JE TO TADY:)

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Zolty

JE TO TADY:)

Příspěvekod Zolty » Po Lis 14, 2005 20:38

S potěšením vám všem oznamuji ( jen se to nehodí do období, kdy jsou všichni přešlí kvůli Ivinýmu Lumpíkovi :cry: , omlouvám se za to ), že dneska jsem si přinesla nový přírůstek. Mám holčičku doma. Dala jsem jí tedy jméno Rozárka ( vím, že už to tady někde bylo, ale jméno se mi moc líbí ).. je hezká.. jak jsem se obávala, že je nerozeznám, tak to bylo opravdu zbytečné - Rozárka má kulatější hlavičku.. takovej jinej profil má :wink: .. už je i zabydlená.. teď jsem pustila toho loupežníka, tak jsem byla zvědavá na jeho reakce - velice mě to překvapilo: prská na ní a i přes klec jakoby se snažil kousnout.. :( .. ale četla jsem tady hodně příspěvků, kde se uvádělo, že to chce čas.. tak to budu sledovat.. tak snad se nám třem ( čtyrem i s pavoukem, který se mi o víkendu svlíknul a je v pořádku :P ) bude společně dařit.. doufám, že kdybych potřebovala radu, tak se na vás mohu spolehnout.. já vim že jo.. je to tady skvělej tým.. :wink:

Disable adblock

Zolty

Re: JE TO TADY:)

Příspěvekod Zolty » Po Lis 14, 2005 20:42

jo a abych nezapomněla: Již brzy budu mít galerii... jen co se mladičká rozkouká.. :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Po Lis 14, 2005 21:55

gratuluju!
a už se těším na fotky a přeju hodně štěstí a ať potom máš i malý mikrošky!

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Lis 14, 2005 22:36

No tak to gratuluju!
Přeju hodně činčilích lumpáren! ;-)
Mám hrozný nutkání si taky pořídit další činču, když je vás tu spousta takových velkochovatelů. Jenže já na to nemám zařízení. Navíc jedna demoliční myš dokonale stačí :P .

Disable adblock

Zolty

Příspěvekod Zolty » Po Lis 14, 2005 23:25

je úúúúúžasná... je jiná než Saša.. zatimco na toho jsem šla pomalu a dlouho mi trvalo, než mi začal věřit a přišel ke mě ( pochovat se nenechá třeba dodneška ), ale Rozárka - to je miláček.. když otevřu klícku tak se nechá vzít a dokonce snáší moje hlazení a je totálně klidná.. moooc hezký.. tak Saša je na lumpačinky a Rozárka na mazlení.. už se těšim až jí zetra dám do písku a vykoupe se.. jo a zítra už bude galerie, protože je to asi i modelka.. dobře jsem ji nafotila a ani sebou neškubla.. jsem z nich hotová.. :) :o

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Út Lis 15, 2005 8:50

Gratuluju k nové myšičce. Ať jsou brzy se Sašou kamarádi a dočkáte se i miminek :D Těšíme se na fotky.

K.a.r.l.i.cz.e.k.

Příspěvekod K.a.r.l.i.cz.e.k. » Út Lis 15, 2005 9:37

Gratuluju, a neboj se každá myška je jiná. Ona taky začne lumpačit. Ať tě prohání co nejdelší čas!!! :wink:

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Út Lis 15, 2005 10:00

Tak to je uzasna zprava. Ani nevis, jak moc ti to zavidim. Ja si musim do noveho roku pockat. Tak at spolu zazijete spoustu a spoustu peknejch let :)

Zolty

Příspěvekod Zolty » Út Lis 15, 2005 16:51

díky, díky všem.. dneska je už v domečku a ještě jsem ji venku neviděla.. ale přišla jsem až tedď, tak třeba se přes den seznamovali s frajerem a teď odpočívaj.. tak já jdu na tu galerii..

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Lis 15, 2005 16:59

už se těším! :lol:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Út Lis 15, 2005 18:30

GALERIE JE READY... sice tam ještě neni moc obrázků, ale časem budu doplňovat.. :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Lis 15, 2005 18:31

jsou opravdu nádherní!!!!!

Zolty

Příspěvekod Zolty » Út Lis 15, 2005 18:53

Kujůůůů :o ..

