Chovné farmy

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Chovné farmy

Příspěvekod Host » So Lis 07, 2009 17:19

Dobrý den,
dá se tady na fóru sehnat jakýsi seznam současných chovných farem v čr??? Potřebuju to do BP.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Lis 07, 2009 18:17

Je několik velkých chovných farem,pak jsou velkochovatelé a menší chovatelé.Seznam není,jen odkazy na stránkách chovatelů.
Velkofarmy znám: (kdyžtak mě někdo doplňte):
Farma Chinchilla Zbýšov
Zoo farma Litice
farma Bobina

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Bře 25, 2011 23:11

Teď si asi nadělám hodně nepřátel :? ale já si nemůžu pomoct. Co si myslíte o farmách teď? Dneska jsem se konečně pročetla tím, co píšou na Zbýšovské farmě a vstávaly mi hrůzou vlasy na hlavě. Uvědomuji si důležitost takových farem dřív, ale ještě teď? Vždyť už snad poptávka po kožichách klesá (a činči už jsou tedy před pytláky zachráněni), nebo ne? Já se z těch lidí zblázním. :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Bře 25, 2011 23:56

Muj nazor se na tyto farmy, chovy a hlavne duvody chovu nikdy nezmeni, ani na ty lidi.
Ja Tvuj nepritel rozhodne nebudu, ponevadz take nemam rada tyhle vyrobny kozesin a lidi, kteri se timhle rozhodli zivit.

Disable adblock

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Bře 26, 2011 8:14

vím, že téma je trošku jiné....ale já jsem s Vámi :wink: jak píše jasmin ( a ona to ví, že máme podobné názory :wink: )

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Bře 26, 2011 13:11

No právě třeba zbýšovské granule nebo písek nebo co já vim všechno se tu docela vyzdvihuje, ale já bych si od nic nedokázala nic koupit, od zabijáků :(
Tak je mi to celkem proti srsti a úplně to nechápu :|

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 16:39

No, ted si asi nabehnu mozna, ale nechci byt za pokrytce.kdyz jsem se tenkrat vratila ze zahranici a tady cincily jeste skoro nikdo mimo kozesinovych chovatelu nemel, tak jsem se nahodne seznamila s jednim kozesinovym chovatelem a od nej tez odebirala granule, nebot vsude byly jen ty hnusy smesky, on je mel cerstve.A poznala jsem ho tak, ze mi udelal na zakazku perfektni klec z tech velkochovnych, kterou jsem mela podobnou v cizine, zebricky, platformy.Hlavne mi teda pomohl timto, nebot bych jinak asi musela dat Vincentka pryc, coz bych zase neustala, ponevadz jsem kvuli nemu, jak lomcoval silene celou noc s tou zverakovou kleci nemohla spat a byla jsem uz totalne vyrizena, brala si dovcu, abych se pres den vyspala, kdyz spal on.:-)
Ale rekla jsem mu do oci, co si o tom chovu za ucelem zisku a kozesin myslim naplno a on mi nakonec dal za pravdu a posledni leta je vic nabizel, jako mazliky.priznal mi, ze vi, ze to neni dobre a dela spatnou vec, ze uz by do toho znova nikdy nesel.Sam je nezabijel, vozil na farmu, myslim do toho Brna, kde to udelali za nej, ale to vyjde defakto nastejno.Brala jsem od nej take cincily, ktere by jinak skoncily smrti, bud uz nemohly rodit, nebo jedna byla nejaka spatna,pro tu si dokonce prijela nejaka ochrankyne cincil, za z Nemcka, je tady na foru tez o tom napsano,jmenovala se Krystyna.
Co me ale mrzelo bylo to, ze jsem se dozvedela od jinych lidi, co si u nej byli pro cincilu, ze jim tvrdil, ze pribuzenske krizeni nevadi, ani vzit si dve bile do paru.Proste chtel zrejme vydelat a prodat oba sourozence, nebo obe bile cincily i za tuto cenu a to me dost nastvalo.Proto bych si nevzala ja osobne od zadneho kozesinoveho chovatele,, ci z farem cincilu, ponevadz jsem slysela i z jine strany od lidi, kteri byli u jineho chovatele, ze jim rikal, ze pribuzenske krizeni se dela a nevadi.A od tohoto chovatele lidi, kteri meli cincilky, bohuzel i ja, tak ty cincilky umreli na problemy se zubama:-(.Podle me to v takovem mnozstvi nani nejde poznat, proc cincila umrela, nezkouma se to a tak jdou potomci dal do chovu.:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 16:54

