Letální faktor, Ebony dunkel

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Stř Črv 03, 2009 18:18

Můj názor je že se nikdy neshodnete, každá máte svou hlavu a své přesvědčení nejspíš to nijak nevyřešíte. Každý má svůj názor a podle něj se řídí. Myslím si že tohle je zbytečné, nemyslíte? Přeji všem krásné a zdravé činčilky. Myslím, že tohle je to nejdůležitější.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črv 03, 2009 18:22

Jana L napsal:Můj názor je že se nikdy neshodnete, každá máte svou hlavu a své přesvědčení nejspíš to nijak nevyřešíte. Každý má svůj názor a podle něj se řídí. Myslím si že tohle je zbytečné, nemyslíte? Přeji všem krásné a zdravé činčilky. Myslím, že tohle je to nejdůležitější.


tady ale nejde o moji či žandy hlavu, ale to, jestli je to opravdu pravda.Já se ráda přiučím, ale potřebuju vědět, jestli je to opravdu tak jak píše žanda a rozhodne mě nepřesvědčí to, že žanda napíše, že to ma potvrzené od velkochovatelu. o to mi de. Letalní faktor neni takova sranda a tak by me zajimalo, jak to doopravdy je.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 03, 2009 18:25

Rozhodně by bylo fajn u každé informace uvést zdroj, aby to nevypadalo, že je to z dílny jedna paní povídala.

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Stř Črv 03, 2009 18:27

Omlouvám se nechtěla jsem tady nikoho naštvat.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Stř Črv 03, 2009 18:40

Jana L napsal:Omlouvám se nechtěla jsem tady nikoho naštvat.


nikoho si určitě nenaštvala ;-)

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Čt Črv 04, 2009 14:35

ja mam dark ebonku a jej matka bola pink white mozem jej dat ineho bieleho činčilaka ??? alebo white cross ebony :?:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črv 04, 2009 14:53

Dle soudu pani veterinářky švehlové a genetiků můžeš. Já bych ji taky dala. ale tak třeba žanda odpoví na mé otázky a prozradí, kdo tady na to příšel, protože dle mého názoru by solidní chovatel uveřejnil na co příšel všem řekl, pozor, toto je nebezpečné, vím to z dlouholeté praxe.

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Čt Črv 04, 2009 15:48

Dakujemmmmmm :lol:

Kvetinka
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Čt Srp 28, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Bratislava / Trnava

Příspěvekod Kvetinka » Po Črc 13, 2009 15:13

Tak ja som sa na to pytala geneticky. Mam byvalu spoluziacku, ktora je geneticka a kedze sme sa po rokoch videli na oslave, tak som sa jej na toto opytala. (Robi inak vo vyskumaku na SAV) Povedala mi toto: ked sa skrizi white x white, letalny faktor ma len ta ktora by zomrela. Pokial sa dvom bielym cincilkam narodi ziva biela, tato musela ziskat po jednom z rodicov standard gen a po druhom white. Tym padom je to take iste, ako keby mala jedneho z rodicov standardka a jedneho white. Keby to bolo inac neprezije. Jedine riziko ktore v sebe nesie je to, ze je stale nositelkou white genu a tym padom sa nemoze krizit zasa s bielou (co je ale jasne). Jedina jej geneticka "vada" teda je, ze je nositelkou white genu, ktory je letalny a nemoze sa krizit s inou bielou.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Letální faktor, Ebony dunkel

Příspěvekod Reňaaa » Stř Lis 04, 2009 17:19

Ahoj, strašně zajímalo by mě co je to letální faktor, četla jsem že se vyskytuje u Black velvetů a že prý nesmí mít mláďata, tak by mě zajímalo taky jak teda vznikne Black velvet když velvet se nesmí spářit s jiným druhem činčnily. A ještě co to je za mutace Ebony Dunkel???

vykupcinci
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: Ne Zář 13, 2009 11:31

Příspěvekod vykupcinci » Stř Lis 04, 2009 17:45

není pravda že bleck velvet nesmí mít mladé. pouze se nesmí křížit bleck s bleckem . a taky to je u bílích činčil pokuď vás tato problematika zajímá moc dobře to je zpracované na stránách MVDr. Dominiky Švehlové ( http://www.cincily.cz/genetika.asp#zaklad )

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Lis 04, 2009 17:50

Aha tak to se omlouvám já myslela že nesmí mít vůbec Black V. mladé :oops: :oops: :oops:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Lis 05, 2009 14:35

a co to je teda ten Ebony Dunkel?? A letállní faktor????

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Čt Lis 05, 2009 15:28

Ebony dunkel = dark ebony = tmavý ebony - název barevné mutace

letální faktor - je to takový gen, respektive alela, která v homozygotní kombinaci není slučitelná se životem, mláďata buď zahynou již v děloze matky nebo těsně po narození

U činčil se může objevit při křížení dvou bílých mutací nebo při křížení dvou velvetů.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Čt Lis 05, 2009 15:31

Děkuji za opověď :-)

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Stř Pro 30, 2009 20:45

Ahojky lidičky koukám, jak si tady pěkně povídáte :D Jak psala květinka, tak při tom křížení je 75% šance, že budou malí zdraví a u toho zbytku se můžou objevit různé defekty od kosmetických vad až po úmrtí- záleží na druhu zvířete a typu let. faktorů, koukám že u činč to spíš bude to horší. Zkušenosti samozřejmě nemám- všechno je to jen teorie z přednášek, ale na velvet linii něco být může, totiž může se stát, že se od rodičů zdědí něco mezi. Geny se neustále míchají a ani tělo se podle nich nemusí vždy 100% řídit. Ale jedna věc je jasná, a to že s jistotou nemůžeme říct nic :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”