jak dlouho pouštíte činču po bytě??

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kdy pouštíte činčilku ven??

ve dne
37
35%
v noci
70
65%
 
Celkový počet hlasů: 107

Káťa88

jak dlouho pouštíte činču po bytě??

Příspěvekod Káťa88 » So Črc 01, 2006 12:34

jo a ještě...jak často a na jak dlouho činčilku pouštíte??? Pouštíte jí na celý den?? Nebojíte se, že vám něco rozkouše?? Skáče vám činča na stůl apod.??
Když bych to shrnula - chtěla bych se dozvědět jak se vaše činča chová když je puštěná a taky na jak dlouho je pouštěná?
Moc díky
Naposledy upravil(a) Káťa88 dne So Črc 01, 2006 12:47, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Črc 01, 2006 12:44

Chybi ti tam moznost vecer, tak jsem dala v noci. Poustim kazdou dvojici kazdy vecer asi na hodinu, jedny zhruba od osmi do deviti a druhe od deviti do deseti. Nekdy se to ale posune na pozdeji, protoze treba jeste v osum je tam klid, tak je nechavam byt a poustim az zacnou ramusit. Na chodbe mam natahane vetve, takze kdyz poustim na vybeh, jen je rozmistim at si po nich muzou skakat a at nic nenici, i kdyz tam neni moc co.

Kdyz jsem mela tu prvni cincilku jeste samotnou, v kleci byt nechtela vubec. Tak jsem ji pustila hned kdyz jsem prisla ze skoly. Ona si zalezla za muj nocni stolek a tam spinkala az do vecera aniz by vylezla a neco nicila. Vecer se probrala, pobehala si po pokoji a pak jsem ji na noc zavrela. Kdyz mela tendenci nicit nejaky nabytek, tak jsem po pokoji rozmistila vetvicky pred to co nicila. No a nez k tomu prisla, zabavila se s tou vetvickou a na niceni nabytku uz nedoslo.

Kdyz jsem ale poridila druhou cincu s vetsi kleci, prestehovala jsem je na chodbu a uz je poustim jen tam.

no a kdyz jsem si poridila jeste dalsi dve, tak se klec dala vedle te puvodni a poustim vsechny uz jen na chodbe. delam jim tam prekazkove drahy a davam ruzne kazdy den jinak velke vetve a o zabavu je postarano. Ani nemaji cas neco nicit. A kdyz jsou vybehani, zalezou si zpatky do klece a ja je zavru. Jedine maly Gugicek jeste neumi sam, protoze on ma v kleci hluboky suplik na ktery nevyskoci, tak ho tam davam.

Káťa88

Příspěvekod Káťa88 » So Črc 01, 2006 12:50

Vlasticka napsal:Chybi ti tam moznost vecer, tak jsem dala v noci. Poustim kazdou dvojici kazdy vecer asi na hodinu, jedny zhruba od osmi do deviti a druhe od deviti do deseti. Nekdy se to ale posune na pozdeji, protoze treba jeste v osum je tam klid, tak je nechavam byt a poustim az zacnou ramusit. Na chodbe mam natahane vetve, takze kdyz poustim na vybeh, jen je rozmistim at si po nich muzou skakat a at nic nenici, i kdyz tam neni moc co.

Kdyz jsem mela tu prvni cincilku jeste samotnou, v kleci byt nechtela vubec. Tak jsem ji pustila hned kdyz jsem prisla ze skoly. Ona si zalezla za muj nocni stolek a tam spinkala az do vecera aniz by vylezla a neco nicila. Vecer se probrala, pobehala si po pokoji a pak jsem ji na noc zavrela. Kdyz mela tendenci nicit nejaky nabytek, tak jsem po pokoji rozmistila vetvicky pred to co nicila. No a nez k tomu prisla, zabavila se s tou vetvickou a na niceni nabytku uz nedoslo.

