dočkala jsem se....

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Pá Kvě 12, 2006 21:22

Jo Pišta podle mojí starší nepřesné kuchyňské váhy měl asi 140g ( ale pro mamku už byl problémový...) prostřední klučina asi 120g a Miki 100g v 6týdnech. A jen co otevřu klec tak se chovají jako když všichni 4 týden nežrali. Dneska jsem jim dávala kousek bodláku.

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Kvě 12, 2006 22:03

Prosim vas ak sa vam narodi cincilka so zatvorenymi ocamo NEOTVARAJTE JEJ ICH :!: :!: :!: :!: Oni sa otvoria neskor.Niekedy to trva 5-6 dni.Ak by sa do tedy neotvorili potom ich mozete skusit jemne otvorit alebo zajst na veterinu. Neotvarajte ich hned v prve dni nasilu.Pockajte chvilu.

Je bezne ze prvorodicka strati svoje mladata.JA mam velku ebenovu cincilu ktora tiez prisla o mladata z prveho vrhu.Vsetky 3 uhynuli. To sa stava a je to velmi bezne.Pre prvorodicku je to strasna palka mat naraz 3 mladata. Z druheho vrhu uz u mna mali mladata vahu 28, 34 a 38 co je strasne malo.To najmensie 28g uhynulo uz na 2 den.ostatne sa mi pomocou MACACIEHO MLIEKA podarilo zachranit.Iked som to prostredne musela po tyzdni nechat uspat koli vaznemu poskodeniu oka. VAha pod 35g je kriticka a ak ma mlada este menej je to takmer beznadejne. To hovorim zo skusenosti.NAsilne kvapkanie do ust madata moze sposobit vdychnutie tekutiny do pluc a naslednu infekciu a ine komplikacie.Radsej by som pockala az mlada zacne javit zaujem o jedlo. Drzim vam ale palce aby sa vam podarilo aspon niektore zachranit.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Kvě 13, 2006 10:42

včera jsem dala jedno mládě - to nesilnějšší ke Casyně - přijala ho. Starš "sourozence" jsem vždycky vyndala, aby se to malé mohlo napít. Ti, co zůstali u Amálky přes noc nabrali gramy - to bílé 10g a to nejtmavší 8 gramů, takže teď mají 36a 34g. To u Casy přibralo 2 g, ale Casy ho dneska začala odstrkovat. Sunar nepapá, koupila jsem dneska sušené mléko a po něm i mlaská (četla jsem to u paní doktorky švehlový, také dokrmuje sušeným mlékem). Zkusila bych to kočičí, ale náš veterinář nepracuje na telefon a otevřeno má až zítra, ale jeswtě zkusím zavolat jiným do jiných měst. Zatím to maličké má u sebe přítel, zahřívá ho u sebe. Po domluvě s Jančou ho zkusím vrátit Amálce a všechny tři budu dokrmovat....

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » So Kvě 13, 2006 10:47

tak to je dobré znamení když začínají přibývat na váze!
jen tak dál a držíme palečky

Disable adblock

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Kvě 13, 2006 11:18

camilla napsal:včera jsem dala jedno mládě - to nesilnějšší ke Casyně - přijala ho. Starš "sourozence" jsem vždycky vyndala, aby se to malé mohlo napít. Ti, co zůstali u Amálky přes noc nabrali gramy - to bílé 10g a to nejtmavší 8 gramů, takže teď mají 36a 34g. To u Casy přibralo 2 g, ale Casy ho dneska začala odstrkovat. Sunar nepapá, koupila jsem dneska sušené mléko a po něm i mlaská (četla jsem to u paní doktorky švehlový, také dokrmuje sušeným mlékem). Zkusila bych to kočičí, ale náš veterinář nepracuje na telefon a otevřeno má až zítra, ale jeswtě zkusím zavolat jiným do jiných měst. Zatím to maličké má u sebe přítel, zahřívá ho u sebe. Po domluvě s Jančou ho zkusím vrátit Amálce a všechny tři budu dokrmovat....


To je uplne super.10g za noc je neuveritelny pokrok.Len tak dalej Skus ich dat vsetky k mame a obmienaj ich tam. aby mali kazdy pristup k mlieku.Nedokrmuj ich ak priberaju na vahe. Niekedy sa v takom obdobi vaha na chvilu zastavi alebo klesne 3-5g to nevadi.Skus ich ale neprikrmovat kedze takto rychlo rastu.Bude to lepsie. Ak dosiahnu 40g tak su za kritickou hranicou.Udrzuj ichv teple.Aby zbitocne nemrhalli energoiu.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Kvě 13, 2006 12:33

přesně tak to dělám. dala jsem je teď všechny k Amálce. Teď během 3 hodin tam byla jen po dvou, třetí jsme s přítelem vždy zahřívali v tričku na klíně - pokojně tam spinkali. To bílý je holčička, ale ty ostatní ještě nevím, ale to počká, přednější je zdraví.
Amálku dokrmuju ovesnýma vločkama, jabkem a rozinkama.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Kvě 13, 2006 12:35

moc vám všem děkuju za podporu. Nevím, kde bych byla, kdybych vás neměla.... :P

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » So Kvě 13, 2006 19:54

takže pořád střídáme. Zatím se to daří i bez přikrmování. jen dávám dostatek jídla a vitamínů matce, aby měla dost mlíka. Je z toho věčnýho střídání už pěkně naštvaná, dokonce mě i kousla. Nebolelo to, ale by to nepříjemný. Holt toho moc nenaspíme, ale to bychom nenaspali ani normálně. Oba marodíme a přítel si bere každé dvě hodiny antibiotika na zánět v zubu... Já nestíhám - vařit, uklízet, prát, vyměnit činčilky, obskakovat přítele (ten totiž leží celý den na gauči pod dekou s činčilkama).
Jinak to vypadá na to, že ty světlejší jsou holky a ten nejtmavší kluk, ale jsou ještě pořád dost hubený a malinký, tak nevím, zda je to na 100 %. Kluk ještě nemá otevřený očíčka, tak chudák pořád tápe...
Ale NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ...

