Nová činčila a ochočování

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kateřina

Nová činčila a ochočování

Příspěvekod Kateřina » Út Bře 01, 2005 18:16

Ahojte, všichni! Tak jsem se konečně dočkala a přivezla jsem si ze Zbýšova dneska činčilku. Jmenuje se Kvido. Bála jsem se toho převozu v autě, ale snášel to kupodivu v pohodě, ale doma po chvíli zalezl do boudičky, prská a nechce vylézt. Jakým způsobem jste ochočovali vašeho nezbedu? (Na fotkách zapracuji tento týden, jen co Kvido vyleze z boudy :) )

Disable adblock

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Út Bře 01, 2005 19:17

Ahoj Katko,
ja jsem Rozarku ochocoval velice opatrne. Mozna jsem to uz nekde psal, ale neskodi to zopakovat.

1. ven z klece ji poustet pres ruku, aby si na ni zvykla. Ven ji nepoustej hned,ale az tak za den, aby si zvykla nejdriv na klec.
2. nazpet do klece se ji pokus dostat nenasilne
3. klidne na ni mluv, aby si zvykla na tvuj hlas a nijak ji zezacatku nenut nic delat... pokud je zalezla, nech ji tam.
4.ja jsem Rozarku neochocil diky pamlskum, protoze zadne nedostava, takze to jde i bez toho.
5. dalsi faze (az tak za par dni) je ji ukazat, kdo je tady panem a to napr. tak, ze ji(nejlip, pokud provede neco, co by nemela-pocurana postel) chytis a chvili pritisknes k sobe... pak ji zase v klidu pustis.

jednou me cincila podle me neopravnene pocurala kreslo, takze jsem ji chytil, a pritiskl k louzicce a rozcilene na ni mluvil.. pak ji strcil do klece a za chvili... az nas to oba preslo ji zase pustil... uz nikdy mi kreslo nepocurala. nejlepsi je na tom to udobrovani... ona si uvedomuje ze udelala neco, co nemela, takze pak za tebou prijde a zacne ti obirat nohy, no a na tobe je pak ji vsechno odpustit. 8)
vim, ze je to celkem brutalni zpusob... ale trofnu si rict, ze mam tu nejhodnejsi cincilu na svete, protoze za mnou chodi ne kvuli jidlu, ale protoze chce.
naucit ji pribehnout na zavolani taky neni tezky.. zakladem vseho je k ni mit pratelsky vztah a obcas, kdyz neco provede, tak ji potrestat tak, aby si to pamatovala. chvili te bude nenavidet, ale o to vic te potom bude milovat, kdyz ji drbes. proste chovat se jako cincila. a k tomu pribehnuti na zavolani... ja, kdyz mam chvili cas, tak si sednu na zem a zavolam ji, ona pribehne a skace po me a necha se drbat. vlastne ani nevim, jak se to naucila, ale jde to.

zakladem vseho je, abys cincilu porad nechytala, nechtela se s ni mazlit apod. ona te bude nenavidet a to k nicemu neni. na to je dobry leda morce. na druhou stranu podel me neni zas dobry ji nechat udelat cokoliv a kazdou neplechu prejit. proste kdyz udela neco, co nemela, tak at si to pamatuje. hlavne ji netrestej za bobky, poodnaseny veci(me krade Rozarka ze stolu tuzky a mince, matce odnesla koralky a slamenne podtacky), vyhazeny hobliny nebo cokoliv, za co nemuze. cincila je hodne chytry tvor a priste, nez se ti vycura na polstar, tak si to rozmysli, pokud bude mit v pameti zaryte neprijemne vzpominky.

nikomu neprikazuju, aby se timhle ridil, ale to je muj recept a tak to delam ja a myslim, ze uspesne.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Bře 02, 2005 12:32

ja si Vasku myslim, ze tohle je k nicemu ve vetsine pripadu a spise bude nahoda, ze uz to nedela. Cincila se povahou podoba spise kocce a tu nema smysl trestat, ba co vic, je to jeste horsi. take jsem nekolikrat mela tu snahu, je pravda, ze si to uvedomuji moc dobre a troufam si i tvrdit, ze to delaji v nekterych pripadech naschval, jako kocky. Staci sebemensi zmena, nebo neco, co se jim nelibi a ten naschval, vetsinou je to to curani, ze se schvalne vycuraji nekam, kde Te to nejvic nastve.:-)

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Bře 02, 2005 14:47

Vaškův přístup a návod se mi líbí. Sice vyžaduje obrovskou dávku trpělivosti (a občas sebeovládání :lol: ), ale souhlasím, že to je dobrá cesta. Mrňousek také chodí do klece sám, na zavolání. Stálo mne to spoustu času a nervů, ale fakt to funguje. Tedy zatím asi tak tři týdny, trénujeme od vánoc :D Lumpík mu jde zdárně příkladem, ale to je kapitola sama pro sebe...
Že by činčila byla jako kočka, to si nemyslím. Činčila je svá a je to velice hrdé zvířátko a také velice inteligentní. Ke sým lidem dokáže navázat silný citový vztah a přiměřený druh trestu ji mrzí. Je to celé o činčilích citech k nám lidem. Alespoň tak to vidím já.

