děravé ouško

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

kejtiska
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Kvě 02, 2013 16:28

děravé ouško

Příspěvekod kejtiska » Čt Kvě 02, 2013 17:58

ahoj, jsem nováček co se týče chovu činčil. poraďte mi : dneska jsem našla mýmu činčilákovi dvě dírky v oušku. nevíte z čeho to muže mít? - voliéra je zabezpečená co se týče ostrých předmětů.zahojí se mu to, nebo ne? a jak tomu můžu příště případně předejít? díky moc za rady

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: děravé ouško

Příspěvekod Wulfina » Čt Kvě 02, 2013 19:38

Ahojky, nemusí mít děravá ouška od ničeho, prostě u ouška praskají, jako nám lidem praská suchá kůže nebo třepí nehet... Řekla bych, že je to prostě normální i možná trochu ovlivněno krmením, čím krmíš? Činčilka nemusí mít dostatek vitamínů, které by stačili vyživit tělo a ještě ouška, je to tak, že živí tělo a na ouška se moc nedostává a proto praskají... :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: děravé ouško

Příspěvekod Lenca » Pá Kvě 03, 2013 5:54

Jojo,muže to byt z nedostatku vitaminu,ale taky nemusi,kdo vi.Některe činči maji ouška hodně tenká. Bohužel dírky ji už zustanou a nezahoji se.

kejtiska
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Čt Kvě 02, 2013 16:28

Re: děravé ouško

Příspěvekod kejtiska » So Kvě 04, 2013 11:27

co se týče krmení , dostává granulky pro činčily a k tomu cca co druhý nebo třetí den tyčinku pro činčily , ať to má pestřejší.a denně nějaký pamlsek.. takže jsem doufala že všech vitamínů má dost. nebo jestli jí chybí jen nějaký určitý vitamín, nevím...každopádně díky za rady :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: děravé ouško

Příspěvekod Lenca » So Kvě 04, 2013 19:24

spíše jde o značku krmení, některe jsou méně vyživne. Jinak tu tyčinku by neměla dostavat ani takhle občas.Je lepená kdovíčím sladkym a neni to vubec dobre,ikdyž je na obrazku činčila, většinou to činčilce škodí. Nedejbože pokud obsahuje i olejnata semena.
navíc,druhy nebo třetí den tyčinka je faaakt často. Pod pojmem občas na zpestření si představím jednou za měsíc si kousnout.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: děravé ouško

Příspěvekod Wulfina » So Kvě 04, 2013 19:52

Přesně tak, jde o značku krmení a tyčinky pro činčily nejsou vhodné...
:wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”