Rada ohledně granulí pro psa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod arziska » Po Kvě 14, 2012 19:35

Co pes,to individuum....Já krmila Calibru i RC. Při pořízení nového psa barfujem a maximální spokojenost. Je to sice časově a prostorově náročnější,ale pro svého miláčka (RR) to dělám s radostí a ke granulím bych se už nevrátila. Cenově to vyjde na stejno, jen u toho člověk musí víc přemýšlet. :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 19:38

Můžu vědět váš názor na Friskies? Jinak máme malou fenečku, hodně vybíravou a Pedigree ji nikdy nějaké obtíže nedělalo :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 19:44

Friskies, Pedigree, Darling a další supermarketové granule jsou dobré jen v tom, že je žere každý pes bez rozdílu, protože obsahuje hodně soli, přichucovadel a barviv. Neobsahují moc masa - to je většinou nahrazenou moučkou. Já osobně bych ji od toho odvykla a koupila lepší granule, po kterých bude prospívat - třeba bosh.

Náš labrouš do jednoho roku žral vařenou stavu a pak byl tak do 8 let na zverimexových granulích a vařeným jídle, ale myslím, že v té době to nebyl až takový průšvih, teď jsou ty granule pančovany mnohem více a je tam mnohem více toho špatného.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod arziska » Po Kvě 14, 2012 19:44

Dle mého názoru je Friskies barevný humus plný dřevěných pilin. Vůbec jakékoliv granule z hypermarketů jsou zlo... [-X

Disable adblock

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 19:47

katerina.kat napsal:Mě RC vyhovuje prozatím ale K-9 je o dost lepší. Vy jste ta pověstná trvale banovaná Wulfina? :lol:


Ano, to jsem já :)

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 19:48

arziska napsal:Dle mého názoru je Friskies barevný humus plný dřevěných pilin. Vůbec jakékoliv granule z hypermarketů jsou zlo... [-X


Též to tak vidím...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 19:56

Ale když Friskies vyrabí Purina, která vyrábí i ProPlan, ne? Ale tohle je už věc názorů, my jinak taky dáváme vařenou stravu, někdy i psí paštiky a kapsičky sice výjdou dráž ale jsou v nich kousky masa a chutná...náš střední knírač se dožil 15 let s takovým způsobem krmením a Bellina, která má 9 na takový krásný věk má také našlápnuto...jak jste řekli, každému sedne něco jiného :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 19:57

Jinak jaké granule by jste doporučili malé fence, která je celkem vybíravá? Už od malička takže chyba v nás není...

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 20:04

Reňaaa napsal:Jinak jaké granule by jste doporučili malé fence, která je celkem vybíravá? Už od malička takže chyba v nás není...

Není? Tak schválně, jaké má fena stravovací návyky?

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 20:11

Reňaaa napsal:Ale když Friskies vyrabí Purina, která vyrábí i ProPlan, ne? Ale tohle je už věc názorů, my jinak taky dáváme vařenou stravu, někdy i psí paštiky a kapsičky sice výjdou dráž ale jsou v nich kousky masa a chutná...náš střední knírač se dožil 15 let s takovým způsobem krmením a Bellina, která má 9 na takový krásný věk má také našlápnuto...jak jste řekli, každému sedne něco jiného :)


Ano Purina vyrábí krmiva od superprémiovek po marketovky.
Pro Plan - superprémiovka - jsou zde používány kvalitní suroviny.
Dog Chow - prémiova - zde jdou suroviny s kvalitou o něco hůř, ale pořád dobrý.
Friskies - marketovka - zde jsou levné suroviny - řekněme, taková "kvalita" dostupné pro všechny.
Darling - marketovka - řekla bych, že darling vyžere veškerý odpad z výše uvedených...

a jinak vše se vyvíjí, před 10-15 lety tu nebyli takové granule, které by pokryly veškeré nároky na psí život... vyvíjí se granule, rasy psů... Vše se mění takřka z roku na rok...

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 20:21

Proč by měla dostávat granule, které nejí? Když ji chutná Pedigree, nemá ŽÁDNÉ zdravotní potíže, stolici v pořádku proč to měnit? Pedigree jsem vždycky pokládala za dobré žrádlo, ne podle toho co kdo jaký odborník vykládá ale jak prospívá mému psovi.

Ale tohle je už mimo a kdybych věděla, že bude taková reakce, tak ani nepíšu :shock: Nejsem odborník jak ty Wulfino, omlouvám se...

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 20:24

Reagovala jsem na tvůj příspěvek:
"Jinak jaké granule by jste doporučili malé fence, která je celkem vybíravá? Už od malička takže chyba v nás není..."
Tak jsme se zeptala, jaké má stravovací návyky... Pokud pes má špatně zavedený stravovací režim, vybírat si bude všechno a vždycky :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod martej » Po Kvě 14, 2012 20:52

Reňaaa napsal:Proč by měla dostávat granule, které nejí? Když ji chutná Pedigree, nemá ŽÁDNÉ zdravotní potíže, stolici v pořádku proč to měnit? Pedigree jsem vždycky pokládala za dobré žrádlo, ne podle toho co kdo jaký odborník vykládá ale jak prospívá mému psovi.