Disable adblock

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Stř Bře 02, 2005 17:31

samozrejme je to jenom muj laicky pohled na vec-mam cincilu necely rok, ale myslim, ze se ke me chova velice laskyplne... proste me ma rada. vubec se me neboji.
nijak zvlast ji netrestam- za ten (ne)cely rok, jsem ji timhle zpusobem potrestal max. 5x a pokazde, kdyz se tak stalo, uz nikdy danou vec nezpusobila... podle me to fakt funguje, ale jinak trestat cincily jako psy je absolutni blbost... cincila ma urcite bliz ke kocce nez k psovi, ale autoritu si uvedomuje urcite vic nez kocka.

Milan

Příspěvekod Milan » Stř Bře 02, 2005 21:04

Z vlastní zkušenosti vím, že lehké plesknutí po zadečku zabírá. Činčily se sice okamžitě urazí a nějakou dobu nekomunikují, protože to jsme si teda dovolili dost, ale věc za kterou dostaly už neudělají. Jen prosím vás pozor, pamatujte na to, že je to křehký tvoreček, abyste to nějak, s tím pleskáním a přitiskáváním, nepřehnali.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Bře 03, 2005 8:27

Milan napsal:Z vlastní zkušenosti vím, že lehké plesknutí po zadečku zabírá. Činčily se sice okamžitě urazí a nějakou dobu nekomunikují, protože to jsme si teda dovolili dost, ale věc za kterou dostaly už neudělají. Jen prosím vás pozor, pamatujte na to, že je to křehký tvoreček, abyste to nějak, s tím pleskáním a přitiskáváním, nepřehnali.

Tak to já mám doma asi nějakého úchylného činčiláka :lol: , když ho trošku pleskám po zadečku, třeba když něco provede... tak se mu to dokonce líbí, drží jak přibytej a pak se vrhne na mojí ruku a hádejte co dělá :wink: :oops: no a pak se na něj zlobte.
U nás nějaké vynadání nebo lehké plesknutí nezabírá on pak zlobí ještě víc a dělá si ze mě srandu.

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Čt Bře 03, 2005 9:25

Já taky trestám Barborku plácnutím po zadku a to když mi okusuje dřevěné lišty kolem podlahy.Ona ví,že to nesmí,protože vždy čeká až někam zajdu a hned je u nich a jede.Uražená ještě nebyla,asi neví jak se to dělá.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Bře 03, 2005 13:11

Kazda cinca je jina, ale psala jsem to jako vseobecne, ze se nedaji vychovavat, jsou hodne palicate a svehlave. Ta hrdost je namiste a prave to je podobna povaha, jako u kocek. Mela jsem dost cincil a nikdy zadne potrestani nepomoho, ba naopak to delaly s jeste vetsi zalibou. Cim vic jsem byla nastvana, tak je to vic rajcovalo. Dalsi zkusenost mam tu, ze obzvlast u jedne jsem vypozorovala, ze pokud chci, aby neco nekousala a nevsimala si toho, tak ji nesmim okriknout, kdyz ma tendenci si vec ocuchat a zkusebne kousnout. Jakmile jsem totiz reagovala podrazdene a okrikla ji, zaujalo ji to natolik, ze se k tomu vracela rada a byla stastna doslova, jak me to rozciluje a odhanim ji.
Ale kazda je jina povaha, z nektere muze byt klidne velky mazel, jina zase o to vubec nestoji a je introvert.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 18, 2005 22:43

Já souhlasím s Vaškem, v rámci možností je opravdu třeba zachovat si ten správný odstup a ukázat kdo je tu pánem, jinak činčila poslouchat nebude vůbec, já jsem Kimi ještě z klece nepustil, docela se bojí, nechám ji až si zvykne na nové bydlení, a pak začnu s ochočovaním, podle mě to jde, jestli to bude aspoň z poloviny snadný jak s ochočením myší tak to bude procházka růžovým sadem... no uvidím. :D

XXX

Příspěvekod XXX » Pá Bře 18, 2005 22:49

vymazane.
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:03, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Pá Bře 18, 2005 23:06

JohneF, tady s tvymi nazory nikdo nesouhlasi (ani ja ne). V zadnym pripade nejsme zvedavi na tvoje fasistycky reci.
Clovek je sice panem tvorstva, ale ne v rozsahu, jaky uvadis. Nema cenu ti racionalne oponovat. Bylo by nejlepsi kdybys odesel nebo prestal lidi odsud otravovat. Jinak si tu maximalne vyslouzis ban.

