Mláďata

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Mláďata

Příspěvekod camilla » Čt Zář 08, 2005 19:54

Ahoj, mohl by mi někdo z vás povědět, za jak dlouho mohu dát po porodu matce písek na popelení? Mláďatům je 14 dní.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Zář 08, 2005 20:52

Mám dojem že jsem někde četla, že se činčilí maminy nechávají bez písku týden po porodu. Ale vlastní zkušenost nemám.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Čt Zář 08, 2005 20:56

já jsem četla, že optimální je tak 10 dní, ale vlastní zkušenost nemám :cry:
a myslím, že už ji můžeš nechat "okoupat" :lol: :lol: :lol:

Host

Příspěvekod Host » Pá Zář 09, 2005 7:09

2 tyzdne je u nas bezna doba.aj ja cakam vzdy 2 tyzdne kym im dam piesok.

Disable adblock

Host

Příspěvekod Host » Pá Zář 09, 2005 7:09

Anonymous napsal:2 tyzdne je u nas bezna doba.aj ja cakam vzdy 2 tyzdne kym im dam piesok.


To som bola ja Alice ale nejde mi prihlasit.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mláďata

Příspěvekod camilla » Pá Zář 09, 2005 13:11

díky moc, mám mladé poprvé a jsou nádherný, už se nedívám ani na televizi, jen na ně, jak začínají blbnout. Je milý, když na ně mluvím, tak reagujou. Vždycky přijdou a už se vůbec nebojí - tedy pokud ke mně nepřijdou moji dva žárlivý psi... :roll:
Naposledy upravil(a) camilla dne Stř Říj 12, 2005 13:52, celkem upraveno 1 x.

Host

Příspěvekod Host » Pá Zář 09, 2005 13:54

tak to věřím!!!! :lol:
já mám zatím jen 2 měsíce starého arturka :lol:
ale rozhodně mu potom pořídím kamarádku, nebo kamaráda :lol:
a možná, že potom budou i mladí :lol:
kolik se ti jich vlastně narodilo? a jak dlouho si měla samečka a samičku u sebe(myslím kdy jsi je dala dohromady)?
jestli máš foťák, tak můžeš dát fotky do galerie!!!!! :lol: co myslíš?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Zář 09, 2005 20:58

narodily se 2.Obě jsou standard šedivý, i když mamča je white. Foťák mám, ale jsem docela dost dlouho v práci, tak nemám čas fotit a bleskem mi to přijde večer trochu krutý. Jen závidím lidem, kteří je mohou pouštět ven z klece. U nás by to nešlo. Pejskové jsou dva velcí zlatí retrívři. ale klec mají prostornou, takže lítají o sto šest. I když občas je pouštím, ale jen do koupelny. A teď jim plánujem ještě větší klec, prostornější. Mazlím se s nimi tak, že otevřu dvířka a sedím u nich.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Zář 13, 2005 21:54

tak jsem poprvé mimča vyvedla na procházku, sice jen po stole a chvilku, ale jsou božský (viz galerie). A je to páreček. Než přítel přinesl druhý, to první začalo plakat, ale jakmile byly dva, tak jsem měla co dělat je uhlídat - jsou strašně čiperný a šikovný, po kleci lezou i do výšek, hlavně to jedno - už má i odřenej čumáček - sleduju ho neustále - všude musí být, všechno musí vidět, všechno musí ochutnat, no hotový ďáblík... :twisted: :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Zář 13, 2005 21:57

ty už máš vlastně svým způsobem chov, že???!!!!!
já bych si taky přála, aby Arturek měl kamarádku a potom byly i mrňouskové!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Zář 13, 2005 22:01

khelis napsal:ty už máš vlastně svým způsobem chov, že???!!!!!
já bych si taky přála, aby Arturek měl kamarádku a potom byly i mrňouskové!!!!!!! :lol: :lol: :lol:


