Kupanie v piesku

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Pá Kvě 28, 2010 15:43

Já se fakt zblázním, v samotných těch kamínkách se koupal, otáčel, takže koupat se umí a snahu taky mám, mám starosti, jako kdybych mu písek odpírala :shock: :cry: , tak jsem je namíchala......ale nic to už se mu nelíbilo :( já už jsem zkoušela všechno :(

Disable adblock

Mariah
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Út Zář 21, 2010 19:22
Místo/Bydliště: Ostrov

Příspěvekod Mariah » Út Říj 12, 2010 15:26

Moje činčilka je naprosto to samé... nechce se mi v písku koupat, jen do něj vykoná potřebu a ještě se u toho na mě kouká jak kdyby se mi smála a uteče... dneska už měla tak zamaštěnej kožíšek že jsem jí musela vykopat ta že jsem na ní písek házela a byla to docela bitva... myslím že je ještě malinká a že se to časem podá ale je hodně pláchá a proto máme s koupáním problémy.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Říj 12, 2010 15:39

Jestli jí máš krátce,chce to čas.Nejlépe by bylo pořídit stejnou koupelnu a písek jako měla u předchozího chovatele pokud si nemůže zvyknout.

slivovicka
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Po Črv 06, 2011 20:50
Místo/Bydliště: Brno

písek

Příspěvekod slivovicka » Pá Črv 10, 2011 21:03

Jak dlouho vydrží 1 kg písku pro jednu činčilku? Máte zkušenost se značkou Avicentra? Našla jsem ji na stejném obchodě, kde budu objednávat klec, takže bych to vzala naráz.
Ještě mám dotaz na tu farmu ve Zbýšově. Prodají mi tak po dvou kilech granulí a písku? Nebo není tu nějaký velkoodběratel z Brna, kdo by mi tu trochu prodal? Přece jen pro takové malé množství se asi nevyplatí zajet. Můžete mi napsat orientační cenu písku a granulí ze Zbýšova. Díky moc

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Příspěvekod AnnaVV » Pá Črv 10, 2011 21:11

ten písek radši nekupujte neni moc dobrý.já jsem koupilaod vitakraftu sandy a maji krásný kožíšky.nebo je dobrý ten ze Zbýšova

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Pá Črv 10, 2011 22:08

jestli jste z Brna, zkuste tento e-shop, má výdej i vpodstatě v centru na Čápkově. Ceny mají velmi slušné. http://www.cincila-nakupuje.cz

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Črv 10, 2011 23:06

Hlasuju pro vitakraft!!! Teda ještě je úžasnej sepiolite, ale ten se těžko shání.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Po Črc 11, 2011 20:51

Tak, doteď jsme měli Apetit, dneska jsme vyměnili a dali poprvý Sepiolite od Monči. Ebinka na tu výměnu přišla už během venčení, takže zalezla do klece do koupelny a odmítala vylézt běhat a asi 10 minut se jen rachtala v písku. Erinka se šla podívat, vlezla do klece a jsou zavřený už 15 minut, nastřídačku se celou dobu koupou, teď dokonce i obě naráz, ani mistička ani pamlsky je nezajímají a dokonce se ani nesnažej prokousat klecí ven, jsou úplně v klidu a nadšený z lepšího písku... Tedy mam k dispozici slabší půlku písku Apetit (asi litr a čtvrt), neplánuju ho už použít :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 11, 2011 21:00

Tak to je super že se jim tak líbí,jsem ti to říkala že je to změna :lol:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Po Črc 11, 2011 21:43

jo, je to fakt znát :) jen dost práší. Když vylezou z koupelny, je kolem nich obláček... :) Ale zbožňujou ho, vrtěj se v něm furt :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Črc 11, 2011 21:45

možná jak se mohutně koupou jak nebyli zvyklé,já ho mám právě ráda proto že tak nepráší :lol:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Črc 12, 2011 7:21

Hlasuju pro Tukana :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Črc 12, 2011 11:53

Jo sepiolite se u nás taky hned setkal se super nadšenim, ale dávali jsme i vitakraftí a ten je taky o třídu (spíš několik tříd :) ) vejš než třeba apetit, takže tohle naprostý propadnutí píku u nás proběhlo, když dostaly poprvé Sandy od vitakraftu :wink:
Mimochodem má někdo zkušenosti s pískem od JR Farm? Dneska mi přišel, tak ho hned večír nabídnu činčám. Je ze sepiolitu (minerálu), tak jsem si říkala, že by měl bejt taky dost dobrej, na pohled vypadá suprově, zrníčka jako Sandy, barva jako Sepiolite.

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Út Črc 12, 2011 20:05

také sem o nem čítal ,ale ješte to tu nikdo nechválil,ani nehanil,tak sem radši s ním počkal.
No sem zvedaví na ohlasy. :roll:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Stř Črc 13, 2011 22:14

Tak písek ze sepiolitu od JR Farm je musím říct, (zatím - dlouhodobá zkušenost zatím není, takže třeba kvalitu kožíšku zatím hodnotit nemůžu), naprosto super. Určitě bych ho dala do levelu Sandy a Sepiolite. Skoro je mi sympatičtější než Sepiolite, protože tam nejsou ty úplně jemňoučký kousky, který jsem vdechovala, když jsem zabořila nos do činčilího kožichu :D Jinak taky tu mám už sto let zbytek Apetitu nebo tak něčeho, mám na koupání dvě nádoby a do jedné občas tenhle písek dám, abychom se ho už zbavili. Činči se v něm taky koupou, ale pak se jdou většinou překoupat pro jistotu do Sandy nebo Sepiolitu :lol: Teď jsem ho ještě v jedné nádobě měla, do druhé jsem dala písek od JR a Apetit zůstal úplně ladem :wink:

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » So Črc 16, 2011 22:04

myslíš, že by se dal "míchat"? jen na dojetí toho Apetitu, že bych ho vždy trošku přidala do Sepiolite?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črc 16, 2011 22:09

Jo, myslim, že jo :wink:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Ne Črc 17, 2011 0:10

Co si pamatuju, tak jem to zkusila. Výsledek byl, že mi do toho čůraly. Za lepší variantu považuji dvě nádoby na koupání, v jedné ten a druhé onen :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Srp 30, 2011 16:01

Máte již někdo další zkušenosti s pískem od JR Farm? Já si za pozitivním názorem na tento písek stojím. Kožíšky krásné, čůrání do něj se koná jen omylem a když už se jim to povede, utvoří se hrudka, která lze jednoduše vyndat a vyhodit (bez likvidace celého písku). Kvalitou bych ho viděla těsně za Sandy. Kousek před Sepiolite. A daleko před písky typu Apetit. Nad Sepiolite má dvě výhody, pro mě je zásadní zejména ta druhá. Zaprvé nemá prachové částečky, kterými jsem se dusila. Zadruhé, u nás se dá sehnat aniž bychom podporovali kožkaře. Opravdu je pro mě osobně toto zadruhé alfa a omega. Na Sepiolite tedy koukám zapomenout. Výhoda nákupu velkého balení je nyní možná i u písku JR Farm. Je v mých silách vyjednat s dodavatelem výhodné balení po 25 kg. Ale i přibližně poloviční. Je mezi Vámi někdo, kdo by o vetší (než 4 kg) balení stál? Moc prosím napište mi na to svůj názor. Děkuji.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”