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 19, 2005 12:44

ty jo, chci se zeptat: ta maličká se asi neumí koupat.. když jsem jí už celkem 3x dala do písku tak do něj jen hrábla pacičkou a vyskočila.. a to jsem se ani nekoukala, protože vim, že jsou některé stydlivé.. včera jsem ji teda nekoupala protože jsem měla noční a dneska to tedy zkusim znova.. ale co mám dělat pokud to fakt neumí??? .. jak ji to naučit?.. jo a na tohle se chci ještě zeptat.. mohu ji společně se Sašou pustit?.. v kleci spolu nebudou ale co se společně prohnat.. nemohl by jí ublížit?.. :(

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Ne Lis 20, 2005 13:35

Ahoj Zolty, podle mě to chce trpělivost, když holt nechce do koupačky sama, tak ji tam dávej s Tvou pomocí. Mělo by to být pro ní přirozené a za čas to pochopí. Dej ji tam šípek, aby chvíli vydržela. :D Třeba se bojí v menším prostoru. Mladí jsou vždy takoví dost vyplašení. :wink: Však uvidíš. Ale zase na druhou stranu si rychle na nové prostředí zvyknou. Pak vyšplouchávají s námi a my se nestačíme divit. :lol:

Ivana

Zolty

Příspěvekod Zolty » Ne Lis 20, 2005 13:52

no já jsem ji tam právě dala asi celkem 3x za včerejšek.. a hnedka vyskočila i když viděla Sašu jak se tam rohní.. hned okamžitě.. myslim že ani šípek by nepomohl, ale zkusim to.. musí se to naučit.. nebo mě napadlo dát je tam oba najednou.. co ty na to?

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Ne Lis 20, 2005 14:07

Víš to je individuální, mě snad nikdo s pískem nedělal problémy. Akorát Lumík mi šel do písku 2-3 den, byl takovej droboučkej a hodně vyplašenej. Ostatní Ti se tam rvali hlava nehlava. Oni se do toho písku spíš hrnou, zbavují se v něm stresu, uklidňuji se.

Ale je fakt, že vždy když jde jeden, tak druhý se tam musí zmáčknout taky. :D Jako by nemohl ten druhý vteřinu počkat. :D Jako by si ten čas odměřovali a běda jestli tam bude jeden déle. :) Taky je možné, že se Ti malá bojí do koupačky, máš ji chvíli. Prostě chce mít rozhled. Až se okouká a zvykne na prostředí, tak už ji žádný neznámý zvuk nepřijde a nebude se lekat.

Podle mě na to přijde časem sama. Však holky Ti taky poradí. :wink:

Angela

Příspěvekod Angela » Ne Lis 20, 2005 14:22

mozna kdyz ji rukou prevalis pochopi to! :!:
Ňus to taky nevedel!! :lol: :oops:
jednou mne to nastvalo a poradne jsem ho tam vymachala!!! :lol: (samozrejme jemne! :wink: ) a pak na druhi jsem udelala to sami a na 3 den to udelal sam!!! ale nevim ce se to da i u jinych cincil - ten muj byl inteligent 8)

Zolty

Příspěvekod Zolty » Stř Lis 23, 2005 17:08

PROSÍM POMOZTE, JSEM ZOUFALÁ: ta moje maličká se ještě nekoupala, od ty doby co ji mám:-(.. nevim jak je to možný.. zkoušela jsem všechno - šípek, rozinku, převalit ji, nekoukat, držet ji tam " násilím", ale asi se necítí dobře v té kouli, nebo nevim jak si to vysvětlit.. jen ji tam položim tak je venku.. co s tim?.. vim že je to pro ně velice důležité a já si fakt nevim rady... :cry: :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Lis 23, 2005 19:37

zolty nezoufej, určitě to jednou zvládne - našemu Charliemu to taky trvalo dlouho, než si uvědomil, že je to pro něj to největší blaho... Držím pěstí, ať máš štěstí... :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 23, 2005 20:10

Zolty napsal:PROSÍM POMOZTE, JSEM ZOUFALÁ: ta moje maličká se ještě nekoupala, od ty doby co ji mám:-(.. nevim jak je to možný.. zkoušela jsem všechno - šípek, rozinku, převalit ji, nekoukat, držet ji tam " násilím", ale asi se necítí dobře v té kouli, nebo nevim jak si to vysvětlit.. jen ji tam položim tak je venku.. co s tim?.. vim že je to pro ně velice důležité a já si fakt nevim rady... :cry: :cry: :cry: :cry:


A zkoušela jsi dát písek jinam, ne jen do koule? Třeba do velké lahve od okurek? Třeba se v té kouli bojí, proto se nekoupe. Mrňouskovi taky neseděla, prostě se tam cítil ohrožený, tak myslel jen na to, jak zdrhnout.

Hanka

Příspěvekod Hanka » Čt Lis 24, 2005 10:22

Pišta se ze začátku taky styděl - nebo spíš nebyl zvyklý na takový přepych, jako je velká skleněná koule - asi po 3 dnech jsem mu ji dala na 1/2 hodiny do klece, aby měl při rochnění klídek a měla jsi vidět, jak se to rychle naučil - ještě se pořád maličko stydí, tak musím být při jeho koupání tiše jako pěna... :oops:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Pro 17, 2005 18:21

:P Když jsem byla maličká tak jsem se koupala jak rarach a čučela na mě celá rodina :lol:
Teď se už stydím,je to přesně jako když nečekaně vlezete ženské do sprchy,úplně stejný :wink: :lol: :lol: :lol:
Píseček mám v kouli,pak i v bedýnce a pak ještě v kleci v misce,pořád u ruky :wink: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”