3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 20, 2013 7:41

Dora napsal:Všichni členové mají VŠECHNY své činčily registrovane????


Patříme pod ZO ČSCH SOCHČJ a ano, všechny činčily mám registrované, včetně miminek... :)

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod minlub » Pá Zář 20, 2013 10:45

Nechci v ČR udělat jejich výstavu. Ptám se, která mezinárodní či celoevropská organizace činčil (svaz) na toto dohlíží a uděluje mezinárodní průkazy posuzovatele (nutné k posuzování na mezinárodní výstavě). Aby se mohlo mluvit o mezinárodní výstavě jako v jiných oborech. Jinak mezinárodní označuje výstavu s mezinárodní účastí.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Pá Zář 20, 2013 17:26

Dora napsal:Pak mě tady Anička chytá za každé slovo a myslí si, že jsem spadla z višně, nebo že su blázen a přitom neví o čem mluví


Vaše příspěvky cituji, abych náhodou něco nepřekroutila, jestli to berete jako chytání za slova, tak ta slova nepište, když nechcete aby na ně někdo reagoval.
Jen se chci teda ještě zeptat, o čem že to nevím o čem mluvím?
nemyslíte si snad, že když se tady prezentuji teprve chvilku, narozdíl od jiných přispěvatelů fora, že nemůžu nic vědět, nic si dohledat a zjistit, což je zrovna můj koníček, a proto hend i odpovím na:
Dora napsal:Aničko proč by měla být ČČK pod ČSCH???

nemusí být, nikdo ho k tomu nutit nemůže. ČČK pak ale ani nemůže čekat že bude brán na stejné úrovni jako organizace pod ČSCH.
ČČK je přímo pod ministerstvem vnitra, zodpovídá se tedy pouze jemu, řídí se pouze zákonem č.83/1990 Sb. o sdružování občanů a dále se zodpovídá už jen svým vlastním stanovám http://www.cincilaklub.cz/cze/stanovy_klubu.html.
ČSCH je také zapsáno pod ministerstvem vnitra, stejně jako ČČK, řídí se stejným zákonem, ale jeho vnitřní struktura je mnohem složitější. Také má své základní stanovy http://www.cschdz.eu/svazove-predpisy.aspx, které jsou ale ještě dále rozšiřovány stanovami každé odbornosti (v tomto případě ÚOK CHKZ), které mohou být ještě doplněny o stanovy jednotlivých ZO.
Každý člen ČSCH se samozřejmě zavazuje k dodržování daných stanov, ve kterých je mimo jiné uvedeno dodržování patřičných zákonů a zodpovídání se SVS či KVS, nebo i jinému k tomu oprávněnému státnímu orgánu. ZO si tedy opravdu nemůže pořádat co chce a jak chce, ani si vydávat jaké dokumenty se mu zlíbí, vše je řízeno a kontrolováno nadřízenou komisí. ZO je také povinna podávat pravidelné zprávy o její uplynulé i plánované činnosti, čímž se zajišťuje rozvoj dané odbornosti. Jelikož je ČSCH členem národních a mezinárodních organizací, jsou výstavy pořádané organizacemi ČSCH a označené za mezinárodní, platné na mezinárodní úrovni.
Samozřejmě nezpochybňuji, že jiné Evropské výstavy s mezinárodní účastí nejsou kvalitnější a ocenění z nich nemají větší váhu. To je ale dáno především jejich tradicí a vysokou kvalitou zúčastněných vystavovatelů, i posuzovatelů, kteří mají dlouholeté zkušenosti (a neříkám že by nebylo super je mít i na výstavě v ČR, ale to je věcí pořadatele, nikoli posuzovatele). I tito posuzovatelé ale mají "pouze" posuzovatelský průkaz vydaný jejich organizací, nebo jí nadřízeným orgánem, nebo i průkazy z více zemí (jako třeba pan Czyz má průkaz posuzovatele pro PL ale i pro CZ), ale něco jako mezinárodní posuzovatelský průkaz pro posuzování činčil neexistuje. Uznání průkazu jinou organizací v jiné zemi je jen na posouzení dané organizace, která se rozhoduje hlavně podle podmínek, za jakých je průkaz posuzovateli v jeho domovské organizaci vydán. I proto mají průkazy pana Pytlíka a pana Czyze mnohem větší váhu, než průkaz vydaný ČČK. Získali je totiž na základě dlouholetých zkušeností, které museli před komisí také prokázat, a nejinak je tomu v jiných organizacích v jiných zemích.
Schecke napsal:posuzovat je lepší tím čím víc výstav viděl a to že my jsme začali v klubu rovnou posuzovat získáme ptaxi mnohem rychleji