Kdyz jsem ale poridila druhou cincu s vetsi kleci, prestehovala jsem je na chodbu a uz je poustim jen tam.

no a kdyz jsem si poridila jeste dalsi dve, tak se klec dala vedle te puvodni a poustim vsechny uz jen na chodbe. delam jim tam prekazkove drahy a davam ruzne kazdy den jinak velke vetve a o zabavu je postarano. Ani nemaji cas neco nicit. A kdyz jsou vybehani, zalezou si zpatky do klece a ja je zavru. Jedine maly Gugicek jeste neumi sam, protoze on ma v kleci hluboky suplik na ktery nevyskoci, tak ho tam davam.


moc ti děkuji, si hodná, ono to je trochu něco jiného když máš tolik činčilek....ale musí to být pěkné, takže říkáš ať jí dám větev a ona třeba nebude otravovat??
taky jsem si všimla, že mi tam chybí tak možnost večer a bohužel to už nejde upravit.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » So Črc 01, 2006 14:50

Káťa88 napsal:
Vlasticka napsal:Chybi ti tam moznost vecer, tak jsem dala v noci. Poustim kazdou dvojici kazdy vecer asi na hodinu, jedny zhruba od osmi do deviti a druhe od deviti do deseti. Nekdy se to ale posune na pozdeji, protoze treba jeste v osum je tam klid, tak je nechavam byt a poustim az zacnou ramusit. Na chodbe mam natahane vetve, takze kdyz poustim na vybeh, jen je rozmistim at si po nich muzou skakat a at nic nenici, i kdyz tam neni moc co.

Kdyz jsem mela tu prvni cincilku jeste samotnou, v kleci byt nechtela vubec. Tak jsem ji pustila hned kdyz jsem prisla ze skoly. Ona si zalezla za muj nocni stolek a tam spinkala az do vecera aniz by vylezla a neco nicila. Vecer se probrala, pobehala si po pokoji a pak jsem ji na noc zavrela. Kdyz mela tendenci nicit nejaky nabytek, tak jsem po pokoji rozmistila vetvicky pred to co nicila. No a nez k tomu prisla, zabavila se s tou vetvickou a na niceni nabytku uz nedoslo.

Kdyz jsem ale poridila druhou cincu s vetsi kleci, prestehovala jsem je na chodbu a uz je poustim jen tam.

no a kdyz jsem si poridila jeste dalsi dve, tak se klec dala vedle te puvodni a poustim vsechny uz jen na chodbe. delam jim tam prekazkove drahy a davam ruzne kazdy den jinak velke vetve a o zabavu je postarano. Ani nemaji cas neco nicit. A kdyz jsou vybehani, zalezou si zpatky do klece a ja je zavru. Jedine maly Gugicek jeste neumi sam, protoze on ma v kleci hluboky suplik na ktery nevyskoci, tak ho tam davam.


moc ti děkuji, si hodná, ono to je trochu něco jiného když máš tolik činčilek....ale musí to být pěkné, takže říkáš ať jí dám větev a ona třeba nebude otravovat??
taky jsem si všimla, že mi tam chybí tak možnost večer a bohužel to už nejde upravit.


No zalezi na tom, cemu rikas otravovat.

Pokud "otravuje" tebe, tak to mas smulu. Poridla sis cincilku, tak se ted o ni musis starat a ten cas ji venovat. Ne nadarmo se rika, ze cincilky je lepsi chovat po dvou, protoze kdyz si na ne zrovna neudelas cas ty, zabavi se navzajem. Udelej si kazdy vecer, nebo aspon kazdy druhy tak hodinu cas. Sedni si k ni, mluv na ni, pust ji ven. A kdyz se bude dozadovat tve spoluprace, tak si s ni hraj. Nechavej ji behat po tvych nohach, rukach, casto az na hlavu ti vyleze :lol:

Pokud myslis "otravovanim" to ze ti nici nabytek, rozmisti pred ten nabytek, ktery ti nici, vetvicky. Staci malicke, ale lepsi jsou rozvetvene, aby nelezely uplne na zemi. Driv, nez se dostane k tomu nabytku, zacne se zabyvat tou vetvickou a nabytek uz ji nebude zajimat. ja jsem to tak delala pred ratanovyma kreslama a kvetinacema, funguje to :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Črc 01, 2006 15:02

Pouštíme Ferdíka, kdykoliv se mu zachce, dopoledne, odpoledne, večer...jak se probudí.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » So Črc 01, 2006 16:46

No já pouštím myši večer (zaškrtla možnost ve dne) ale když je vzhůru jindy tak ho klidně pustím.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Črc 01, 2006 16:54

Liliana napsal:
Udelej si kazdy vecer, nebo aspon kazdy druhy tak hodinu cas.


