fotografie

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jarka

fotografie

Příspěvekod Jarka » Čt Říj 28, 2004 7:49

Ahoj Václave,
obracím se na Tebe s prosbou o radu.Půjčili jsme si digi fotoaparát, a mám pár fotografií na�ich my�ek, tak jsem je chtěla dát do fotogalerie.
Mám jeden problém, ty fotky jsou moc velké, cca 800-850 Kb.Zkou�ela jsem je v�elijak zmen�ovat, ale nejsem s výsledkme spokojená.Zatím neumím s fotkama moc pracovat.Zkou�ela jsme zmen�it rozli�ení ,a udělat výřez atd.ale pořád mám velikost vět�í ne� těch povolených 150 kb, i kdy� jen o něco málo o 5-10kb.Taky ty fotky nejsou výstavní, ale asi ne� o super kvalitu fotek jde hlavně o to , �e člověk má ty svoje my�áky moc rád a rád se podělí o radosti ze svými zvířátky s ostatními, stejně posti�enými lidmi. Jestli bude� mít chvilku času zkus mi poradit.
Díky Jarka

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Říj 28, 2004 10:38

Ahoj, nejsem sice Václav, ale taky jsem kdysi měla ten problém s rozli�ením fotek a Va�ek mi poradil. Jestli má� doma ACDSee, tak označ forku, v menu Tools vyber polo�ku Resize a tam si nastaví� rozli�ení, jaké chce� (česky Nástroje a něco jako změna rozli�ení nebo tak).

Jarka

Příspěvekod Jarka » Čt Říj 28, 2004 11:14

Díky za info,ACDSee sice mám ale sta�ené od někoho, není k tomu nápověda, je česky, ale kdy� prohlí�ím nástroje, tak jsem nena�la nic kde by se dala zmen�it velikost obrázku.Tím nemyslím velikost, která je vidět na obrazovce ,kde si mů�e� obrázek oddálit, přiblí�it, kde je 25% 50 % atd.
Jde mi o velikost v kb,a rozli�ení, mno�ství pixelů.Podařilo se mi přihlásit se do fotogalerie,ale obrázky to odmítlo, proto�e jsou vět�í ne� povolená velikost 150 kb. Tak zatím nevím co dál, třeba na něco přijdu.
Díky za radu ahoj Jarka

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Čt Říj 28, 2004 15:32

ahoj, jejich velikost se zmensi, kdyz zmensis jejich rozliseni a to jde tak, jak rikala terka. verim, ze na to nejak prijdes, limity se mi nechce zvysovat, protoze by pak nezbylo zadne misto na ostatni fotky.

Disable adblock

Jarka

fotogalerie

Příspěvekod Jarka » Pá Říj 29, 2004 7:53

Ahoj, díky za zprávu, ale asi to nevyře�ím.Myslím, �e jsme u� zkusila v�echno mo�né,fotky jsou teď velké cca143 kb a rozli�ení je 75x75 bodů na palec a stejně mi to nejde.Při pokusu o vlo�ení obrázku mi to napsalo chybu, a neumím anglicky, tak�e se jen domnívám, �e mi to říká, �e počet pixelů je nepovolený nebo tak.(Pixel allowance exceeded).Zatím to vzdávám mám internet v práci a u� při�el �éf, tak�e musím dělat svoji práci.Nemám se tu ani koho zeptat , spí� je to tak, �e ostatní chodí za mnou.Jsem na�tvaná sama na sebe,�e se mi to nepovedlo, ale nedá se nic dělat, člověk nemů�e umět v�echno, pátrala jsme na internetu po nějakých návodech jak pracovat s fotkama, abych do toho trochu pronikla, ale zatím jsem to nevyře�ila.Je tam vytvořená galerie ale zatím bude asi prázdná, teď nevím jestli ji mám smazat nebo co s tím.
Ahoj Jarka

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Pá Říj 29, 2004 8:12

ahoj,
to rozliseni je samozrejme v norme 640 pixelu, mozna je problem v tom, ze se tam pokousis vlozit nekomprimovany obrazek .bmp
daji se tam vkladat pouze .jpg a .gif. Pokud tam davas jpeg, tak je potreba, abys ho viz zkomprimovala. kdyz premenis velikost toho obrazky v acdsee, tak, kdyz to potom ukladas, tak tam muzes zvolit kompresi. trochu si s tim pohraj, kdyby to neslo, tak mi napis mail a ja na to kouknu.