Myslím, že posuzováním bez přítomnosti "opravdového" posuzovatele praxi nezískáte. Je to jako by vám na učilišti vydali výuční list a řekli, že řemeslo už se musíte naučit sami.
Můj příspěvek neberte jako povyšování se nad někoho, nebo něco podobného. Jen jsem chtěla pořádně vysvětlit rozdíly, o kterých se tu bavíme :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod martej » So Zář 21, 2013 12:17

Myslím, že už se tu vedou žabomyší války o ničem. Je každého věc v jakém klubu bude a na jaké výstavy pojede. Každému vyhovuje něco jiného a tak se tu urážet, pomlouvat a kasat se, kdo má lepší klub je dost hloupé :roll: čsch také nějak začínalo a nikdo nemůže vidět do budoucnosti, který klub tu bude za deset let a který ne. Rozhodně si nemyslím, že výjimečnost klubu dělá to, že patří pod velkou organizaci, ale pouze činy a vystupování navenek dělá klub či organizaci dobrým. Já osobně nepatřím pod žádný klub, protože mi zatím nikdo nenabídl nic, co by mi vyhovovalo, ale rozhodně neodsuzuji druhé, že vstoupili do klubu, protože právě ten či onen klub jim nabídl, to co chtěli.

K výstavě Betty se nebudu vyjadřovat, protože jsem tam nikdy nebyla, ale ráda bych řekla své poznatky k ZO.
:arrow: Také si myslím, že by posuzovatelé neměli své činčily vystavovat - to že je vystavují manželky nemění nic na tom, že jsou stále majiteli té činčily a je jedno, jestli má někdo chovnou stanici či ne. Nikde jinde ve světě se to nevidí.

:arrow: Také by bylo dobré, aby tam byl Německý překladatel, aby si posuzovatelé rozuměli a aby posuzovatelé mohli něco povědět i divákům (jako na výstavě v Polsku), proč a jak se rozhodli - určitě by pak nebyl při posuzování takový hluk, protože by se lidé nenudili a nepovídali si a paní Černá by je nemusela okřikovat jak malé děti na písečku ( bylo to velmi nevhodné).

:arrow: Dále by se mi i líbilo, kdyby byla výstava anonymní, jako jsme to viděli v Polsku. Žádná jména, jen na kartičku napsat třídu.

:arrow: Byla by možnost, aby po posuzování, kdy se prodávají činčily, šlo za poplatek zapůjčit klec na činčily, které se nevystavovali?

:arrow: Jinak bych byla taky pro bodování, protože rozdělení do tříd je někdy zavádějící. - vzala jsem Ebonka, né můj odchov, protože jsem ho chtěla zkusit prodat(proto jsem ho vystavovala) a dostal 4 třídu za pár bílých chlupů v kožichu, jinak měl činčilák hustou černou srst a dobrý tvar - kdybych se měla řídit dle třídy, tak bych ho nesměla použít do chovu, což je blbost, neříkám, že byl top kvality, ale nechovný určitě nebyl.

Rozdělení na mezinárodní a česká taky moc nepochopila, protože i v mezinárodní se objevili čeští chovatelé. Jinak výstava byla povedená a myslím, že každý vyhrál po zásluze. =D>

Disable adblock

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Jirka » So Zář 21, 2013 13:00

- v Polsku i v Německu vystavují svá zvířata i posuzovatelé, v jiných státech jsem zatím nebyl a nemohu posoudit

- posuzovatelé mezi sebou mluví německy , v listopadu bude možnost i překladu

- posuzování bylo je a bude vždy anonymní, na klecích je jen číslo klece otočené směrem k divákům a posuzovatelé nevidí čísla tudíž je to anonymní.