To mi připadá dost málo. Myslím, že by se činčilka dost nudila, kdyby byla sama zavřená pořád v kleci a obden by běhala.. třeba by pak při výběhu dělala naschvály.

Ja si myslím, že je to silne individuálne. Snažím sa moje činči púšťať denne, ale keď mám nočnú, tak majú smolu. A nezdá sa mi, že by si z toho niečo robili. Keď im to chýba, pobehajú si v klietke. A aspoň sa tešia na druhý večer.
Väčšinou ich nechávam vonku asi 2 hodiny. Ale druhá hodina je už len z povinnosti, buď voľakde zalezú, alebo niečo ohlodávajú a nemôžem im to vyhovoriť :roll:. A keď ich dám naspäť do klietky, tak sú aspoň pol hodiny vyvalené v domčeku a nereagujú na nič. Pritom keď som mal len Mišku, tak po návrate do klietky musela prísť mlska, inak bolo zle :twisted:. Ale teraz, keď sa naháňajú spolu ich to celkom odrovná :wink:.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Črc 01, 2006 17:09

Liliana napsal:Jenže Ty máš 2, takže to je o něčem jiném. Když je ale zvířátko samo, tak je podle mě dost na místě věnovat se mu co nejvíc to jde(proto si ho pořizuju, ne?). Když je jich víc, tak jim smutno není 8)

To je pravda, niektoré dni ich musím pomaly prosiť, aby si išli von zabehať. A oni len sedia na búdke a pozerajú, prečo otravujem. :P.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črc 03, 2006 8:11

Liliana napsal:Já pouštím Myšulku převážně večer. Někdy ji ale klidně pustím ráno nebo dopoledne, když se dobývá ven. Snažím se, aby každý den měla tak 3,4 hodiny výběh. A čas kdy běhá se pohybuje v rozmezí asi 18:00 - 00:00 , podle toho jak kdy.

Udelej si kazdy vecer, nebo aspon kazdy druhy tak hodinu cas.


To mi připadá dost málo. Myslím, že by se činčilka dost nudila, kdyby byla sama zavřená pořád v kleci a obden by běhala.. třeba by pak při výběhu dělala naschvály.


Myslela jsem to jako nejhorsi moznost. Cim vic tim lip samozrejme.
Ja mysi nechavam behat dokud chteji, ale vetsinou je to do hodiny prejde, zalezou si a cekaji na pamlsek za to, ze je nemusim chytat :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Po Črc 03, 2006 8:45

Jo Vlasti to jsme na tom stejně, Skipi už to zná a když je utahaný jde do klece, dostane mlsku a jde spát, ale Nio je z toho zverimexu pořád vyděšený, tak ho zatím musím do klece nahánět. A taky se mi zdá, že Nio je pořád takový aktivní i hodněkrát přes den lítá po kleci, když Skipi spí.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črc 03, 2006 8:52

Biffi napsal:Jo Vlasti to jsme na tom stejně, Skipi už to zná a když je utahaný jde do klece, dostane mlsku a jde spát, ale Nio je z toho zverimexu pořád vyděšený, tak ho zatím musím do klece nahánět. A taky se mi zdá, že Nio je pořád takový aktivní i hodněkrát přes den lítá po kleci, když Skipi spí.


