Pes a zbytky od stolu.

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Kobylatko » Po Lis 26, 2012 10:38

Hojky co si o tom myslíte?krmit psa zbytky od stolu.Kolikrát když se s někým bavím kdo má psa tak říkají že dostává zbytky od stolu rýže,brambory,polívka atd.. že na maso a granule nemají nárok,at si prý zvykají.Pokáždé se jím to snažím vyvrátit že pes je šelma že maso potřebuje a granule sou jim přispusobeny ale kromě odpovědi at si zvykají a že granule sou drahý se asi jíné odpovědi nedočkám.Co na to říkáte vy a čím krmíte.My maso a granule a nějaký ty mlsíky občas :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Po Lis 26, 2012 11:16

Ano, tihle lidi pak chodí a brečí, že přišli o psa...

Jsou zbytky a zbytky :wink:
Pokud dělám kuřecí vývar, tak udělám vývar a než ho okořenim a tak, tak si dám třeba litr stranou a tim pak psům poleju granule.
V bramborách a rejži nevidim problém... Ale ve zbytkách, jako hranolky s kečupem, překořeněným jídlem a podobně, s tím problém prostě je...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Kobylatko » Po Lis 26, 2012 11:39

Jj přesně a že jejich chudaček Alík dostal po hranolkách s kuřátkem zácpu a že muselí na veterinu a podobný kecy že to nechápou a jak se to mohlo stát #-o a chudáci veti maj pak spoustu práce.U nás dou zbytki slipkám :lol: .Právě ted to slyším podezřele často ty zbytky.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Po Lis 26, 2012 12:51

Přesně tak...

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Schecke » Stř Led 09, 2013 12:56

No my jsme měli 2 křížence (asi 12kg). Celý život nedostávali nic jiného než ty nejlevnější granule a zbytky od stolu. Oba žili 14 let. Jednoho teda zakousl pes a druhý rok na to zemřel. U veterináře jsem byla s každým jen jednou a to bylo něco zaraženého v pacce. Teď máme slašníka bez PP. Jsou mu 3 roky. Krmen byl proplankama pro štěňata. My mu kupovali proplan pro dospělé, Brita, Eukanubu a teď K9, když je něco dobrého tak dostává taky zbytky od stolu a kupujeme mu různé druhy konzerv - drahé i levné. Už má po operaci torze žaludku. Musí mít dávkovanou stravu, aby se mu to nevrátilo a co chvíla má průjem. Zkoušela jsem ho dřív krmit sirovým kuřecím masem, ale co má konzervy tak už ho odmítá. Tak si myslím, že každý pes, jiná strava....

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Stř Led 09, 2013 13:14

Pokud psa krmíš správně, nestane se ti, aby měl chvilkama průjmy a torze je záležitost spíš krmení, jako takového a samozřejmě aktivity po něm... Pokud má pes správné stravovací návyky a správnou stravu, vše bude jak má :wink:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Schecke » Stř Led 09, 2013 14:42

incident s torzí se mi stal, když jsem v opravdu velkém vedru jela tramvají se svým psem a se setrou a jejím psem(kříženec bulla a retrívra) na přehradu (asi 45 min cesty). Po cestě jsem mu dávala pít z petky zteplalou vodu. Jedl trochu ráno a na přehradu jsme jeli až odpoledne. U přehrady pes dostal od kamaráda misku s vodou (asi studenou) a jak chlemtal tak najednou začal jakoby zvracet a válet se po zemi, ale nic nevyzvracel. Tak jsem s ním šla na trávu a on začal hrabat v zemi a hrudníkem se snažil dostat do díry a furt se dávil. Tak jsem jela rychlou autem k veterináři a ten potvrdil podezření na torzi a ihned operace. Teď musí mít i dávkovanou vodu, protože dle mne to bylo proto jak vždy hltal vodu a vypije k tomu velké množství a pak vždy trochu vody vyzvracel, to dělá i teď. Tak ho musíme u pití zastavovat, aby se nadechl. Další co mne napadlo bylo, že ho bývalý majitel krmil z misek na zemi, což by salašníci neměli právě proto.
Jinak ten průjem - jedině z toho domácího jídla, konzerv, nebo nějakých pamlsků. Z granulí těžko. Ale on dostává hlavně granule právě proto a ostatní vše po trochách tak jednou za dva dny nanejvýš tak nevím...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Stř Led 09, 2013 15:03

I z granulích - hlavně nesprávných granulí, může mít pes průjem a pořádnej... :wink:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Schecke » Čt Led 10, 2013 14:20

no to jo, ale říkám, že ten náš to z granulí nemá, když mu kupujeme K9 :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Čt Led 10, 2013 17:42