- klec zapůjčíme zdarma, ale dle našich podmínek je poplatek za každou činčilu dovezenou na výstavu (starších jak 4 měsíce) 35,- + veterinární osvědčení , to se vztahuje i na činčily jen na prodej. Myslím že je škoda činčily neposoudit.

- ZO má schválené posuzování porovnávací metodou. Ebonka ti vyřadily z důvodu výluky bílých chlupů což je vada , která se přenáší a posuzovatel ti doporučil vyřadit z chovu.

- v mezinárodní vystavují chovatelé z ČR a ze zahraničí
v české vystavují chovatelé jen z Čech , Moravy a Slezka :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod martej » Po Zář 23, 2013 8:48

Nevím jak v Polsku, ale v Německu právě nemohou vystavovat svoje zvířata a co mi říkali chovatelé, tak ani v Belgii na mezinárodní výstavě nemohli vystavovat. Jak je to v Polsku nevím, paní posuzovatelku neznám, ale systém posuzování, bodování atd. se mi libil moc.

Vystavovat ne svůj odchov je pro mě zbytečné - jak už jsem psala, myslím, že třídy nemají pro chovatele vypovídající hodnotu. Začátečník neví, za co dostal jakou třídu a neví, co má zlepšovat a na co si dát pozor. Jinak vada pigmentu - bílé chlupy, se dají vhodným partnerem zcela potlačit a nemusí se činčilák vyřazovat z chovu.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 23, 2013 11:09

Chtěla bych jen napsat něco k tématu naší výstavy:

Lidi mám pro vás návrh. Komu se výstavy ČČK nelíbí a myslí si, že je to jen ztráta času s naprosto nesmyslným posuzováním, které nic nepřináší a ceny z výstavy jsou jen pro legraci, nechť se o naše výstavy nezajímají, nejezdí na ně a laskavě je vůbec neřeší. Pomlouvat umí každý, ale kdyby kdokoliv z vás měl udělat něco podobného z vlastní kapsy, tak raděj bude dělat hluchého. Ono to stojí hodně času, stresu a peněz, což si tady většina neuvědomuje. Kdokoliv se mne ptal na to, že by pořádal výstavu našeho klubu v jeho městě, tak když jsem mu popsala co to vše obnáší a kolik to stojí peněz tak si to rychle rozmyslel.
Budu vám to neustále opakovat: výstavy děláme pro lidi, co mají činčily hlavně jako mazlíčky a ne jako věc s nejlepším kožichem. Chceme aby si tu výstavu lidi užili a měli radost z cen a setkali se s přáteli chovateli. Rozhodně to neděláme pro vlastní prestige.
Nechápu proč na naše výstavy jezdí chovatelé ze ZO. Zdá se mi, že jen proto aby naše výstavy následně mohli pomlouvat a vyzdvihovat ty svoje výstavy.

Jeden velký rozdíl je mezi námi a ČSCH. Náš klub nedotuje stát a nemáme nad sebou organizaci, která by nám něco půjčila nebo dala. Vše jsme museli pořídit z vlastní kapsy a dokonce jsme se na tom i dost nadřeli. Třeba na výrobě klecí, které jsme dělali ve dvou lidech. Zkuste si stříhat pletivo a skládat ho na 60 klecí. Já si to zkusila.

Až tady kdokoliv udělá podobný projekt z vlastní kapsy a vyjde mu tak jako nám, že všichni přijedou a dokonce i přijde dost návštěvníku a celá akce vypadá tak pěkně, tak ať mluví. Do té doby ať mlčí....

PS:Pokud jde o Mangelbergrovi. Myslela jsem, že jsem nasypala ceny za 15 tisíc do kapsy někomu kdo si je nezaslouží. To by byl naštvaný každý. Toto už jsem s nimi ale vyřešila, takže není už o čem mluvit.

