škareda srst

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

škareda srst

Příspěvekod Iveta47 » Ne Říj 16, 2011 16:12

Ahojte potrebovala by som radu ... mam 9 činčil všetky maju krasne kožušky kupu sa v rovnakom piesku, každe 2 -4 dni, ale jedna z nich ma taku škaredu srst akoby mastnu alebo neviem ako to nazvat , pliesen určite nema

http://cincilavdome.weblahko.sk/Nase-samice.html

mam tam jej fotku ruby druha činčilka, stale takto vypada a nepozorujem žiadne zlepsenie, som ju už skušala česat, som ju kupala piesku ale nic stale žiadne zmeny :(

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Říj 16, 2011 16:44

Jak ji máš dlouho? Dej ji písek a nech ji ho přes noc.. a dávej každé 2 dny aby se pořádně okoupala. Vypadá že je fakt mastná asi od dlaní.. Mělo by se to zpravit...

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Ne Říj 16, 2011 16:57

takomto stave je praveze uz dlho a ziadne zmena, piesok im nemozem nechat cez noc lebo jedine ho ocuraju ... a cincilky nechytam z mastnymi rukami ;)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Říj 16, 2011 18:35

a jakou používáš značku? nemusí jí vyhovovat

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 16, 2011 22:44

doporučuji změnit značku písku. Ostatní činčilky ho nemají taktéž 100 %. Doporučuji Witte molen a nebo písek ze zbýšova ;-)

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Ne Říj 16, 2011 23:45

no ja nekupujem jednu znacku ja rozne raz od vitacraftu potom tukan ako kde natrafim

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Říj 17, 2011 7:23

tukan je špatný písek, obsahuje křemičité části, které činčilám poškozují kožich a hlavně tolik neodmaštuje. Witakraft je taky dobry, ale je docela drahy. zkus napsat lucii, určitě ti poradí, jak se dostat třeba na ten zbýšovkej písek a když si ho koupíš 20 kg, tak ti vydrží na dva roky a nebudeš se muset starat, kde sehnat dobrý a ještě ušetříš :-)

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Po Říj 17, 2011 20:19

jj diky a mam ju vycesat ci ucesat ? :D alebo vobec ?

Avatar uživatele
syringa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: Pá Led 02, 2009 11:38
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod syringa » Po Říj 17, 2011 23:29

Iveta47 napsal:takomto stave je praveze uz dlho a ziadne zmena, piesok im nemozem nechat cez noc lebo jedine ho ocuraju ... a cincilky nechytam z mastnymi rukami ;)


Mastné ruce máš normálně, je to přirozená vrstva ochrany (především tepelná). Nejlepší příklad jsou deriváty kůže - lidské vlasy, tam je maštění vidět nejlépe. Takže ikdyž činčily jen pohladíš, přenášíš lipidovou složku na ně. Tak byla myšlena ta předešlá odpoved, na kterou takto reaguješ.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Říj 18, 2011 0:07

Nevím, jestli jsem to pochopila správně. Činči nemají možnost se koupat každý den? To by bylo třeba, aby mohli. Hlavně je to i uklidňuje a baví. Písek se mi nejvíce osvědčil od Vitakraftu a od JR Farmu (ten je levnější). Činčám se líbí a nečurají do nich, narozdíl od jiných písků, které jsem musela pořád vyměňovat.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Út Říj 18, 2011 16:17

To asi záleží na činčile,naši se do písku v klidu vyčůrají.Ale lepší písek udělá alespoň hrudku,když se do něj činčila vyčůrá a hrudka se vezme a vyhodí.Písek daleko déle vydrží,nejlepší zkušenostli mam s Vitakraften Sandy,JR Farm,Witte Molen,Beaphar a Zbýšov.
Špatné zkušenosti mam s pískem od Tukana,Vitapol,Apetit a Living Vorld.Po něm nemají hezké kožíšky a počůraný písek se může vyhodit,neudělá hrudku a spíš si z něho dělají záchůdek,než koupel.

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Stř Říj 19, 2011 0:06

[quote="saskie"]Nevím, jestli jsem to pochopila správně. Činči nemají možnost se koupat každý den?


ano nedavam im sa kupat kazdy den ale kazdy 2 ci 4 den ak som odcestovana

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Říj 19, 2011 10:42

Možná by pomohlo pořídit skleněnou nebo dřevěnou koupelnu, která může zůstat v kleci natrvalo a neublíží jim. Předpokládám, že máte plastovou a proto ji vyndaváte.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Říj 19, 2011 11:37

iveta47 právě psala, že když ho tam nechá déle, tak si z něj dělaji zachodek...

