mokre oci??? ale zánet to neni....

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Dragy

mokre oci??? ale zánet to neni....

Příspěvekod Dragy » Ne Pro 04, 2005 12:31

moja cinca ma vacsinou okolo oci akoby mokre chlpky.... vyzera to akoby plakala....co som citala o zánete oci...tak ono to neni..nema tam ziadny hnis..ani nic podobne...je to len mokre vsade okolo ocka....
- ale ma pritom taky smutny vyraz v tvari....neviete co to moze byt???

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Pro 04, 2005 12:37

Činča může být nastydlá nebo má něco se zoubky. Proto mívají okolou očí mokrou srst. Ale taky by to mohlo být jen zrnko písku v oku. Nebo pokud používáš hobliny, tak jí mohou dráždit oči. Pořádně jí prohlédni zoubky, zda je má v pořádku, jestli dobře jí. Kdyby jsi šla třeba za veterinářem, tak jí může předepsat oční kapky nebo mast.
Pokud to je jen zrnkem písku, tak jí pár dní nedávej písek. Příčina může být různá. Chce to pořádně si pročíst literaturu o nemocích činčil, kdybych měla všechno popisovat, tak tu sedím ještě hodinu....

Dragy

Příspěvekod Dragy » Ne Pro 04, 2005 17:58

tymi zubkami to nebude. ... ma ich v poriadku...zere vsetko, stale cosi ohryza.... skusim jej teda nedat par dni piesok...

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Stř Pro 07, 2005 16:14

Ahoj,
můj čnčilák Lumík měl jednu dobu taky uslzené oko, ale žádnej zánět a hnisavej výtok. Zuby měl dobré, takže jsem vysadila písek a po čase byl v pohodě. Zřejmě zrnko písku. Taky to může být světlem, že je na něj háklivej. Já taky nevím, jestli nejsou ti Moji citliví na světlo. V obýváku mám kombinované světla... zářivky a normální. Svítím spíše normálním světlem, naštěstí můžu štelovat svítivost. :D Preventivně mu nakapej do oka, ať se mu to smítko vyplaví. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”