Samozrejme, ze bych Vincentka pryc nedala, ale bylo to pre 11lety, kdy skrinove voliery nikdo nemel,nejake vhodne klece ve zverakach ani omylem, byla jsem fakt zoufala, nebot jsem skutecne padala na hubu z nevyspani.Ikdyz jsem ho davala do predsine, bylo to slyset nejen v pokoji, kde jsem spala,zavrene dvere to nespravily, ale dokonce na me uz bouchali lidi, co se to deje za hluk, rusilo to i je.Nepomohly ani spunty do usi.Uz jsem to zacala resit tak, ze jsem ho v noci zavirala spon na hodku do takoveho uzaviratelneho drveneho domecku, ktery mel poklop zvrchu a byl jako koupelna na pisek, abych aspon tu hodku spala,jenze to neslo porad.Pak jsem ho davala na noc do komory, ale tam zase asi museli trpet sousedi, kteri s tou zdi sousedili a jen jsem cekala, kdy me neco reknou, co v noci vyvadim v te komore.Pak me nekdo rekl, ze je u nas nedaleko ve skole zookrouzek, kde maji samicky a ze by me za nej dali samicku vymenou, ty jsou klidnejsi.Sla jsem tam, uz jsem mela samicku v ruce, ale nedokazala jsem to, navic tam meli nejake nemoce, cincily mely prujem.Tak jsem sla vedle k vetovi, co byl vyhlasenej ohledne kastraci malych zvirat a zkusili jsme kastraci, jestli se nezklidni.Jo, vyspala jsem se asi 2dny, kdy ho to po bolelo a chrapal take.Takze defakto mi pak tento kozesinovy chovatel, ktereho jsem nasla na inzerci zachranil zivot:-), jak dlouho bych to vydrzela bez spanku a tehda jsem delala dvanactky a diky jeho kleci z nerezu, kde to ramplovani nebylo slyset mohl Vincentek zustat se mnou.Fakt nevim, jak bych to resila byvala, asi bych mu musela hledat dobry jiny domov, kde by meli vic mista, aby mohl v noci byt a nerusil je.Ale zaplatpanbuh, ze se mnou zustal milacek.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » So Bře 26, 2011 18:01

Farmy - prace jako kazda jina. A kdo tvrdi ze je to nelidske a pritom si da maso je pokrytec :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 18:59

Je to nelidske a prace, jako kazda jina to rozhodne neni.
Maso je obziva, bohuzel, ikdyz ho clovek asi take nemusi jist, muze byt vegetarian, dokonce vegan, ale o tom se dohadovat nechci, zda je to dobre, nebo neni.
Chov zvirat ale pouze na kozesinu a hloupou paradu je prachobycejna snobarna, kvuli ktere naprosto zbytecne umiraji zvirata.Je to samozrejme vec nazoru, kazdy mame svuj, ale pro me je zabijeni zvirat jen pro paradu hnusnej byznys, nic vic.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » So Bře 26, 2011 19:02

Stejne jako se muze rozhodnout jestli jist maso, nebo ne, muze se rozhodnout, zda nosit rukavice z cincil nebo ne. Je to o volbe. Nezastavam se chovu pro kozesiny, ale osobne ho nemuzu odsuzovat.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » So Bře 26, 2011 19:21

Já si myslim ,že zabíjení zvířat kvůli kožešině je blbost,ale neodsuzuju velkochovatele,mám mezi nimi známého,beru si od něj písek, granule a i činčilky,který maj super kožichy a jsou kvalitní. Jinak nesouhlasim tak uplně s tim,že lidi co jedí maso do toho nemaj co kecat,ono je rozdíl zabít zvíře pro maso a pro kožich,kterej je v dnešní době nahraditelnej a v podstatě naprosto bezvýznamnej,ale je fakt,že většina z nás jí maso ze zvířat,který jsou chovaný v hroznejch podmínkách. Příjde mi,že činčily,který jdou v 8 měsících na kožich,maj teda daleko hezčí život a daleko lepší podmínky,než například kuřata.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Bře 26, 2011 19:48

Já nikdy nepochopm jak někdo může srovnávat zabíjení na maso a na kožich ( slyšela jsem jak je velmi těžké, rozeznat pravou a umělou kožešinu )
P.S. mně není rozhodně jedno co jím, proto jím to co jím.......

