Pareni

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Raduska

Pareni

Příspěvekod Raduska » Stř Ún 02, 2005 12:07

Ahoj, chtela bych vsechny pozdravit, jsem tu nova :D . I kdyz cincili diskuzi dobre znam a obcas jsem si sem chodila neco precist, zaregistrovala jsem se az ted. Chtela jsem se zeptat na neco ohledne pareni. Mam cincili samicku, 1,5roku a casem bych ji rada sparila se sameckem me tchyne(1rok). Ale moje vazi 400g, ale jejich "bowlingova koule" 700g. Bojim se, ze ji prelomi vejpul. :D Moje tchyne ho totiz krmi uplne k prasknuti, dostava denne kukuricnej klas a je schopnej ho snist+normalni jidlo a navic dostava i pamlsky(kokos, rozinky, krizaly). Pred casem ho krmila dokonce pernikem, ale to uz jsem to nevydrzela. Porad ji rikam, ze tohle nemuze, ale neda si rict. Vcera mu davala dokonce PRESOLENE pistaciove orisky s tim, ze mu "hrozne" chutnaji. Rekla jsem ji, ze kdyby chtel steak, tak mu ho prece taky nebude davat. No, myslim, ze v zajmu dobrych rodinnych vztahu uz musim byt zticha, ale trapi me to hodne. Casem bych tu moji cincilku rada sparila, chtela jsem se zeptat, kdy je na to nejlepsi vek?(musim pockat, jestli ten samecek zhubne, nebo si poridim vlastniho samecka)

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 02, 2005 13:08

O páření nevím vůbec nic, ale s tou "bowlingovou koulí" je to na pováženou, slané věci, to už je síla. Občas je nutné říct DOST. Pozvi tchýni k nám do diskuse, Ina by jí určitě promluvila do duše. Počkej, až si to přečte! :shock:

Radka.S

Příspěvekod Radka.S » Stř Ún 02, 2005 13:30

Ja jsem nekde cetla, ze cincilky muzou mit mlady prakticky behem celeho zivota. Nekde jsem dokonce cetla, ze se narodily mlady i 12-lete cincile. Behem dvou tri let bych stejne chtela jeste jednu cincilku, tak treba si poridim cincilaka. Fakt se bojim tohleto riskovat. Ten cincilak uz totiz ani moc nehopsa, spis jen popobiha. Ale stejne si myslim, ze ten pernik mu tchyne dava tajne i ted - takovej ten okrasnej s barevnou cukrovou polevou!!! Dostaval ho temer denne. No hruza. Vcera se mnou navzdory nasim dobrym vztahum tchyne kvuli tem pistaciovym oriskum skoro nemluvila. Tak ja nevim, co delat. rozhnevat si tchyni, nebo ji nechat byt? Ale ty orisky jsou prece nezdravy a presoleny pro normalniho cloveka, natoz pro tak maly(v tomhle pripade az zase tak ne-700g :D ) zviratko.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 02, 2005 17:28

NO, Ferdík taky míval skoro 900 gramů a nepřišel mi tlustý, myslím, že teď má mezi 700 a 800 gramy. Opravdu je to různé. Já taky mám co povídat, když v mém avataru(tom malém obrázku) Ferdík požírá sušenku, ale to bylo jen kvůli póze! :wink:
Tedy ale perníček...upekla jsem perníkovou chaloupku, ale tu před Ferdou pečlivě střežím, zkoušela jsem to a Ferdíkovi se moc líbila, takže schovat!!!

Disable adblock

XXX

Příspěvekod XXX » Stř Ún 02, 2005 17:49

vymazane.
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 19:40, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Ún 03, 2005 8:48

Radko, s tchýní asi nic moc nenaděláš, ale držím palce, aby to činčiláčkova játra vydržela a Tobě aby tchýně nekrmila tajně perníkem i Tvou myšku...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pareni