Ve světe jsou taky takové kluby jako je ten náš nebo klub křečků, klub pískomilů atd. Nestojí nad nimi žádná velká organizace tak jako v ČR ČSCH na svými ZO. Takže nechápu proč bychom měli být pod ČSCH.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 23, 2013 11:20

Martej, měla jsem samici - dark ebonku Borůvku co měla bílé chlupy za krkem. Mám po ní odchov Extra dark ebonku a další odchovy. Nikdo z nich tyhle bílé chlupy nemá. Myslím, že se toto nededí a že ho nemusíš z chovu za toto vyřazovat.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Po Zář 23, 2013 11:58

Annik: PSS: řekni mi prosím, proč bych se měla učit posuzovat od "kožkařského" posuzovatele a získat od něho povolení k posuzování kožek - tedy onen průkaz posuzovatele ČSCH, když s jejich posuzováním nesouhlasím ani nemáme stejné posuzovací metody? Kdybych dělala zkoušku na posuzovatele v ČSCH u kožkařů kožešinových zvířat tak jak ji dělali posuzovatelé z ČSCH tak bych musela umět posuzovat jako kožkař a to opravdu umět nechci. Naše zkoušky vypadají jinak a posuzování taky. A jak jsem psala, komu se to nelíbí a chce mít posouzené činčily dle nejlepší kožky, má možnost jezdit jinam.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Po Zář 23, 2013 12:47

Jen bych chtěla podotknout že jsme též nezisková organizace nedostáváme ani korunu vše si musíme udělat sami.Veškeré peníze si musíme získat pouze výstavou a když holt se nevidělá tak to musíme doplatit.Proto děkuji všem sponzorům a členům i nečlenům kteří pomáhají :)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Út Zář 24, 2013 7:58

A mužů se tedy zeptat kolik platíte za pronajem prostor na vystavu, kolik vás jako o.s. stala výroba kleci a podnosů a kolik dáváte za poháry a kokardy? Nás to dohromady stojí totiž 15 tisíc tak by mne zajímalo jestli jste na tom stejně nebo jestli vám něco z toho poskytuje ČSCH zdarma nebo za levno?

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Út Zář 24, 2013 12:47

Pronájem máme zdarma paní která nám to pronajímá má výdělek z ubytování a jídla.Poháry a kokardy nás stojí 8 000,- diplomy 1 000,-.Svaz nám dává na každou výstavu za 500,- tombolu.Klece máme 150ks ty jsme dostali.Je to jen o organizaci a zapojení členů.Ještě musím říct že nemáme čl. poplatek platíme pouze známku svazu.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Stř Zář 25, 2013 10:37

No a tady to máme. My dáváme za prodnájem 500Kč/hodina. Do tomboly kupujeme věci sami. A klece? Jen pletivo na těch 60 klecí nás stálo 8 tisíc a jen proto, že jsme si je dělali sami na koleně bez jakýhkoliv zkušeností nás to nestálo víc. Poháry, kokardy a diplomy nás stojí do 5 tisíc. Polovinu věcných cen nám věnují sponzoři, zbytek kupujeme. Nám nikdo nic kromě sponzorů zadarmo nedá. Nemáme organizaci nad sebou co by nám darovala klece vyrobené zkušeným řemeslníkem. Proto máme členský poplatek ze kterého máme alespoň pár stovek na to ty výstavy pořádat, vstupné zaplatí jen pronájem. Ještě stále jsme díky klecím dost v mínusu. Chtěla bych vidět jak by toto někdo organizoval, kdyby na tom takhle prodělával.
Zajímalo by mne tedy kam vám jdou peníze ze vstupného? Nám totiž na zaplacení pronájmu. O.s. by totiž nemělo vydělávat. My to splňujeme.
Snažila jsem se udělat výstavu jinde, například v areálu ZOO, která je na okraji města. Bohužel chtějí větší pronájem než v centru města a v místech kde se konzumuje jídlo je v Brně zakázané pořádat výstavy se zvířaty - tedy i penziony.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Stř Zář 25, 2013 12:49

Právě že ze vstupného platíme ty poháry, opravy klecí,přednášku veterináře,veterinární dohled........ Je to spousta práce a času sehnat ochotné sponzory a když se nenajdou zapojí se členové zo.Nikde jsem nepsala že na výstavách vyděláváme je to vždy aby se vše pokrylo. ČSCH je sice nad námi ale peněžně nám nepomáhají.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Stř Zář 25, 2013 16:09

Už jsem v tomto tématu reagovat vůbec nechtěla, jelikož tady už více přispěvatelů vyjádřilo přání dále toto téma nerozpitvávat. Ale že byla vznesena otázka přímo na mne, tak tedy odpovím.