Jarka

Příspěvekod Jarka » Pá Říj 29, 2004 8:23

ahoj,
vkládám jpg,a mezitím co jsim psal odpovědě, tak se mi tam podařilo vpa�ovat 2 obrázky ale zatím nejsem s výsledkem moc spokojená, no ale ka�dopádně v tom bude pokračovat,ale teď u� musím pracovat,ono mi to ale stejně nedá, tak to za chvíli zase zkusím.Omlouvám se zku�eněj�ím počítačníkům, a jak bude chvilka času tak se to n pokusím nějak spravit, aby fotky vypadalu líp.
ahoj

LídaK

Zmen�ování fotek

Příspěvekod LídaK » So Říj 30, 2004 22:14

Jarko, jestli chce� po�li mi originální fotky a já ti je zmen�ím.

Nebo koukni sem: http://www.chinchillas-unlimited.co.uk/ ... =20356&hl=

Tuknes na tu ikonu XnView.zip a stahnes si ji do pc. Pak to rozzipujes, kdyz na to tuknes pravou my�í mělo by ti to nabídnout něco jako "extrahovat v�e". Provede se a ty pak spustí� xnview.exe a objeví se ti tam to první okýnko, jako na těch stránkách vý�e.

Pres file open najde� svou fotku a otevře�. Dole pod obrázkem uvidí�, jak je fotka velká. Vět�inou 1024x768 nebo 800x600 pixelů.

Pak �ukne� na Image a Resize.

Jsme u kroku 6 na těch stránkách. Navrhuje doplnit čísla 512 a 384, já dávám vět�inou 400 a 300. Musí� mít za�krtnuté "keep ratio", aby se ti obrázek nezdeformoval. Napí�e� jen jedno číslo, druhé si program dopočítá.

Bod 7 ulo�ení pod jiným jménem.
Bod 8 - vybere� *.jpg

bod 9, je to, co potřebuje� je�tě - jak kvalitní se ten zmen�ený obrázek má ulo�it. Na net se právě dávají méně kvalitní (nejen zmen�ené) obrázky. Nesmí se to přehnat ;-)
Jak má� to save as, �ukne� na Options a do následujícího okna (bod 9) dopí�e� 25 nebo podobně vysoké číslo. Dá� OK a pak Save.

A JE TO! :-)

Já pou�ívám jiný program, ale vidí�, �e i jiní činčiláři měli podobné problémy jako ty a proto vznikl tenhle návod na anglickém činčilím foru :-)

Lída

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Ne Říj 31, 2004 9:28

akorat bych jeste doplnil, ze fotogalerie prijme fotku do rozliseni 640 x 480 pixelů (vcetne).

Jarka

fotografie

Příspěvekod Jarka » Po Lis 01, 2004 10:02

Díky za návody, jak bude chvilka času hned to vyzkou�ím, zatím se na mě hrnou úkoly ze v�ech stran , v�ichni chtějí v�echno hned.Jsem ráda za ty návody alespoň si roz�ířím obzory.
Ahoj a díky. Jarka

rampempurda

Re: fotografie

Příspěvekod rampempurda » Po Ún 28, 2005 18:59

Jarka napsal:Ahoj Václave,
obracím se na Tebe s prosbou o radu.Půjčili jsme si digi fotoaparát, a mám pár fotografií na�ich my�ek, tak jsem je chtěla dát do fotogalerie.
Mám jeden problém, ty fotky jsou moc velké, cca 800-850 Kb.Zkou�ela jsem je v�elijak zmen�ovat, ale nejsem s výsledkme spokojená.Zatím neumím s fotkama moc pracovat.Zkou�ela jsme zmen�it rozli�ení ,a udělat výřez atd.ale pořád mám velikost vět�í ne� těch povolených 150 kb, i kdy� jen o něco málo o 5-10kb.Taky ty fotky nejsou výstavní, ale asi ne� o super kvalitu fotek jde hlavně o to , �e člověk má ty svoje my�áky moc rád a rád se podělí o radosti ze svými zvířátky s ostatními, stejně posti�enými lidmi. Jestli bude� mít chvilku času zkus mi poradit.
Díky Jarka

nevite jak mám dat fotku do fotogalerie? :?

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”