Pls

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

XFidoX

Pls

Příspěvekod XFidoX » Ne Říj 30, 2005 9:01

ahoj poradite mi nekdo ja stim zacinam :?: :idea:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Říj 30, 2005 9:14

Samozřejmě, pročti si tohle téma http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=666 , je v záhlaví každé sekce fóra, aby začínající chovatelé měli ty nejdůležitější informace a ptali se až na to, co by rádi věděli a v tom souhrnu to není.
Přeju hodně krásných chvil s novým mazlíčkem a zjisti si co nejdříve, jak se o něj dobře starat! :D

Host

Příspěvekod Host » Ne Říj 30, 2005 9:24

nevi nekdo co je lepsi samycka nebo samecek

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Říj 30, 2005 9:28

Prý samička je přítulnější, nevím. Samičky se lépe snáší mezi sebou, když jich budeš chtít mít víc pohromadě. Samečci jsou velmi sexuálně aktivní, to znamená, že se páří s kde čím - plyšové zvířátko, polštář, ruka, noha člověka atp. Velký povahový rozdíl v pohlaví nebývá, čistotné jsou asi stejně. Mám samce a jsem naprosto spokojená, ve svém stáří je přítulňoučkej, no prostě skvělej ;-).

Disable adblock

Zolty

Příspěvekod Zolty » Ne Říj 30, 2005 20:12

Terezka napsal:Prý samička je přítulnější, nevím. Samičky se lépe snáší mezi sebou, když jich budeš chtít mít víc pohromadě. Samečci jsou velmi sexuálně aktivní, to znamená, že se páří s kde čím - plyšové zvířátko, polštář, ruka, noha člověka atp. Velký povahový rozdíl v pohlaví nebývá, čistotné jsou asi stejně. Mám samce a jsem naprosto spokojená, ve svém stáří je přítulňoučkej, no prostě skvělej ;-).

já taky.. a když už jsi to tady tak rozjela s tim pářenim: až mi příde ta samička, tak bude maldší než on.. ( jemu je 3,5 měsíce ) a ona bude dvouměsíční a tak se zeptám: od kdy se bude chtít pářit?( od kdy se páří ) a neublíží jí, když ještě nebude připravená ( nebude mít věk )????

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Říj 30, 2005 22:13

můj rošťák má skoro 4 měsíce a sexuální choutky už má!!!!
takže to musíš spozorovat!!!!!hned než samička přijde!!!!!!

Zolty

Příspěvekod Zolty » Ne Říj 30, 2005 22:34

khelis napsal:takže to musíš spozorovat!!!!!hned než samička přijde!!!!!!

ježiš a jak to poznám?.. Saša se nikde o nic "netře" :oops: .. takže choutky nemá??

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Říj 30, 2005 22:38

Zolty napsal:
khelis napsal:takže to musíš spozorovat!!!!!hned než samička přijde!!!!!!

ježiš a jak to poznám?.. Saša se nikde o nic "netře" :oops: .. takže choutky nemá??


nesmies dak k nemu do klietly samicku ktora je mladisia ako 1 rok.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Říj 30, 2005 23:39

Zolty napsal:
khelis napsal:takže to musíš spozorovat!!!!!hned než samička přijde!!!!!!

ježiš a jak to poznám?.. Saša se nikde o nic "netře" :oops: .. takže choutky nemá??

stačí třeba jen že se ti "přisaje" na ruku, nohu nebo cokoliv jiného a začne se proťe divně hýbat!!!!! :lol: já už nevím jak bych to popsala! :!:
ale pro jistotu bych je k sobě dala až budou starší!! :wink:

a když to nezpozoruješ že má choutky tak se stane to...že budou mít malý mikrošky nebo ti samička umře!!!!!!! :!: :!:

Zolty

Příspěvekod Zolty » Po Říj 31, 2005 16:14

khelis napsal:stačí třeba jen že se ti "přisaje" na ruku, nohu nebo cokoliv jiného a začne se proťe divně hýbat!!!!! :lol: já už nevím jak bych to popsala! :!:
ale pro jistotu bych je k sobě dala až budou starší!! :wink:

a když to nezpozoruješ že má choutky tak se stane to...že budou mít malý mikrošky nebo ti samička umře!!!!!!! :!: :!:

tak to je docela drsný.. jde o to, že mám teda Sašu a přivezu si tu samičku a budou od sebe cca 2měsíce, tak jsem myslela, že je nechám odděleně, než se přes klece seznámí a jak se seznámí ( že už by se nervali, kdyby si za začátku nesedli ) tak je dám k sobě s tim, že budou vedle sebe jen jako kamarádi a až dospějou, že budou dělat mikroše a neublíží se samičce.. :oops:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Říj 31, 2005 17:16

ne, takhle to fakt nefunguje.. do klece je spolu vážně dát nesmíš, než bude samička dost stará - minimálně rok. To platí i o výběhu... Každý zvlášť, nebo OPRAVDU přísnej dozor... Samečci to zkouší už dost brzo a pro samičku je to HODNĚ nebezpečné...

