Kvalita chovu v čechách

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Songoku
Nový uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: So Črc 30, 2011 12:25

Re: ...že by nový nick...?

Příspěvekod Songoku » Ne Črc 31, 2011 16:29

lustici napsal:-tak si to s Bodlinkou-h užijte

opravdu ztráta času, když už to ani správně nečtete...
nejsem u PC v práci,
ale pracovně u PC
a to je tak trochu rozdíl... :!:


tím hůř,jelikož je vidět,že asi práce máte na pc málo,když tu ostatní chovatele popichjete už 3tí den a přesto jste tedy asi stále nedokončila svou práci na pc,pač sama tvrdíte,že nemít práci na pc,nejste tu takovou dobu...zkuste tedy nejprve pracovat,my vás nechceme zdržovat od práce a pachtěním se s námi nechápajícími na foru ;) tím svou práci na pc dokončíte dříve,a nebudete tu muset trávit svůj drahocený čas ve virtuální realitě,když jste tak moc proti ní :)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 16:36

Songoku napsal:
martej napsal:Bodlinka-h a Songoku: Proč máte stejné IP?

2 uživatelé na 2 počítačích 1 dům... protože bydlíme spolu :)


Ok, ale když si přečtete pravidla, tak tam je jasně napsáno, že musíte tuto skutečnost hlásit :-) Takže Vám oběma musím dát napomenutí.


lustici: Tak teď opravdu nechápu. o co ti jde. Neustále se tu snažíš na někoho házet špínu, jak co dělá špatně a neustále nás přesvědčuješ o tom, jak ty jsi nejlepší chovatel. Tak ti dám možnost, at něco napíšeš o mě, co si se dozvěděla a zase najednou obrat, že nic neviš? :))) Napiš, co si se o mě dozvěděla a co vyčteš z mého ceníku, ja ti vše objasnim a uvidiš, že to, že prodávám dospělé činčily není jen můj rozmar, ale že to má nějaký důvod.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Ne Črc 31, 2011 16:46

martej napsal: Tak teď opravdu nechápu. o co ti jde. Neustále se tu snažíš na někoho házet špínu, jak co dělá špatně a neustále nás přesvědčuješ o tom, jak ty jsi nejlepší chovatel. Tak ti dám možnost, at něco napíšeš o mě, co si se dozvěděla a zase najednou obrat, že nic neviš? :))) Napiš, co si se o mě dozvěděla a co vyčteš z mého ceníku, ja ti vše objasnim a uvidiš, že to, že prodávám dospělé činčily není jen můj rozmar, ale že to má nějaký důvod.


- pokud budu chtít házet špínu, tak začnu jmenovat...
(každý o kom to je se v tom jistě pozná)
- v žádném případě nejsem nejlepší chovatel,
protože mám jen dva odchovy a pouze jeden sestavený pár
(ostatní "mláďata" i 700g teprve dospívají)
- Tebe neznám, ani nijak nesleduji
- jediné co mě zaráží je prodej dospělých činčil
(tak jaký to má důvod)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Črc 31, 2011 17:18

zajímavé, že když někomu dochází argumenty a nikdo s ním nesouhlasí začne útočit.....

To, jak chovatel prodá a cení si mládě je jeho věc. Na kupci je aby se rozhodl zda koupí, či ne. Je to jeho volba.
Pokud Vy levně nakoupíte činčily a pak levně prodáváte mláďata, Vaše věc. Ale nenadávejte ostatním, kteří draze nakoupili činčily z českých/zahraničních chovů (aby chovy zlepšili jak Vy propagujete) a neprodávají dle Vašeho ceníku.