Nemluvila sem o tvém psovi :wink:
Když vybereš správné granule, pes po nich mít průjem nebude, pokud vybereš špatné, pes se ti po nich zprůjmuje...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Reňaaa » Pá Led 11, 2013 9:53

Tak každému sedí asi něco jiného, někde jsem četla že někdy nevyhovují žádné granule, tak lidi dávají Barf, což je krmení sýrovým masem. Já tomuhle způsobu stravy moc nevěřím, bála bych se, že v tom mase něco může být, přece se tepelně neopracovává, takže...ale já tomu nerozumím, třeba to fakt něco do sebe má, když tolik lidí takhle krmí.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 11, 2013 10:25

Což je hloupost...
To je jen výmluva, aby lidi krmila Barfem...
Dnes je toliko granulí - nepřeberné množství, že si každej pes vybere...
Nicméně, ať si každý krmí, jak uzná za vhodné, ale hlavně, aby to tomu psovi sedělo a neudělalo to víc škody než užitku... :)

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod genca » Pá Led 11, 2013 12:50

Barf se hlavně musí umět správně "aplikovat" co jsem tak pochopila... Já se o to moc nezajímám, krmíme granulema, Eukanubou, jako paní chovatelka :) . Ale syrovýho masa bych se nebála, protože z jatek to všechno musí projít kontrolou... Může tam být salmonella, ty jsou skoro všude, ale třeba svalovec, což je o dost větší průser, ne...
S tou torzí, když byl pes na operaci, dělala se i gastropexe? To je proti torzi podle mého úsudku asi nejlepší opatření. Dá se udělat i preventivně, ale moc se o tom neví (a ne všude umí laparoskopicky, což je v tomhle případě nejlepší...)...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 11, 2013 13:58

Přesně tak... Musí se to umět - umět poskládat barf tak, aby byl vyvážený - tudíž plnohodnotná strava. Což většina lidí prostě neumí, neznají poměry, atd...
Nicméně špatným barfem se dá ublížit stejně tak, jako špatnýma granulema či špatným vařeným...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod martej » Pá Led 11, 2013 16:33

Barfování se musí umět, ale pokud si to člověk nastuduje, nevidím v tom problém. Dokonce to výjde levněji jak dobré granule, kde aspoň nejaké maso je. Jinak pokud pes trpí na průjmy, tak to bude opravdu výživovou chybou a může to mít i z granulí. Neříkal vet, že máte dodržovat nějakou dietu? Nějak se mi nezdá to časté měnění stravy, psi po torzi by měli jíst snadno stravitelné živiny a alespoň 3-8 denně a určitě mu moc nepomáhá, když jeden den dostane granule, druhý den konzervu a třetí den zase úplně něco jiného. Já osobně si myslím, že by se po torzi žaludku měla psovi nasadit monotoní dieta a dávat mu bud vařené, nebo konzervy a nebo dobré granule. ( za mě musím říct, že mě se k9 vůbec nelíbí, je tam velmi málo masa). Ale fakt nevím, naši psi to nikdy neměli, ale určitě by bylo dobré se poradit s veterinářem, když mu něco nesedí.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Kobylatko » Pá Led 11, 2013 16:50

My krmíme jenom vařeným masem a granulema a sem tam něco nezdravýho :lol: at si mlsnou a pesanům to vyhovuje.Každy den měnit žrádlo je myslím blbost trávení si nezvýkne,pes má prujem atd a vše co potřebuje jde ven takže ani nepřibere.Vybrat jedno jídlo nebo dvě a dávat v malých dávkách víckrát denně např ráno maso a večer granule zalité třeba vyvarem pes tak muže vklidu trávit :D .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 11, 2013 20:32

Co se týče barfu, myslím si to samé, co Martej - když se nastuduje, nevidim problém. Bohužel málokdo si něco nastuduje a hned se do toho vrhne - jako je to se vším...
A podíl masa v granulích - musí se to zkusit, jestli tolik a tolik % masa v granulích psovi sedí.
Někdy mají granule 60% masa a psovi to nesedí vůbec, pes přejde na grancle, co mají 30% a pes je v pohodě. Každé tělo psa je jiné, stejně jako naše a každé má jiné nároky, holt někteří psi vyšší procenta masa nezvládají...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Schecke » Ne Led 13, 2013 6:45

Genca - to nevím, nechali jsme ho operovat na Palackého v Brně, ale jak jsem zjistila tak dobří veterináři jsou tam hlavně Jekl a spol, tedy přes drobná zvířata. Přes psy a kočky nic moc a navíc jsem zjistila, že mimo Brno stojí stejná operace o 10 tis. méně. :(

