Odstav

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Odstav

Příspěvekod Hanka » Stř Kvě 11, 2011 9:51

Zdravím :),
chtěla bych se zeptat na nějaké informace týkající se odstavu. Vím, že v 8 týdnech s min váhou 250 g. Ale zajímalo jak by to mělo probíhat. Je možné po těch 8 týdnech činčilku vzít od samičky a dát ji nového chovateli? Nebo by měli být ještě někde v kleci v okolí matky? Pro moje činčilátka si už přijedou zájemci a já mám trochu obavy, aby činčilka moc nesmutnila. Určitě trochu bude, ale aby to bylo co nejjednodušší pro ni a minimální stres.
Děkuji

Disable adblock

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Stř Kvě 11, 2011 10:20

Každý chovatel to dělá asi jinak. Já odstavuji mimča v 10 týdnech a do nových domů je dávám až když mají min. 300g a bydlí aspoň týden sami. Dřív odstavuji, jen když už moc zlobí maminu. :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 11, 2011 10:26

odstavuje se v min. váze 250g, pak by měli by být ještě 1-2 týdny doma aby pro ně nebyl moc velký šok je vzít od matky a dát hned do nového domova

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Kvě 11, 2011 14:53

jeste dodam, ze pri minimalnim veku 8 tydnu

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 11, 2011 15:34

Odstavit urcite nejdrive ve 2mesicich od matky, nebo obou rodicu, ale pouze v pripade, pokud vazej minimalne 250g.Pokud jeste nejake mlade ne, nechat u maminy do doby, nez dosahne teto vahy, ale pokud to je samicka a je tam i otec, tak oddelit samce po tu dobu tez, ponevadz se vyjimecne muze stat, ze by ji mohl naparit, coz se nesmi a ani by to neprezila pak.Pak nechat odstavene od matky zvlast aspon 14dnu jeste doma, aby si zvykly na ten stres a oddeleni postupne.Pokud je budes oddelovat od rodicu ty mladata a budou tam jak holky, tak i luci, tak kluky a holky zvlast kvuli vyse jmenovanemu riziku, jednak nezadouciho pribuzenskeho spareni a take velmi predcasneho nakryti samice, ktera by to neprezila.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Kvě 11, 2011 16:14

Ahojky, odstavuju v 10 týdnech. Mimina v 10 týdnech dám od matky - do jiné klece. Pokud jsou 2, tak je nechávám ještě týden spolu v jedné kleci a pak už je nadobro rozdělím, pak je nechám samostatně v klecích a dokud nemaj minimálně 350g, tak je z domu nedávám... :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”