Zajímavé, jak propagujete zlepšení a selekci chovů, zkvalitnění zvířat, výstavy.......a diskutujete o cenách :shock: Pokud se v chovu tak orientujete, tak snad víte že nižší ceny lákají dávám nevhodné jedince na sebe kvůli výdělku, hlavně že byli levní a pak z toho též vzniká činčila jako na odkazu od Ajtíka.
A to že dost chovatelů má na sobě lepší barevné mutace (za ně také dali dost peněz) neznamená, že to mají k výdělku. Ale třeba si chtějí vyšlechtit něco čeho je málo nebo dát do chovů kvalitnější základ v barevných mutacích než je. což Vy jako chovatel, za kterého se zde prezentujete by jste měla chápat...... :!:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 31, 2011 17:44

lustici napsal:A co takhle, říká vám něco šlechtitelská práce..? Idea

Když se podíváte, kdo má jak poskládaná zvířata - třeba barevně, tak hned poznáte, kdo je zlatokopem a kdo si pořizuje "módní" barvy pro lepší výdělek... Applause

Kdo prodává dospělá zvířata, která se mu už nehodí a proč..? Think

Ale k tomu jste slepí Cool a hluší Anxious a neříkáte nic Silenced

____________________________________________________

v žádném případě nejsem nejlepší chovatel,protože mám jen dva odchovy a pouze jeden sestavený pár(ostatní "mláďata" i 700g teprve dospívají)
- Tebe neznám, ani nijak nesleduji
- jediné co mě zaráží je prodej dospělých činčil
(tak jaký to má důvod)


Hodně si protiřečíš. Nejprve všem nadáváš, jaky jsou špatní chovatelé, protože nejezdí na výstavy, pak začneš s tim, at se podivaji na své chovy, pak tu začneš, že dáváme mlaďata do chovu a nakonec pokrytecky napíšeš, jestli nám něco říká šlechtění a ukončíš to, proč prodavame dospělé činčily a větší mláďata. Myslím, že by ses měla nad sebou zamyslet a trochu by si měla ubrat plyn, protože jsi opravdu začátečník, který o chovu činčil moc neví a jenom si házíš klacky pod nohy. A ano, opravdu si myslím, že z dobrého chovatele králiku se druhý den nestane dobrý chovatel činčil.

Pokud chceš v chovu činčil někam postoupit, musíš ho stále zlepšovat. Nechat si lepší odchovy a kupovat na ně cizí krev. Já třeba už 3 roky, co hledám kvalitního safíra do chovu, se snažim vychovat dobrý základ. Takže jsem si koupila safírovýho samce, dala na něj negenové samice, nechala si odchovy a koupila nového samce. A proto jsem musela prodat příbuzného samce, abych mohla koupit nového.

A mládata v pzdějším věku prodávám z jediného důvodu, čekám jak se vyvýjejí.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 31, 2011 19:20

Nevím, co je špatného na prodeji dospělých zvířat. Svého kupce si jistě najdou, tím spíš, když se někomu hodí do páru. Naopak nepochopím, jak někdo může dát na kůži tvorečka jen proto, že ho nechce léčit, že je to nákladné. Z toho je mi zle, že někomu jde fakt o pouhé šlechtění.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Srp 01, 2011 9:33

Já byla na výstavě činčil (Nedaleko od F-M) a jako je to pěkné koukat na ty činčilky, ale neříkám, že to bylo nějaké trápení, ale každý si je tam fotil o čumoval a pokud ta činčila na to není zvyklá, tak má z toho stres. Činčily tam měla třeba Lída a musím říct, že ty její byly fakt na úrovni, krásné kažý je očumoval, fotil atd...Ale své činčily bych na výstavu nedala, protože bych měla strach ať nemají z toho všeho nějaký dlouhodobější stres.

Každý rok chodím na Výstavu psů, která je u nás v Ostravě a ti psi to miluji samozřejmě sem tam je nějaký strašílek, který se bojí, ale většina psů je šťastná, že jsou mezi "svými". což o činčilách se říct nedá.

kkarollkaa
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Po Bře 01, 2010 18:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kkarollkaa » Po Srp 01, 2011 9:46

Já myslím, že by každý chovatel měl poznat i podle chování, kterou činču brát na výstvu a kterou ne. Každá je jiná, jedna se bojí a druhá je zvědavá. Nemá smysl vystavovat prvotřídní činčilu, když jí tím můžu přivodit šok. Takový chovatel je pak podle mě nezodpovědný.

