Párování barev

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Párování barev

Příspěvekod tuta » Ne Bře 18, 2007 17:28

Magda napsal:Tak jsem se tady chvástala, že budu mít mimi s violet genem. Jenže jsem zapomněla na jednu věc :oops: . 4. 11.2006 jsem béžovou samičku přidělila béžovému samečkovi, protože jsem je plánovala původně do páru. Pak jsem si to rozmyslela a druhý den dala samičku k violetkovi. No a 16. 3. se narodila krásná béžová slečna....


mám zase v hlavě guláš, su úplně mimo mísu, ale jak je to s tím párováním stejně barevných činčil? béžová a béžová by k sobě neměli jít do páru, nebo na čem to závisí? A taky se tu často tvrdí, že činče nezabřeznou hnedka, a jak jim dělá problém seznamovat se s novým činčilákem......
Jak to všechno doopravdy je? Furt jsem na rozpacích jestli chci činčilího chlapa nebo ne.... Činčilí mimča chci ale ne pořád, činčiláka neustálým oddělováním od samice taky nechci stresovat takže jak to vlastně všechno je? Respektive nedávno tu bylo i téma ke kastraci a nechtěla bych zvířátko jen tak ohrožovat na životě nepotřebným zákrokem jen proto, že by se mi zdálo že mimča 3x ročně jsou moc....
M.

Disable adblock

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 17:37

Ono nejde o to dávat dohoromady stejně barevný činčily. Jde o to ke které mutaci se poji letální faktor. Ty se pak nesmí dávat spolu. Platí to pro bílá a bílá, Velvet a Velvet, Charcol a Charcol. Ty to mutace se mohou pářit s ostatními tzn. můžeš dát dohromady velveta s bílou a dalšími. S béžovou mutací(pokud se nejedná o Brown velveta) letální faktor není spojen. Stejně jako se standardem, violetem, safírem a ebonym. Takže se mohou pářit béžová a béžová, ebony a ebony...

Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Bře 18, 2007 17:43

lwici napsal:Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.
tohle jsem zas nějak nepochopila já... co má "proužky" se může pářit všelijak nebo právě nee??? :lol: :wink:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 17:48

Radka.o napsal:
lwici napsal:Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.
tohle jsem zas nějak nepochopila já... co má "proužky" se může pářit všelijak nebo právě nee??? :lol: :wink:


No právě že NE!!! Proužky mám jen velvet. A když dáš dohroady různě barevné činčily, které mají na tlapičkách použky tak je to 100% průser. Jedná se totiž o 2 velvety.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 17:51

Radka.o napsal:
lwici napsal:Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.
tohle jsem zas nějak nepochopila já... co má "proužky" se může pářit všelijak nebo právě nee??? :lol: :wink:


Lwici tím myslela, všechyn čični, které maj jednoho z rodičů velveta..například white velvet, je bílý, ale má proužky na pacičkách jako velvet a masku jako velvet. Například Mirdulinky ToV white Charlie: Obrázek

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Domča » Ne Bře 18, 2007 17:51

Je to prostě těžký.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Bře 18, 2007 17:52

lwici napsal:
Radka.o napsal:
lwici napsal:Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.
tohle jsem zas nějak nepochopila já... co má "proužky" se může pářit všelijak nebo právě nee??? :lol: :wink:


No právě že NE!!! Proužky mám jen velvet. A když dáš dohroady různě barevné činčily, které mají na tlapičkách použky tak je to 100% průser. Jedná se totiž o 2 velvety.

tak ještě že mám standárdky a tohle řešit nemusím :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 17:55

Radka.o napsal:
lwici napsal:
Radka.o napsal:
lwici napsal:Pozor ale na bílou patří sem jak bílá (wilson, pink), tak mozaika a patří sem i stříbrná!!! Stejně jako s velvetem Zde patří jak bílý, tak béžový, tak fialový, tak modý... prostě všechno co má použky na tlapičkách.
tohle jsem zas nějak nepochopila já... co má "proužky" se může pářit všelijak nebo právě nee??? :lol: :wink:


No právě že NE!!! Proužky mám jen velvet. A když dáš dohroady různě barevné činčily, které mají na tlapičkách použky tak je to 100% průser. Jedná se totiž o 2 velvety.

tak ještě že mám standárdky a tohle řešit nemusím :lol:


Není to tak těžky 8)

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 17:55

Radka.o napsal:tak ještě že mám standárdky a tohle řešit nemusím :lol:


:lol: :lol: :lol: Jj ti jsou bezproblémoví :lol: :lol: :lol:.

