nováčci ve vlastnění činčilek

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Ne Říj 21, 2012 20:54

Dneska jsem si natrhala šípek,navléknu jej na provázek a nechám usušit.Jinak, doma sušená jablíčka dávám jako mlsku 1x denně a moc mu chutnají. [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 21, 2012 20:56

Jojo, šípky, růže, jabka, mrkev,...
Chutná a moc >:*B

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Ne Říj 21, 2012 23:41

Tedy, teď jsem viděla video, jak paní chovatelka stěhuje činči ven z klece.Otevřela klec,přiložila kulatou rouru(asi od koberce)činči naskákali dovnitř a ona je mohla přeníst.Počítám že je i tak vracela.Myslím že je to dobré řešení odchytu,protože náš Čip nesnáší chytat do ruky.Máte s tím někdo zkušenost a i to jak to naučit?Určitě musí být zvyklí na rouru a věřit, že v ní nic zlého není. Mám rouru pro začátek dát do klece?

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Pacinka » Po Říj 22, 2012 9:43

uhlice napsal:Tedy, teď jsem viděla video, jak paní chovatelka stěhuje činči ven z klece.Otevřela klec,přiložila kulatou rouru(asi od koberce)činči naskákali dovnitř a ona je mohla přeníst.Počítám že je i tak vracela.Myslím že je to dobré řešení odchytu,protože náš Čip nesnáší chytat do ruky.Máte s tím někdo zkušenost a i to jak to naučit?Určitě musí být zvyklí na rouru a věřit, že v ní nic zlého není. Mám rouru pro začátek dát do klece?



Ty roury tady taky snad někdo používá, prý to funguje - osobně to vyzkoušené nemám, činči mi naskáčou do náruče, poslušně se srovnají a nechají se odnést :) Co se týče ochočení, chce to čas. Sama nemůžu potvrdit tu teorii, že když jsou činčilky dvě, na člověka kašlou..momentálně mám pár a mládě a jsou na mě nalepení všichni :D Platí, že činčilí společnost mu nikdy nenahradíš. Bohužel.

Disable adblock

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Laďka » Po Říj 22, 2012 9:54

Rouru jsem taky používala.Holky ji mají přišroubovanou ve skříňovce,Čípa ve své kleci,a malá prďolka ji má v kleci taky.Je to dobrá schovávačka.Kdysi jsem ji používala i na přenos činčilky z venčí do klece,teď už to slouží jen jako hračka a průlezka při výběhu.Nebo když už jsou unavený při venčení,tak si do toho zalezou a dají si dvacet a pak pokračují v lumpárnách.Holky mám naučené na slůvko ,,domů´´.A pak samozřejmě za odměnu mlsku.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Kobylatko » Po Říj 22, 2012 13:35

Ochočování se časem podá záleží na zvířátku a komunikaci s ním :wink: .Mě třeba trvalo asi 2 roky než sem ochočila našu Rokynku nebyla zlá ale nenechala na sebe sáhnou ječela a dycki zdrhla dáma jedna a ted né že by mi skákala radostí do náruče ale pomuchlat se nechá :wink: .

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Po Říj 22, 2012 15:29

No, mi po týdnu se drbeme v kleci se zavřenýma očima. Venku mi sedí u nohou, z klece už chodí sám a do klece sme se včra naučili vracet sami.Takže myslím že na týden společné práce celkem dobré.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Lenca » Po Říj 22, 2012 20:45

naše holky taky chodívaly ven rourou a pak jsem je i rourou strkala dovnitř :)

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Út Říj 23, 2012 19:54

Máme možnost si ve čtvrtek odvést tohohle kluka"Prodám ročního činčiláka hetero beige. Zvyklý na děti a na nošení. Prodám včetně vybavení- klec, koupelnička, granulky, napajecku. Osobní převzetí, bydlíme kousek od prahy "

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod saskie » Út Říj 23, 2012 23:42

Tak to je zlatá činčila, že tak klidně sedí, nezdá se mi nijak vystresovaná. Ale takové fotky moc ráda nemám, dělá to klamavou reklamu, že jsou činčily jako plyšáci pro malé děti. Ale tahle se asi špatně nemá :)

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Stř Říj 24, 2012 1:28

Jsem spíš myslela, radu, zda vzít či nevzít.Paná ma samce i samici.Sice s Čipem děláme pokroky ale 2 meďánci?Vzalo by to úplně jiný rozměr.Karantény,vzít holku nebo kluka,jak venčit,kolik koupálek,časem společně či rozděleně.Činča se mi líbí ale nevim, jestli jsem připravená já.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod saskie » Stř Říj 24, 2012 12:00

Tak rada, už to tady padlo, Čip bude s největší pravděpodobností za kamaráda rád. A rozhodně čím dřív, tím líp. Když bude rok (a víc) sám, mohl by pak mít trochu problém s tím přijmout kámoše a o vše se s ním dělit, ale to záleží. Takovou zkušenost mám já s činčilákama, že když byli od mala sami, že u mě už jsem dva kluky k sobě nedala (ačkoli to je trochu složitější, bylo tu více okolností).
Řešilo se tu, že když jsou dvě činčily, že jsou pak málo ochočení a lidí si moc nevšímají. Nesouhlasím. Mám v tuto chvíli jeden pár, jednu holčičí dvojici, jednu klučičí a pak několik samotných činčil. Kamarádí se mnou na základě jejich povahy, ne, jestli jsou ve dvou či v jednom.
Kamaráda bych Čipovi pořídila a jak jsem psala, co nejdřív. Člověk s nimi nemůže být 24h denně a ve dvou se to lépe táhne.
Brát samičku, to už s sebou nese hodně zodpovědnosti a časových i prostorových nákladů. Dívat se na rodinku, miminka, péči rodičů o ně a jeho vývoj, to je neskutečně nádherné. Ale není dobré do toho skákat po hlavě. Až si pak po druhém vrhu člověk řekne dost a začne přemýšlet nad kastrací jen aby už miminka nebyla, to se mi zdá brutální, to si sameček nezaslouží.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod saskie » Stř Říj 24, 2012 12:09

uhlice napsal:Karantény,jak venčit,kolik koupálek,časem společně či rozděleně.

