Ostropestřec mariánský

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Ostropestřec mariánský

Příspěvekod Radka.o » So Říj 07, 2006 23:30

Mám dotaz, jak používáte ten ostropestřec??? V lékářně mělá buď nějaký tablety i s testem na alkohol??? :lol: a nebo sypaný semínka, ty jsem vzala ale v zadu je návod že se to má podrtit a zalít vodou. Dáváte jim z toho pít ten čaj nebo pár semínek třeba přímo z ruky??? Mám totiž pocit že Maja potřebuje trošku pročistit.

Disable adblock

d.o.r.i

Příspěvekod d.o.r.i » Ne Říj 08, 2006 14:15

Už sem tu jednou četla, že se jim má dávat 1 lžička 1x měsíčně... tak to tak dělám... Ale ta moje činča by určitě ocenila kdybych ji to dávala denně:-) může se po tom utlouct

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 08, 2006 15:08

d.o.r.i napsal:Už sem tu jednou četla, že se jim má dávat 1 lžička 1x měsíčně... tak to tak dělám... Ale ta moje činča by určitě ocenila kdybych ji to dávala denně:-) může se po tom utlouct


A kčemu to je :shock: Maj potom lepší zažívání a nebo proč se jim to má dávat. Ja to našim chlupáčum nedávám

d.o.r.i

Příspěvekod d.o.r.i » Ne Říj 08, 2006 15:12

protože se jim prý ukládá hodně tuku v játrech.. což je pro ně hodně špatný... a ostropestřec je na to to nejlepší... stoji okolo 20kč ve zdravé výživě... takže jim to vydrží na šíleně dlouho...

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Říj 08, 2006 15:17

d.o.r.i napsal:protože se jim prý ukládá hodně tuku v játrech.. což je pro ně hodně špatný... a ostropestřec je na to to nejlepší... stoji okolo 20kč ve zdravé výživě... takže jim to vydrží na šíleně dlouho...

jo 120g sáček mě stál jen 33,-Kč dáváš jim teda rovnou ty semínka??? Já jen abych jí spíš neublížila než pomohla...

d.o.r.i

Příspěvekod d.o.r.i » Ne Říj 08, 2006 15:20

jo jo... ty semínka se jim mají dávat.. někdy to jsou prý i celé rostlinky, ale ty sem ještě neviděla. No hlavně, že mu to chutná :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 08, 2006 15:22

d.o.r.i napsal:jo jo... ty semínka se jim mají dávat.. někdy to jsou prý i celé rostlinky, ale ty sem ještě neviděla. No hlavně, že mu to chutná :D


A dáváš jim teda jednou za měsíc trochu semínek a nebo se jim to může dát jednou za čas jako pamlsek?

d.o.r.i

Příspěvekod d.o.r.i » Ne Říj 08, 2006 15:25

dávam to jen jednou za ten měsíc. Protože to tu někdo psal a i sem to četla ještě někde.. víckrát to zase nechci pokoušet...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Říj 08, 2006 16:04

Já dávám jednou týdně po pět semínek (abych je přinutil postavit se na váhu :lol:).

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 08, 2006 16:08

STYRO napsal:Já dávám jednou týdně po pět semínek (abych je přinutil postavit se na váhu :lol:).


Tak to u nás nefunguje:-DJak vidí, že maj volnost, tak neseděj ani sekundu i kdybych jim dávala jejich nejoblíbenější pamlsky:-D:-D

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Říj 08, 2006 16:32

Jasně, ale já dávám váhu do klece, a to si sakra rozmyslej, jestli budou sedět na poličce na sucho nebo na váze se semínkem :lol:. A taky to dělám hned z večera jak se proberou a ještě nejsou oplašený.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 08, 2006 16:37

STYRO napsal:Jasně, ale já dávám váhu do klece, a to si sakra rozmyslej, jestli budou sedět na poličce na sucho nebo na váze se semínkem :lol:. A taky to dělám hned z večera jak se proberou a ještě nejsou oplašený.


Tak to mě váha neproleze klecí, mám moc malý dvířka :twisted:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Ne Říj 08, 2006 19:07

Jedna lzicka ne, psala jsem to tady sem tenkrat ja. Je to moc a mohlo by to mit spis spatne nasledky.
uplne staci par seminek, dve, tri jednou tydne a po mesici bych dala mesic pauzu.
Pokud je cincilka opravdu nemocna s jatry,tak kazdy den dve seminka po dobu 10dni a 14dni pauza a pote znovu a dost. Nasledne pak mesic pauza.
Pokud nemate ty seminka, prodava se take sypany caj sackovany, tak jen na malou spicku noze po stejnou dobu.
Pokud cincila nepotrebuje procistit jatra kvuli spatne strave, kterou byla krmena napriklad ve zverimexu, nebo neni nemocna s jatrama, tak bych ho davala jen jedno seminko dvakrat to tydne.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Říj 08, 2006 19:51

Takže zredukuji dávku z 5 na 3 semínka (zvyšné dvě si dám ja :lol:).

