Konzumace masa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Lenca » Pá Srp 09, 2013 17:27

pavouka bych do pusy nestrčila :D ti snad ani maso nemají ne,jen tak si chroupat chlupatej chitin :lol: ani jinej hmyz... :-& ikdyž žížaly jsou prý dobré :lol:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 09, 2013 17:36

já bych zase nesnědla šneka.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod mefoxinka » Pá Srp 09, 2013 17:43

me teda vcelku stači i pohled na takovy ty mořsky potvory a mam dost :-&

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Lenca » Pá Srp 09, 2013 18:09

no tak šneka už vůbec ne.Až jsem se teď otřásla při představě :D ale tak mořští měkkýši jsou oblíbení,tak to asi hnusné nebude.Ale nic pro mě.No k mořským potvorám...já měla malé krevety jednou a přišlo mi to jako tuhá ryba,ale prý záleží na úpravě a prý jsou výborné,hlavně ty velké. Chobotnici bych asi určitě nesnědla, prý je dost gumová.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Wulfina » Pá Srp 09, 2013 20:27

Uff, tak já mořské potvory nedávám vůbec... a vůbec vše, co smrdí mořem... Jako věřím, že ústřice jsou výborné, ale nemám žaludek na to, co zkusit... :mrgreen:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Terezka » Pá Srp 09, 2013 21:18

Zrovna ústřice bych nedala, i když třeba slávky mi nedělají problém. O chobotnici jsem nic pěknýho neslyšela a šneci prý chutnají, jak vypadají :-D to oželím.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Reňaaa » So Srp 10, 2013 12:38

Lidi jsou fakt nenažraní, už neví co by snědli...dneska to je morče, zítra to bude činčila a za týden tygra, nebo slona. Příště si hoďte na gril toho berňáka, uvidíte jak bude chutnat :D

Ano pro mě je rozdíl sníst kuře, které se konzumuje po staletí nebo psa, činčilu, morče a další, které už tak normální není. To že to žerou někde ve Vietnamu, kde do huby dají vše co se hýbe... ale že se to dělá i v ČR.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Kobylatko » So Srp 10, 2013 12:52

Přesně!V zahraničí at si jí co chtějí když je to pro ně normální a přirozené jako pro nás králík,ale v čR nemusíme mít vše a opičit se :lol: svich zvířat tu máme k jídlu dost.Ale dát si k jídlu morče nebo kočku to už je moc :D to je jak kdybych slupla svoje pískomily.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod martej » So Srp 10, 2013 15:45

Každý ať si jí co chce. To co je normální pro jednoho, pro druhého může být hnusné a nepředstavitelné, ale z mého morálního hlediska mi přijde hrozné jíst něco, co mám doma jako domácího mazlíčka, nebo jemu příbuzné a už vůbec v celku, kdy v tom poznáte, co to je za zvíře :-/ A rozhodně bych to nesrovnávala s mořskými živočichy či krávou a nebo prasetem, který nikdo z Vás nemá jako domácího mazlíčka. Je to opravdu stejné, jak kdybyste grilovali psa na ohni v celku a řekli, že to je normální, protože to není Váš pes na tom grilu ..... brrr. :-&

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Konzumace masa

Příspěvekod jasmin » So Srp 10, 2013 17:04

Mam stejny nazor, jako Martej.Proste to byl a je muj nazor, ze se nehodilo a nelibilo se mi, kdyz se sejdou nekde cincilari na srazu, griluji cela morcata, ktera jsou podobna i pribuzensky prave cincilam a jeste si to vyfoti nekdo a zverejni.A kdybyste predtim nepsali o tom, ze jde o morctata, tak by si klidne mohli lidi myslet, ze to byli cincilky.Podle me je to stejny, jako kdyby se sesli nekde na srazu pejskari a grilovali psa.A hrozne se mi libi, kdyz nekdo hlasa treba, jak miluje psy, bohuzel jen ty sve, ale ze nekdo masakruje a ji jine, to uz dotycnym nevadi, coz je podle me pokrytectvi.A ze na to nekteri reagovali, ze se nam to nelibilo?Ty odkazy jste sem dali verejne, nebyly tajne,kazdy mel pravo je videt, tak pak take musite pocitat i s pripadnou kritikou a prijmout ji a ne se divit, ze se to take nemusi libit a dokonce pripadat nekomu i zvracene.
Trosku me to pripomnelo jednoho cloveka, ktery byl pejskarem, ale vubec neodsuzoval pojidani psu a dokonce, kdyz byl v Asii si to jejich zabijeni a pripravu fotil nadsene na psich jatkach, cimz u me ovsem kdysi davno, jako kamos skoncil, kdyz se tim jeste chlubil.To jsem absolutne nechapala, bylo mi z nej zle a nejradeji bych mu vrazila par facek.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Kobylatko » So Srp 10, 2013 17:20

