Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mishaelle
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Ne Črc 01, 2012 18:48

Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod Mishaelle » Po Črc 02, 2012 16:29

Milí činčilári:-)) Táto stránka mi v posledných týždňoch veľmi pomohla, preto by som rada prispela aj ja a možno to niekomu pomôže. Takže pred troma týždňami v nedeľu, keď mi moju činčilku opatrovali priateľovi rodičia, sa moja Lori rozhodla pustiť do elektrického kábla. Nanešťastie ho prehryzla a keď som pre ňu prišla, bolo cítiť spáleninu...papuľka jej začala poriadne puchnúť... Hneď som volala veterinárovi, ktorý ochotne pomohol aj v nedeľu... Najprv začalo ochladzovanie ľadom, aby papuľka odpuchla a následne ošetrovanie..aloe vera, betadine rozpustený vo vode...3 krát denne. No a samozrejme, vzhľadom k tomu, že činčilka nemohla jesť, tak najprv detska 8zrnná nemliečna kaša a keď dorazil rodicare, tak ten. Moja činčila zakaždým poriadne bojovala s jedlom, takže to bolo vcelku náročné. Najlepšie na tom bolo, že týždeň po nehode sme mali odísť na dovolenku...na poslednú chvíľu sme menili miesto, aby naša malá opička mohla ísť snami. Po týždni dovolenky, keď to už vyzeralo dobre, Lori začala jesť aj tuhú stravu, z pusinky opadali veľké chrasty, boli sme doma už tri dni a vtedy sa našej činčilke prejavila alergia na očku, pravdepodobne z klímy...takže opäť ophthalmo framykoin, borová vodička:-))) dnes sme už boli na kontrole a pán doktor povedal, že už by to malo byť v poriadku...pusinku síce už nebude mať ako predtým, ale hlavne bude v poriadku...aspoň veľmi dúfam...Nepriek všetkému má naša Lori momentálne 597g, papá už viac - menej sama, aj keď sa počas starostlivosti veľmi rozmaznala...keď chce jesť, tak najprv na mňa škrieka, dám jej zopár granúl z ruky, a až potom začne sama :-))) Takže veľmi ďakujem MVDr. Tuschlovi, ktorý napriek tomu, že činčily nie sú jeho špecializáciou, veľmi pomohol a ďakujem vam všetkým za príspevky, ktoré mi veľmi pomohli pri záchrane mojej malej činčilky:-)))

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod minlub » Po Črc 02, 2012 16:56

Nějak nemám slov. Udělala jsi pro činčilku skoro nemožné, je vidět že jí miluješ. Hlavně že to dobře dopadlo a nebude mít následky.
Jsi hodná že jsi to sem napsala, určitě to pomůže dalším lidem se stejným problémem.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod Lenca » Po Črc 02, 2012 17:04

tybrďo, chudinka činčilka, ještě že má ták trpělivé páníčky co pro ní udělají cokoli. Jste moc hodní.Každý by toto asi neudělal.Hodně zdravíčka činčilce,at se jí daří a to nejhorší je za ní a ted už se bude mít jen dobře.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod Wulfina » Po Črc 02, 2012 17:37

No, hezký.
Tak ještě, že je relativně v pořádku, chudinka maličká... :wink:

Disable adblock

Mishaelle
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Ne Črc 01, 2012 18:48

Re: Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod Mishaelle » Po Črc 02, 2012 17:53

No miestami som už bola zúfalá, ale nakoniec sme to zvládli a verím, že už bude dobre :) Je to malá hrdinka :D

annasttacia
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: Stř Črv 13, 2012 22:59

Re: Činčila po zásahu elektrickým prúdom

Příspěvekod annasttacia » Čt Srp 30, 2012 10:51

Je veľmi málo ludí, čo urobia pre zviera čokoľvek, len aby ho zachránili..mala si šťastie, že si natrafila na dobrého lekára...ja som mala s činčilkou problémy a nikto mi nevedel pomôcť :(..behala som s ňou asi 4dni v kuse po lekároch a pýtala som sa snáď každého zverolekára nie len u nás, ale volala aj do iných miest a ani jeden mi pomôcť nevedel..toľko nervov a jej bolesti a všetko to prebiehalo hlave cez víkend, čiže ošetrenie bolo oveľa drahšie, keďže nepracovali....zaplatila som viac ako 50eur a činčilka po víkende aj tak zomrela :(...
a "najkrajšie" na tom bolo, že keď som volala jednému z tých lekárov, že už neprídem, lebo zomrela tak mi ako "riešenie" navrhol, že ju môžem priniesť a on jej spraví pitvu, nech zistí čo jej bolo...no ďakujem, ale takúto "pomoc" som už vtedy vôbec nepotrebovala...
čiže máš obrovské šťastie, že lekár bol taký aký bol :)...držím činčilke palce :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”