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

Příspěvekod lustici » Po Srp 01, 2011 11:58

Terezka napsal:Nevím, co je špatného na prodeji dospělých zvířat. Svého kupce si jistě najdou, tím spíš, když se někomu hodí do páru.


Ano, s tím by se dalo souhlasit, ale je tu jedno ALE
činči v ČR nejsou nezaměnitelně označené (známka, tetování, čip)
a také jak všicni víme (ví se to o nás i ve světě) Češi nejsou poctiví
a je tu velká hrozba toho, že se zvíře postupně posunuje od "chovatele" k "chovateli" a ejhle najednou je u své matky, sestry, dcery atd. protže barevně je to nakonec "Superpár", ale za jakou cenu a s jakými následky..? Na to už nikdo odpověď nehledá...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Srp 01, 2011 13:25

Nikdy jsem neslyšela, že by si o Češích mysleli, že jsou nepoctivý chovatelé, ale faktem je, že s Polakama v kontaktu nejsem. Češi jsou v chovu činčil známý jako ti, kteří nemají chov na dobré úrovni a je jim jedno, co dávají do chovu, ale o nepoctivosti jsem nic neslyšela.

Jinak s tím označením: Myslím, že to tak horké nebude, funguje to i v jiných zemích. Tady je problém spíš ten, že lidé nekoukají na kvalitu, hlavně, že mají doma barvu a za hodně malý peníz.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Srp 01, 2011 15:28

Ikdyz zadny chov nemam a nikdy jsem ani nechtela, tak se pridavam k nazoru, ze bych svoje cincilky nikdy nechtela stresovat ani sebemensim stresem, coz vystava proste je, kazde premisteni do neznama a tak bych se zadne ani nezucastnila, ikdyz bych mela doma nejkrasnejsi cincilu na svete.Zdravi a hlavne pohoda meho zvirete je pro me number one.zadny vystava mi nezaruci, ze to zvire je a bude zdrave a vyhne se nejakym genetickym problemum.Take jsou tam nekolik hodin jen v malych prenoskach atd.Nehodlam delat svemu zvireti nic, co by se nelibilo ani me.Podle me tam jde hlavne o kvalitu kozky a tyto vystavy maji v oblibe hlavne kozesinovy chovatele.
Na druhou stranu je pravda, ze diky nezodpovednym chovatelum a mnozitelum jsou u nas doslova promorene chovy vadnou genetikou a nemocemi.
Ja treba osobne bych nemohla prodavat sve starsi cincily, ikdyz bych se zajimala jen chovem, nebot bych se jich nedokazala uz vzdat a tohle jim udelat.Je to ale kazdeho vec, jak se k tomu postavi.

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Po Srp 01, 2011 18:23

s tím prodejem starších a dospělých činčilek - já říkám ano. do chovu určitě je to fajn věc. chápu už chovatele v Americe (www.chinchillas.com) i v Rusku. protože vidíš, jakou si do chovu bereš! já když jsem si kupovala Dorinku, tak tam měla fotky a také aktuální váhu. věděla jsem, že je dobrá do chovu. měla dva roky. a jsem ráda - nelituji. je to pěkná velká samička. Izzy měl při prodeji 7 měsíců. Tím pádem to zvířátko vím jakou má stavbu těla, váhu a taky je připravené lépe na cestu. nezhubly, karanténa byla v pořádku - žádný problém.
Moje teorie je, že ze dvou "šampionů" nemusí padnout šampion, ale po dvou činčilkách co se nezdají často ten "šampion" padne. je to jak si sednou k sobě:) pak je dobré páreček nerozdělovat a nechat je u sebe.

pokud chce někdo činčilku na mazlíčka, tak většinou ji chce co nejmenší, tak tady ty tři měsíce nebo osm týdnů (musí být dobrá váha)jsou ok.

já třeba mám zamluvenou samičku - standardní a budu si vybírat do chovu už asi "slečnu" půlroční.
z Německa jsem si brala taky samečka safíra, do kterého jsem se zamilovala na webu a je úžasný. krásný velký - taky mě nezklamal a nebyl mládě když jsem si ho brala. čím je starší, tím je spokojený a je big. nedivočí, nerapluje s pletivem....... prostě činčila čím starší, tím klidnější a vyrovnanější.