Schecke napsal:Annik: PSS: řekni mi prosím, proč bych se měla učit posuzovat od "kožkařského" posuzovatele a získat od něho povolení k posuzování kožek


Samozřejmě nikdo nikoho nemůže nutit, aby získával zkušenosti takovým či onakým způsobem. Pouze jsem poukázala na fakt, že posuzovatel schválený ČČK není na stejné úrovni jako posuzovatel schválený ČSCH, což jste v předešlých příspěvcích tvrdila. Respektive že ocenění ČČK a ZO mají stejnou váhu, aby nedošlo k nějaké mílce :wink:
Dále píšete že
Schecke napsal:když s jejich posuzováním nesouhlasím ani nemáme stejné posuzovací metody?

Což si dovolím také rozporovat. Nevím, proč si stále myslíte, že posuzovatelé kožešinových zvířat se zaměřují jen na kožku. Stačí si přečíst Popis jednotlivých sledovaných znaků, který samozřejmě vychází z posuzovacích standardů ČSCH http://www.zocsch-cincily.eu/domains/zo ... &Itemid=15, kde jistě vidíte, že první věc na kterou se posuzovatel zaměří je tvar a velikost zvířete, srst samozřejmě hraje velkou roli, ale konečné hodnocení záleží především na celkovém dojmu z posuzované činčily.
Když se podívám do standardů ČČK, vidím velmi podobná pravidla. I u vás hraje významnou roli právě srst, která při bodovém hodnocení srsti a barvy dělá 50 bodů, což je polovina z celkového možného maximálního hodnocení. takže ani ty rozdíly, o kterých tvrdíte že jsou veliké, zas tak veliké nejsou. Až na to, že ČSCH, resp. ZO má pravidla dle mého o něco srozumitelnější. Ale to může být opravdu jen můj dojem.
A nakonec se ještě vyjádřím k diskuzi o finančních nákladech na výstavy, což už mi teda přijde hodně mimo, ale nevadí.
Schecke napsal:Chtěla bych vidět jak by toto někdo organizoval, kdyby na tom takhle prodělával.
Tak teď nevím, co si o vás mám teda myslet, jestli chcete poplácat po zádech, že jste tak obětavá a do svého koníčku investujete víc než je nutné, aby jste se mohla o svou radost podělit i s jinými, stejně jako to dělá Jitka s Jirkou (a ještě pár dalších lidí okolo, kteří také nejsou vidět), nebo jestli jen bezmyšlenkovitě rozhazujete peníze a pak se rozčilujete, že vám lidi nelíbají ruce za vaši ochotu. Tak opravdu tápu, zda právě vámi pořádaná výstava je pro lidi a jejich mazlíčky, nebo jen pro utužení vašeho ega. Což samozřejmě neberte nijak osobně, ale tak mi to z posledních příspěvků vyznělo. :roll:

Avatar uživatele
Jirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 70
Registrován: Čt Pro 29, 2011 22:34

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Jirka » Stř Zář 25, 2013 22:04

Schecke napsal: A klece? Jen pletivo na těch 60 klecí nás stálo 8 tisíc a jen proto, že jsme si je dělali sami na koleně bez jakýhkoliv zkušeností nás to nestálo víc.


Já plánuji přidělat dalších 50 klecí které si musíme pořídit za svoje peníze. Pletivo a plech na tácy nás vyjde maximálně na 3500,-. Práci nepočítám jelikož klece budu vyrábět sám a moc času mi to nezabere, počítám tak jeden den.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Schecke » Čt Zář 26, 2013 13:26

Ajtik: to my platíme také. Záleží na tom kolik lidí Vaši výstavu navštevuje. Pokud málo, tak se nedivím, že to vyjde jen na veterináře a opravu klecí. Sama jste napsala, že Vám financují tombolu a klece jste měli také zadarmo. U nás to byla tedy podstatná položka.

