žere bobky

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

slivovicka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Po Črv 06, 2011 20:50
Místo/Bydliště: Brno

žere bobky

Příspěvekod slivovicka » Stř Pro 14, 2011 21:26

Je normální, že můj 8 měsíční činčilák občas sežere nějaký bobek? Už jsem ho párkrát zahlídla jak ho sebral z poličky a začal žrát a občas najdu v kleci nějaký nakouslý. Co dělat, aby toho nechal?

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Stř Pro 14, 2011 21:51

Pojídání výkalů - koprofagie je u činčil zcela běžná, upravují si střevní mikrofloru. Je to nejlepší probiotikum :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Pro 15, 2011 11:16

Nic ji neodnaucuj, to bys ji ublizil v tomhle pripade.Delaji to vsechny cincilky, jak psala Romana, udrzuji si tim strevni mikrofloru, ktera je chrani proti ruznym nemocem.Je to pro ne nutne.

slivovicka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Po Črv 06, 2011 20:50
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod slivovicka » So Pro 17, 2011 15:57

Děkuji za uklidnění. Myslela jsem, že je to špatně. Teď už vím, že ne. Díky moc :D

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Pro 17, 2011 16:44

neni zac.Verim ale tomu, ze nektery vet, ktery s cincilama nema zkusenosti by na to mozna byl schopen dat i antibiotika.
Jesteze to nedelame my lide a mame probiotika chemicka:-)

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » So Pro 24, 2011 9:09

jasmin napsal:neni zac.Verim ale tomu, ze nektery vet, ktery s cincilama nema zkusenosti by na to mozna byl schopen dat i antibiotika.
Jesteze to nedelame my lide a mame probiotika chemicka:-)


Jasmin, ted jsi se mě fakt dotkla, veterináři nejsou blbci a koprofágii opravdu znají. Těch šest let se tam nekopali do zadku při studiích. A antibiotika i třeba vet na krávy rozhodně nebude dávat činčile při požírání bobků, když je zvíře zdravé.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Pro 24, 2011 10:50

neprehanis to s tou citlivosti?Ja to napsala vseobecne a trochu ironicky, tak klidek, ano?
Bohuzel ne vsichni vetove rozumi cincilam, coz uz nemalo cincil odneslo i na zivote.Kdyby sis procetla zpetne temata, tak to zjistis sama.Dokonce jeden vet pred lety lecil cincilu a pichal ji antibiotika na riji, nepoznal o co jde, ponevadz s cincilama nemel zkusenosti a cpal se do toho a lecil ji na domnely zanet, ktery nemela, mela riji.A bohuzel zemrela a pritom ji nic nebylo.Ani majitel nevedel oc jde, ze jde o riji, myslel, ze ten vytok je zanet a to same vet.

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » Ne Pro 25, 2011 18:04

Témata zde mám pročtené, sem už chodím hodně dlouho. A nepřeháním to s citlivostí. Nehodlám s tebou zde o tom dál diskutovat. To sem nepatří, jen už jsem nevydržela tvoji poslední poznámku. Konec

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Ne Pro 25, 2011 20:09

Lidi, nehádejte se:) Jsou prostě možná i nějací špatní veterináři a syringa patří k těm nejlepším, takže dál nemá smysl řešit. Zamykám:)

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”