dulezite upozorneni

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

dulezite upozorneni

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 24, 2010 12:51

Nechci tady uz rozpoutavat a virit nejake emoce ohledne uzavreneho tematu o tom uryranem steneti, ale tohle povazuju jeste za nutne.
Informovala jsem se pres vsechny mozne zname a pratele, kteri se zviraty zabyvaji a zminila jim i ten nedavny pripad.Hrozne je to pobourilo a divili se, ze dotycna pani z utulku, nejspis majitelka a ani policie nevedal, ze uz zakon na ochranu zvirat tady je a ze rozhodne neni pravda ten vyrok, ze se to stene nesmi brat z toho pozemku, ze by slo o kradez.Slo o tezce zranene zvire, tudiz k temto pripadum nevolat pouze policii, ale KVS mistni, nebo z nejblizsiho mesta vetsiho a kazda OVS ma i svou zvireci pohotovost a linku, kam lze volat ve dne i v noci prave kvuli temto a podobnym pripadum, kdy je nutne okamzite zvire osetrit, nebo odvezt k osetreni.Takze, kdyz priste nekdo neco takoveho uvidi a stane se svedky, tak volat nejen polici, ale prvne OVS-Okresni vet,sprava pohotovost.Kazda OVS ma k dispozici tez sveho veterinare.Bylo by dobre, kdybyste si pres internet zjistili nejblizsi vasi OVS a ten telefon na jeji pohotovost, kdyby bylo nekdy potreba, abyste ho meli v mobilu hned po ruce.Dale jsem se ptala kamaradky pravnika a vylicila ji ten pripad a ta mi rekla, ze si nedovede predtsavit, kdyby se to nahodu k soudu dostalo, pokud by i bez asistence OVS zvire odvezl nekdo k osetreni, tak ze by nejaky soud povysil vlastnicke pravo nad pravem ztakto zraneneho zvirete.
Pisu to sem proto, aby treba priste jen diky liknavosti, ci neznalosti moznosti to opet zbytecne nestalo dalsi zvire zivot.
A jeste tady vsem chci napsat, pokud budete vedet o nejakem tyranem zvireti a kde se nachazi, tak mi to pisnete v sz, kde presne a jmeno cloveka,ktery zvire, psa tyra a jakym zpusobem, dik a peknou nedeli vsem.

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Říj 24, 2010 12:56

Tady je znění zákona o ochraně zvířat:

Pracovníci orgánů ochrany zvířat pověření výkonem dozoru nad dodržováním povinností stanovených zákonem č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, v platném znění, a obecně závaznými právními předpisy vydanými na jeho základě jsou oprávněni vstupovat do chovných, dodavatelských a uživatelských zařízení, do objektů, v nichž je prováděna obchodní činnost se zvířaty, do objektů chovatelů, v nichž jsou chována jakákoliv zvířata, a do objektů, v nichž jsou zvířata porážena, vyžadovat od chovatelů potřebné doklady, informace, věcnou osobní a jinou pomoc nezbytnou k výkonu své činnosti; tato pomoc je bezplatná.
Podle zjištěných skutečností při porušení zákona no ochranu zvířat pracovníci orgánů veterinární správy podávají podněty k zahájení správního či trestního řízení příslušným obecním úřadům obcí s rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností je povinen projednat všechny podněty podané orgány veterinární správy podle § 22 odst. 1 písm. j) m), písemně, vyrozumět příslušnou krajskou veterinární správu do jednoho měsíce od podání podnětu o učiněných opatřeních a po vydání rozhodnutí o výsledku řízení.
Podle §25 Zaměstnanci zařazení v orgánu ochrany zvířat, pověření výkonem dozoru nad nad dodržováním povinností stanovených tímto zákonem, právními předpisy vydanými k jeho provedení a přímo použitelnými předpisy Evropských společenství, jsou oprávněni
a) vstupovat do chovných, dodavatelských a uživatelských zařízení, do objektů v nichž je prováděna obchodní činnost se zvířaty, do objektů a na místa, kde se konají veřejná vystoupení anebo kde jsou provozovány útulky pro zvířata, do objektu chovatelů, v nichž jsou chována zvířata a do objektů, v nichž jsou zvířata usmrcována,
b) vyžadovat od chovatelů potřebné doklady, informace, věcnou osobní a jinou pomoc nezbytnou k výkonu své činnosti; tato pomoc je bezplatná
c) pořizovat obrazovou dokumentaci.
Podle § 28a na návrh krajské veterinární správy může obecní úřad obce s
rozšířenou působností správním rozhodnutím může raslizovat tato zvláštní
opatření
a) nařídit a zajistit umístění týraného zvířete do náhradní péče, vyžaduje-li to jeho zdravotní stav, nebo pokud je opakovaně týráno,
b) nařídit chovateli zajistit opatření ke snížení počtu hospodářských zvířat
včetně jejich humánnímu usmrcení v souladu s tímto zákonem, dochází-li k jejich týrání,
c) nařídit chovateli pozastavení činnosti, při které dochází k týrání zvířat.
Odvolání proti rozhodnutí podle odstavce 1 nemá odkladný účinek.
Náklady spojené s umístěním týraného zvířete do náhradní péče a s následnou péčí o něj hradí osoba, jíž bylo zvíře odebráno.
Náklady na léčení zvířete, které bylo týráno a poškozeno tak na jeho zdraví, ponese osoba, jež tento stav způsobila, i když přesahují hodnotu zvířete.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Říj 24, 2010 12:56