Mozna proto ze je Nio jeste malicky. Muj Gugicek je taky dost zivy a Piskot z neho sedivi mam takovy pocit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja musim do klece nahanet akorat Kuliska. Piskot zaleze kdyz ma dost a Gugicek se necha vzit, takze ho zavru kdyz potrebuju. Mysik taky moc dlouho venku nevydrzi, jen Kulisek beha a beha. Pak ho to prestane bavit tak jen sedi a cuci, ale radeji sedi venku nez v kleci. A kdyz ho chci zavrit, tak mi jen utika. Pak ale zacne neco nicit a je do toho tak zazrany, ze si ani nevsimne ze uz ho mam v ruce. Az teprve kdyz uz ho zvedam a on je jeste zahryznuty v nabytku :lol: :lol: :lol: To uz ho ale drzim a dam ho do klece. Nekdy je to boj, ale nastesti to jeste zvladam. Uz se vidim v 60 jak beham a nahanim cincily :lol: :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Po Črc 03, 2006 8:55

Vlasticka napsal:
Biffi napsal:Jo Vlasti to jsme na tom stejně, Skipi už to zná a když je utahaný jde do klece, dostane mlsku a jde spát, ale Nio je z toho zverimexu pořád vyděšený, tak ho zatím musím do klece nahánět. A taky se mi zdá, že Nio je pořád takový aktivní i hodněkrát přes den lítá po kleci, když Skipi spí.


Mozna proto ze je Nio jeste malicky. Muj Gugicek je taky dost zivy a Piskot z neho sedivi mam takovy pocit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja musim do klece nahanet akorat Kuliska. Piskot zaleze kdyz ma dost a Gugicek se necha vzit, takze ho zavru kdyz potrebuju. Mysik taky moc dlouho venku nevydrzi, jen Kulisek beha a beha. Pak ho to prestane bavit tak jen sedi a cuci, ale radeji sedi venku nez v kleci. A kdyz ho chci zavrit, tak mi jen utika. Pak ale zacne neco nicit a je do toho tak zazrany, ze si ani nevsimne ze uz ho mam v ruce. Az teprve kdyz uz ho zvedam a on je jeste zahryznuty v nabytku :lol: :lol: :lol: To uz ho ale drzim a dam ho do klece. Nekdy je to boj, ale nastesti to jeste zvladam. Uz se vidim v 60 jak beham a nahanim cincily :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: To bude zajímavý pohled v těch 60. :lol: :lol: No možná je to tím a Nio někdy když Skipi spí se rozběhne a skočí na něj :?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Črc 03, 2006 8:55

já pouštím večer, ale jen tehdy, pokud přijdu brzy z práce. když přijdu večer, tak než stihnu udělat večeři, umýt nádobí a uklidit, tak toho času moc nezbyde a já padám únavou do postele.
Jinak je pouštím tak na 30 minut - mám jich celkem dost a tak bych to nestíhala...
Amálku Chicem a holkama pouštím, i když je to teda honička, Chico a Mája jsou 200% hlodavci... čekám kdy mi spadne skříň, jelikož mi okusují zadní pravou nohu... :lol: Amálka, ta chce většinou po 10ti minutách zpět - dá to najevo tak, že si mi sedne na zadní před hlavu (kvůli holkám ležím) a kouká na mě. Tak jí otevřu přepravku, ona si do ní hupne a hurá do klece... (musím je nosit z koupelny do obýváku v přepravce - celý byt máme otevřený skoro bez dveří a v něm psy)
Lucky s Casy a klukama nechtěj ven - kluci lítaj už od 4 hodin odpoledne a já myslím, že ty dva rodičové jsou z nich momentálně děsně unavení. Hlavně Lucky, pořád po něm lezou.. :lol:
Kiki s Niem - s těmi je to těžký - pořád jsou dost plaší, bojí se pořád - i když jim nesu dobrůtku. Ke kleci přijdou, ale když dám ruku do klece, tak jsou hodně zdrženlivý.... Chce to čas, asi si v těch zverimexech užili svý..