Tak ted koukám na dokument o morčetech o zoomu.V Peru se normálně jedí ale když je zabijí tak je uctí květinami a ženy se s nimi podělí o svuj nápoj.A normálně jim tam volně běhají po baráku :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Konzumace masa

Příspěvekod jasmin » So Srp 10, 2013 17:31

No, ja to videla take, koukali jsme nato.Beru, ze tam jsou potravina letita a nastesti je i okamzite a rychle zabijeji, nechtela bych videt, jak by je zabijeli v Asii treba:-(, takze zadne vareni zaziva, nebo stahovani zaziva, ale rychly konec.Jedine, co se mi nelibilo bylo to, ze je meli volne v byte, zili a ziji v kamennych obkladech domu, pribytku, cili nazivo a volne,jako soucast rodiny,ale bylo s nimi zachazeno predtim, jako s mazliky.Deti se s nimi mazlily, i dospeli a pak je zabiji, to se mi nelibi.Zvirata, se kterymi se lide mazli a jsou jako mazlicci uz by nemeli nikdy skoncit na taliri.Chovat se k nim hezky ke vsem zviratum, ktera nas zivi, pecovat o ne s laskou ano, ale ne se s nimi mazlit a dokonce jim davat jmeno.A dalsi, co se mi tam nelibilo, ukazovali trhy s morcaty, kde je kupuji a ty trhy mi trochu pripomnely trznice v urcitych asijskych zemich.Morcata namackana na trznici v kleci, ale to by jeste nebylo to nejhorsi.Sokovalo me, kdyz je ty vybrane kupci strkali do uzavrenych i igelitovych pytlu, kde se chudaci hybali, museli se tam preci dusit:-(. :evil: .Nechapu, proc je v tech pytlich uzavirali:-(, vzdyt se museli udusit

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Kobylatko » So Srp 10, 2013 18:05

Mě se nelíbilo jak je měli už připravený k jídlu vystavený na těch slavnostech i s hlavou a v tlamce strčený rajče a podobný a ještě je tam prodávali k jídlu na každým rohu :( .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Wulfina » Ne Srp 18, 2013 15:41

Reňaaa: moje děcka už jsou 6ti letý, to už je tuhý a starý maso... (navíc prolezlý rakovinou, proto berňáci umírají kolem 6ti - 7 let) :wink:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Dora » Po Srp 19, 2013 9:43

Wulfino, tak to můžeš už přemýšlet o novém štěňátku a za půl roku si ho upéct ne???
Třeba na dalším srazíku... :lol:
Jen mě u tvého přízpěvku zaráží, že jinde odsuzuješ křižence a sama chováš něco co se dožije poloviny věku než jiná plemena!!!K čemu je to pak dobré????Chudáci zvířata... :roll:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Terezka » Po Srp 19, 2013 10:43

Některá plemena žiji kratší dobu a jiná delší. To už je bohužel úděl každé rasy, a proto nebudeme mít všichni jorky, aby žili 15 let.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 19, 2013 11:06

Krátkověkost u Berňáka neovlivním, stejně tak, jako u jiné rasy... Proč a k čemu se tato rasa chová, se ptej na klubu švýcarských salašňáků... Já nezamýšlela chov Berňáků, prvího berňáka jsem dostala darem, druhého jsem si vzala, jako týrance...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Konzumace masa

Příspěvekod jasmin » Po Srp 19, 2013 12:47

To je bohuzel dusledek preslechtovani, takze paradoxne zdravejsi a dele zijici, nekdy az kolem 20 let jsou ti krizenci a vorisci :lol: :lol: .A videla jsem to a vidim i kolem sebe, ze s voriskama chodi k vetum pouze na ten zaklad, jako odcerveni a ockovani.I treba boxeri bez PP, co jsem znala se dozili ve zdravi o dost vyssiho veku, nez papiraci.Je to proste vyber prirody, pokud je clovek nemnozi sam cilene za ucelem zisku, tam uz vady samozrejme hrozi a hlavne vycerpane a nemocne feny. :evil:
Me osobne se vice, nez bernaci libeji stredoasiati a moskevsti strazni psi, ponevadz jsou to bezkonkurencni strazci :D :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 19, 2013 15:02

Též se mi moskeváci líbí, proto mám zamluvené štěndo, možná dvě... :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Konzumace masa

Příspěvekod Terezka » Po Srp 19, 2013 15:19

Zpět k tématu konzumace masa, prosím.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”