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 20:09

To opravdu nejde srovnavat jist maso a nosit prave kozesiny.
Nekdo treba maso jist musi, nic jineho nesnese, je nemocny,po nemoci atd.
Ale nezijeme na severnim polu, nebo antarktide, abychom kvuli tomu museli vrazdit zvirata.Ty se u nas bohuzel vrazdi ne kvuli obzive nutne, ale parade.Kdyby to aspon bylo, jako u nutrii, ze se zuzitkuje maso a kozesina je druhorady produkt,to same u kraliku, tak je to k pochopeni.
Vim, ze zvirata, co jime ve velkochovech trpi strasne mnohdy, ale ja se snazim sama za sebe aspon kupovat takove maso, kde vim, ze ty kurata a zvirata netrpela, vejce z domaciho chovu, mleko taktez, ale to moc nepiju.A jednom za rok pres leto maso asi 3mesice nejim vubec, davam ocistu tela a zasli byste, co za hnusy z cloveka pak jde.
Weryk, Ty jis vegetarian?vsimla jsem si, ze mate kraliky, ale ne na maso, a to pred tebou docela smekam.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » So Bře 26, 2011 20:20

Já bohužel vegetarián zcela nejsem...jím ryby, drůbež a občas vepřové
( ale to jen ve škole nebo na intu někdy...jako student si nemůžu tak vybírat )

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Bře 26, 2011 21:20

Ja kupuju kurata racio, pry jsou chovana prirozene a nejsou cpana antibiotiky a hormony.Obcas to vodnanske kure.
Davejte si ale pozor na kody u vyrobku.Nase potraviny a vyrobky maji kody pod carovym 859, tak si na to davejte pozor hlavne u masa, ponevadz dle kodu muze pochazet i z asie, ikdyz ma cesky nazev, bylo to maso, ktere pochazi treba odtamtud u nas pouze zpracovano.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Bře 27, 2011 10:26

existujou i velkochovatelé, kteří kožky nedělaj ;)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 27, 2011 10:42

tarja666 napsal:existujou i velkochovatelé, kteří kožky nedělaj ;)

No, ale těch už je velmi málo... :cry:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Bře 27, 2011 10:46

spíš ubývá těch co kožky dělají,zájem upadá

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Bře 27, 2011 11:32

minlub napsal:spíš ubývá těch co kožky dělají,zájem upadá


Že by lidé dospěli k tomu, že všechno se dá vyrobit uměle a na zvířecí život sahat nemusí? :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Bře 27, 2011 11:35

možná jsou na dobré cestě- asi se nezruší úplně všechny farmy,poptávka bude vždy ale dle mě jich bude míň

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 27, 2011 13:21

V nekterych zemich EU uz je zakaz chovu vsech kozesinovych zvirat tusim.A dokonce i Bulharsko, Chorvatsko, jen my jsme porad za opicema.:-( a dokonce u nas v obchodech nekde objevili velke mnozstvi kozesin z kocek:-(.Bylo to ve zpravach nekdy v zime.:-(

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Příspěvekod petulinovo » Ne Bře 27, 2011 17:05

Na rozdíl od Minlub jsem byla na výstavě /nevím kde ona bere informace/a bavila jsem se s jedním kožešníkem a ten říkal,že zas zájem narůstá.
Měl tam dvě moc pěkné šály - jednu standartní a jednu bílou a byly naprosto fantastické..

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Bře 27, 2011 17:58

petulinovo napsal:Na rozdíl od Minlub jsem byla na výstavě /nevím kde ona bere informace/a bavila jsem se s jedním kožešníkem a ten říkal,že zas zájem narůstá.
Měl tam dvě moc pěkné šály - jednu standartní a jednu bílou a byly naprosto fantastické..

:((

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Ne Bře 27, 2011 18:27

Já bych si od kožkařů ani rohlík nevzala! Prostě od osob, které zabíjejí zvířata aby z nich byl kožich to fakt ne.
Je to můj názor vím, že mnoho chovatelů bere písek, granule atd. mě to prostě příjde blbé. Prosím neukamenujte mě :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”