Miminko

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Miminko

Příspěvekod nikola.sedlarova » Ne Pro 02, 2012 16:20

Dobrý den koupila jsem činčilu dala jsem ji se samečkem a jsou v pohodě maj se k sobě jenže ta ženska ve zverimexu mi neřekla že je březí a dneska jsem našla mrtve mladatko ....mam strach jestli je schopna činčilka dalšiho porodu do budoucna a jeslti ji zabila ona nebo sameček protože to neměl s ni

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Miminko

Příspěvekod minlub » Ne Pro 02, 2012 17:25

To je mi líto :( Mohl ho zabít kdokoliv, matka nebo i samec, že nebylo jeho. Nemohlo ale umřít třeba samo nebo porodit mrtvé? Bylo zakouslé?
Někdy se to stane, ale není to předpoklad toho, že by měla mít příště problémy. Kolik samička váží a kolik jí je?

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Miminko

Příspěvekod nikola.sedlarova » Ne Pro 02, 2012 18:02

Samičce je kolem 2 let a váží 650 g ....male mělo ukouslou celou hlavičku...mam strach jestli není možné že by porodila další a stalo se to znovu nepoznám přesně jestli má v sobě ještě dalšího mrňouska ...ale je placha a ještě se boji člověka

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Miminko

Příspěvekod minlub » Ne Pro 02, 2012 18:45

Je možné, že miminko nemohla porodit a jak ho tahala ven, ukousla hlavičku. Hlídej jí váhu, aby nehubla, zda žere a je čilá. Kdyby se ti něco nezdálo, vem jí na veterinu. Jak dlouho jsi jí měla doma než porodila?

Disable adblock

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Miminko

Příspěvekod nikola.sedlarova » Ne Pro 02, 2012 18:53

No doma ji mam 6 dni ..chuť k jidlu ma dala jsem ji šípek a hned ho začala do sebe ladovat ...

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Miminko

Příspěvekod silva » Ne Pro 02, 2012 21:19

Pokud jsi ji měla se samečkem v době porodu, tak počítej s tí, že za 111-113 dní bude mít další mládě. Nejčastěji zabřeznou v den porodu. Takže si pohlídej datum a tak týden před termínem samečka odděl, aby měla klid. Doplň ji stravu vápníkem. Hlídej, jestli nekrvácí, pak bys musela na veterinu.

nikola.sedlarova
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: Čt Zář 27, 2012 15:31

Re: Miminko

Příspěvekod nikola.sedlarova » Ne Pro 02, 2012 21:21

Děkuji za radu ...ona nekrváci..kdybych tam nenašla to mladé tak bych ani neveřila že porodila ..a je možné že by mohla porodil další i další den tedy s odstupem nekolika hodin

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: Miminko

Příspěvekod silva » Po Pro 03, 2012 15:34

Neřekla bych. Proto ji sleduj, jak jí je. Před rokem Sněhurka potratila, plod jsem našla a stejně jsem jela na veterinu - nechali si ji tam dva dny. ale to byla jiná situace.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”