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » So Kvě 13, 2006 20:27

Camillko,moc ti gratuluju k dalším prckům :D Jsou moc rostomilí-i ty starší(Jerrýšek a Tomíček) a i ty mladší :P ...A ješte neco-zvládnou to!!!

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 10:54

tak jsme přežili další noc. nepřibrali jsme sice ani gram, ale ani jsme žádný neshodili. jen jsme toho moc nikdo nenaspal...

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Ne Kvě 14, 2006 11:31

neboj to bude dobré

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 14:30

do sunaru jsem dala na špičku malého nože hroznový cukr. Na 10 ml dám čtvrt odměrky sunaru a baští, až mlaskají.
Tady malé foto krmení. Tohoto drobečka musíme držet v papírovém kapesníku, hrozně sebou šije:¨
Obrázek

A malé foto zahřívání - košile uvázaná za zády rukávama, ve předu udělaná "klokaní kapsa" pomocí spínacích špendlíků... občas se derou ven a lumpačí, ale jinak spí po krmení až do další výměny...
Obrázek

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Ne Kvě 14, 2006 16:07

Drzim ti palecky at ty drobci hodne rostou! :lol: Neboj vsechno bude dobry ses bezvadna nahradni mama:-)

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Ne Kvě 14, 2006 16:19

ježiši ten je ta kalinkej :shock: že jesem ho málem přehlédla

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Ne Kvě 14, 2006 17:59

ivik napsal:ježiši ten je ta kalinkej :shock: že jesem ho málem přehlédla
Přesne tak :shock: ,mrnousek rostomilej :lol: !

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Kvě 14, 2006 18:08

To je tak nádherný, jak se o ně s láskou staráte!!!
Přeju vám hodně sil, protože po pár dnech to musí být naprosto vysilující.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Kvě 14, 2006 21:34

Vždyť jsem psala že to bude dobrý :D Ale bacha ať to nedopadne jak u nás...Michal furt udolává že si Mikinu necháme...jenže by musela být sama v kleci...tak jsem zvědavá jestli se horcí kandidáti na nové majitele rozmyslí :?:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Kvě 14, 2006 21:40

toho se nebojím, bude mi to líto, až půjde Mrňousek (ten nejtmavší a nejmenší), protože toho dokrujeme nejvíc, ale holt to hodně obrečím. Teď je máme venku všechny tři, jsou nažraný a spinkaj. Nechám matku chvilku oddáchnout. Ona e mrcha pořád dobejvá k chicovi.

Ale na to, jak jsou všechny hubený, tak je někdy problém je uhlídat. Maj v sobě moc energie. V kleci u mámy se pořád perou, hlavně ta white....taky je z nich nejtlustší. To střední (myslím barevně), to je dost průbojné, neche držet při dokrmování, pořád sebou mele..dokonce přítele kouslo.... asi už toho maj taky plný zuby...

Tom začíná lézt po výškách - už má 85g !!! Jerry je pořád o 10g za ním, ale jsou to dva malý obři...

Avatar uživatele
nemesisss
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: Čt Bře 23, 2006 23:10
Místo/Bydliště: Osová Bítýška
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nemesisss » Ne Kvě 14, 2006 22:30

Tak to je parada ze vsechny jsou tak energicky nabyty!To bude v pohode!A mate tam nejaou tu malou mrsku samicku?

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Ne Kvě 14, 2006 22:31

Jo to jsme teď zažili tak, nějak jsme nachapali jak ti mrňata můžou tak daleko a doslova tryskem skákat :!: Miki při dokrmování jsem měla zabalenou v kousku flícu ale mlela sebou furt stejně, ale aspoň byla míň ulepená a proto bylo krbení boj. Jak se podařilo dostat malou kapičku do tlamičky pak už začala polikat. Tak to bude dobrý když už všichni přibýraj. U nás postupný "kolotoč" krmení u mámky nezabral, protože z toho byli všichni na mrtvici.... Tak držíme dál palečky.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 7:23

ty dvě světlejší by měly být samičky...
Střídavé krmení jsem vzdala, bylo to fakt na mrtvici. Jedinej, kdo drží při krmení je Mrňousek (ten nejtmavší a nejmenší), baští fakt s chutí - ale pořád má jen 30g. :cry: Ája (bílá), to je čert, taky do ní nacpu aspoň trochu, ale ona sebou šije, to je hrozný a o Máje (béžová), to radši ani nemluvím.... ta má ty nohy všude. Vždycky je vezmu po dvou hodinách ven všechny a všechny je dokrmím, nechám oddechnout matku a pak jí je tam zase po půl hodině šoupnu zpátky. Ale už si 2 dny drží jen svou váhu. Tedy kromě Áji, ta přibrala v noci 2 g. Na to, jak málo papaj, tak pořád lítaj a rvou se... :(
Teď jsem v práci, ale každý dvě hoďky sjedu domu...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 9:11

konečně se mi podařilo sehnat kočičí mléko, ale bude až zítra odpoledne... :evil:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Kvě 15, 2006 15:07

Mrňousek umřel... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Kvě 15, 2006 15:20

:cry: :cry: :cry: :cry: To je ten bily tady na te fotce jak ho dokrmujes? :cry: :cry:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Kvě 15, 2006 15:29

:cry: to je mi moc líto! chudinka malá! :cry: :( :cry: :?

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”