Ale tohle je už mimo a kdybych věděla, že bude taková reakce, tak ani nepíšu :shock: Nejsem odborník jak ty Wulfino, omlouvám se...



Ono, pokud se nejedná o štěňátko, tak nejlepší metoda je začít krmit v zhruba stejný čas, nasypat dávku granulí a pokud to nebude žrát, tak misku sebrat a toto zopakovat druhý den - hlad je nejlepší kuchař. Samozřejmě ji nesmíte krmit od stolu a dávat ji přes den cokoli k jídlu. Ona pak bude vědět, že nic jiného nebude a sežere to :-)) Zkus koupit třeba royalku, ta je voňavá, ale je draha. Dobrý je také bosh.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 20:56

martej napsal:Ono, pokud se nejedná o štěňátko, tak nejlepší metoda je začít krmit v zhruba stejný čas, nasypat dávku granulí a pokud to nebude žrát, tak misku sebrat a toto zopakovat druhý den - hlad je nejlepší kuchař.

No né, my se také na něčem shodnem =D>
Reňoo, to, co popsala Martina je správný stravovací návyk.
Princip: Dát psovi krmení, pes zaboří hlavu do misky, pomalu baští, sbaštíno, pes odchází po 5-8 minutách od misky napapaný.
Pokud to tak nefunguje, je někde chyba - nejčastěji v člověku :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 21:01

Ne od stolu nikdy nedostává, stačí jen aby se podívala a už ví že je zle, stačí ji jeden můj pohled a už utíká to pelechu :D Předemnou si nikdy nedovolí otravovat u stolu. No u nás ve zveráku má paní velký výběr granulí má sice celé pytle, ale odvažuje z nich klidně i po 1Kg :)

No Wulfi když jsme si ji donesli domů a začali ji vychovávat tak to bylo před 9 lety kdy mi bylo 10 :D Sice si myslím, že tenkrát na můj věk jsem ji vychovala dobře, venku poslouchá, nějaké povely zvládne, je to hodný pes už od přírody :D

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 21:03

Reňaaa napsal: No Wulfi když jsme si ji donesli domů a začali ji vychovávat tak to bylo před 9 lety kdy mi bylo 10 :D Sice si myslím, že tenkrát na můj věk jsem ji vychovala dobře, venku poslouchá, nějaké povely zvládne, je to hodný pes už od přírody :D


A? Nikdo ti neřekl, že ji máš vychovanou špatně, že tě neposlouchá či tak...

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 21:04

Pokud vim, bavily jsem se tu o granclích a stravovacích návycích, nikoli o výchově a výcviku... :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 14, 2012 21:05

Labroška si ve svých 10 letech taky vybírá. Dostává 2x denně. Ráno něco málo sezobe, někdy víc, někdy míň, odpoledne jí k tomu musíme přidávat trošku konzervy na dochucení, pak sežere všechno. Jí vždycky chutnají granule tak maximálně na poprvé. Snažím se střídat příchutě, ale i tak si dost vybírá. Od stolu nekrmíme, nedáváme jí prakticky nic mimo ta dvě jídla. Za mlada jí chutnalo, hotová popelnice. Vloupala se do skříně, kde začala žrát rovnou z pytle, pak vypadala jak soudek :-D dneska ke granulím sotva čuchne.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 21:06

Labradoři jsou kapitola sama pro sebe... znám... :D :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 21:08

No to jsem myslela na odlehčení, jak jsem psala s tím že to bylo když mi bylo 10, někdo by si mohl říct co to může být za psa když ho vychovává 10 leté "dítě"...nijak to nesouviselo s tématem.

Hlavě v klidu Wulfino dýchej! To mi tu fakt scházelo, co si měla ban... :D

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Wolf » Po Kvě 14, 2012 21:13

Reňaaa napsal:Hlavě v klidu Wulfino dýchej! To mi tu fakt scházelo, co si měla ban... :D

Nápodobně ... Já jsem naprosto v klidu :mrgreen:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 21:21

Držte se prosím tématu holky :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Reňaaa » Po Kvě 14, 2012 21:24

Omlouvám se Minlub nechala jsem se unést...mám nervy na pochodu zítra maturuji totiž :-#

Jinak Martej, zajdu tam a zeptám se přímo paní ve zveráku, jestli má něco pro malé psíky :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod Terezka » Po Kvě 14, 2012 21:25

Nj, to je pochopitelný. Tak hodně štěstí, ať ti to u matury vyjde =D> .

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada ohledně granulí pro psa

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 21:29

Taky držím palce :D Určitě to zvládneš.....dej vědět :)

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”