neco pišeš

nehlede na tve doloženi....skoro 3 dny sem vubec pačila z minlub co že tam u tebe udajne maš...delala s tim desne tajnosti

promin...ale tohle preci normalni neni

rozumni lide napišou emaila...daji informace a řeši se....a ne abych ja dokladala nevinu a informace pačila

pokud mi neco chceš...email znaš...cestu ke me tež

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 13:02

Ráda bych tedy poprosila všechny kteří mne napadaji že prodavam nemocne činčilky zda mohou oficilne zveřejnit veterinarni zpravy čim byly činčilky nakažene.

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod Veverka » Ne Črc 28, 2013 13:04

No, ode mne bys měla mládě činčilky zdravé:-). Mají se u mne dobře :-). Chovám white mosaic.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod minlub » Ne Črc 28, 2013 13:07

Moniko a neplatila jsi s tím náhodou jinou činčilku ode mě? Vůči tobě raději už nemám slov, překroutit umíš dobře.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod veronika32 » Ne Črc 28, 2013 13:08

Minlub za mě nic neřeší,protože po tobě nic nepožaduji, jen tě infomuje protože je s tímto úzce spjatá.
A přestaň se ohánět jak to nejsou činčily z tvého chovu ale Moniky,ze své důvěřivosti ubytovala par svých zvířat u někoho kdo s ní pak vyběhne na tři doby. Ale to už je z jiného soudku.
Ano znám k tobě cestu a budu velice ráda,že se v brzké době shledáme.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bakterie Protheus a Monika Hrdá

Příspěvekod minlub » Ne Črc 28, 2013 13:55

mefoxinka napsal:nehlede na tve doloženi....skoro 3 dny sem vubec pačila z minlub co že tam u tebe udajne maš...delala s tim desne tajnosti

Lžeš.
Informovala jsem tě 16. 7. o pozitivní bakteriologii ve dvou chovech s tím, aby si udělala kontrolu a nebyly problémy, že přesný kmen ti mohu zjistit večer. Pokud by jsi měla zájem, mohla jsi okamžitě Verče napsat a informovat se. Nic jsi neudělala a začala obviňovat všechny okolo, proto jsem přestala komunikovat. Den nato jsi psala a přímo věděla o jakou bakterii jde, tak jsem ti další den potvrdila přímo kmen Proteus mirabilis. Víc jsem s tebou neřešila, sama jsi již věděla o co jde ač jsi Verču nekontaktovala.

Pokuď ti vadí, že jsme tě soukromě upozornila na problém v chovu, omlouvám se. Udělala bych to zase, protože umírají zvířata! A ty řešíš pouze sebe a shazuješ odpovědnost a vinu na ostatní. Nikdo po tobě nic nežádal, vše se řešilo v soukromí a minimálně jsi si měla ten stěr v chovu udělat. To, že se to potvrdilo i u Betty a prasklo je následek toho, že se vždy k odpovědnosti otočíš zády a obviníš ostatní.
To, že je to běžné a zvířata bez příznaků by daný veterinář neléčil bych i zpochybnila. To ti řeknou i u giardií.

Ráda bych tedy od tebe slyšela vysvětlení přenosu této bakterie, jak se to projevuje u činčil. Proč když je to dle tebe běžné lidem umírají zvířata a musí na doporučení veterináře přeléčovat celé chovy, i zvířata bez příznaků. A bohužel následkem léčby a veder umírají další. Vysvětlení shody u tolika chovatelů, pokuď to tedy bežné není a mohou si za to oni. Stojíš si za tím, že máš chov čistý a hlídaný. Máš výsledek bakteriologie? O problému s bakterií jsi byla informovaná před delším časem.
Prosím odpověď na konkrétní otázky, ne další nepodložené obvinění.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”