A ještě odkaz na jeden spolek, zabývající se týranými psy: http://www.mija.estranky.cz/

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 24, 2010 13:03

Diky Genco.A ten spolek na ochranu zvirat je opravdu dobry, jsou tam lidi, kteri veskery svuj volny cas venuji tyranym zviratum.Jsou tam i ty velmi dojemne pripady v menu a sposutu zachranenych zvirat, stoji to zato.Kdo budete chtit,muzete jim i pravidelne pripspivat jakoukoliv castkou na nutne vydaje, osetreni,prevozy atd.Ja jsem se rozhodla tam pravidelne posilat vzdy, kdyz budu mit cukani si koupit nejakou blbost v sekaci, kterou nutne nepotrebuju a mam daleko lepsi pocit.Kdyz jsem ty jejich pribehy cetla z toho menu, tak jsem probrecela dojetim vecer, zvlast ten pribeh skutecny o bezdomovci a jeho pejskovi, ten doporucuji kazdemu a takove pribehy by se mely medializovat vsude pro priklad vsem lidem.
Jinak petice uz nepodepisujte, uz je to uzavrene.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 24, 2010 15:22

Jo, tohle je všechno hezký, tohle všechno platí, když je majitel při smyslech.. když je opilej, jak dán, je zbaven své právnosti a musíš počkat buď až vystřízlivý a nebo až se přihlásí za něj nějaký příbuzný... Jinak je ti celej slavnej zákon k prdu... :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 24, 2010 15:24

Ptala jsem se na to veterináře a dokonce mi dal i letáček co tam má. Zabrat psa může pouze krajská veterinární spárva a nebo policie. Nikdy ne někdo cizí, protože by to byla opravdu krádež. Když někoho udávate, můžete to udělat anonymně, ale pokud chcete, aby byly nějaké důkazy, musíte udaj jména a adresy svědků, aby toho člověka měli za co udat. U majitele štěněte, na kterého poslala Wulfina policii se dá teď dělat jediné a to jenom to, že veterinář, který psa ošetřoval, podá na pana trestní oznámení za týrání zvířat. Když se podívat i do zákona, tak se tam nikde nepíše, že týrané zvíře můžete jen tak vzít z cizího pozemku a odvést.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 24, 2010 16:56

Ale proto jsem to sem napsala.Staci zavolat nejen policii, ale hlavne tu zvireci pohotovost v tomto pripade, ktera je nonstop na telefonu a jsou povinni resit pripad zraneneho zvirete okamzite a ne cekat na nejake rozhodnuti.Tohle zase vim od zname, ktera tyhle pripady uz nekolikrat resila.Tato zvireci pohotovost vyjizdi kdykoliv k pripadum tyranych, zranenych zvirat a nechat zvire na pospas zranene do nejakeho rozhodnuti o odebrani je nesmysl.A jak mi jeste rikala ta pravnicka, tak si opravdu neumi predstavit,ikdyby ho nekdo odvezl na vlastni pest a dostalo se to k soudu, ktery soud by pak zohlednil vlastnicke pravo pred zviretem, ktere bylo tezce zraneno, uz jen kvuli tlaku medii, co by se pak rozpoutalo.Psala jsem tady pripad te boxerky, jak ji vyhrezla deloha a ten pan Bobal ji za asistence policie tez nechal odvezt na veterinu, kde ji akutni operaci na posledni chvili zachranili.Majitel se sice soudit chtel, ale pod natlakem verejnosti, ktera byla hodne pobourena a medii, probehlo to i v televizi to musel vzdat.A to bylo pred 3lety, ted od te doby se uz nemusi cekat na nic a volat to OVS, kde maji tu pohotovost.Maji to ale jen mesta pod konkretni OVS-okresni veterinarni sprava.A take je dobre to zdokumentovat a vyfotit.
Ja osobne si ten telefon najdu na netu pro nasi prislusnou OVS, clovek nikdy nevi, kdy ho bude potrebovat, ikdyz podle me by meli tohle vedet a to cislo mit i mestka policie.Ta ma tez zachranku pro zranena zvirata.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”