dvě holky a jeden kluk?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

fuk
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Ne Črv 03, 2007 22:14
Místo/Bydliště: Praha 6

dvě holky a jeden kluk?

Příspěvekod fuk » Út Zář 06, 2011 21:12

Prosím o radu, mám páreček pětlet a teď uvažujeme o další samičce a někdo mi řekl, že to nejde, že se ty samičky budou prát. Seznamování zvládám, mám možnot klec rozdělovat pletivovými příčkami v případě březosti jedné či druhé. Můžu pak samičky nechat s mláďaty obě? Kluka po porodu dávám vedle do odchovu mladých. Může mít jeden sameček2 holky v jedné kleci?
dík
Věra

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Zář 06, 2011 22:12

Já už bych tak starý a zaběhlý páreček nerozdělovala. Když páruju aby byla rodinka po třech, nechávám spolu obě samičky vyrůstat aby si zvykly a pak dávám samečka. Někdo je pak páruje i jako dospělé a má s tím dobrou zkušenost, ale to jsou činčily co jsou zvyklé na společnost a ev. změnu partnerů- ty už máš dlouho zaběhlý pár a myslím že druhou samičku by mezi sebe nevzali.
Varianta by byla pořídit samičku po odstavu, dát k té tvojí a nechat je než malá samička doroste (min. 7 měs. a min. váha 550g) a pak jim dát samečka. Ale musela bys počítat s variantou že to neklapne a budeš je muset na rozdělit.
Pokud máš 2 samičky a samečka je nutná zvýšená kontrola, v době březosti nebo při porodu se můžou začít rvát a mohli by ublížit sobě nebo miminkům.


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”