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Stř Říj 19, 2011 11:43

predpokladate zle lebo mam sklenenu gulu... necitajte medzi riadkami, som napisala ze im to tam nenechavam celu noc lebo sa do piesku vyspinia :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Stř Říj 19, 2011 11:49

bodlinka to určo nemyslela zle, asi jen přehlídla to o tom čuraní do pisku ;) já bych zkusila změnu značky a pokud by to nepomohlo, tak bych to řešila dál... já osobně jsem nejvíce byla spokojena s witte mollen, ale ten je dražší, takže moje činče najčastěji mají zbýšovský a srst mají pěknou :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Říj 19, 2011 15:13

Můžu se zeptat někoho,kdo s tím má zkušenost,jak objednat ten písek ze Zbýšova? Mám jim zatelefonovat a domluvit se telefonicky,nebo stačí pres e-mail napsat co bych chtěla.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Říj 19, 2011 15:14

Lepší je telefon a pak do mailu adresu, je to rychlejší a jistější.

Bodlinka-h
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: Ne Kvě 08, 2011 15:36

Příspěvekod Bodlinka-h » Stř Říj 19, 2011 15:33

Pardon, já už navazovala na tu výměnu značky písku. Jakože bych změnila značku a ten kvalitnější písek jim tam zkusila nechat dlohodobě. Často činčilky do písku,který jim vyhovuje už pak nečurají. V případě, že byste měla plastovou koupelnu, po zkušenostech s mejma ničitelema bych ji doporučila vyměnit za sklo nebo dřevo.
-nějak takhle jsem to myslela, jestli to vyznělo špatně, připište to na vrub viróze a horečkám :)

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Iveta47 » Pá Říj 21, 2011 18:12

v pohode skor u mna ta sprava vyznela hrozivo ;) ...

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Říj 21, 2011 23:01

Bodlinka-h napsal: po zkušenostech s mejma ničitelema bych ji doporučila vyměnit za sklo nebo dřevo.

U skla bacha jaké. Tenčí nádoby typu akvárko určitě nenechávat o samotě s činčama. Já měla dokonalou skeněnou koupelnu, tvar jako jsou ty koule akvárka, ale tohle bylo pořádné tlusté sklo, masivní a těžké, objem cca 11l. Prostě úžasná nádoba. Při jednom výběhu se činči vyškrábali na skříňku a podařilo se jim shodit na ni zavařovací sklenici, ve které byly granule. Koupelna byla na vyhození. A protožee jsem ji zabavila tchýni, která ji už měla éta, nevím, kde sehnet takovou novou. Činči naštěstí bez újmy. Také jsem nechávala skleněnou mísu, ale zase pořádně masivní, činčám i přes noc (když byly z nějakého důvodu v menší kleci bez pater), ale je to risk. Takže, prosím, u skla opatrně :D

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Říj 22, 2011 12:04

Máme zapékací mísu ze silného skla. Jediná nevýhoda je, že písek lítá všude okolo, ale jinak má prima tvar :).

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

koupání

Příspěvekod Jitka Řeháková » So Říj 22, 2011 12:21

Já mám se skleněnou koulí taky špatnou zkušenost. Jednou o ní zavadil syn, podruhé mi něco prácě zhora spadlo a potřetí mi propadla taškou. Piužívám vaničku na zeleninu ze staré ledničky, je čirá, takže tam s důvěrou skáčou. Měla jsem neprůhlednou, tam se jim nechtělo. Ale skleněné koule měly výhodu, že než skočily nahoru, vyklepaly se. Takhle písek lítá všude a já mám o práci postaráno. Vzhledem k tomu, že jsem alergik, musím důkladně uklízet, jinak bych měla na problém raz-dva zaděláno. Když jsme u té alergie - prodavačka ze zveráče Vrchlabí potřebuje právě kvůli tomuto problému udat svého činčilího samečka. Sice jsem jí dala kontakt na fórum, ale nejsem si jistá, že plně pochopila. Pokud máte někdo zájem - stavte se - je to zveřáč naproti radnici na náměstí ve Vrchlabí :wink:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » So Říj 22, 2011 16:29

já si nechala za pát korun udělat klasické akvárka. Jsou malé, určené jen na jejich koupání a nemůžu si to vynachválit.. Mám 3 a točim je po klecích tak aby se vykoupali všichni.

Jinak ještě k typům písků. Když jsem používala jen vápenitej písek, tak to nebylo ono. Začala jsem si písek míchat - vápenitej WM a křemičitej apetyt a činčilky jsou jak vysušené, tak vyčesané. Páč vápenitej písek nedovede srst tak vyšesat a pak z myšek trčej napůl vytažené chloupky..

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zrzka » Čt Lis 24, 2011 7:57

Mám koupelničku pro činčilky - oválnou plastovou s víkem, písek jim denně vyměňuji, mají ho standardně v kleci, vůbec jim ho neberu a kožíšky mají jedna báseň. Ono je to fakt baví se koupat :-) a když koupelničku vyndám a dám na váhu, tak si je i krásně zvážím :-)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”