Jirka: nevím jestli pletivo nakupujete za pár korun v Polsku, ale tady v Brně určitě stojí víc. Na 50 klecí pletivo za 3 tisíce v Brně rozhodně neseženete. Na těch 60 klecí jsme spotřebovali 4 role kostkového pletiva a opravdu stálo tolik peněz.


Annik: nevím co Vám je, že neustále moji práci shazujete a vyzdvihujete práci ZO, ale to je Vaše věc a já vám vaši vizi nebudu brát.
Nemusíte mne ale poučovat o tom jak posuzují kožkaři, myslíte, že jsem to nikdy neviděla? Klidně se tady dále nad tím můžete rozplývat.

To co jste napsala o tom financování, za to byjste zasloužila jednu zdravotně vlepit a ještě k tomu dodáte, že to nemyslíte osobně, musím Vám zatleskat =D>

Myslím, že tato diskuze už opravdu nikam nevede, takže bych ji ráda ukončila.

Napomenutí za osobní inzultaci!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Čt Zář 26, 2013 13:43

S tím pletivem hodně záleží, kde se nakupuje. Sháněla jsem ho onehdá na klec a rozdíl mezi třeba Baumaxem a Obi byl diametrální.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Čt Zář 26, 2013 16:36

:arrow: Schecke: Popravdě jsem podobnou reakci asi i čekala. No nejspíš si tedy budu muset myslet, že za pravdu se člověk zlobí, jak se tak říká. Nevím, jak jinak si vysvětlit, že místo odpovědi na otázku, by jste nejradši rozdávala facky. Ještě k tomu tak jednáte s člověkem, kterého ani neznáte. No obrázek o vašem vystupování si může každý vytvořit sám. :|
Jinak ještě pokud si znovu pročtete mé komenty, zjistíte že vás nepoučuji, neshazuji vaši práci ani nevyzdvihuji práci ZO. Pouze porovnávám práci dvou organizací, a to nejen pro vás, ale i pro ostatní, které by to třeba mohlo zajímat :wink:
Vašemu sdružení i tak přeji hodně úspěchů a spokojených členů a hlavně ještě hodně vydařených výstav bez účasti chovatelů, kteří si ocenění nezaslouží ;)
:idea: Doufám, že toto jsou konečně ta slova, která jste tu chtěla od samého začátku číst. :?

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Čt Zář 26, 2013 17:00

:arrow: Terezko, pletivo v Obi nebo v Baumaxu bych kupovala fakt jen v případě nouze největší, cena okolo 170kč za metr je fakt přetažená, když potřebuju jen pár metrů, tak je lepší obyč železářství, i když moc takových dobrých už není no, v mém oblíbeném železářství v Mnichově Hradišti kupuju za 80kč, jinak na netu se ceny pohybují okolo 60-70Kč za bm , což už je oproti velkým krámům velký rozdíl :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Čt Zář 26, 2013 17:34

Co jsem koukala, tak role stojí od 44 do 55 kč, když je oko 1 cm, šířka 0,8 mm a silnější. V OBI Jsem ho tehdy koupila za 80 kč běžný metr, šířka 110 cm.

Avatar uživatele
Annik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: Út Kvě 22, 2012 12:26
Místo/Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Annik » Čt Zář 26, 2013 17:40

jojo teď na to taky koukám, že jsou i levnější, ale sem právě koukala před 14-ti dny v OBI v Boleslavi, protože sem kousek potřebovala, a 170 kč za metr, no málem to tam se mnou švihlo teda #-o

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod ajtik » Čt Zář 26, 2013 18:24

http://www.ploty-dops.cz/svarovane-site tady se nakoupí za super cenu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Wulfina » Čt Zář 26, 2013 18:51

Ty jo, pěkně! :)
v Hornbahu maj za cca 38,--

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. Brněnská výstava činčil jihoamerických

Příspěvekod Terezka » Pá Zář 27, 2013 19:10

Vzhledem k tomu, že většina hlavních pisatelů několikrát debatu ukončilo, téma zamykáme.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”