Protoze je muj prispevek trochu vytrzen z kontextu, tak, TADY jsou Johnovy nazory.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 18, 2005 23:28

Vaclav napsal:JohneF, tady s tvymi nazory nikdo nesouhlasi (ani ja ne). V zadnym pripade nejsme zvedavi na tvoje fasistycky reci.
Clovek je sice panem tvorstva, ale ne v rozsahu, jaky uvadis. Nema cenu ti racionalne oponovat. Bylo by nejlepsi kdybys odesel nebo prestal lidi odsud otravovat. Jinak si tu maximalne vyslouzis ban.

Protoze je muj prispevek trochu vytrzen z kontextu, tak, TADY jsou Johnovy nazory.


Já NIKAM odcházet nebudu, mám stejné právo jako ostatní.

XXX

Příspěvekod XXX » So Bře 19, 2005 12:31

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:03, celkem upraveno 1 x.

Radka.S

Psychopat Franklin

Příspěvekod Radka.S » Po Bře 21, 2005 11:01

Teeda, byla jsem ted na tyden v Londyne, ted jsem si precetla par novych prispevku a koukam, co vsechno se to tady nedeje! Nechci byt nezdvorila, ale pripada mi, ze se k nam cincilarum pridal nejakej PSYCHOPAT!!!!!!!
MILÝ FRANKLINE, NEVIM, JESTLI TI JE TREBA 13 A NEVIS, JAK SE MAS SPRAVNE O ZVIRATKO STARAT, NEBO JSI NEJAKEJ MENTAL A NEBO TO DELAS NASCHVAL, ALE FAKT TO NENI V T I P N Y !!!!!!!!
Zadnou cincilu si proboha nekujup, nebo ji takhle zabijes! Me uplne drasa, ze si zviratko muze koupit kdejakej magor (s prominutim) a nikdo z nas s tim nic neudela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Psychopat Franklin

Příspěvekod Vaclav » Po Bře 21, 2005 12:01

Radka.S napsal:Teeda, byla jsem ted na tyden v Londyne, ted jsem si precetla par novych prispevku a koukam, co vsechno se to tady nedeje! Nechci byt nezdvorila, ale pripada mi, ze se k nam cincilarum pridal nejakej PSYCHOPAT!!!!!!!
MILÝ FRANKLINE, NEVIM, JESTLI TI JE TREBA 13 A NEVIS, JAK SE MAS SPRAVNE O ZVIRATKO STARAT, NEBO JSI NEJAKEJ MENTAL A NEBO TO DELAS NASCHVAL, ALE FAKT TO NENI V T I P N Y !!!!!!!!
Zadnou cincilu si proboha nekujup, nebo ji takhle zabijes! Me uplne drasa, ze si zviratko muze koupit kdejakej magor (s prominutim) a nikdo z nas s tim nic neudela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uz jsme si to vyrikali, takze prosim zadny flame.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Stř Bře 23, 2005 8:26

Ina napsal:Kazda cinca je jina, ale psala jsem to jako vseobecne, ze se nedaji vychovavat, jsou hodne palicate a svehlave. Ta hrdost je namiste a prave to je podobna povaha, jako u kocek. Mela jsem dost cincil a nikdy zadne potrestani nepomoho, ba naopak to delaly s jeste vetsi zalibou. Cim vic jsem byla nastvana, tak je to vic rajcovalo. Dalsi zkusenost mam tu, ze obzvlast u jedne jsem vypozorovala, ze pokud chci, aby neco nekousala a nevsimala si toho, tak ji nesmim okriknout, kdyz ma tendenci si vec ocuchat a zkusebne kousnout. Jakmile jsem totiz reagovala podrazdene a okrikla ji, zaujalo ji to natolik, ze se k tomu vracela rada a byla stastna doslova, jak me to rozciluje a odhanim ji.
Ale kazda je jina povaha, z nektere muze byt klidne velky mazel, jina zase o to vubec nestoji a je introvert.


Tak to zcela souhlasím, mám 2 holky a každá má jinou povahu. Bubáš je mazlík a tak trochu provokatér a Šmudla je plaché a střeštěné zvíře. :lol: Bubáše mám 2 roky a ta je tak drzá, že když něco jde kousat a já ji okřiknu tak se do toho ještě víc zakousne a zachutná ji to. Jdu jí dát na zadek, tak jak se tady psalo a ona se zapře a nenechá se z toho místa ani odtlačit ba naopak ještě na mě začně tak jako křečkovat. To mě vždycky dokáže vytočit, ale je to můj mazlík. A šmudla to je takovej plašan, ta ani neví kam běží, najednou do něčeho nabourá, oklepe se a běží dál, ale je to taky pěknej provokatér. Z jedný strany ji vyhodím a druhou tam v cukuletu je zpátky a dělá si ze mě legraci. Tkže mi připadá, že z toho maji ty myši opravdu legraci, když je člověk za něco chce potrestat. :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”