cincilka nechce seno

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

e.paulikova
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Ún 01, 2015 19:05

cincilka nechce seno

Příspěvekod e.paulikova » Út Ún 24, 2015 6:50

Dobry den, mam 3,5 letou cincilku. Nechce jist seno a diky tomu uz byla trikrat brousit stolicky. Mozna, ze jsem ji rozmazlila na granulky a seno nechce. Muzete mi prosim poradit, ja na to, aby se naucila vic na seno? Zkousela jsem spoustu druhu a nic.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cincilka nechce seno

Příspěvekod Dantha » Út Ún 24, 2015 10:11

Doporučuju zkusit senové kostky např: http://www.ekopodestylka.cz/produkt/travni-kostky-guidolin-gianni-wafer-light-25kg/
Tento druh mám odzkoušený, činčilkám moc chutnají, dávám jako doplněk k senu. Hezky se mi na nich rozjedla i samička s přerůstajícími zuby, takže teď už baští téměř všechno a snad se spraví i bez broušení, kterému se zoufale bráním.

Bohužel důvodem problému u Vaší činčilky můžou být přerůstající kořeny. Zoubky pak bolí a činčilkám se do jídla nechce.

e.paulikova
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Ún 01, 2015 19:05

Re: cincilka nechce seno

Příspěvekod e.paulikova » Út Ún 24, 2015 10:22

Moc Vam dekuji. Urcite vyzkousime. Mate pravdu, koreny zubu ji take rostou, ale proble s jidlem nema. Sni tvrde granule, zvyka susenou mrkev...., tedy pokud zrovna neni po sbrouseni stolicek. Mozna si zvykla na granulky a seno nema potrebu jist, protoze pokud spapala granulky, hned jsem ji sypala dalsi.

e.paulikova
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Ún 01, 2015 19:05

Re: cincilka nechce seno

Příspěvekod e.paulikova » Út Ún 24, 2015 10:28

Travni kostky prodavaji ve velikem mnozstvi :-(

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: cincilka nechce seno

Příspěvekod Dantha » Út Ún 24, 2015 14:04

Pokud přerůstají jen zuby, dá se to částečně řešit broušením, správnou stravou atd. Bohužel s kořeny nic neuděláte...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”