Zatahání za ocásek

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Zatahání za ocásek

Příspěvekod mates » Po Kvě 28, 2012 21:04

Ahoj,

pouštěla jsem našeho Matesa a málem nám zalezl za pračku v kuchyni. Stihla sem ho chytit za ocásek u kořene ale asi sem ho stejně zatahala moc. Strašně se vyděsil utekl a v kleci se moc nehýbe a je v rožku. Mám pocit že se mě teď bojí a nebo sem mu něco s ocáskem udělala ale nedržela sem ho za konec ocásku, strašně u toho zakvikal. Děkuji za radu Iveta

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod minlub » Po Kvě 28, 2012 21:07

Myslím že se spíš lekl a potřebuje chvíli klid se vzpamatovat. Nech ho v klidu a uvidíš co zítra.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod vera novotna » Po Kvě 28, 2012 21:46

Ahoj, tak snad je jen Mates vylekaný :wink: , musíš ho opatrně prohlédnout pohmatem, jestli jsi mu tím rychlým chytnutím nezkroutila kořen ocásku a tím jeho silným úprkem ho nevymkla. Pokud ucítíš nepravidelnost obratlů, tak mu přilož na kořen ocásku ledový obklad z kostek mrazáku z ledničky zabalený v pevném igelitu a třeba ve froté žínce nebo ručníku tak, aby byl suchý, ale ledový na kožíšku. Měj ho na tu dobu v náručí než ho to přestane bolet a zamezíš tak možnému otoku ocásku. Pak ho nech v klidu v kleci a pozoruj jeho vyvážené skoky, jestli si při nich nepomáhá spíš tělem jak ocáskem anebo se bojí skákat. Pak jedině pomůže veterinář s RTG a léčbou i léky proti bolesti. Jinak je lepší zabránit pokud to jde, aby se činčilák nedostal do nechtěných škvír při svém bujném objevování prolézaček a když už tam přece jenom vletí, tak ho nechat chvilku ho objevené místo prozkoumat a pak ho nalákat třeba na nějaký hluk obalu od mlsek. Na to ze zvědavosti a chuti na mls určitě zabere a vyleze sám a pak se nechá v klidu chytit i za mlsku :wink: .

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod mates » Po Kvě 28, 2012 22:38

Děkuju za rady, skáče normálně ale při doteku kvikne "nech mě být", myslím, když se dotknu ocásku (kořene). Počkám do zítra :( no byla sem zbrklá, už sem ho viděla někde ve škvíře... zkusím ho vylákat do písku a ocásek mu prohmatat.

Disable adblock

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod mates » Po Kvě 28, 2012 22:52

Tak podařilo se :) ocásek sem prohmatala od kořene až ke konci, tam měl vždycky mírné zahnutí a je rovný, nevypadá to, že by ho měl ukroucený a nevydal ani hlásku, když sem mu ho prohmatávala, to by ho asi bolelo je to tak? Asi sme se lekli oba, příště už ho rozhodně vylákám jinak. Zbytečně sem ho stresovala. :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod minlub » Út Kvě 29, 2012 10:54

Tak to je v pořádku, kdyby ho měl vymknutý, bude kvikat. Jen se lekl a včera už neměl náladu se přátelit :D

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod vera novotna » Út Kvě 29, 2012 14:56

Tak to je moc dobrý s ocáskem :D a teď si Matesa budeš muset zase "koupit", protože dělá "uraženého", protože "přece jsem se chtěl mrknout do nové díry...no a co..." :wink:. Činčily mají "pamatováka", že někdy si vzpomenou po čase na rošťárny, které před dlouhou dobou prováděly a zkouší to znovu : takže je možné, že si to Mates někdy zopakuje, ale určitě mu to připomene "zážitek" a i když nakonec se zaváháním ho přemůže zvědavost :D . Taky na druhou stranu by oddaně vydržel jakoukoliv prohlídku svého zranění od Tebe a nedával tak moc najevo sílu bolesti :wink: , proto je lepší prohlídka od neznámého.

Avatar uživatele
mates
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Po Říj 31, 2011 20:38
Místo/Bydliště: Brno

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod mates » Stř Kvě 30, 2012 20:12

:) :) už jsme zase kámoši. Za jednu rozinku a dva hrášky :) ocásek mu prohmatal přítel a nechal se ochotně ošahávat...tak je to dobrý uff, děkuju za rady strašně sem se lekla

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod vera novotna » Stř Kvě 30, 2012 20:22

Není zač :wink: , hlavně, že jste zase všichni kámoši :D a Matýsek je ok :D .

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Kvě 31, 2012 15:12

Já jsem zkusila jenom jednou Žolina když byl ještě malý vytáhnout za ocásek. Měla jsem z toho větší úlek než on a je pravda, že byl dost dlouhou dobu uražený a za ocásek nechytám [-X , i když je to jeden z doporučených odchytů.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod Maartyy » Čt Kvě 31, 2012 20:22

Mladší tak nechytám vůbec, jsou moc neklidní a poplašení, strašně sebou škubou už jenom když je za ocásek přidržuju. Zato u Boba je to jediná možnost kdy zkoprní a dá se položit na váhu a nepokouší se zrdhnout. U prďošků to používám jenom když je třeba vyfotit podvozek.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatahání za ocásek

Příspěvekod genca » Čt Kvě 31, 2012 21:25

Já tak naše myše někdy chytám, ale rádi to moc nemají. Většinou je držím v náručí a za ocas přidržuju.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”