Zolty

Příspěvekod Zolty » Po Říj 31, 2005 17:22

Janča napsal:ne, takhle to fakt nefunguje.. do klece je spolu vážně dát nesmíš, než bude samička dost stará - minimálně rok. To platí i o výběhu... Každý zvlášť, nebo OPRAVDU přísnej dozor... Samečci to zkouší už dost brzo a pro samičku je to HODNĚ nebezpečné...

no tak ještě že jsm se na to zeptala.. to to budu muset nák naplánovat, jak je vypouštět.. :wink:

Fido666

Příspěvekod Fido666 » So Lis 05, 2005 17:59

potrebuji poradit moje cincilka kadí do pisku na miti co mam delat???delaji to vase cincily take....dekuji predem

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:08

Fido666 napsal:potrebuji poradit moje cincilka kadí do pisku na miti co mam delat???delaji to vase cincily take....dekuji predem

ahoj, moje tam nekadí, ale je to možná tim, že se koupe potom, co se prběhne po pokoji a pár hovínek položí bud na podlahu, nebo v kleci.. :oops:

Fido666

Příspěvekod Fido666 » So Lis 05, 2005 18:39

Zolty napsal:
Fido666 napsal:potrebuji poradit moje cincilka kadí do pisku na miti co mam delat???delaji to vase cincily take....dekuji predem

ahoj, moje tam nekadí, ale je to možná tim, že se koupe potom, co se prběhne po pokoji a pár hovínek položí bud na podlahu, nebo v kleci.. :oops:
ahoj mislis si ze je dobre mit pisek na K. v kleci

Fido666

Příspěvekod Fido666 » So Lis 05, 2005 18:45

mohu se zeptat jak si mohu zmensit fotku do profilu.....predem moc diky

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:06

Fido666 napsal:mohu se zeptat jak si mohu zmensit fotku do profilu.....predem moc diky

Nejspíš máš doma program ACDSee na prohlížení obrázků. Když si tento program otevřeš, budeš tam mít tuhle fotku, tak na ni klikni pravým tlačítkem myši. Vyleze na tebe lokální menu a tam najdi "ZMĚNIT VELIKOST" nebo "RESIZE", pokud to nemáš v češtině. Pak na tebe vyskočí okýnko, kde si přímo nastavíš velikost v pixlech. Na ten avatar je tuším 60 x 60 bodů, nejsem si jistá. Pokud máš jiný program, tak řekni jaký.

Fido666

Příspěvekod Fido666 » Ne Lis 06, 2005 9:15

mam ACDSee a kdysz macknu pravi tak je tam :File,Wiev,Edit,Shell,Wallpaper????a vse je ze sipkama,, :?: :?:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:19

Dobře, takže už vím, jak na tom jsi. Ty jsi neotevřel ACDSee, ale klikl jsi na soubor(obrázek) ve složce, je to tak? Takže na ten obrázek teď 2x klikni a otevře se ti editor. Pak na tom obrázku zmáčkni to pravé tlačítko a měla by tam být nabídka s RESIZE.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:20

A nebo jak máš tu nabídku se šipkama...mělo by tam být TOOLS, a po rozbalení RESIZE.

Fido666

Příspěvekod Fido666 » Ne Lis 06, 2005 9:28

no a co dal mam tam ruzny vecy :Pixels atd.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:34

Pak už je to jednoduché. Vyskočilo na tebe okýnko, musíš mít zatrženo "velikost v pixlech", mám českou verzi, takže odhaduju, že se to bude jmenovat něco jako "pixel size". A jsou tam dvě políčka s číslama, jedno je šířka(to první) druhé výška. Tam nastavíš požadovaný rozměr a potvrdíš tlačítkem dole. Nevím jak se jmenuje(mám to v CZ), ale není to "storno" ani "help".

Fido666

Příspěvekod Fido666 » Ne Lis 06, 2005 9:39

kolik tam mam nastavit sirku a visku???

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:49

Nastav tam pro začátek 100 x 100 bodů. Když se ti to pak bude zdát malé, můžeš to stejným způsobem o trošku zvětšit.

Fido666

Příspěvekod Fido666 » Ne Lis 06, 2005 9:52

Dik

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”