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črc 03, 2006 10:32

Liliana napsal:To Myšulka, protože je sama, běhá co nejdýl může. Skáče mi po hlavě, běhá a kope do mě a podobně. Chodím s ní po celým bytě, je to náš rodinný miláček. Všichni jí tady mají strašně rádi - no kdo by totiž odolal činčilce? :lol: :lol:

Včera ležela na mé posteli karamela(asi mi vypadla z tašky, nevim, já to totž nejím) a Myšulka se do ní chtěla pustit, tak začala kousat do obalu. Načež jsem jí to sebrala a ona se na mě naštvala, což se projevilo tím, že se mi vyčurala na tašku a na postel.. čuňátko ušatý. Tak jsem jí teda potrestala - pochovala jsem jí a popusinkovala. :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: To jsou tedy tresty :lol: :lol: :lol: :lol: Ale ja jsem stejna. V duchu nadavam ale hladim je a hladim a pusinkuju a zase hladim :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zuzka Š

Příspěvekod Zuzka Š » Po Črc 03, 2006 11:06

Nevím jestli je to normální, ale moje činča vůbec z klece nechce. Když jí otevřu dvířka stoupne si do nich a kouká kolem sebe. Za chvíli se ale otočí a už se zase probíhá po kleci. Nechci jí nějak nutit a stresovat takže po bytě zatím nepobíhala. Myslíte že to mám zkoušet dál? :wink:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črc 03, 2006 11:07

Zuzka Š napsal:Nevím jestli je to normální, ale moje činča vůbec z klece nechce. Když jí otevřu dvířka stoupne si do nich a kouká kolem sebe. Za chvíli se ale otočí a už se zase probíhá po kleci. Nechci jí nějak nutit a stresovat takže po bytě zatím nepobíhala. Myslíte že to mám zkoušet dál? :wink:


Muzes ji nechavat otevrenou klec. Az bude chtit, sama si vyleze. Ale musis ji hlidat, ne ze otevres klec a pujdes pryc :wink:

Monika

Příspěvekod Monika » Ne Črc 09, 2006 10:51

Já svou činču pouštím každý den, převážně večer, přes den jí nechci narušovat její odpočinkový režim. A jelikož pracuji velmi často od rána a ž do večera, tak když kolem půl jedenácté večer dorazím domů, tak se činča hrozně moc těší ven. Takže jí klidně i ty dvě hodiny výběhu dopřeju. O víkendu, když mám nějaký den volna, tak ji pouštím na více hodin, abych jí to vynahradila...ale ty dvě hodiny denně si myslím, pro jednu činču, je tak akorát.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Črc 09, 2006 16:28

Ja je poštím taky večer, nejdřív tak v šet na hodinku, oni si pak sami zalezou do klece a baštěj. A co se týče hlodání skříní - tak ty jsme oplotili takovým jemným pletivem - za prve proto aby nelezli za skříně (přeci jen se od tamtud pak docela pracně vyhánějí) a za druhé aby je neprohlodali (bohuželjme v pronajatem bytě a skříně v chodbě, kde poštíme činči, nejsou naše).

Denebola

Příspěvekod Denebola » Po Črc 10, 2006 10:18

My pouštíme Osvalda večer, někdy téměř až v noci. Nemáme čas určený, prostě když myslíme, že stačilo, tak stačilo. Někdy tak může mít výběh i tři hodiny. Což se ale kompenzuje, když na něj občas máme čas jen obden...
Neberte to zle, ale když se všichni dosatvíme domů hodně pozdě a jsme unavení, nemáme sílu věnovat se činčile. Tak Osvald dostane třeba pamlsek navíc :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Črc 10, 2006 19:22

U nás se běhá kolem desáté večer a pak i ráno, pokud nemusím vstávat brzy do práce (což obvykle musím). Ranní venčení mají kluci moc rádi, hopsají po mně v posteli a máme z toho všichni srandu :lol:

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Út Črc 11, 2006 7:32

Já pouštím holky hlavně večer. Ráno mě budí přesně když zvoní budík a nenechají mě zaspat :lol: :lol: :lol: Jenomže je pustit nemůžu, protože manžel ještě spí a tak holky čekají až vstane a pustí je :lol: Raní běhání mají moc rádi, hopkají po posteli a nejraději zalezou pod peřinu :lol: Večer si zalezou pod peřinu, když dlouho nelezou ven tak se mrknu co tam dělaji a oni chrápou na boku rozvalený vedle sebe :lol: :lol: :lol: :lol: Moje holky jsou dost vyčůraný myšky, pořád okusují nábytek a já je musím potrestat, zatrest je zavřu a jdou ven druhý den. Je mi jich moc líto, ale nová skříň je rozkousaná..... :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”