Martej - on měl tu operaci ale už skoro před dvěma lety a to nám pan veterinář po operaci doporučoval krmit Hillskama. To mi ale chovatelé nedoporučili, že prý jen propaguje sponzory. Každopádně jsme mu udělali dietu, to je samozřejmé, spíš píšu jak ho krmíme teď. Střídáme granule hlavně proto, že jakožto každému psovi po určité době přestanou chutnat. Teď mu chutná K9. Po té operaci jsme mu kupovali holistické krmivo na doporučení chovateli.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod arziska » Ne Led 13, 2013 8:38

Já mám RR a barfuju od jeho 8. týdne. Je pravda, že u toho člověk musí přemýšlet a je to časově náročnější, ale ke granulím bych se už nikdy nevrátila. Pes je v úžasné kondici a nikdy neměl žádné zažívací problémy. Stravu má pestrou a já přesně vím, co mu do misky dávám.
A co se týče torze, platí několik zásad, hlavně pro velká plemena a plemena s hlubokým hrudníkem:
-rozdělit dávku krmení během dne minimálně na 2
-hodinu před a po jídle omezit pohyb
-větším plemenům nedávat pít a jíst ze země, ale dávat misku do stojanu, protože jinak při hltání do sebe dostanou hodně vzduchu
- nikdy psa vleže nepřetáčet přes záda, ale vždycky přes břicho

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Ne Led 13, 2013 9:49

Schecke napsal:Střídáme granule hlavně proto, že jakožto každému psovi po určité době přestanou chutnat.

Tak to je pořádný nesmysl...
Pokud pes ti přestane žrát granule, a ty se mu podvolíš, bude na tebe zkoušet, že mu nejedou, pokud mu nedáš nic jiného, pes grancle jíst bude.
Zkoušelo to na mě hafo psů, nikdy sem nepolevila, a pes normálka u granulí, který měl prostě zůstal...

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod genca » Ne Led 13, 2013 14:54

No, mimo Brno je všechno levnější, nás by tam přišla operace našeho psa tak dvakrát až třikrát víc, než na klinice v Nymburce, kde byl nakonec operován :wink: , šlo o složitou ortopedickou operaci...
Já si myslím, že "u nás" (na VFU) jsou největší odborníci na všechna zvířata... Zatím mě ten ideál ještě neopustil. Tu gastropexi právě propagujou, ale nevím, jestli už před dvěma lety to tak bylo. Každopádně ve zprávě bys to měla mít napsaný...

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod tarja666 » Ne Led 13, 2013 15:49

No, já už té iluze, že u nás na VFU jsou největší odborníci byla zbavena, bohužel z vlastní zkušenosti.
Právě kvůli jedné "šikovné" doktorce z interny se z banality stalo něco děsného a bohužel pro naši kočičku to bylo fatální...
Nehledě na to, že za jejich služby člověk zaplatí až několikrát víc, než jinde po Brně, kde udělají věc stejně nebo lépe.
Neříkám, že na VFU odborníci nejsou, většina ano, ale rozhodně né všichni. Pozor na to...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Ne Led 13, 2013 16:37

Také říkám, nevěř všemu zlatu, co se třpytí :wink:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Schecke » Po Led 14, 2013 14:46

Wulfina - jenže já ho nekrmím jen granulema a takhle by jedl jen konzervy a to asi není nejzdravější.... A víš, když máš berňáka co neváží ani 40 kilo po té operaci,tak jseš ráda, že vůbec něco sní, když musí vše dostávat po troškách, takže se nikdy pořádně nenažere. Sice už pár kilo přibral,ale pořádně už asi nikdy nenabere.

Arziska - jenže já ho mám od jeho 9 měsíců, nemám ho od štěněte a on už byl naučenej od jeho pána na granule. Co na to říct, ten jeho první majitel pokazil s tím psem co mohl. Jako příklad uvedu to, že ani neslyšel v tomto věku na své vlastní jméno. To už i moje kočky slyšely dřív na své jméno. teˇjsou mu 3 roky a umí několikatero povelů, třeba i na povel zaštěkat :) Jinak díky za rady, to už vše víme, ale bohužel až po tom co jsme si to náhodou zjistili sami, od pána jsme dostali dvě velké misky na zem, takže on asi nevěděl nic a bůh ví jak ho krmil.

genca, tarja666 - mrknu na to, třeba to tam najdu. No dneska jsem u naší "výstavní" veterinářky koupila odčervovák a dvojitá dávka mě stála méně než na VFU poloviční, to snad ani není možný jak tam mají vše drahý!

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pes a zbytky od stolu.

Příspěvekod Wulfina » Po Led 14, 2013 22:52

Dle mě není dobrý psovi po torzi dávat těžké konzervy a míchat mu to s granclema... Už jen to, že konzerva má jiné složení než grancle a uvnitř psa ti to udělá pěknou paseku... Což svědčí o tom průjem, co jsi zmiňovala, že má každou chvíli...

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”