je to na každém.

o dospělé činčilky je velký zájem. často mi volají lidi - jedna jim umře a chtějí už velkou - tady je to spíše těžké vyhovět....
jednou paní chtěla na mazlíčka činčilku hodnou ,ale velkou - dospělou. a to z důvodu, že byla škola a oni dlouho dělali, tak aby už byla zvyklá na svůj klid a pohodu a nezatěžilo jí, že bude sama...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Srp 01, 2011 22:56

To chapu Lidus, ale psala jsem to jen za sebe, ze ja bych se uz s tou strasi cincilkou rozloucit proste nedokazala.Me by delalo problemy i s mladaty pak.Jednou jsem mela doma prechodne asi tyden cincilku, kterou jsem zachranila ze zveraku,samozrejme ze spatnych podminek a nasla ji majitele.A za ten tyden jsem si uz na ni tak zvykla, ze jsem jeji odchod obrecela, stejne, jako dalsi.

michalw
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: Út Črc 28, 2009 22:18
Místo/Bydliště: Sedliště
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod michalw » Út Srp 02, 2011 11:20

Dobrý den činčiláři,

rád bych tímto krátkým vstupen jen podotkl jednu zásadní věc.

Názory a stanoviska lustici - nejsou oficiálními názory a stanovisky ZO ČSCH Speciální organizace chovatelů činčil Jihoamerických.

Oficiálně se za ZO můžou vyjadřovat jen: předseda a jednatel ZO (čili ajtík a michalw)


Většina členů s těmito názory nesouhlasí.


Nenechte se teda těmito výstupy lustici znechutit a zůčastněte se připravované výstavy.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Srp 02, 2011 11:34

Děkujem, už se stalo...

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Út Srp 02, 2011 17:14

Ale Wulfi, pojed, neblbni :)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Srp 02, 2011 18:18

Abych ještě všechny obeznámila Eva dostala napomenutí a zákaz přizpívat na veřejná fóra.
Nikoho nemohu nutit aby na výstavu jel ale myslím že většina těch co byli ve Volkovicích potvrdí že to stojí za tu cestu.
Tímto si myslím že můžeme celé téma uzavřít.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Příspěvekod chovamcoumim » Út Srp 02, 2011 19:30

My jedem a Vanesska pojede s námi :lol: už se moc těší ona je taková cestovatelka,co byla na veterině se ji cestování zalíbilo a musím ji brávat do přepravky a chodit po bytě a někde jí vyložím pohopká a jedem do další místnosti. :lol: :o

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Srp 02, 2011 19:33

Už se těším na setkání :P

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Srp 02, 2011 20:49

Ladus napsal:Ale Wulfi, pojed, neblbni :)


Já radši se budu stydět, budu ten nejhorší chovatel na celym světě, ale psi jsou přednější, myslím, že nás to Slovinsko nemine...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 03, 2011 10:12

Tak ten zakaz se mi zda premrsteny, aby prispivala na fora, kazdy mame pravo na svuj nazor a treba to muze byt jinak vyborna a svedomita chovatelka.
Podavala ten svuj nazor trochu nestastne natlakem, ale zakaz teda nevim, no.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Srp 03, 2011 12:32

Souhlasím s Jasmin,každý máme snad právo na svůj názor,Lustici tady nikoho vulgárně nenapadala a vystupovala snad sama za sebe,ne ?... :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 03, 2011 12:43

skoro se mi to zda, jako cilene umlceni nekoho, kdo ma opravdu dobry chov, zamery a jde mu hlavne o cincily, jejich zdravi, spravne krizeni, odstav atd.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Stř Srp 03, 2011 12:44

To ano vystupovala za sebe ale členové ZO chtěli potrestání.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Srp 03, 2011 12:49

Nevim, zda se mi to bud cilene, nebo premrstene.Stacilo napomenuti dle meho.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”