K tomu jsem nic nenapsala, ale ohledně potřebné karantény tu spešl témata jsou - karanténa tedy cca měsíc ano. Potom seznamování, to je tu také hodně rozebírané. Venčení až pak společné, koupelna potom také stačí jedna. A kluci by pak bydleli spolu a žádná klec navíc by potřeba nebyla. U páru by bylo potřeba i více klecí navíc (na oddělení samce, na odrostlá mláďata). Nelze vyloučit, že jednoho dne se dvě činčily rozhádají, pak by tedy další klec potřeba byla, ale je možné je opět seznámit.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Stř Říj 24, 2012 19:38

Ahojky, tak jste mě z dcerou ukecaly,už to mam i vymyšlené jak to uděláme s bydlením.Nakonec nepojedeme ale ve čtvrtek, ale v neděli ráno. Abych na něj měla celý den.Nerada se s ním loučí prý je to jejich miláček, ale 3 už jsou říkala moc na ně.Trochu se uklidnila když jsem ji popisovala ,jak se starám o našeho.Měla strach aby nebyl zavřený celý den v kleci.Já pouštím denně na 2 až 2 1/5 hodky.Ale fakt se bojím té karantény [-o< .Co se stane když je dám dohromady hned, když vím že je moje zdravá a paní má 100% jistotu že i ten jejich je zdravý? Nebo tam jde o to, jako u dětí co jdou prvně do školky, než si zvyknou na okolní bakterie a viry?



Jo taky dneska mi dorazil balíček z mršky =D> =D> vzala jsem šípek,řůže a pamlsky raviolos joo a velký domek,seděl akorát na horní polici a dala jsem tam seno.Byla to teda úúúplně super cena za vše

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Čt Říj 25, 2012 13:33

Nakonec po přečtení karantény jsme našli v domě jinou místnost pro novou činčilku,nebudeme ryskovat.

Edit. odstraněna citace, viz. pravidla fóra

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Pá Říj 26, 2012 23:46

Tak jsem dneska byla ve zveráku pro b-komlex a ptám se,jestli mají vitamíny pro činčily.A pán začal štrachat v krabici pro psi.A já řikám pro hlodavce..... ,on jéé já myslel čivavu [-o< =D> =D> =D> =D>

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod minlub » So Říj 27, 2012 0:05


Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » So Říj 27, 2012 7:07

no já jela na veterinu,sestra mi prodala obyč b-komlex a že prej mam s tý piďi tablety dávat 1/6 [-o<

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » So Říj 27, 2012 19:42

Tak máme Adu domu.Myslela sem že se na podpadku otočím a půjdu domu.Činčilák(obří nekoupaná šedá koule) Paní se chlubila že váží přez 530g.V kleci piliny a to sem je ještě hledala, v misce si neviděla jestli ho krmí granulema,pilinama nebo bobkama.Jako houpačku nějaký starý hnusný tílko,prý si hraje s plyšovim míčem.Žádná sépiovka,hlodací kámen,větve,šípky.Vzpoměla sem si na záchranu činčilek a odvezla ho.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » So Říj 27, 2012 22:43

fotky z nového domova.

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » So Říj 27, 2012 22:44

kuk

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod Wulfina » So Říj 27, 2012 22:57

=D> pěknnneeej >:*B

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » So Říj 27, 2012 23:09

neni vidět [-o< :evil:

Avatar uživatele
uhlice
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: Stř Říj 17, 2012 22:47
Místo/Bydliště: Litoměřice

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod uhlice » Ne Říj 28, 2012 1:19

Tak i podruhé jsem narazila na mazlouna.Ted byl u mě na ruce,uvelebil se mi na břiše a nechal se drbat za ušima [-o< :lol: :lol: =D>

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: nováčci ve vlastnění činčilek

Příspěvekod žanda » Ne Říj 28, 2012 10:59

uhlice napsal:Tak máme Adu domu.Myslela sem že se na podpadku otočím a půjdu domu.Činčilák(obří nekoupaná šedá koule) Paní se chlubila že váží přez 530g.V kleci piliny a to sem je ještě hledala, v misce si neviděla jestli ho krmí granulema,pilinama nebo bobkama.Jako houpačku nějaký starý hnusný tílko,prý si hraje s plyšovim míčem.Žádná sépiovka,hlodací kámen,větve,šípky.Vzpoměla sem si na záchranu činčilek a odvezla ho.


Nechci se chovatele zastávat, nevím jak to přeně vypadalo. Jen chci napsat, že u mě si dokážou hodně rychle vysypat misku s granulema a naházet do ni svoje bobky a hobliny. Především rodina s mláďatama to umí na jedničku. Tohle bych jako ukázku špatného chovu neprezentovala. Jo, kdyby nebyli činčilky vyčištěné, smrdělo to tam a myska byla jen plná bobků a hoblin,..
Chci tím jen říct, že osočit chovatele za nevhodný chov jen díky misce plné podestýlky a bobků neni úplně dobré..

Jako podestýlku měli hobliny nebo piliny?

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”