Avatar uživatele
mirdulinda
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 135
Registrován: So Led 13, 2007 9:06
Místo/Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mirdulinda » Ne Bře 18, 2007 17:56

jo u mě byl průser :lol:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 17:57

mirdulinda napsal:jo u mě byl průser :lol:


Snad ani nebyl, podchitili jsme to v čas 8)

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 17:57

Martina Tejnilová napsal:Lwici tím myslela, všechyn čični, které maj jednoho z rodičů velveta..například white velvet, je bílý, ale má proužky na pacičkách jako velvet a masku jako velvet. Například Mirdulinky ToV white Charlie:


No právě že ne všichni... Takový standard může mít klidně jednoho z rodičů velveta. Jde o ty proužky. Když je má je to velvet.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 17:59

lwici napsal:No právě že ne všichni... Takový standard může mít klidně jednoho z rodičů velveta. Jde o ty proužky. Když je má je to velvet.


Sem to psala, že de hlavně o ty proužky. :wink: Charlie tam je jako příklad nevelveťáka s proužkama :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Bře 18, 2007 19:04

no Matylda se od Barči a Terky liší tím že je větší a světlejší a hlavně tím, že je přešlechtěná nemá očičko.... Proto se ptám na to různý křížení.
Teoreticky by mi mohlo být jedno jaký chlap k Terezce bude přidělen (protože je standard), stejně se separuje po porodu, aby nebyli hned další mimi.....
M.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 18, 2007 19:18

Proužky na kterých tlapkách - zadní - to vím, přední taky? Rozárka je standard a má dvoubarevný přední tlapky, zadní ne :D Můžu k ní dát samečka, který má rodiče černou velvetku mamku a taťku nevím (standard nebo bílý)?

To je strašně složitý!!!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 19:22

silva napsal:Proužky na kterých tlapkách - zadní - to vím, přední taky? Rozárka je standard a má dvoubarevný přední tlapky, zadní ne :D Můžu k ní dát samečka, který má rodiče černou velvetku mamku a taťku nevím (standard nebo bílý)?

To je strašně složitý!!!


Nemůžeš, protože pořád hrozí letalní faktor;-) ................ moje velvetka taky měla jen na zadních a na předních ne :-D Obrázek

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 19:22

silva napsal:Proužky na kterých tlapkách - zadní - to vím, přední taky? Rozárka je standard a má dvoubarevný přední tlapky, zadní ne :D Můžu k ní dát samečka, který má rodiče černou velvetku mamku a taťku nevím (standard nebo bílý)?

To je strašně složitý!!!


proužky sjou na obou tlapkách. Pokud nemá proužky je to jedno(bavíme se o velvetcích), pokud má proužky tak k ni nesmíš dát činčilu s proužkama na tlapkách. Nevadí pokud byl jeden z rodičů velvet.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 18, 2007 19:29

Proužek má jen na předních tlapkách. No proužek - ona má půlku tlapky šedou a půlku bílou (podél tlapky). Teď nemám foťák, vyfotím během týdne.
Holky, nemáte někde na fotce proužkovanou přední tlapku?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 19:32

silva napsal:Proužek má jen na předních tlapkách. No proužek - ona má půlku tlapky šedou a půlku bílou (podél tlapky). Teď nemám foťák, vyfotím během týdne.
Holky, nemáte někde na fotce proužkovanou přední tlapku?


kouknu se mmt:-)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 18, 2007 19:32

A kdyby sameček neměl žádný proužky na tlapkách, tak že mamka je černá velvetka, to nevadí? Sameček má teprve 2 týdny a žije 200 km od nás :D :D :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 19:40

silva napsal:A kdyby sameček neměl žádný proužky na tlapkách, tak že mamka je černá velvetka, to nevadí? Sameček má teprve 2 týdny a žije 200 km od nás :D :D :D


Vadí, protože je to kříženec velveta:-), nemsí bejt s velvetem, riziko latalního faktoru je menší než velvet+velvet, ale počád tu je

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Bře 18, 2007 19:44

silva napsal:A kdyby sameček neměl žádný proužky na tlapkách, tak že mamka je černá velvetka, to nevadí? Sameček má teprve 2 týdny a žije 200 km od nás :D :D :D


Tak to bude pravděpodobně standard a nevadí to :wink:.

Obrázek

Tohle je krásná fotka velvetka (galerie mirdulindy). Jsou tu hezky vidět poružky jak na předních tak zadních tlapičkách. Když to bude brown velvet bude podobný... akorát tmavě hnědý :). Všimni si černé masky a černého hřbetu... to je taky znak velvetků :). Mutací White velvet tolik není. Je to obrovská náhoda, že se narodí.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Bře 18, 2007 19:51

To jsem fakt netušila, že budu činčilám koukat na tlapky :D :D :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Bře 18, 2007 19:51

Přesně, standard po velvetkovi nevadí, když se skříží s velvetem. Vadí jen tov mutace, jako je například white velvet (tov white) :wink:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Bře 18, 2007 19:55

jejda, to je barviček... a možností kombinovat... moc děkuji za vysvětlení

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”