hamak a mládě

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

hamak a mládě

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 07, 2012 10:09

Chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo přemýšlel nad tím, je-li vůbec dobré dávat hamak malým činčilkám v růstu. Když koukám na malou když spinká v hamaku tak je stočená do klubíčka, ale jestli si třeba tím neničí páteř. Sice je roztomilá,hamak miluje,ale abych ji tím neškodila.Že by se takhle kroutit mohla až vyroste.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: hamak a mládě

Příspěvekod minlub » Stř Bře 07, 2012 10:38

Oni jsou kolikrát i bez hamaky stočený do takových poloh....neřekla bych že by jim to vadilo.

Coostarica
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Ún 14, 2012 9:48

Re: hamak a mládě

Příspěvekod Coostarica » Stř Bře 07, 2012 21:48

My sice hamaky nemáme, ale nemyslím si, že by jim to mělo nějak vadit :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: hamak a mládě

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 08, 2012 9:06

Myslím si, že kdyby si kroutil nějak pátěř, tak by mu to nebylo určitě příjemné a nechodil by tam :)

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: hamak a mládě

Příspěvekod saskie » Čt Bře 08, 2012 22:07

Tak to mě nenapadlo, že by se kroutily nějak nevhodně pro jejich tělíčka, když jsou v hamace. Alespoň jsem je tak neviděla. Když u nás byla mimča, přidělala jsem naopak hamaky/látky na více míst, aby nemohlo mládě spadnout z velké výšky. Oni tedy v nějaké super vysoké kleci nebyly, ale činčilí klec to byla. Rodiče to možná trochu otravovalo, ale já byla v klidu, že nemůžou spadnout z vysoka.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: hamak a mládě

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 15:58

jen bych chtěla všem kdo mají hamaky v klecích,aby si dali pozor,jestli někde nečouhá nějaká nit. Nedávno v noci se nám stalo,že se Alfons zachytil a visel vzhuru nohama :( omotanou nožku nití a chudáček kopal druhou nožkou do pletiva aby se odrazil zpátky a já mu šla vynadat,co dělá za rámus,že nemužeme spat :( no šílene mě pokousal jak byl ve stresu,musela jsem odstříhnout kus hamaku a pak mu to dostat z nožky a ted se hamaku vyhýbá.A ten den byl POPRVÉ za 5 let v hamaku a strašně se mu tam líbilo. Taková neštastná náhoda, nikdy se mi to nestalo. Ted je chodim kažou noc kontrolovat, jsem uplně paranoidní :D až pojedeme na víkend pryč,tak všechny hamaky vyndam!

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: hamak a mládě

Příspěvekod minlub » So Dub 21, 2012 16:06

Tak to je hrozné :( Ještě že jsi zasáhla než by si ublížil. Mám hamaky všude a už dlouho a nikdy se mi to nestalo. A to občas někde nitka visí, jak jí drbou.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: hamak a mládě

Příspěvekod Lenca » So Dub 21, 2012 16:12

Potom kulhal, jsem se bála,jestli si nevykloubil nebo dokonce nezlomil tu nožku,hlavně byl v šoku uplně ztuhlej, tak jsem mu pro jistotu v noci dala meloxivet,kdyžby ho to bolelo,aby sme ráno jeli na veterinu,ale pak už spal v horním patře na poličce,takže skákat mohl a večer proháněl holky,takže nevypadalo,že ho něco bolí.Díkybohu, byl to fakt šok a hrozný pohled!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: hamak a mládě

Příspěvekod martej » So Dub 21, 2012 16:26

proto hamáky nemám, jednou se mi na něm objesila činčila za nožičku a jak se cukal, aby se z toho dostal, tak si přetrhal všechno v noze a šla pryč :-( A nejsme první. Hamáky fakt nedávám.

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: hamak a mládě

Příspěvekod lara » So Dub 21, 2012 19:08

ani já hamaky nedávám , činčám se sice moc líbí ale přesně nastala situace že se do něj zamotali a pak ho ochutnávali atd. takže z bezpečnostních důvodů hamaky nedávám . Mám s nima špatnou skušenost i s vakoveverkou - ta se zahákla drápkem a visela tam za jednu nožičku :-( naštěstí sme na to přišli rychle protože křičela ale za ty nervy jestli se někomu něco stane mi to nestojí ...

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”