Miminka Prosim o radu

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Bobanecek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 281
Registrován: Stř Led 16, 2008 21:32
Místo/Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Miminka Prosim o radu

Příspěvekod Bobanecek » Čt Zář 17, 2009 16:34

Dobry den, mam takovej dotaz. V jedne volierre chovam dve samicky a jeden samecek od malicka jsou samicky na sebe zvykle. Dneska mi obe porodily ve stejny den a mam 5krasnych mladarek, 2x standard, 2x Viilet a 1x White Violet. Jenze jedna samicka ma u sebe vsechny mladata a druha je uplne na hore ve voliere a nejak se k nim nema. Mam kazdou samicku dat zvlast a ke kazde dat mlade nebo je mam nechat u sebe a treba samicka prijde ke svym mladatum. Mate nekdo s timto zkusenosti?

Samicky jsem rozdelil od sebe ta co se nestarala dostala 2mladate a vypada to v pohode. Otrel jsem je pro jistotu o zadecek aby nevznikl nejaky problem. Samicku ktera se stara jsem nechal ve velke voliere se sameckem taje v pohode. Nadale budu sledovat vahu a popripade kdyby klesala prdelim nejake mlade k te druhe a snazil se je odchovat vsechny. Snad bude probihat vse hladce. Behem tydne vlozim porodni vahy + fota. Drzte nam palecky

Porodni váhy:

Violet (samec) - 47g
Violet (samice) - 49g
Standard VC (samec) - 45g
Standard VC (samec) - 46g
White Violet (samec) - 44g

Na prvorodičky jsem byl překvapený ať nám rostou jupííí konečne zase miminka :P

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Zář 17, 2009 17:37

nemyslím si, že je to dobrej nápad. Proč rozdělovat funkční rodinku a zbytečně je stresovat???? Dej obě samičky i tatku do menší klece, aby před nima nemohli utýct. Prvorodičkám se někdy stane, že nevědí co dělat.


Vrátit se na “Máme miminka”