Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Schecke » Út Srp 20, 2013 8:45

Ahoj, protože někteří u mne doma nebyli a neví jak to u nás v chovu vypadá, rozhodla jsem se sem vložit fotku mého chovu, focenou přímo tento týden :)
Každá samostatná klec má 100cm na výšku jak je nyní dle zákona. Klece napravo jsme si komplet sestavili s přítelem z koupených prken a latěk. Materiál na jednu klec kostku 100x100cm stál asi 5 tisíc. Klec uprostřed jsem koupila asi za 2 a půl tisíce od paní co ji používala dřív pro potkany, ale jen krátce takže byla jako nová. Dvě klece nalevo jsou staré skříňky, kterým jsme jen odšroubovali dvířka a upravili na klece skoro zadarmo :)
Všechny větve v klecích jsou naše jabloně, které již neplodily. Dole pod stoličkou je naše číča, která chodí činčilky kontrolovat :) Na skříni uprostřed je vidět moje zvířecí literatura a hrnečky se zvířátky. V modrém barelu mám uloženy granule pro činčilky,aby se mi nekazily, opravdu to funguje a stále krásně voní. To sklo co tam vidíte nalevo, to je ubikace pro křečky, která se mi jinam nevešla.
Krom těchto klecí mám ještě dvě klece typ fretka velká a další 3 náhradní menší klece pro odstav samečků a mláďat.
Na opačné straně místnosti u okna mám chov křečků syrských a džungarských, kteří jsou taktéž noční tvorové a vzájemně se s činčilkami tedy neruší. Fotky jejich ubikací mám na webu.
Tato místnost je přímo v domě a sousedí s naší ložnicí, takže mám o čičilách přehled. V zimě se zde normálně topí, na léto jsem sem pořídila lustr s větrákem.
No a to je asi tak všechno. Komu se líbí naše klece, mohu poradit jak je vyrobit :)
Mějte se fanfárově
Betty, CHS Mazlíčci z Brna

Obrázek

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Kobylatko » Út Srp 20, 2013 14:30

Ahoj máte to suprovní,nejvíc se mi líbí ta prostřední klec,ta je boží .Kolik máš činčilek?Tak u nás to vypadá takhle http://kobylatko.rajce.idnes.cz/cincila ... az4201.jpg .A u protěší zdi je ještě jedna klec s činčilkama.Z nočních zvířat máme činčilky a pískomily a osmáčci si zvykli :lol: .

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Schecke » Út Srp 20, 2013 23:20

Děkujeme :) Taky se mi na inzerci ta klec líbila :) Paní jsem poslala fotku jak jsem ji vybavila a byla moc ráda, že se využije pro zvířata.
Téda, máte to taky super :D líbí se mi když se ze dvou klecí udělá jedna!

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Lenca » Stř Srp 21, 2013 10:17

Moc pěkné! :) prostřední klec je opravdu suprová. Také bych jednou chtěla pokojík pro činčilky,kde budeme mít gauč a stolek, abych tam mohla trávit večery a nebyli od nás tak odříznutí.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Wulfina » Stř Srp 21, 2013 10:42

Pěkný pokojík... :wink:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Schecke » Stř Srp 21, 2013 14:11

Děkujeme :) Při krmení se vždycky zamyslím, sednu si do gauče a přemýšlím a pozoruju co tam činčuchy dělají a jak jim tam nainstalovat třeba hamáček až na mne přítel volá co dělám, že už jsem tam hodinu :D

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Matty » Ne Zář 01, 2013 17:24

Musím říct, že mají vaši činčiláci fakt suprové bydlení =D> A co ta kočka? Jak se snáší s myšima? Z těch našich bych k činčilám nemohla pustit snad ani jednu a být při tom v klidu :D

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Schecke » Út Zář 03, 2013 15:53

Děkujeme :) Taky to stálo práce :D Kočky máme celkem tři. Tátu,mámu a dceru. Ta je právě na fotce a je hluchá takže je s ní víc práce,ale jde to. Táta už je vykastovanej ale naneštěstí teď stihl ještě pořídit dcerunce dalsí sourozence. Celkem 4. 3 bílé a jednu tmavou želvičku. Každopádně na činčilky a křečky jsou zvyklí. Jsou to takoví mazlíci, že se činčilek bojí i když je láká k nim lozit do klece, ale když je činčila hryzne do ocasu tak se leknou a utečou :D. Zkouší po nich plácat, ale když se činčila otočí , postaví a zabrblá, tak toho rychle nechají. Křečků se tolik nebojí protože jsou menší, ale protože jim "smrdí" tak je neloví. Když mi nějaký uteče, tak ho najdeme podle toho, že u něj kočka sedí, občas ho plácne packou(ale neublíží mu) a on začne na kočku "nadávat" tak když to slyším tak přijdu a pohladim kočku, že mi ho našla, vezmu ho a dám do klece. Možná je to rarita, ale moje kočky si s nimi jen tak hrají,ale neublíží jim nijak. Od mala jim totiž strkám tyhle zvířata k nosu aby o nich věděli a nadávám jim, když chtějí lozit do klece. Nevím jestli jsme je to naučili, ale činčily a křečkové tady byly dřív než kočky, tak si musely kočky zvyknout. Kočky ven nechodí, takže ani myši neznají. Kdyby moje chlupáče chtěly lovit, tak je k nim nepustím.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Matty » So Zář 07, 2013 22:14

To mi trochu připomíná pratetinu kočku, která se bála morčete. To ji ani nemuselo kousat do ocasu ani na ni prskat, stačilo jenom, že bylo pěkně vypasené :D Ta kočka - dcera je celá bílá? 1 z našich koček totiž taky neslyší, je čistě bílá modrooká. Je to s ní občas šílené, hlučící věci jí vůbec nevadí a nezastraší ji - tak například lovení aut jí přijde jako velká zábava #-o ... takže už ji radši ven nepouštíme ...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Jak bydlí Mazlíčci z Brna :)

Příspěvekod Schecke » Po Zář 09, 2013 11:26

JJ, velká myš = respekt :D
No otec je bílej, má oči žluté a slyší. Dcera je bílá, oči má napůl žluté napůl modré, neslyší. Viděla jsem kočku se žlutýma očima co taky neslyšela, ale ty modrooké neslyší asi vždycky co tak vím.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”