Příspěvekod camilla » Út Říj 04, 2005 12:25

jejich "bowlingova koule" 700g. Bojim se, ze ji prelomi vejpul. :D Moje tchyne ho totiz krmi uplne k prasknuti, dostava denne kukuricnej klas a je schopnej ho snist+normalni jidlo a navic dostava i pamlsky(kokos, rozinky, krizaly). Pred casem ho krmila dokonce pernikem, ale to uz jsem to nevydrzela. Porad ji rikam, ze tohle nemuze, ale neda si rict. Vcera mu davala dokonce PRESOLENE pistaciove orisky s tim, ze mu "hrozne" chutnaji. Rekla jsem ji, ze kdyby chtel steak, tak mu ho prece taky nebude davat.


teda pistáciové oříšky a celý klas kukuřice - chudák činča. Když si tchyně nedá říct, nemá to smysl. Horší je, že na to doplatí zvířátko, který bude mít zdravotní problémy. V tomhle případě asi nemusíš mít strach o to, že je tvá činča menší, než ta "bowlingová koule", jak píšeš.

Hanka

Příspěvekod Hanka » Stř Říj 05, 2005 11:57

Víte, je mi nepopsatelně, pokud někdo s libostí a klidným svědomím, přestože ví, že je to pro ni škodlivé, krmí činčilku takovými svinstvy, které ji 100% ničí její zažívání a to zvířátko ZATÍM žije. Bolí mě to proto, že jsme se Chipa pokoušeli všemožně vyléčit ze špatné stravy a bohužel mu už pomoci nebylo - a to tedy takovýhle nářez nikdy nedostával a bylo to moc mladé zvířátko - teprve 2 leté.
Bylo to tady rozebíráno už hodněkrát, nebudu dále křísit starý oheň - jen doufám, že tato paní si už víckrát činčilu nepořídí... Proč vždy není dopřáno radovat se z činčilích radostí lidem, kteří se pro ně snaží udělat všechno a naopak činčilky zůstávají takovýmto omezencům?

Jen malý dovětek, který lidé tady radili a upozorňovali na tuto skutečnost i mě, když jsem toužila po nějakém činčilím přírůstku - činčilky nejsou jako králíci, aby jsi přinesla k samci samičku a čekala na oplodnění. Zvířátka se musí znát a spřátelit se, to trvá přinejmenším pár dní a za tuto dobu si na sebe zvyknou tak, že oddělit od sebe by pro ně znamenalo tragédii, kterou nemusí vždy přežít. Kamrádce zemřela činčilka ustýskáním, když její děti odjely na týden prázdnin.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 05, 2005 12:26

zrovna včera jsem se chytla ve zverimexu s jedním pánem, co kupoval pro svou činčilu od Tukana pamlsky pro činčily - v tomhle balení je totiž spousta olejnatých semen, který by činčila neměla vůbec. A on jí dává představte si, jenom tohle a seno !!! Já mu říkám: nezlobte se pane, já vím, že je tam napsáno, že je to pro činčilu,ale jsou v tom věci, který by neměla činčila vůbec jíst, že jí to jen uškodí. chtěla jsem mu jen poradit a on mě hned odbyl, že už jí to dává dlouho a že jí nic neni, co prej já o tom vim. Tak jsem mu řekla, že teda vim a dost a že jsem mu chtěla jen dobře poradit a on mě div neposlal někam. :evil:

Mia

:(

Příspěvekod Mia » Ne Lis 06, 2005 0:11

camilla napsal:zrovna včera jsem se chytla ve zverimexu s jedním pánem, co kupoval pro svou činčilu od Tukana pamlsky pro činčily - v tomhle balení je totiž spousta olejnatých semen, který by činčila neměla vůbec. A on jí dává představte si, jenom tohle a seno !!! Já mu říkám: nezlobte se pane, já vím, že je tam napsáno, že je to pro činčilu,ale jsou v tom věci, který by neměla činčila vůbec jíst, že jí to jen uškodí. chtěla jsem mu jen poradit a on mě hned odbyl, že už jí to dává dlouho a že jí nic neni, co prej já o tom vim. Tak jsem mu řekla, že teda vim a dost a že jsem mu chtěla jen dobře poradit a on mě div neposlal někam. :evil:


To je děsná když se snažíš poradit a on Tě takhle arogantně odbyje,,,to já si zase poradit nechám ,protože bych nerada abych pak musela koukat na nemocnou léčící se činču :(

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”