Prosím o podrobné vysvětlení letální faktor, křížení ...

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 20, 2011 7:22

Pokud vím, tak bibi byla pranýřovaná, že dala bílou činčilu na bílou, dávala činčily do terárka a další věci. :-))

Na druhou otázku jsem zapomněla odpovědět. Stane se v době hektické :-) Též nesouhlasím s označením polodominantní, polorecesivní a další věci. Ec označuje fakt, že čičila má v sobě ebony gen, který se na barvě kožichu nemusí viditelně projevit. Uznávám, že by se mohlo najít jiné označení, ale zatím ho nikdo nevymyslel, můžete být první. :wink:

Jinak dominantní barvy se opravdu nenosí dál, stejně jako že se vám po dvou standardech po béžových rodičích nenarodí beige mutace, nebo se Vám už taková činčila narodila? Já jsem zatím opravdu neviděla důkazy o opaku. Nevím, kdy sem tato fáma došla, ale nikdo mi ještě nepodal vysvětlení jak to je. Já osobně si myslím, že genetika má nějaké základní principy, které jsou neměnné a nedají se nijak obejít.Stále jen každý píše, jak se to stát může, ale nikomu se to ještě nestalo. Důkazy o tom, že potomci po bílých či velvetech můžou být na sobě, jsou a dávají silné a více početné vrhy a letalní faktor se u nich neprojevil.

Disable adblock

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 20, 2011 7:51

Děkuji nejuznávanější chovatelce činčil za doplnění druhé otázky. Potvrdila jste jen mé slova a jsem rád, že souhlasíte se se mnou, že se nemůže narodit činčila jako genový nosič mutace ebony :) tedy EC, nebo-li ebonycarrier

Bohužel. Bibi jste ponejvíc pranýřovala za to, že dala Bílou a Bílou činčilu dohromady. tím, že tady tvrdíte, že mláďata, které takové spojení přežijí jsou
silnější a dávají více početné a silnější vrhy, vlastně takové letální křížení podporujete a schvalujete.

Nezlobte se na mě, ale může toto nejuznávanější chovatelka činčil v ČR a okolí vůbec napsat? víte kolik začínajících chovatelek vás vezme za slovo? :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 20, 2011 7:56

asi si nerozumíme a nebo spíš nechcete rozumět. Dávání bilé činčily na bilou či velveta na velveta odsuzuji, protože tak cíleně ohrožujete život činčily.

Pouze nesouhlasím s faktem, že když se narodí standard po bilé a druhý standard po bilé činčile, nesmějí dát na sebe :) Jsem racionální člověk a pokud mi nedokážete, že se to stát může, neuvěřím. Za dobu co chovám a spolupracuji se zahraničními chovateli jsem o tom neslyšela, je to fenoménem posledních dvou let, který není nikým potvrzený.Spíše mi to přijde, jako fáma o receptu na Blue diamondy, která tu řadu let byla.

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 20, 2011 8:11

Máte pravdu. zřejmě jsme se nepochopili :)

Z vašich příspěvků jsem chápal, že obhajujete křížení dvou White či dvou Velvet vzájemně a že přeživší mláďata dál křížíte s činčilou White či Velvet. Za účelem silnějších a početnějších vrhů.

Pokud se samici White a samci jiné než bíle mutace narodí Standard pak i já jsem přesvědčen, že není problém takového standarda křížit s White či potomkem po jednom z rodičů s genem White.

Asi by jste se měla, jako nejuznávanější chovatelka činčil v ČR a okolí, vyjadřovat co nejpřesněji, aby vás někdo nechápal stejně jako já :)

A recept na Blue Diamond? Asi máte namysli pohádku od pana Bouwena a jeho monopolu na Blue Diamond, že? U vás člověk neví, píšete tak zmatečně, že si v tom každý může najít tu svou pravdu :)

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 20, 2011 8:21

Možná kdyby jste odložil či odložila jízlivost a snahu mě na něčem nachytat, tak by byla naše komunikace snadnější :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Pro 20, 2011 10:41

myslím, že martej psala dostatečně jasně - nepochopí jen ten, kdo nechce pochopit a nebo ten, kdo jen dělá, že nechápe. a tak nějak postrádám smysl vašich příspěvků - spíš mi přijde, jako byste je psal proto, aby vyvolaly hádku :?

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 20, 2011 11:08

Mě přijde, že o vyvolání jakési hádky tu stojíte nejvíce vy :)

S uznávanou chovatelkou Martej jsme se špatně pochopili, ale to se může stát každému a jak vidno, nakonec má stejné názory jako já, takže netuším o co vám teď konkrétně jde :)

A snad je normální se tu zeptat, pokud mám pocit, že odpověď začínající chovatelce je matoucí nebo už je tu zakázáno se ptát takových chovatelek jako je Martej nebo vy? Tak to se omlouvá, to jsem nevěděl. propříště se už raději nebudu ptát chovatelek přímo, ale raději budu psát přímo tomu kdo dotaz položí. tak jako v tomto případě.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Pro 20, 2011 11:21

určitě není zakázáno se ptát, to nikdo neřekl - ale myslím, že to jde i jiným způsobem, než jakým to tu předvádíte vy ;)
a o hádky opravdu nestojím :)

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Pro 20, 2011 13:00

Je nutné v každém příspěvku zmiňovat slovní spojení "uznávaná chovatelka"? Ve tvém podání to zní dost jízlivě až arogantně.

tergo
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: Út Pro 13, 2011 8:22

Příspěvekod tergo » Út Pro 20, 2011 13:19

OK chápu. Omlouvám se všem uznávaným chovatelkám tohoto fora a slibuji, že nebudu nijak reagovat na odpovědi uživatelek jenž mají v popisku odkaz na svůj chov či chovnou stanici :)

A pokud to spojení je tak jízlivé a pobuřující, tak bych třeba mohl zvolit jiné - zkuste navrhnout :) Co třeba Mistr, nebo Guru :)

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Pro 20, 2011 13:38

Opravdu nemám potřebu snižovat se na tvoji úroveň :roll:

Avatar uživatele
sasi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: Út Srp 30, 2011 23:49
Místo/Bydliště: SR (Trenčín, Bratislava)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sasi » Út Pro 20, 2011 14:07

Dakujem za odpovede:-) No ja si tiez myslim,ze oznacenie EC nema zmysel.Ale tiez si myslim, ohladom toho dedenia let.faktoru,ze je to tak ako pise martej,ze ked sa raz narodi standard bielej a nenesie znaky bielej, tak by sa s bielou krizit mohol a nic sa nestane, ved napr.ani kalkulacka nema oznacenie, ze dedic bielej farby, tiez to nezohladnuje:)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Pro 20, 2011 14:54

Já si myslím, že EC má význam používat. Přece když dám na sebe dva standardy EC, ebonek se narodit může, nebo se pletu???

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 20, 2011 15:01

sasi: bílej standard není, je buď bílá činčila a nebo stadardní :-)

arizka: tady jde spíš o vyjádření, EC je ebony carrier, nebo ebony nositel a to je z genetického hlediska blbost, Bud činčila je ebon anebo neni :-))

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Pro 20, 2011 15:06

Takže to znamená, že ze dvou EC se ebonek nikdy nenarodí?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Pro 20, 2011 16:18

Ano narodí, ale většinou spíš světlý ebonek, někdy medium. Podle toho jak silné geny mají :-)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Pro 20, 2011 16:20

No já si tohle právě myslím a proto souhlasím, aby se zkratka EC uváděla.

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”