nová činčilka???

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

wormsik

nová činčilka???

Příspěvekod wormsik » Ne Bře 12, 2006 18:03

Ahojte lidičky zkuste mi poradit,mám činčiláčka 5 měsíců a chtěla bych mu pořídit kamaráda...kdo máte zkušenosti....jak je seznámit,jaké pohlaví bude lepší...můžu je rovnou dát k sobě....co když se budou prát.... nebude vadit,že nový přírustek bude mladší....?????? nevím nevím pořád přemíšlímmm....

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Bře 12, 2006 18:50

Mrkni do starších příspěvků, už se tu o tom několikrát mluvilo. Sama mám dva kloučky a doma je spokojenost veliká :lol: Jsou moc rádi, že se mají :lol: :lol: :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Bře 13, 2006 7:17

A já mám dvě holky a taky jsou moc spokojený :lol: :wink: :lol:

Majka

Příspěvekod Majka » Út Bře 14, 2006 11:06

A mate je spolu od malicka nebo jste druhou cincilku poridily az pocase.

Disable adblock

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Út Bře 14, 2006 12:01

Já jsem si Šmudlu pořídila až po roce. Bubášek byla rok sama a pak jsem jí do nové klece pořídila kamarádku :wink: Nejdřív se neměly rády, prskaly na sebe a trochu se praly, to trvalo tak týdenaž čtrnáct dní, ale teď se milujou a nemůžou jedna bez druhé spinkat a běhat :wink:

Host

Příspěvekod Host » Út Dub 25, 2006 15:46

Ahojky,máme 4dny činčilku-holku.(Má 3 měsíce)Chtěla bych taky aby byly dvě, ale chovatel od kterého jsme ji brali mě varoval, že prý se 2holky nesnesou. :( Jedině párek.Nechce se mi tomu věřit, když tady čtu něco jiného. Je vás tady víc kdo máte dvě holčičky?Ivana

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Dub 25, 2006 16:08

Ivčo, neboj, je to spousta činčilářů se dvěma holčinama stejně tak se dvěma kloučky. To co říkal chovatel je možná pravda, ale platí to pro velkochovy. U nás jsou jen ti dva, nemají tam nikoho druhého pohlaví, o koho by chtěli soupeřit, proto je to v pohodě. Samozřejmě se může stát, že si dvě činčilí slečny nesednou a perou se, ale není to často :lol:
Hodně štěstí při výběru nové činčilky a hodně radosti s tou stávající přejeme :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Dub 25, 2006 16:09

Iva napsal:Ivčo, neboj, je to spousta činčilářů se dvěma holčinama stejně tak se dvěma kloučky. To co říkal chovatel je možná pravda, ale platí to pro velkochovy. U nás jsou jen ti dva, nemají tam nikoho druhého pohlaví, o koho by chtěli soupeřit, proto je to v pohodě. Samozřejmě se může stát, že si dvě činčilí slečny nesednou a perou se, ale není to často :lol:
Hodně štěstí při výběru nové činčilky a hodně radosti s tou stávající přejeme :lol:
A když budu mít dvě samičky a jednoho samce? Je možné že by se o něj prali? :?:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Dub 25, 2006 16:20

Jak by soužití v jedné kleci probíhalo, to nevím. Ale určitě to bude vědět Alice :wink: :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Dub 25, 2006 16:21

Iva napsal:Jak by soužití v jedné kleci probíhalo, to nevím. Ale určitě to bude vědět Alice :wink: :lol:
Tak to doufám, že mi odpoví :-) :lol:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Dub 25, 2006 16:54

Ja osobne by som nedavala do klietky 2 samice a jedneho samca. Moze dojst k problemom pri narodeni mladat.Vtedy by si ich musela oddelit vsetkych troch do individualnych klietok.A tak isto kym si 3 zvierata na seba zvyknu a ty budes musiet sledovat tie bitky a nocovat pri klietke aby sa im nic nestalo. No neviem :wink: Skusit to mozes, viem o ludoch co to tak maju ale samec je vykastrovany tak to funguje fain. Ja sama by som to ale neurobila.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Dub 26, 2006 9:37

Ja bych dala do klece bud dve cinci stejneho pohlavi nebo par, ale nikdy vic nez 2.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Dub 26, 2006 12:32

Vlasticka napsal:Ja bych dala do klece bud dve cinci stejneho pohlavi nebo par, ale nikdy vic nez 2.


nápodobně.... :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Dub 26, 2006 15:07

Slysela jsem o pripadech, kdy se dve samice pobily do krve o samce. Je to podobne, jako u lidi, kde jsou dva, treti je navic.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Stř Dub 26, 2006 15:12

Tak Vám všem moc děkuju za radu, tak si pořídím jenom jednu samičku :-) A až se pořídí další klec tak další do jiné klece :-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Dub 26, 2006 20:12

Netreba byť hneď pesimistom a rátať so samostatnými klietkami. Tým by stratili možnosť baviť sa spolu, keď sa im nemôžeš venovať. Ja by som to riskol, podľa mňa je veľká pravdepodobnosť že budú spolunažívať v pohode. Je možné že budú potrebovať viac pozornosti pri zoznamovaní, ale myslím, že sa to nakoniec podarí.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”