jak naučit činčilu pít z pítka?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Trouba

jak naučit činčilu pít z pítka?

Příspěvekod Trouba » Pá Led 20, 2006 11:46

mám takový problém můj trubísek neumí pít z pítka(dávám mú napít ze stříkačky).poraďte prosím :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
PETE.cz
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 237
Registrován: Čt Zář 29, 2005 19:01
Místo/Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod PETE.cz » Pá Led 20, 2006 14:02

myslíš klasickou napáječku ??? zkus ji vzít a dávat mu jí k čumáku, a zkus aby ta kulička byla vlhká .. určitě na to příjde ! ! žízeň ho donutí :-)

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Re: jak naučit činčilu pít z pítka?

Příspěvekod khelis » Pá Led 20, 2006 16:11

Trouba napsal:mám takový problém můj trubísek neumí pít z pítka(dávám mú napít ze stříkačky).poraďte prosím :cry:

ono to záleží i na druhu napáječky...myslím, že to umí jen si ji neviděl...jestli má žízeň můžeš poznat třeba tak, že si dáš na prst kapku vodya dáš mu to k čumáčku! hodně štěstí

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Ne Kvě 07, 2006 11:59

Ja mám ten istý problém, napájačku úplne ignoruje. Keď mu ale dám misku s vodou, tak k nej beží a pije ako po túre na púšti. Už som mu tú napájačku strkala k čumáčiku, kvapla mu naň, aj som mu dávala mlsky k ústiu napájačky, ale nič :( :?

Disable adblock

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Ne Kvě 07, 2006 16:32

Časem se to naučí, záleží jak je zvyklý od malička, mě taky Skipy ze začátku nechtěl pít, ale když mu budete návat napáječku k tlamičce tak zachvíli pochopí :-) :wink:

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Po Kvě 08, 2006 17:32

No ja mam skusenost, ze sa to aj nemusi naucit, pit z napajacky. Moja Chica nevedela pit z napajacky a mohla som robit co som chcela, radsej by skapala od smadu a ked som po 3 dnoch mucenia videla ze furt nepochopila, dala som jej misku s vodou. Zaujimave je, ze Jolie vedela pit z napajacky a Chica tak zavidela, ze co to ta druha robi, ze sa to skratka naucila od nej a teraz pije len z napajacky :lol:

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Po Kvě 08, 2006 17:34

No mne sa to už podarilo!! Stálo ma to síce dosť trpezlivosti a jednu rozinku, ale nakoniec prišiel na to, na čo tá smiešna kovová vec je :wink:

Givana

Příspěvekod Givana » Stř Kvě 10, 2006 22:29

Vilverin,tak už máš novou činčilku?Hodně společných příjemných chvil!
S tím napájetkem máme taky špatnou zkušenost.Náš první činčilák byl od mala zvyklý na misku s vodou a napáječku později prostě ignoroval a odmítal.Teď jsme se ale rozhodli u nové činči,že ji to prostě musíme naučit od malička.První den se zdálo, že snad nevypila vůbec nic.Tak jsem jen přemístila napáječku co nejblíž jejího domečku,aby to měla přímo když vystrčí čumáček a hned vysosala asi 20ml.Chce to asi vydržet,přece každé zvíře má nějaký instinkt ne?A je to fakt mnohem lepší, aby pily z té napajéčky,protože v misce si to hnedka zaneřádí.

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Pá Kvě 12, 2006 8:02

Givana napsal:Vilverin,tak už máš novou činčilku?Hodně společných příjemných chvil!
S tím napájetkem máme taky špatnou zkušenost.Náš první činčilák byl od mala zvyklý na misku s vodou a napáječku později prostě ignoroval a odmítal.Teď jsme se ale rozhodli u nové činči,že ji to prostě musíme naučit od malička.První den se zdálo, že snad nevypila vůbec nic.Tak jsem jen přemístila napáječku co nejblíž jejího domečku,aby to měla přímo když vystrčí čumáček a hned vysosala asi 20ml.Chce to asi vydržet,přece každé zvíře má nějaký instinkt ne?A je to fakt mnohem lepší, aby pily z té napajéčky,protože v misce si to hnedka zaneřádí.



Áno, už mám činčilku :D Ďakujem.
No len z napájačkou mám už aj zlú skúsenosť, lebo som ju asi zle pripevnila alebo čo a ráno sa zobudím a celá fľaška vykvapkala na podstielku.... komplet mokré :oops:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Kvě 12, 2006 8:15

Jo to se mi stává taky. Když jí špatně pověsím a je trošku na křivo, tak zachvíli je prázdná a z podestýlky je koupaliště :roll:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jak naučit činčilu pít z pítka?

Příspěvekod lwici » Čt Srp 17, 2006 21:51

Trouba napsal:mám takový problém můj trubísek neumí pít z pítka(dávám mú napít ze stříkačky).poraďte prosím :cry:


No měla jsem stejný problém, když jsem činčiláka přinesla domů. Nechctěl pít a tak jsem to prozatimně vyřešila jablíčky, ale problém nebyl v myšce, že bez neuměla pít z pítka, ale v samotném pítku. Použila jsem napaječku pro křečky s úzkou trubičkou no a činča nebyla schopna se z ni napít. Nakonec jsem to psychicky nevydržela a po 3 dnech jsem bežela do zverimxi a koupila tu zprávnou napáječku (s kovovvým pítkem a kuličkou). A problém se jak mávnutím kouzelného proutku vyřešil :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”