to jo. musím je dát do inzerce, abych našla zájemce - já jsem totiž takový blázen, že i kdybych je musela mít po jednom v kleci, tak bych si je nechala a pak bych jich taky mohla mít víc jak dvacet za pár let... :D miluju zvířátka, ale doufám, že pro ně najdu hodnýho páníčka nebo paničku, u kterých se budou mít jako v bavlnce...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 22, 2005 7:43

nevím, nevím, našemu párečku je dneska měsíc a on ten prďous už by kejčil nebo co? Je to sranda, když takovýhle "děcka", teda činčilí "děcka" vidíte, jak se dokážou zabavit... :oops: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Zář 29, 2005 11:39

včera večer mi utekla fakt pěkná fotka :( Mám na granule takovou dvojmisku. Oba prckové seděli každej v jednom fochu úplně v tom samém úhlu a oba měli v pacičkách papání a papali. No prostě fakt dvojčata. Bylo to super - do tý doby, než jsem našla foťák. Vždycky ho mám připravený na baru mezi obývákem a kuchyní, co nejblíž ke kleci a tentokrát byl na druhý straně obýváku na stole. Než jsme ho přinesli, Rozárka nám zdrhla. Je plašší, ten špunt druhej je už oprsklej - musí být u všeho a vždycky, běda, jak mu něco uteče... :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 12, 2005 13:21

letí to. nedávno se prckové narodili a už to jsou zítra 2 měsíce. Měla jsem po zverimexech vyvěšený plakáty, že prodám Cipíska. A dneska mi volali ze Slanýho, že mají zájem. Příští týden jim ho tam přítel veze. Ani se mi nechce myslet na to, jak se tomu prckovi bude stýskat. A jak se bude stýskat mně. No, mám týden na to, abych novému páníčkovi sepsala seznam, co má rád, co nemá rád a pod. Taky pro vás bylo těžký vzdát se prvního mimča? I když pro mě bude těžký vzdát se jakýhokoli mimča... :cry:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Stř Říj 12, 2005 14:26

já jsem ještě žádný mimčo nedávala,ale asi bych se hrozně bála, jestli mu bude poskytnuta taková péče, jakou by měl u mě.. ( zatim má u mě Saša )

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Říj 12, 2005 17:00

camillo, přestě proto mám dva kluky - já bych prcky prostě do světa nepustila.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Říj 12, 2005 18:00

vždycky je to stejný, na to si člověk nezvykne.. nejdřív se mi je vůbec nechce dávat pryč, dělám všechno pro to abych mu sehnala jako novýho páníčka co nejzapálenějšího činčiláře, a pak pořád otravuju mailama a smskama jak se ten prcek má, a pak mám hroznou radost jak roste a jak vypadá spokojeně.. To už se mi nestýská, ale jsem tak trošku pyšná máma :oops: :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 12, 2005 19:11

Janča napsal:vždycky je to stejný, na to si člověk nezvykne.. nejdřív se mi je vůbec nechce dávat pryč, dělám všechno pro to abych mu sehnala jako novýho páníčka co nejzapálenějšího činčiláře, a pak pořád otravuju mailama a smskama jak se ten prcek má, a pak mám hroznou radost jak roste a jak vypadá spokojeně.. To už se mi nestýská, ale jsem tak trošku pyšná máma :oops: :D


tak co se týče mě, tak o Luckym budeš vědět pořád, co dělá, jak vypadá, jak roste... jsem takovej zapálenej činčilář... Ale zase na druhou stranu, když půjde Cipajs do světa a udělá radost jinýmu chovateli, tak je to vlastně fajn. Sice si za tu radost zaplatí, ale činčiláři jsou šťastný lidi - vždyť mají šťastný zvířátka....

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Stř Říj 12, 2005 19:49

Iva napsal:camillo, přestě proto mám dva kluky - já bych prcky prostě do světa nepustila.


Já jsem něco podobného, jako Iva. :wink: Proto mám jen činčiláky. :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Říj 14, 2005 18:36

tak jsem si koupila konečně baterku do váhy - Cipísek váží 202 gramů a Rozárka přesně 232. Včera jim bylo 8 týdnů. A Cipísek nás opustí 21.10., o týden později, než bylo plánováno...

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”