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Říj 09, 2006 7:49

Ina napsal:Jedna lzicka ne, psala jsem to tady sem tenkrat ja. Je to moc a mohlo by to mit spis spatne nasledky.
uplne staci par seminek, dve, tri jednou tydne a po mesici bych dala mesic pauzu.
Pokud je cincilka opravdu nemocna s jatry,tak kazdy den dve seminka po dobu 10dni a 14dni pauza a pote znovu a dost. Nasledne pak mesic pauza.
Pokud nemate ty seminka, prodava se take sypany caj sackovany, tak jen na malou spicku noze po stejnou dobu.
Pokud cincila nepotrebuje procistit jatra kvuli spatne strave, kterou byla krmena napriklad ve zverimexu, nebo neni nemocna s jatrama, tak bych ho davala jen jedno seminko dvakrat to tydne.

Děkuji za info, nechci radši ani vědět co by to mohlo udělat kdyby ta dávka byla vysoká...

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Po Říj 09, 2006 14:00

Takže říkáte pár semínek týdně??? A že to pomáhá játrům??? No bezva tak to taky vyzkouším.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Říj 09, 2006 19:49

Zvysena davka by mohla naopak zatizit jatra, ledviny a dokonce zpusobovat krece.
Ja osobne si myslim, ze pokud je cincila zdrava a nebyla predtim nezdrave a nevhodne krmena, ze podavani ostropestrce neni nutne vubec. Ale pokud jim to chcete dat jen tak na zpestreni, nebo jako podporu organismu a procisteni jater, tak opravdu staci ty dve seminka jednou, dvakrat tydne a ani ne kazdy tyden.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Říj 09, 2006 20:31

všechno dobré vám i vašim činčám... ostropestřec sou semínka... používá se při jaterních potížích, ale ty účinný látky se získají až vyluhováním v horké vodě... syrová sušená semena jsou nepochybně zdravá, ale na játra mít tak skvělý vliv nebudou (to je jako ládovat se vitamíny rozpustnými v tucích a mít přísnou netučnou dietu)
Martina

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 09, 2006 20:40

Tak nevím, ale podle mně se lúhováním akorát ty látky dostanou ze semen do vody. Pokud jsou ochotny činčily jíst semena, tak ty látky získají taky, další věc je co navíc ty semena obsahují. Ale myslím že 2-3 týdně by vadit neměly. Pokud byste byli ochotni taky chroumat semínka, nemusíte si z toho dělat čaj. Tak když vám to někomu zachutná, tak dejte vědět :lol:.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Říj 09, 2006 20:52

činčám to fakt velmi chutná ale je to tak mrňaví že se to blbě drží v ruce...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Říj 10, 2006 19:27

STYRO napsal:Tak nevím, ale podle mně se lúhováním akorát ty látky dostanou ze semen do vody. Pokud jsou ochotny činčily jíst semena, tak ty látky získají taky, další věc je co navíc ty semena obsahují. Ale myslím že 2-3 týdně by vadit neměly. Pokud byste byli ochotni taky chroumat semínka, nemusíte si z toho dělat čaj. Tak když vám to někomu zachutná, tak dejte vědět :lol:.

Ano, presne tak Styro, nenechte se zmast.

SantatheLoTR
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 74
Registrován: Út Říj 03, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Puškinova 2661/20

Příspěvekod SantatheLoTR » Čt Led 25, 2007 13:35

Ostropestřec se přidává do krmení hlavně papouškům. Pro činčilu je to dobré podávat jako pamlsek, neboť činčila se neživý potravou která by měla negativní vliv na pracování jater nebo ledvin. U nás jsem to viděl od DARWINU v balení po 500g, ale blbě se to shání.

miladkadvorska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Stř Zář 12, 2007 0:11

Příspěvekod miladkadvorska » Stř Zář 26, 2007 16:53

Ja davam Ostropestrec co 14 dni. Je to super. Dokonce to zachranilo jednoho pejska pred smrti

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Zář 27, 2007 13:37

tyjo, to je fajn, tak to abychom taky vyzkoušeli:)

miladkadvorska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: Stř Zář 12, 2007 0:11

Příspěvekod miladkadvorska » Čt Zář 27, 2007 16:24

dostala jsem zpravu, ze se ma davat jen mnozstvi na spicku noze, ja jsem davala cely cajovy pytlik :shock: tak to bylo asi spatne, tak uberu

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”